Konto w banku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-28, 11:43   #1
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284

Konto w banku


Moje Drogie, mam nadzieję, że mi pomożecie, ponieważ chcę założyć sobie konto w banku. Mam jedno wspólne z tż, ale chcę mieć jeszcze swoje, bo umówiliśmy się, że na wspólne będziemy wrzucać połowy naszych pensji. Ze wspólnego wynikają różne kłótnie. Tż dostaje pieniądze do ręki, ja na konto.

Na konto będzie wpływa tylko pensja i tutaj mam problem, bo właściwie na jakiej podstawie wybrać najlepszy dla mnie bank? Poczytam trochę na Internecie, ale fajnie jakbyście z własnego doświadczenia mi coś podpowiedziały.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:10   #2
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Konto w banku

O, podpinam sie pod watek. Rowniez w tym tygodniu chcialabym pojsc i zalozyc sobie nowe konto.
Na moje tez tylko wyplata bedzie wplywac i nie wiem jakimi kryteriami mam sie kierowac przy wyborze banku w ktorym to konto zaloze
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:23   #3
dubamacha
Przyczajenie
 
Avatar dubamacha
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Konto w banku

No jeśli mają tam tylko wpływać pieniądze to kierujcie się prowizjami i opłatami. Odsetki i odciążenia, bankomaty, opłaty za karty itp.

Polecam mbank mają stosunkowo tanie opłaty.
__________________
transfery na lotnisko warszawa
dubamacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:35   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Konto w banku

Mbank jednak najbardziej nam odpowiada, po przygodzie z bgż, pko.
W zasadzie % jakie proponuja banki sa niskie i nie wiele się różnią.

p.s mnie by martwiły kłotnie o kasę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 13:44   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Konto w banku

- koszty prowadzenia konta -> czy karta jest płatna, czy obsługa konta internetowego jest płatna
- koszty zrobienia przelewu
- dostępność bankomatów, z których można wypłacać za darmo
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 14:24   #6
Zielona_Porzeczka
Raczkowanie
 
Avatar Zielona_Porzeczka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Konto w banku

Ja mam w millenium i sobie chwalę. Nie ma dodatkowych opłat, dużo lokalizacji, nie wydzwaniają z ofertami. Mam też w pko bp ale denerwuje mnie już więc nie polecam. Miałam w m banku, zamknęłam, przeszkadzało mi to, że to bank internetowy, a potrzebowałam czasami zajść tradycyjnie do banku i coś załatwić, nawet zamykając konto musiałam się bawić w wysyłanie listów, skanów, potwierdzeń, co do opłat i prowizji było ok. Aa i kiedyś miałam w city handlowym ale marketing i marketing, ciekawa oferta ale nie dają żyć.
Zielona_Porzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 14:27   #7
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Konto w banku

Ja mam w bzwbk. Karta 0zł, prowadzenie konta też, przelewy także darmowe.
Dla mnie studenta wystarczy.

I mogę iść do okienka. Wcześniej miałam w mbank, to mnie też denerwowało, że wszystko telefonicznie. No i wprowadzili jakąś opłatę za kartę czy konto teraz.
Z tego konta co teraz mam nie dzwonią też do mnie co chwila i nie proponują "nowości".

Edytowane przez 8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Czas edycji: 2014-10-28 o 14:29
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 14:32   #8
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Konto w banku

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;48707701]Ja mam w bzwbk. Karta 0zł, prowadzenie konta też, przelewy także darmowe.
Dla mnie studenta wystarczy.
[/QUOTE]

też miałam wszystko darmowe to konto poniżej 30r.z w BZ WBK... Dla mnie to jest porażka, że wprowadzili jakąś zmiane regulaminu, że tak czy tak Ci odciągają za karte i nawet pocztą nie przyślą, że taka zmiana nastapiła.
Nie zdziwię się jak z tą promocja konto godne polecenia stanie się tak samo.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 15:19   #9
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Konto w banku

Dzieki za odpowiedzi
Na pewno nie wezme pod uwage tego mbanku, bo nie lubie zalatwiac spraw tylko telefonicznie i przez internet, wole pojsc do okienka

Kolezanka wspominala rowniez o BNP Paribas Bank. Mowila, ze przelewy internetowe, prowadzenie konta i wyplaty z wszystkich bankomatow za 0 zl. Czy ktos ma albo mial tam konto?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 16:43   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Konto w banku

bank zachodni przechodzi jakieś zmiany i jakoś teraz mają się pojawiać nowe oferty. chociaż gdzieś mi się obiło o uszy, że ten bank ma być przejęty przez inny...?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 18:10   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Konto w banku

http://lmgtfy.com/?q=konto+w+banku+site%3Awizaz.pl

zachęcam do lektury
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 18:45   #12
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi
Na pewno nie wezme pod uwage tego mbanku, bo nie lubie zalatwiac spraw tylko telefonicznie i przez internet, wole pojsc do okienka

Kolezanka wspominala rowniez o BNP Paribas Bank. Mowila, ze przelewy internetowe, prowadzenie konta i wyplaty z wszystkich bankomatow za 0 zl. Czy ktos ma albo mial tam konto?
Przeszłam do Paribas z Mbanku i jestem zadowolona. Z Mbanku wydzwaniali do mnie non stop w Paribas nie ma tego. Dzwonią może raz na kilka miesięcy i w ciągu kilku sekund coś tam powiedzą, ja dziękuję oni również i na tym koniec. Za prowadzenie konta nie płacę, za wypłatę z bankomatów też nie, za przelewy również tylko za smsy ale to chyba koszt 20 groszy i to tylko te smsy z informacją, że dostałam przelew itp.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:10   #13
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi
Na pewno nie wezme pod uwage tego mbanku, bo nie lubie zalatwiac spraw tylko telefonicznie i przez internet, wole pojsc do okienka
Zawsze mnie zastanawia co za sprawy ludzie tak ochoczo załatwiają w okienkach - ten argument zawsze pojawia się w dyskusjach o bankach i żeby było smieszniej zwykle rozmowa dotyczy konta, na które ma wpływac pensja i nic ponadto.

Mam konto w mbanku od nie wiem, 7 lat może i też wpływają tam tylko pieniądze z wypłaty i tyle i nigdy nie musiałam nic załatwić, raz zmieniałam numer telefonu i zrobiłam to UWAGA w okienku - są przecież kioski mBanku.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:19   #14
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Konto w banku

Ja mam w millenium i t-mobile (prowadzone przez alior), jedno i drugie ma darmowe prowadzenie, wypłaty z dowolnych bankomatów i kartę bez opłat (wystarczy bodajże zrobić jedną transakcję na miesiąc kartą).

Z aplikacji. Przepraszam za literówki - czasem nie trafiam w klawisze.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 19:28   #15
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Konto w banku

Ja mam w meritum banku, absolutnie wszystko jest za darmo.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:57   #16
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
bank zachodni przechodzi jakieś zmiany i jakoś teraz mają się pojawiać nowe oferty. chociaż gdzieś mi się obiło o uszy, że ten bank ma być przejęty przez inny...?
Serio? Mam nadzieję, że te konto godne polecenia się nie zmieni. Bo już nie chce szukać mi się nowego konta( ważne jest dla mnie żeby było całkowicie darmowe).
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 08:59   #17
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia co za sprawy ludzie tak ochoczo załatwiają w okienkach - ten argument zawsze pojawia się w dyskusjach o bankach i żeby było smieszniej zwykle rozmowa dotyczy konta, na które ma wpływac pensja i nic ponadto.

Mam konto w mbanku od nie wiem, 7 lat może i też wpływają tam tylko pieniądze z wypłaty i tyle i nigdy nie musiałam nic załatwić, raz zmieniałam numer telefonu i zrobiłam to UWAGA w okienku - są przecież kioski mBanku.
Skoro cie zastanawia to ci powtorze to, co napisalam w poprzednim poscie. Nie lubie zalatwiac spraw przez telefon. Po prostu. Jesli chce o czyms porozmawiac-wole pojsc i pogadac twarza w twarz, mniej rzeczy mi wtedy umyka i mniej sie stresuje. Jesli mam taki wybor, ze moge sobie wybrac bank 'z okienkami' to na pewno to zrobie, a nie bede sie zastanawiac ile to spraw przyjdzie mi zalatwic z bankiem, skoro tylko wyplata ma mi tam wplywac Samo zalozenie konta i formalnosci zwiazane z tym wole zalatwic osobiscie.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:11   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Skoro cie zastanawia to ci powtorze to, co napisalam w poprzednim poscie. Nie lubie zalatwiac spraw przez telefon. Po prostu. Jesli chce o czyms porozmawiac-wole pojsc i pogadac twarza w twarz, mniej rzeczy mi wtedy umyka i mniej sie stresuje. Jesli mam taki wybor, ze moge sobie wybrac bank 'z okienkami' to na pewno to zrobie, a nie bede sie zastanawiac ile to spraw przyjdzie mi zalatwic z bankiem, skoro tylko wyplata ma mi tam wplywac Samo zalozenie konta i formalnosci zwiazane z tym wole zalatwic osobiscie.
To chyba dzieli nas pokolenie, bo ja zawsze wybieram takie produkty, żebym mogla wiekszosc zalatwic o dowolnej porze nie wychodząc z domu po co isc do okienka i wypełniać kartki z danymi jak mozna zrobic to jednym kliknięciem, albo otworzyc drzwi i przywitac kuriera
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:33   #19
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
To chyba dzieli nas pokolenie, bo ja zawsze wybieram takie produkty, żebym mogla wiekszosc zalatwic o dowolnej porze nie wychodząc z domu po co isc do okienka i wypełniać kartki z danymi jak mozna zrobic to jednym kliknięciem, albo otworzyc drzwi i przywitac kuriera
Dokladnie. Ale to taki typ ludzi, co woli załatwić wszystko osobiscie.
Zamiast robic przelewy internetowe - robi przelewy w banku lub na poczcie.
Zamiast zlozyc deklaracje do US przez internet - idzie i sklada osobiscie.
Zamiast uzyskac zaswiadczenie z krk przez internet - idzie i bierze osobiscie.
Zamiast zadzwonić i załatwić sprawę na infolinii banku - idzie do okienka i załatwia osobiście.

Dlatego właśnie wszędzie są ogromne kolejki, bo młodzi(!) ludzie wolą iść osobiście niż załatwić przez internet. Mi by było szkoda na to czasu. Skoro mogę coś załatwić w kilka minut przez internet/telefon to po co mam to robić osobiście i najczęściej jeszcze stać w kolejce?

Często jestem na poczcie z awizem. Zawsze szokuje mnie ilość młodych(!) ludzi opłacających rachunki na poczcie.

Konto w banku mam X lat i nigdy nie miałam potrzeby iść do okienka.
Masz problem - dzwonisz na infolinię.
Chcesz wpłacić kasę - idziesz do wpłatomatu.
Chcesz wypłacić kasę - idziesz do bankomatu.
Lokaty też można zakładać przez internet. Co do kredytów nie wiem, bo nigdy nie brałam. Ale generalnie 99% spraw można załatwić bez korzystania "z okienka".

Kogoś wyżej stresuje rozmowa przez telefon - to nie jest normalne, może przejdź się do psychologa?

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2014-10-29 o 09:34
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 09:42   #20
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Dokladnie. Ale to taki typ ludzi, co woli załatwić wszystko osobiscie.
Zamiast robic przelewy internetowe - robi przelewy w banku lub na poczcie.
Zamiast zlozyc deklaracje do US przez internet - idzie i sklada osobiscie.
Zamiast uzyskac zaswiadczenie z krk przez internet - idzie i bierze osobiscie.
Zamiast zadzwonić i załatwić sprawę na infolinii banku - idzie do okienka i załatwia osobiście.

Dlatego właśnie wszędzie są ogromne kolejki, bo młodzi(!) ludzie wolą iść osobiście niż załatwić przez internet. Mi by było szkoda na to czasu. Skoro mogę coś załatwić w kilka minut przez internet/telefon to po co mam to robić osobiście i najczęściej jeszcze stać w kolejce?

Często jestem na poczcie z awizem. Zawsze szokuje mnie ilość młodych(!) ludzi opłacających rachunki na poczcie.

Konto w banku mam X lat i nigdy nie miałam potrzeby iść do okienka.
Masz problem - dzwonisz na infolinię.
Chcesz wpłacić kasę - idziesz do wpłatomatu.
Chcesz wypłacić kasę - idziesz do bankomatu.
Lokaty też można zakładać przez internet. Co do kredytów nie wiem, bo nigdy nie brałam. Ale generalnie 99% spraw można załatwić bez korzystania "z okienka".

Kogoś wyżej stresuje rozmowa przez telefon - to nie jest normalne, może przejdź się do psychologa?
A za usługi bankowe w okienku/na poczcie jeszcze sie placi aktywnie korzystam z kont bankowych, a w banku bylam tylko zamknąć konto, bo nie bylo opcji przez internet. Ewentualnie korespondencyjnie a bank mialam obok poczty także.. Całą reszte robie przez internet. I nie wyobrażam sobie inaczej. Jak widze awizo i mam przed oczami kolejke ludzi na poczcie (na szczescie (lub i nie) u mnie raczej 60+) to mi sie odechciewa tam w ogole isc.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 09:50   #21
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
A za usługi bankowe w okienku/na poczcie jeszcze sie placi aktywnie korzystam z kont bankowych, a w banku bylam tylko zamknąć konto, bo nie bylo opcji przez internet. Ewentualnie korespondencyjnie a bank mialam obok poczty także.. Całą reszte robie przez internet. I nie wyobrażam sobie inaczej. Jak widze awizo i mam przed oczami kolejke ludzi na poczcie (na szczescie (lub i nie) u mnie raczej 60+) to mi sie odechciewa tam w ogole isc.
Mieszkam na dość młodym osiedlu i za każdym razem zadziwia mnie ta ogromna kolejka młodych ludzi na poczcie. Co najmniej 30 minut czekania jak nie dłużej.
Starszych mogłabym jeszcze zrozumieć, chociaż np. moi dziadkowie - po 65 r.ż. też robią przelewy przez internet, no ale są raczej wyjątkiem niż regułą w swojej grupie wiekowej.

Niektórzy młodzi ludzie chyba są trochę zacofani - mam znajomą, która jeździ na drugi koniec miasta (godzina jazdy w jedną stronę) do US, żeby złożyć deklarację, bo nie wierzy deklaracjom składanym przez internet

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2014-10-29 o 09:52
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:08   #22
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Dokladnie. Ale to taki typ ludzi, co woli załatwić wszystko osobiscie.
Zamiast robic przelewy internetowe - robi przelewy w banku lub na poczcie.
Zamiast zlozyc deklaracje do US przez internet - idzie i sklada osobiscie.
Zamiast uzyskac zaswiadczenie z krk przez internet - idzie i bierze osobiscie.
Zamiast zadzwonić i załatwić sprawę na infolinii banku - idzie do okienka i załatwia osobiście.

Dlatego właśnie wszędzie są ogromne kolejki, bo młodzi(!) ludzie wolą iść osobiście niż załatwić przez internet. Mi by było szkoda na to czasu. Skoro mogę coś załatwić w kilka minut przez internet/telefon to po co mam to robić osobiście i najczęściej jeszcze stać w kolejce?

Często jestem na poczcie z awizem. Zawsze szokuje mnie ilość młodych(!) ludzi opłacających rachunki na poczcie.

Konto w banku mam X lat i nigdy nie miałam potrzeby iść do okienka.
Masz problem - dzwonisz na infolinię.
Chcesz wpłacić kasę - idziesz do wpłatomatu.
Chcesz wypłacić kasę - idziesz do bankomatu.
Lokaty też można zakładać przez internet. Co do kredytów nie wiem, bo nigdy nie brałam. Ale generalnie 99% spraw można załatwić bez korzystania "z okienka".

Kogoś wyżej stresuje rozmowa przez telefon - to nie jest normalne, może przejdź się do psychologa?

Dziekuje za wnikliwa analize mojej osoby na podstawie tego, ze wole zalozyc konto w banku z okienkiem, niz w internetowym.
Nie ma to jak wciskac komus, ze to co jest dobre dla niego musi byc dobre dla innych.
A jesli lubisz polecac komus leczenie to moze sama tez wybierz sie do kogos, skoro masz taka latwosc w ocenie innych przez internet na podstawie kilku slow Zdrowe to tez na pewno nie jest. Kulturalne tez raczej nie. Trafilas jak kula w plot z tym psychologiem, wiec na przyszlosc pomysl, zanim cos napiszesz.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:14   #23
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość

Dziekuje za wnikliwa analize mojej osoby na podstawie tego, ze wole zalozyc konto w banku z okienkiem, niz w internetowym.
Nie ma to jak wciskac komus, ze to co jest dobre dla niego musi byc dobre dla innych.
A jesli lubisz polecac komus leczenie to moze sama tez wybierz sie do kogos, skoro masz taka latwosc w ocenie innych przez internet na podstawie kilku slow Zdrowe to tez na pewno nie jest. Kulturalne tez raczej nie. Trafilas jak kula w plot z tym psychologiem, wiec na przyszlosc pomysl, zanim cos napiszesz.
Po pierwsze, naucz się proszę czytać ze zrozumieniem.

Po drugie, stresowanie się podczas zwykłej rozmowy przez telefon nie jest zjawiskiem normalnym
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:18   #24
Margot24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 10
Dot.: Konto w banku

Ja mam konto w pkobp i mogę polecić. Nic nie płace za rachunek, kartę, za bankomaty i wszystko załatwiam w serwisie albo bankomacie i wpłatomacie. Do oddziału to pewnie pójdę dopiero przy kredycie hipotecznym, w każdym razie mobilnie wszystko ok, a oddziały sama wiesz, są wszędzie i wszędzie są ich bankomaty
Margot24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:22   #25
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Po pierwsze, naucz się proszę czytać ze zrozumieniem.

Po drugie, stresowanie się podczas zwykłej rozmowy przez telefon nie jest zjawiskiem normalnym
Ja w ogole nie lubie rozmawiac przez telefon, niewazne z kim. Od razu czuje potrzebe, żeby sie zając czyms innym i zaczynam cos czytac albo oglądac i trace kontakt z rozmowcą Ale jak mam do wyboru jechac do banku i nie daj boze jechac po raz kolejny, bo sie okaze ze potrzebuje jeszcze 10 innych papierów to wole zadzwonic i zaoszczedzic kupe czasu.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:41   #26
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawia co za sprawy ludzie tak ochoczo załatwiają w okienkach - ten argument zawsze pojawia się w dyskusjach o bankach i żeby było smieszniej zwykle rozmowa dotyczy konta, na które ma wpływac pensja i nic ponadto.

Mam konto w mbanku od nie wiem, 7 lat może i też wpływają tam tylko pieniądze z wypłaty i tyle i nigdy nie musiałam nic załatwić, raz zmieniałam numer telefonu i zrobiłam to UWAGA w okienku - są przecież kioski mBanku.
Też polecam mbank.
W tych kioskach byłam może raz lub dwa na 12 lat jak mam tam konto i tylko dlatego,iż zmiany nazwiska nie można podobno w internecie samodzielnie zrobić.
Fajne jest to,iż nie ma min kwoty wpłat co miesiąc,a za kartę jak płacimy nią min 100zł nie ma żadnej opłaty tak jak za utrzymanie konta.
Nawet płatność kartą mbanku za granicą wychodzi bardzo korzystnie (mają dobry kurs i niskie opłaty) i nie zawsze opłaca się biegać do kantoru jak się jedzie za granicę.
Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Mieszkam na dość młodym osiedlu i za każdym razem zadziwia mnie ta ogromna kolejka młodych ludzi na poczcie. Co najmniej 30 minut czekania jak nie dłużej.
Starszych mogłabym jeszcze zrozumieć, chociaż np. moi dziadkowie - po 65 r.ż. też robią przelewy przez internet, no ale są raczej wyjątkiem niż regułą w swojej grupie wiekowej.

Niektórzy młodzi ludzie chyba są trochę zacofani - mam znajomą, która jeździ na drugi koniec miasta (godzina jazdy w jedną stronę) do US, żeby złożyć deklarację, bo nie wierzy deklaracjom składanym przez internet
Dziwne. Taniej wychodzi opłacać wszelkie rachunki z konta. Niektóre firmy jak kablówka to nawet jak nie wysyła papierowej faktury tylko na email to abonament jest niższy. No i czasu szkoda.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:51   #27
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Konto w banku

Ja zawsze jak zakładam pierwsze konto, idę osobiście. Nie lubię podawać moich danych przez telefon i już, a na czakanie na kuriera nie mam czasu. Kolejne zakładam już przez bankowość internetową.

Edytowane przez 201708250923
Czas edycji: 2017-08-24 o 21:55
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:03   #28
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez wredot_ka Pokaż wiadomość
Ja zawsze jak zakładam pierwsze konto, idę osobiście. Nie lubię podawać moich danych przez telefon i już, a na czakanie na kuriera nie mam czasu. Kolejne zakładam już przez bankowość internetową.
Przez parę lat miałam debilne konto oszczędnościowe Pierwszy przelew w banku 0zł, pierwszy przelew przez internet 20zł . Jak tylko mogłam, to leciałam do banku i robiłam tam przelew. I co, ja wymyśliłam takie zasady ?
Na poczcie nie widziałam jeszcze młodych ludzi płacących za rachunki, magia .

Polecam godne polecenia w bzwbk Wszystko przez internet się robi
Pierwsze konto zakłada się raz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:18   #29
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Konto w banku

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Pierwsze konto zakłada się raz
Tak, ale ja już 4 banki przerobiłam

Edytowane przez 201708250923
Czas edycji: 2017-08-24 o 21:55
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:48   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Konto w banku

Ja zauważyłam,że osoby (chodzi o młodsze,a nie emerytów) biegające na pocztę z rachunkami to często mają pracę na czarno,albo próbują przed kimś ukryć swoje dochody/komornika na koncie mają.
To mnie tak samo dziwiło jak korzystanie z takich przekazów pieniężnych jak Western Union, który tani przecież nie jest, a na pewno nie tańszy niż przelew nawet zagraniczny. No,ale jak się nie ma konto lokalnego i pracuje nielegalnie to jak inaczej wysłać kasę rodzinie
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 23:36:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.