Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 05:42   #1
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133

Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?


Miałam wczoraj imprezę rodzinną, i strasznie się przejadłam różnymi pysznościami... wieczorem czułam okropny ból brzucha i wątroby...
Znajoma powiedziala mi żebym dzisiaj nic nie jadła, tylko piła wodę, żeby te wszystkie pokarmy miały szansę się strawić bez dokładania nowych.
I fakt, teraz wstalam i dalej czuję się tak pełna, że na mysl o śniadaniu robi mi się niedobrze
Co myślicie o takim przegłodzeniu? I jak to wpływa na metabolizm? (oprócz wczorajszej imprezy, jestem na redukcji, więc metabolizm ma dla mnie znaczenie...)
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 08:00   #2
Niki Mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 149
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

Cytat:
Napisane przez Ewelina_J Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj imprezę rodzinną, i strasznie się przejadłam różnymi pysznościami... wieczorem czułam okropny ból brzucha i wątroby...
Znajoma powiedziala mi żebym dzisiaj nic nie jadła, tylko piła wodę, żeby te wszystkie pokarmy miały szansę się strawić bez dokładania nowych.
I fakt, teraz wstalam i dalej czuję się tak pełna, że na mysl o śniadaniu robi mi się niedobrze
Co myślicie o takim przegłodzeniu? I jak to wpływa na metabolizm? (oprócz wczorajszej imprezy, jestem na redukcji, więc metabolizm ma dla mnie znaczenie...)
To bardzo ciekawe zagadnienie. Ja czasem tak próbuje "pościć" i chyba nie ma w tym nic złego pod warunkiem, ze udaje mi się na tym "poście" dotrwać do wieczora.

Ale chyba coś w tym jest bo mój kolega był na diecie odchudzającej przepisanej przez dietetyka i raz w tygodniu mógł sobie pozwolić na małe "szaleństwo" ale następnęgo dnia mógł pić tylko wodę, kefiry itp.
Niki Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 19:41   #3
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

rób to co Ci organizm podpowiada, jeśli będziesz głodna to jedz lekkie dania żeby nie przeciążać układu pokarmowego a jak nie będziesz głodna to nie jedz, od jednego dnia nic się nie stanie
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 21:17   #4
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

To dziwne, ale w końcu kiedy nic nie zjadłam do południa, zaczęłam być bardzo głodna... ale jak zjadlam, to znowu czulam się przejedzona... Skończyło się na zjedzeniu warzyw i kurczaka w małych porcjach...
Ale do teraz boli mnie wątroba... dawno mi tak jedzenie nie zaszkodzilo
No cóż, mam nauczkę - można jeść wszystko, ale z umiarem
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:03   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

Cytat:
Napisane przez Niki Mouse Pokaż wiadomość
To bardzo ciekawe zagadnienie. Ja czasem tak próbuje "pościć" i chyba nie ma w tym nic złego pod warunkiem, ze udaje mi się na tym "poście" dotrwać do wieczora.

Ale chyba coś w tym jest bo mój kolega był na diecie odchudzającej przepisanej przez dietetyka i raz w tygodniu mógł sobie pozwolić na małe "szaleństwo" ale następnęgo dnia mógł pić tylko wodę, kefiry itp.
a ja uwazam to za masakre. lepiej sie caly czas racjonalnie odzywiac, a nie robic takie "hustawki" organizmowi. najpierw obzarstwo, a pozniej post.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 11:11   #6
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a ja uwazam to za masakre. lepiej sie caly czas racjonalnie odzywiac, a nie robic takie "hustawki" organizmowi. najpierw obzarstwo, a pozniej post.

popieram, organizm to nie smietnik i wcale mu nie jest fajnie jak raz dostaje full jedenia raz nic..
głódówki krótkotrwałe sa dobre na ocyszczenie organizmu, z tym że trzeba sie do takiej głodówki (nawet 1-3 dni dniowej) troszke przygotować, abynie było szoku i odpowiednio wyjśc aby równiez nie było szoku...to ma wtędy ręce i nogi.

wracająd do tematu - zapewne to chwilowa dysfunkcja układu pokarmowego -watroby trzustki czy cos, jak ni powiedzmy a pare dni nie przejdzie , odwiedz lekarza gastrologa
i faktycznie - masz nauczke...trzeba zachować umiar w jedzeniu
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:46   #7
ninka_niebieska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Głodówka po przejedzeniu - dobra czy nie?

Nie. Tak samo jak nie należy się przejadać, tak samo nie powinno się głodzić organizmu.. ani jedno, ani drugie napewno nie wyjdzie nam na zdrowie... lepiej jeść częsciej a mniejsze porcje.. wtedy układ pokarmowy ma możliwość na bierząco przetrawiać to co zjedliśmy.
ninka_niebieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.