Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 19:21   #1
hyzia
Raczkowanie
 
Avatar hyzia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 103

Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecacie?


Tak jak w tytule, jakie ćwiczenia polecacie na ogólne wzmocnienie ciała, rozciągnięcie, wyszczuplić w sumie potrzebuję tylko talię i brzuszek. Mam częste bóle pleców wiec nie każde ćwiczenia są dla mnie, chodziłam na zumbe i na kręgosłup ona nie jest zbyt dobra.
Znajoma mi polecała jogę, słyszałam, że również pilates jest dobry. Co możecie mi polecić?
Już chciałam się na jogę wybrać ale na zajęcia dla początkujących mogłabym się zapisać dopiero od października.. i to bardzo daleko od mojego miasta.
Najlepszy byłby chyba jakiś trening w domu
hyzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 22:16   #2
kawa_tylko_z_mlekiem
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7 617
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Myślę, że najbardziej odpowiedni będzie basen.
Niestety nie mam pomysłu jeśli chodzi o domowe ćwiczenia.
kawa_tylko_z_mlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:59   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Polecam ćwiczenia z Tiffany Rothe [wszystkie dostępne na YouTube] - do wyboru jest bardzo dużo zestawów, możesz wybrać coś dla siebie i łączyć.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:56   #4
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Moim zdaniem najlepszy przy tych celach jakie masz byłby pilates - wzmacnia (przede wszystkim mięśnie brzucha), rozciąga, pomaga przy wadach postawy i bulach kręgosłupa. Tyle że najlepiej przynajmniej na początku ćwiczyć pod okiem instruktora, żeby nauczyć się poprawnej techniki. Zwłaszcza, że już masz problemy z kręgosłupem, ćwiczenie samej w domu może niestety bardziej zaszkodzić niż pomóc... Joga też dobra, bardziej rozciągająca a trochę mniej wzmacniająca (chociaż to też zależy szkoły i od prowadzącego). Znajome z bólami kręsosłupa zachwalały też Fit Ball (chociaż nazwa różni się czasem w zależności od klubu, często też nazwyają to Body Ball czy po prostu Piłkami) czyli cwiczenia na dużej piłce.
Rozejrzyj się jakie w ogóle masz możliwości, czy mogłabyś już teraz się na jakieś zajęcia zapisać. Jak nie to ja osobiście poczekałabym do października i wtedy zapisała się na tę jogę albo na pilates, jeśli masz gdzieś w okolicy.
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 21:45   #5
Y not
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 82
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

podobno swietne rezultaty daje callanetics, a na talie dziala hula hop. powinnas to tylko skonsultowac z jakims trenerem. ja tez mam problemy z kregoslupem, ale sama zawsze czuje czy go za mocno nie obciazam. przede wszystkim wazna jest podstawa i poprawne wykonywanie cwiczen
__________________
od 21.09.13
69=> 66.4 => 55 (167cm)
zdrowe odżywianie, bieganie i siłownia
Y not jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:10   #6
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Joga i pilates, świetnie wzmacniają plecy i rozciągają.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 14:38   #7
intelektualistka
Raczkowanie
 
Avatar intelektualistka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

dwa najbardziej ekonomiczne rozwiązania - zarówno finansowo, jak i czasowo: CALLANETICS + BIEGANIE

Ćwiczyłam wiele programów i zdecydowanie jeśli chodzi o właściwości wysmuklające - callanetics jest nie do pobicia. Polecam zresztą obejrzeć sobie oryginalny filmik z Callan Pickney ( tutaj fragmenty: http://www.youtube.com/watch?v=aeat8EpY1hk). Musisz zadecydować, czy chcesz tak właśnie wyglądać, bo systematyczne wykonywanie tych ćwiczeń realnie zmienia całą sylwetkę. Spójrz na filmik, ci ludzie mają bardzo szczupłe ciała, co jest rezultatem callanetics'u. Nie wszystkim podoba się taki baletowy kanon urody. W moim przypadku ćwiczenia dodatkowo zniwelowały problemy z kręgosłupem.

Bieganie - bardzo korzystnie wpływa na wszystkie partie ciała, kształtuje prawidłowe nawyki postawy i tracisz więcej kalorii niż w trakcie pływania - więc efekt zrzucenia zbędnych kg będzie szybszy. Poza tym, to tani sport, bo kosztuje tyle co dobre sportowe buty.

Do tego bardzo ważne- zbilansowana, zdrowa dieta.

Powodzenia!
__________________
wymiana - naukowo, powieściowo, lingwistycznie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34225617 #post34225617

Edytowane przez intelektualistka
Czas edycji: 2012-08-17 o 14:39
intelektualistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 13:08   #8
Olik_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Hej,

Sama mam problemy z kręgosłupem i musze dopierać odpowiednio ćwiczenia. Nie wiem czy masz już zdiagnozowane konkretne schorzenie, natomiast przy bólach pleców musisz bardzo uważać żeby nie zrobić sobie krzywdy. Z tego co przetestowałam na własnej skórze, niewskazane jest bieganie. Nawet przy dobrych butach nie zamortyzujesz wstrząsów i kręgosłup odpłaci ci się bólem (szczególnie jeśli masz dyskopatię).
Pilates i wszelkie ćwiczenia na piłce również odpadają (tak mi powiedział rehabilitant), łatwo o niestabilność i uraz kręgosłupa jeśli masz słabe mięśnie, i nic tak naprawdę go nie trzyma.
Najlepsze jest niestety pływanie,ale na to traci się dużo czasu.
Ja sama teraz wykonuję cwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup i do tego ćwiczenia z pierwszej płyty Ewy Chodakowskiej. Na razie na ból kręgosłupa podczas jej ćwiczeń nie narzekam, chociaż niektóre odpuszczam, bo wiem że po nich bym się nie ruszyła.

Ale tak jak pisałam nie wiem dokładnie jakie masz problemy z kręgosłupem. Ja akurat mam dosyć poważne, więc większość sportów muszę odpuści. Pozdrawiam
Olik_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:31   #9
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Cytat:
Napisane przez intelektualistka Pokaż wiadomość
dwa najbardziej ekonomiczne rozwiązania - zarówno finansowo, jak i czasowo: CALLANETICS + BIEGANIE

Ćwiczyłam wiele programów i zdecydowanie jeśli chodzi o właściwości wysmuklające - callanetics jest nie do pobicia. Polecam zresztą obejrzeć sobie oryginalny filmik z Callan Pickney ( tutaj fragmenty: http://www.youtube.com/watch?v=aeat8EpY1hk). Musisz zadecydować, czy chcesz tak właśnie wyglądać, bo systematyczne wykonywanie tych ćwiczeń realnie zmienia całą sylwetkę. Spójrz na filmik, ci ludzie mają bardzo szczupłe ciała, co jest rezultatem callanetics'u. Nie wszystkim podoba się taki baletowy kanon urody. W moim przypadku ćwiczenia dodatkowo zniwelowały problemy z kręgosłupem.
Takie podobne te ćwiczenia do jogi
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 10:32   #10
aeroforce
Przyczajenie
 
Avatar aeroforce
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 6
GG do aeroforce
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Callanetics....zdecydowan ie
aeroforce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:28   #11
niewiemjakanazwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 17
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Każdy mówi co innego...ja niestety ze względów zdrowotnych nie mogę uczęszczać na basen, zostają mi ćwiczenia w domu. Czytałam, że kręgosłup staje się mocniejszy gdy pracuje się nad mięśniami, które go otaczają, ale teraz pytanie - które to dokładnie mięśnie i jakie ćwiczenia je wzmacniają? Ja już sama nie wiem... joga, pilates, callanetics? Mnie pobolewa tylko czasem w krzyżu, mam stwierdzoną skoliozę. Chciałabym wyszczuplić, wzmocnić i wyrzeźbić ciało, ale za cholerę nie wiem jak się za to zabrać bo tyle jest o tym stron... Siedzę prawie od rana, szukam i nie wiem dalej co robić... Na dodatek nie wiem jak połączyć zwykłe ćwiczenia np na brzuch z ćwiczeniami na kręgosłup tak, aby go zbytnio nie obciążyć i żeby nie bolał. Może ktoś się na tym bardziej zna i podpowie jak się za to wziąć?
niewiemjakanazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 19:24   #12
hyzia
Raczkowanie
 
Avatar hyzia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 103
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Już kilka dni ćwiczę z Ewą Chodakowską i już po drugim treningu nie mam żadnego bólu w kręgosłupie czasami dodaję też ćwiczenia Tiffany na boczki bo to moja zmora Mam nadzieję, że niedługo zobaczę efekty w zmianie sylwetki, bo jeśli chodzi o samopoczucie to już są
hyzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:58   #13
Olik_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Cytat:
Napisane przez niewiemjakanazwa Pokaż wiadomość
Każdy mówi co innego...ja niestety ze względów zdrowotnych nie mogę uczęszczać na basen, zostają mi ćwiczenia w domu. Czytałam, że kręgosłup staje się mocniejszy gdy pracuje się nad mięśniami, które go otaczają, ale teraz pytanie - które to dokładnie mięśnie i jakie ćwiczenia je wzmacniają? Ja już sama nie wiem... joga, pilates, callanetics? Mnie pobolewa tylko czasem w krzyżu, mam stwierdzoną skoliozę. Chciałabym wyszczuplić, wzmocnić i wyrzeźbić ciało, ale za cholerę nie wiem jak się za to zabrać bo tyle jest o tym stron... Siedzę prawie od rana, szukam i nie wiem dalej co robić... Na dodatek nie wiem jak połączyć zwykłe ćwiczenia np na brzuch z ćwiczeniami na kręgosłup tak, aby go zbytnio nie obciążyć i żeby nie bolał. Może ktoś się na tym bardziej zna i podpowie jak się za to wziąć?
Jeśli chcesz robić brzuszki, to nie ma żadnych problemów, tylko nie robisz pełnych brzuszków, a tzw spięcia. Czyli leżysz na plecach nogi masz ugięte i podnosisz tylko górną część pleców (barki,łoptaki) a odcinek lędźwiow-krzyżowy zostaje na ziemi. Wtedy kegosłupa nie obciążasz.
A co do mięsini przykręgosłupowych są to mięśnie głebokie, te które trzymają kręgosłup. Bardzo ciężko je wzmocnić, bo wymaga to dużo czasu. Sama próbuje od kilku miesięcy. Ja akurat mam rehabilitanata, który mi ułożył ćwiczenia na wzmocnienie tych właśnie mięśni,ale rozmawiałam z nim ostatnio na temat ćwiczeń z pierwszej płyty ewy chodakowskiej i stwierdził, że mogę je robić również, nie zaszkodzą. Może też spróbuj?
Dobry jest pilates napewno,na mięśnie głebokie,ale trzeba te ćwiczenia robić bardzo ostrożnie i jednak najlepiej gdyby ktoś na to patrzył i mówił czy dobrze ćwiczysz.
Olik_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 10:36   #14
watacukrowana
Raczkowanie
 
Avatar watacukrowana
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 45
Dot.: Wysmuklić ciało, rozciągnąć troszkę schudnąć i wzmocnić kręgosłup - co polecaci

Ja polecam ćwiczenia do których sama się stosuje Codziennie po trzy serie- polecam
http://www.youtube.com/watch?v=O4OJaA0gDk0
http://www.youtube.com/watch?v=YnLDu...feature=relmfu
watacukrowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.