Cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-21, 13:34   #1
kapiwow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 3
GG do kapiwow

cera


Mam problemy z cerą. W czasie ciąży (ok. 2 lata temu) pojawiły mi się na twarzy ciemne, brązowe plamy, których intensywność nasila się latem. Czy można je w jakiś sposób usunąć? Jeśli tak to w jaki? Proszę o pomoc.
kapiwow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 14:40   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera

Najlepsza byłaby konsultacja z dermatologiem

Najprawdopodobniej (ale to może na pewno stwierdzić tylko lekarz po obejrzeniu) wskutek zmian hormonalnych nabawiłaś się na twarzy przebarwień.
Temat walki z przebarwieniami jest szeroko, dogłębnie i nieustająco omawiany na forum Walka z nimi jest długa i mozolna, ale możliwa. Niestety, ze złych wiadomości jest taka, ze nalezy zrezygnować całkowicie z opalania (zarówno na słońcu, jak i w solarium) i na twarz stosować preparaty o filtrach co najmniej 30-50, a najlepiej jak najwyzszy.
Tu masz najważniejsze informacje dotyczące przebarwień, ochrony przeciwsłonecznej:
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176&catid=8 (tam te na niebiesko to kolejne linki do ważnych informacji)
http://www.wizaz.pl/menu_slonce.php
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 15:54   #3
joanna.t
Raczkowanie
 
Avatar joanna.t
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
Re: cera

w zasadzie Nasza Bunia wszystko juz napisała. Ja mogę dodac, że także nabawiłam sie takich przebarwień będąc w ciązy. Po urodzeniu dziecka, gdy hormonki sie uspokoiły powoli zaczęły same znikac. trwało to kilka miesięcy ale zeszły. Możesz spróbwac je wybielić, w KW - problemy skórne jest kilka propozycji takich wybielaczy. Ja mogę polecić krem Drula Superforte (do kupienia w aptece ok 40 zł, nie ma go w Kw - chyba zgłosze, bo uzywałam ), częste plingi plus obowiązkowo krem z filtrem na dzien (zwróc uwage na ochronę UVA). Jesienią, gdy słońce bedzie mniej prazyć wypróbuj jakiś preparat z kwasami. I cierpliowśc jak najbardziej wskazana, troche trwa to wybielanie ale jest mozliwe. Ja juz walcze kilka miesięcy ( mnie dopadły w ubiegłym roku przebarwienia z winy tabl anty i zbyt małego filtra) - na szczęscie z efektami
pozdrawiam, Asia
__________________
pozdrawiam, Joaś
joanna.t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 20:08   #4
patibka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zdomu:)
Wiadomości: 57
Wyślij wiadomość przez ICQ do patibka1
cera trądzikowa?pomocy ludzie

mam taki problem z cerą d czasu do czasui na czole (tylko i wyłącznie na czole) wyskakują zaskórniki większe i mniejsze!!kiedy chcę nałożyć krem, nawilżający wydaje mi się że zapychają się pory i na drugi dziń jest gorzej ,stosuje peelingi, maseczki typu peel-off, myje twarz żeem anty ,tonikiem ???i o co tu chodzi i czemu tylko na czole pojawiają się takie problemy skórne?
patibka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 10:25   #5
Edzia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 28
cera

Witam !Mam pytanie.Czesto na czole mam uczucie jakby skora mi sie sciagala .Cala twarz jest wporzadku ale czolo strasznie m i sie tak jakby sciogalo i tam mam twarda skore dlaczego?jaki krem by mi pomogl?
Edzia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 10:36   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera

mozliwe, że to z odwodnienia/wysuszenia. trudno coś więcej napisać, bo masz nie wypełniony profil.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 10:40   #7
Edzia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 28
cera

o jaki pani profil chodzi?
Edzia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-20, 10:57   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera

o profil cery
http://www.wizaz.pl/w-agora/profile....owuser=Edzia21
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-20, 19:34   #9
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
cera

WITAM!NIGDY NIE BYLAM U KOSMETYCZKI I MAM PYTANIE ZWIAZANE Z RODZAJEM CERY.DUZO SIE NACZYTALAM I PRAKTYCZNIE JAKIE SA RODZAJE ITD. ZNAM PRAWIE NA PAMIECALE MOJA SKORA W RZECZYWISTOSCI JEST INNA NIZ PISZA I TRUDNA W ROZROZNIENIU.MAMWSZEDZIE WIDOCZNE PORY,NA BRODZIE,CZOLE,NOSIE I POLICZKACH,ALE ZASKURNIKI I MALE,ALE WIDOCZNE I UCIAZLIWE CHROSTKI NIE WYCHODZA MI NA CZOLE,TO RZADKOSC,RACZEJ NA BRODZIE I NOSIE A MNIEJ NA POLICZKACH.NIE WIEM CZY MAM CERE MIESZANA CZY TLUSTA,BO PODOBNO JAK SA WIDOCZNE PORY WSZEDZIE TO CERA MUSI BYC TLUSTA,A MOJA ZA MOCNO TO SIE NIE SWIECI.WIEM,ZE NA ODLEGLOSC CIEZKO POWIEDZIEC,ALE TWIERDZI SIE,ZE CERA MIESZANA WYROZNIA SIE TYM,IZ NA POLICZKACH NIE SA WIDOCZNE PORY I SA SUCHE A U MNIE PORY NA NICH WIDAC.JEDNAK NA CZOLE NIE MAM CHROST.UZYWAM FLUIDOW MATUJACYCH,ALE ONE NA NOSI JAKBY MI SIE SCIERALY.A MAM TU WIELE ZASKURNIKOW.Z BLISKA TE MATUJACE PUDRY,WLASCIWIE W SWIETLE DZIENNYM WYGLADAJA OKROPNIE.CZY MOZNA PRZY CERZE TLUSTEJ LUB MIESZANEJ URZYWAC PUDROW INNEGO RODZAJU ,NIE MATUJACYCH.ALE SIE ROZPISALAM.PRZEPRASZAM BARDZO,JESLI NIE MOZECIE MI POMOC NA ODLEGLOSC I DZIEKI ZA WYSLUCHANIE
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-24, 18:12   #10
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: cera

Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 23:33   #11
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: cera

Dziekuje serdecznie!Skorzystam z rad....Pozdrawiam
Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.

Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.

Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.

Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.

Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.

Agna Iolanthe napisał(a):
> Stawiam, że jednak masz cerę mieszaną, bo dostrzegasz różnicę w skłonności do występowania krostek, świeceniu się itd. między środkową partią twarzy a policzkami. Z tego co wiem, można stosować takie kosmetyki, jakie Twojej cerze dobrze służą, więc na pewno warto spróbować innych fluidów, niekoniecznie matujących, może np. nawilżający albo rozświetlający jeśli lubisz taki efekt, przy tym chyba lepiej wybierać beztłuszczowe. No i warto fluid utrwalać sypkim pudrem - powinno pomóc na "ścierający się" makijaż na nosie. Aha, i na przyszłość lepiej będzie jak wyłączysz klawisz CapsLock, bo ciężko się czyta taki "krzyczący" post. Pozdrawiam.
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-28, 23:35   #12
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: cera

Przepraszam,za powtarzajace sie watki.....To byl niechcacy efekt
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 12:56   #13
KAMILA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6
cera

dziendobry!mam mieszana cere,niestety trudna do pielegnowania,gdyz w miejscach tlustych okropnie mi sie luszczy,czyli najbardzije na brodzie,nosie i miedzy skroniami.nie przypuszczalam,ze tlusta cera moze sie luszczyc.niestety tak jest.nie wiem jakich preparatow uzywac do pielegnacji(zele,pelingi, mleczka itd)oraz do makijazu.do tej pory uzywalam matujacych fluidow,ale sie luszczy po nich skora.niestety przez wiele lat urzywania takiego typu fluidow zniszczylam soebie skore w partiach gdzie jest sucha,szczegiolnie pod oczami gdzie rowniez smarowalalam sie fluidami.teraz uzywam pod oczy tylko korektory,bo inaczej sie nie da.skora pod oczami wyglada fatalnie.mam okropne zakola,z sinymi kurzymi lapkami.co mozna uzywac pod oczy aby sie tego pozbyc,bo bez korektora nie moge wyjsc z domu,jak i bez fluidu,wygladam strasznie.jak pielegnowac skore mieszana,bo jak urzywam kosmetykow dla cery tlustej niszcze sucha i odwrotnie....a jakimi fluidami mozna malowac sie pod oczami?prosze o pomoc....dziekuje/KAMILA
KAMILA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 13:22   #14
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Re: cera

Droga Kamilo, kiedy mnie się ostatnio łuszczyła okropnie skóra na brodzie, czole i między skroniami (a wcale nie była tam czerwona), okazało się, że mam łojotokowe zapalenie skóry. Czy dermatolog wykluczył u Ciebie tę chorobę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg visuel_sensible1.jpg (2,9 KB, 3 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 17:15   #15
karolina100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Re: cera

Witaj!Niestety nie bylam nigdy u dermatologa.Myslalam,ze nie ma potrzeby....Moze bede musiala sie wybrac.Dzieki.A co Ci przepisal lekarz?Jakies masci czy leki?trzymaj sie.papa
karolina100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-04, 17:28   #16
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Re: cera

U mnie ŁZS udało się "spędzić" (nie napiszę wyleczyć, bo ta choroba ma tendencje do nawracania i dermatog raczej mi nie robił nadziei, że zniknęła raz na zawsze) przy pomocy "Sensibio D.S." (czyli bez sterydów), ale pozostała mi bardzo wrażliwa skóra, a rozszerzone naczynka i nawracający rumień na policzkach leczyłam jeszcze prawie pół roku. Nie lekceważ możliwości ŁZS.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 11:52   #17
KAMILA100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6
cera

Dzieki za rady.Noor,wiesz nie wiedzialam do tej pory,ze konieczne jest leczenie czegos takiego.Aha wspomnialas o naczynkach,wiec czesto sie zastanawialam nad tym wlsnie,dlaczego na nosie gdzie mam cere tlusta mam widoczne naczynka.Czytalam wiele,ze taki rodzaj cery nie ma popekanych naczynek.A ja wlasnie mam,ale tylko na nosie.Faktycznie cere mam tu bardzo wrazliwa,jak i nha brodzie i policxzkach.Duzo kosmetykow wywoluje u mnie alergie,,,,niestety i straszne swedzenie skory....Musze chyba jednak zapisac sie do dermatologa.Mam jeszcze pytanko...u mnie skora sie luszczy raczej tylko wtedy,gdy naloze fluid,normalnie raczej nie.....(chyba,ze sie za bardzo przysmaze na sloncu) a jak bylo u Ciebie?Luszczyla Ci sie ciagle,czy tylko czasem to sie zdarzalo?.....Aha czym grozi nie leczenie tego???
KAMILA100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 16:08   #18
PaulinkaB21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 23
cera

co zrobic zeby cera byla gladka, nie to ze mam kroty to jeszcze nie jest ona gładka
PaulinkaB21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 16:20   #19
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: cera

robic dwa razy w tyg peeling albo w okresie jesiennym badz wiosennym zrobic serie zabiegow kwasami aha
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-23, 22:37   #20
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: cera

Cytat:
Napisane przez PaulinkaB21
co zrobic zeby cera byla gladka, nie to ze mam kroty to jeszcze nie jest ona gładka
Polecam użyć wyszukiwarki i na przyszłość zwracać uwagę na pisownię zakładając wątki bo nie można tu nic zrozumieć a chyba chodziło ci o to żeby ktoś ci pomógł a nie da się tego zrobić nie rozumiejąc problemu
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 16:27   #21
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Cera

tak wiem. Takich wątków było tu juz setki zapewne ale ja juz dłuzej nie wytrzymam. Mam 14 lat (no 14,5) i to jak wyglada moja cera to jest wprost nie do opisania. "Posiadam" chyba wszystkie mozliwe i dosc popularne "choroby" skory. Zaczynajac od trądziku(-a?) : grudki, zaskórniki i ropne; przechodząc przez rozszerzone pory, czerwone plamki pozostające po absolutnie kazdym syfku i niewielkie prosaczki kończąc na kilku drobnych pękiętych naczynkach i dosc częstym rumieniu. O błyszczeniu strefy T i wysuszonych policzkach nie wspominając... Bez korektora z domu nie wyjde i doprawdy wole opuscic pierwsza lekcje niz stawić sie w szkole z moja "idealną" inaczej cerą.... bylam juz u 3 dermatologów ale wypisali mi jakies antybiotyki (zele lub masci) które dzialaly moze przez 1 ewentualnie 2 miesiące. Uzywalam juz acne dermu (zero poprawy) i sinorenu (jak przy ad w dodatku podrazniał i wysuszał). U kosmetyczki bylam (calkiem niedawno) efekt byl taki ze zaskórniki i tak wróciły po 3 dniach i zyskałam 3 czerwone plamy do kolekcji (nie zeby bez "pomocy" kosmetyczki ich nie było). Aktualnie używam Davercin, żel Effaclar z LRP i krem punktowy (równierz la rosh) "mikrozłuszczający naskórek" który jakims cudem mialby usunąc te cholerne plamy. Walką z trądzikiem jestem na dzien dzisiejszy wykończona (tak wiem ze niektore z was meczą się z nim o wiele dłuzej niz ja) i nie wiem co robić... Kosmetyki mogą tylko tyle ze ropne krostki wychodza dosc rzadko ale to i tak nie wystarczy skoro one nie znikaja (plamy..). Oczywiscie w teorii jestem b mocna. W jednym palcu mam wszystkie regułki dotyczące nie jedzenia słodyczy, uzywania kosmetyków bezalkoholowych... słyszałam o dermabrazji laserach kwasach itp ale nie wiem czy to jest szczególnie dobre dla mojej skory... prosze was zatem o jakakolwiek pomoc. bede bardzo wdzieczna pozdrawiam
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 16:50   #22
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Cera

Co do jedzienia słodyczy,picia kawy itp to sa podzielone zdania równiez u lekarzy.Nie każdy reaguje wysypem po zjedzeniu chipsów.Ja jestem na to dowodem.Jem słodycze czy też nie i tak mi wyskajuja krosty.Jedyne co Ci moge ja doradzic to wizyta u prywatnego dermatologa który robi własnie takie zabiegi o których pisałaś,kwasy peelingi...On Ci powie czy jest sens robic cokolwiek u Ciebie a jak jest sens to co.Jestes jeszcze bardzo młodziutka i walka z tradzikiem dopiero przed Tobą.Musisz sie uzbroic w cierpliwość,my tu mamy po 20 pare a nawet 30 pare lat i dalej sie męczymy.
Skoro nie działaja na Ciebie smarowidła to może najskuteczniej byłoby zadziałac antybiotykiem?Ale o tym to juz z lekarzem dyskutuj.
Czyszczenie u kosmetyczki,hmm,dwie panie dermatolog do ktorych chodziłam/chodze odradzały mi kategorycznie czyszczenie.To i tak nic nie da.Efekt jest na chwilke,ale potem na w miejscu gdzie byl wągier i tak zrobi Ci sie nowy,nawet wiekszy niż poprzedni.Odradzam,to jest błędne koło.
Na wizażu złotego środka nie znajdziesz niestety.Przykro mi.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 17:08   #23
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Cera

Hej

Wiesz, nie mozna za bardzo pomoc przez internet, zwlaszcza gdy nie jest sie dermatologiem Paru porad moge jednak udzielic Po pierwsze: naprawde nie uzywaj kosmetykow mocno wysuszajacych, lecz nawilzajacych, wowczas sebum nie bedzie sie wydzielac tak bardzo (tu polecalabym np. Hydraphase LRP). Mozesz sprobowac tak:

rano: hydraphase LRP, na to make-up (jezeli juz naprawde MUSISZ... tu polecam unifiance kryjacy LRP, nie zatyka porow a kryje dobrze, tyle ze naprawde uzywaj tylko gdy musisz!)

na noc: 2 razy w tygodniu Effaclare K i masc przepisana przez dermatologa

mycie: tylko delikatnym zelem typu: physjogel, lub kostka typu: SebaMed

Przezde wszystkim na ropne krostki pomoc moze jedynie DERMATOLOG, nie kosmetyczka! Zycze powodzenia w walce
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 17:10   #24
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: Cera

u prywatnych lekarzy byłam. O antybiotykach juz pisalam e je uzywalam. A do kosmetyczki odesłala mnie sama pani (prywatna) dermatolog która ma wszytskei dyplomy papierki i bla bla. Generalnie nie chodzi tak naprawde o sam trądzik bo gdyby to byl moj jedyny "twarzowy" problem to bym nie narzekała (pryszcze wychodza mi mniej wiecej jeden na 2 tygodnie) ale plamy które po nich pozostają to praktycznie to samo jak nie gorsze utrapienie (syfki przynajmniej znikaja plamy nie za bardzo)
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 10:40   #25
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Cera

No to to tym bardziej problem juz dla prywatnego lekarza.Wpisuj w przeglądarke na wizażu czy google easy,yellow,blue peel,kwas pirogronowy,migdałowy,kwa sy.Poczytasz o tych zabiegach.A przez net to nikt Ci nie powie idz na ten czy inny zabieg bo tak sie nie da.To dermatolog musi stwierdzic co sie dla Ciebie nadaje,aczkolwiek nie oczekuj cudów po takich zabiegach,bo cudów nie ma.Nic Ci w 100% nie usunie przebarwień.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 15:56   #26
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Cera

Cytat:
Napisane przez klaudynia
No to to tym bardziej problem juz dla prywatnego lekarza.Wpisuj w przeglądarke na wizażu czy google easy,yellow,blue peel,kwas pirogronowy,migdałowy,kwa sy.Poczytasz o tych zabiegach.A przez net to nikt Ci nie powie idz na ten czy inny zabieg bo tak sie nie da.To dermatolog musi stwierdzic co sie dla Ciebie nadaje,aczkolwiek nie oczekuj cudów po takich zabiegach,bo cudów nie ma.Nic Ci w 100% nie usunie przebarwień.
Racja Klaudyniacociaz ja mam to szczescie,ze moje plamy pozostale po pryszczach(a zostaja mi po kazdym nawet maluskim)znikaja nie po zadnym drogim zabiegu,a po masci robionej w aptece,ktora kosztuje 5 zl.Dobre i to,na inne leki przeciw tradzikowi wydalam juz fortunke wiec chociaz to mam tanio
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 20:35   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Cera

Zaczynajac od trądziku(-a?) : grudki, zaskórniki i ropne; przechodząc przez rozszerzone pory, czerwone plamki pozostające po absolutnie kazdym syfku i niewielkie prosaczki kończąc na kilku drobnych pękiętych naczynkach i dosc częstym rumieniu

przede wszystkim złuszczanie- kwasy, retinoidy. to na grudki, zaskórniki, czerwone plamki, rozszerzone pory, prosaki.
jeśli stanów ropnych jest dużo- najpierw należy je podleczyć(antybiotyki, nedtlenek benzoilu).
ze względu na naczynka- poszukaj dobrego lekarza, który dobierze ci preparaty i zabiegi, tak aby nie przesadzić.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 12:10   #28
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Cera

Cytat:
Napisane przez Little Angel
moje plamy pozostale po pryszczach(a zostaja mi po kazdym nawet maluskim)znikaja nie po zadnym drogim zabiegu,a po masci robionej w aptece,ktora kosztuje 5 zl
A co to za maść,możesz podac dokładny skład to się zapytam mojej dermatolog co o tym sądzi i może i mi przepisze?
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 15:52   #29
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Cera

A ja Ci proponuję pójść najpierw do endokrynologa. KAŻDY trądzik i większy wysyp na twarzy czy dekolcie, plecach itd ma podłoże hormonalne. Leczenie dermatologiczne jest ZAWSZE objawowe. Niekoniecznie endokrynolog poleci ci leki hormonalne (nie wiem jak sie leczy w okresie dojrzewania) ale są też maści stosowane w nadmiarze androgenów (zawierają hormon estrogenowy który wchłania sie przez skóre). Polecam tez ograniczyc do minimum kosmetyki, wystarczy ci jeden krem na dzień i na noc. Antybiotyki dermatologiczne pomagają fajnie i szybko i tak samo szybko efekt po odstawieniu znika i niszczą przewód pokarmowy. Spróbowałabym też na twoim miejscu picie srebra koloidalnego (w aptekach ok 35 zł).
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 16:14   #30
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Dot.: Cera

probowalas brevoxylu na grudki i zaskorniki bardzo pomaga i jest brdzo skuteczny tylko troche wysusza wiec trzeba go stosowac z jakims kremem nawilzajacym. o brevoxylu znajdziesz duzo informacji w starszych watkach.
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.