Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-28, 12:52   #1501
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
flavo c masakrycznie mnie zapchało, serum-olejek mi służy i wlasnie jestesm w trakcie kolejnego opakowania ale niestety co cera to inna opinia
Jak ze wszystkim ja flavo C uwielbiam
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:56   #1502
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny a co myślicie o Serum AZELO-Oliwkowym? Na Biochemicznym KWC go nie ma. Kusi mnie w sumie od samego początku i tak myślę czy przy okazji następnego zamówienia się nie skusić.
Mam takie głupie pytanie... Czy jak jakiś kosmetyk nas zapycha to pory są zanieczyszczone po jego użyciu czy muszą koniecznie od razu wypryski wyskakiwać? Bo chyba jestem blisko znalezienia winowajcy mojego problemu...
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 08:01   #1503
strawberry162
Rozeznanie
 
Avatar strawberry162
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 571
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o Serum AZELO-Oliwkowym? Na Biochemicznym KWC go nie ma. Kusi mnie w sumie od samego początku i tak myślę czy przy okazji następnego zamówienia się nie skusić.
To serum znalazło się w moim pierwszym zamówieniu z BU i bardzo ładnie wygładziło mi cere chociaż wydaje mi się, że po jakimś czasie przestał działać. Ale mogło to być spowodowane kolejnym zamówieniem i zmniejszeniem częstotliwości używania go Teraz za każdym razem jak go używam z żh 1% na noc to rano moja cera wygląda dosyć dobrze Reasumując, ja go polecam.
__________________
KCIUKI DLA ADASIA

Antonisia
strawberry162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:23   #1504
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o Serum AZELO-Oliwkowym? Na Biochemicznym KWC go nie ma. Kusi mnie w sumie od samego początku i tak myślę czy przy okazji następnego zamówienia się nie skusić.
Mam takie głupie pytanie... Czy jak jakiś kosmetyk nas zapycha to pory są zanieczyszczone po jego użyciu czy muszą koniecznie od razu wypryski wyskakiwać? Bo chyba jestem blisko znalezienia winowajcy mojego problemu...
Ja kocham serum AZELO . Tylko tak po 3-4 opakowaniu przestało na mnie skutecznie działać.
Jak mnie coś zapcha, to od razu pojawiają się podskórne gule.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:30   #1505
primula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja właśnie przymierzam się do zrobienia tego serum, paczuszka już przyszła
Dziewczyny, a jak często je stosujecie? (albo w przypadku strawberry162 co to znaczy większa częstotliwość używania)Na stronie pisze, że można codziennie, nawet dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zastanawiam się czy w pierwszych dniach to dobry pomysł i czy rzeczywiście może stać się odpowiednikiem kremu nawilżającego. (nie znalazłam jeszcze dobrego, więc gdyby tak tylko on wystarczył ). Trzeba się przygotować na wysyp...?

Edytowane przez primula_
Czas edycji: 2011-12-29 o 13:32
primula_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:36   #1506
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja stosowałam codziennie na noc, nie miałam żadnego wysypu. Ale moja skóra chyba wielbi mleczko oliwkowe, bo po serum Renew też nie miałam gul. Nie wiem jak z nawilżaniem, bo u mnie to kwestia pory roku... Gdy używałam Azelo w zimę, to i tak potrzebowałam dodatkowego nawilżacza, latem już nie.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:10   #1507
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Oj to się skuszę na 100% przy następnym zamówieniu. Bo rozważałam AZELO i LEMON, ale za dużo tych kwasów już by było, więc skłaniałam się w stronę AZELO. Bałam się go, bo z opisu na stronie to kosmetyk idealny, a przez doświadczenie jestem podejrzliwa i odkładałam jego zakup.
Może skóra się przyzwyczaja i warto sobie zrobić przerwę?

To z tym zapychaniem to ja już nie wiem. Taką gulę podskórną to miałam pare razy w życiu, najczęściej gdy wyskakiwał mi mały pryszczyk a ja go cisnęłam i drapałam. Wtedy on zmieniał się w gulę. Bo ogólnie chodzi mi o to, że podejrzewam iż trójglicerydy źle na mnie działają. Mam taki krem z Ziai, który ma je na 2 miejscu w składzie i gdy go nałożę to od razu pory robią się ciemne, czasami po nocy coś wyskoczy... ogólnie to go lubię, bo fajnie nawilża i uspokaja moje naczynka. I nie wiem czy to powinnam go używać czy nie?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 20:32   #1508
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Oj to się skuszę na 100% przy następnym zamówieniu. Bo rozważałam AZELO i LEMON, ale za dużo tych kwasów już by było, więc skłaniałam się w stronę AZELO. Bałam się go, bo z opisu na stronie to kosmetyk idealny, a przez doświadczenie jestem podejrzliwa i odkładałam jego zakup
A mi osobiście bardziej pasuje lemon.
Azelo spowodował wywalanie na buzi wielkich bolących gul, których nigdy wcześniej nie miałam.
Ktoś powiedział, że to było oczyszczanie.
Jeśli to oczyszczanie, to ja dziękuję, postoję.
Nie lubię wyglądać jak dwunasta w nocy, więc azelo poleciało w siną dal - do kosza.
Jednak każda skóra reaguje inaczej i wiele dziewczyn jest z tego serum zadowolonych.
Więc próbuj
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:44   #1509
Aniia0
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 14
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Kokos jest świetny . Czekam jeszcze na przesyłkę z olejkiem Sesa - podobno po nim szybko rosną włosy.
To prawda rosną szybciej przynajmniej mi, ale idzie to zauważyć po dłuższym czasie dopiero nie od razu. Cebulki muszą się odpowiednio zregenerować.
Aniia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 23:00   #1510
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Ja kocham serum AZELO . Tylko tak po 3-4 opakowaniu przestało na mnie skutecznie działać.
Jak mnie coś zapcha, to od razu pojawiają się podskórne gule.
A dla mnie Azelo bylo dosc dziwne. Pierwsze jego opakowanie otrzymalam z wizazowej wymiany - dzialalo cudownie glownie pod wzgledem ujednolicenia kolory i redukowania stanow zapalnych. Wiec w moim nastepnym zamowieniu zamowilam juz "pelnowymiarowe" opakowanie. I tutaj doznalam zawodu bo odnioslam wrazenie jakby byl za mocny? Wyskakiwaly mi masowo wrecz na calej twarzy podskorne gule ktore pozostawialy "dziurki" po sobie. Wiec sie wystraszylam,bo nigdy wczesniej takich pozostalosci postgulowych nie mialam. Cera byla jakby bardziej podrazniona - stany zapalne podkreslone.

Do dzisiaj nie wiem dlaczego tak na mnie zadzialalo, skoro pierwse opakowanie bylo cudowne. Wiec trzeba uwazac,obserwowac,bo co skora to inne reakcje.

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Oj to się skuszę na 100% przy następnym zamówieniu. Bo rozważałam AZELO i LEMON, ale za dużo tych kwasów już by było, więc skłaniałam się w stronę AZELO. Bałam się go, bo z opisu na stronie to kosmetyk idealny, a przez doświadczenie jestem podejrzliwa i odkładałam jego zakup.
Może skóra się przyzwyczaja i warto sobie zrobić przerwę?

To z tym zapychaniem to ja już nie wiem. Taką gulę podskórną to miałam pare razy w życiu, najczęściej gdy wyskakiwał mi mały pryszczyk a ja go cisnęłam i drapałam. Wtedy on zmieniał się w gulę. Bo ogólnie chodzi mi o to, że podejrzewam iż trójglicerydy źle na mnie działają. Mam taki krem z Ziai, który ma je na 2 miejscu w składzie i gdy go nałożę to od razu pory robią się ciemne, czasami po nocy coś wyskoczy... ogólnie to go lubię, bo fajnie nawilża i uspokaja moje naczynka. I nie wiem czy to powinnam go używać czy nie?
Mysle,ze przerwy po dluzszym stosowaniu kwasow sa jak najbardziej wskazane. ja zauwazylam,ze jak np. przez 4 dni nie uzywam toniku BHA (czasami jak jestem w rodzinnym domu to zapominam) to jak go pozniej naloze to dzialanie jest znacznie wymierniejsze...

Odnosnie drugiej czesci... Mi triglicerydy bardzo zapychaja cere. Mialam krem z AA eco (g dzie byly wysoko w skladzie), plyn micelarny i wlasnie krem biolipidowy z Ziaji ktory tez zawieral ten skladnik. Wszystkie kosmetyki mnie pozpychaly. Wiec tak tez moze byc i w Twoim przypadku.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 14:51   #1511
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny - przymierzam się właśnie do złożenia zamówienia na BU (olej arganowy i z róży rdzawej). Mam malutkie zamówienie, więc chętnie zrobię wspólne zakupy z jakąś Wizażanką z Warszawy, by obniżyć np. koszty przesyłki.

Jeśli któraś z Was chciałaby do mnie dołączyć - to zapraszam na priv
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 14:58   #1512
kajutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 70
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczyny !!
Chcę zrobić drugie zamówienie na BU i nie wiem, który olejek polecałybyście do mieszania z żelem hialuronowym. Od niedawna używam kremu AZELO i jestem w nim zakochana Pięknie zaczyna oczyszczać moją buzię, rano jest wygładzona i promienna To był mój pierwszy zakup i teraz chcę zacząć swoją przygodę z innymi kosmetykami z BU. Który olejek polecałybyście: tamanu, z kocanki, z owoców rokitnika, z pestek malin czy z róży rdzawej?? Na stronie BU pojawił się też nowy olej z pestek opuncji - używałyście go, polecacie?? Dodam, że mam cerę normalną w kierunku suchej, wrażliwą, skłonną do zatykania porów.
Które oleje u Was się sprawdziły i które polecacie??
kajutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 15:32   #1513
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dzięki za odpowiedzi dotyczące Azelo. Przetestuję może i na mnie zadziała. Z opisu to kosmetyk idealny. Lemon mam w planach na lato w takim razie.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mysle,ze przerwy po dluzszym stosowaniu kwasow sa jak najbardziej wskazane. ja zauwazylam,ze jak np. przez 4 dni nie uzywam toniku BHA (czasami jak jestem w rodzinnym domu to zapominam) to jak go pozniej naloze to dzialanie jest znacznie wymierniejsze...

Odnosnie drugiej czesci... Mi triglicerydy bardzo zapychaja cere. Mialam krem z AA eco (g dzie byly wysoko w skladzie), plyn micelarny i wlasnie krem biolipidowy z Ziaji ktory tez zawieral ten skladnik. Wszystkie kosmetyki mnie pozpychaly. Wiec tak tez moze byc i w Twoim przypadku.
Teraz miałam tygodniową przerwę w stosowaniu kwasów, więc zobaczymy co będzie jak dzisiaj znowu ruszę. Zauważyłam, że bardzo cera mi się pogorszyła Tylko sama nie wiem od czego już. Muszę ten tonik BHA ukręcić
Właśnie czytałam ostatnio, że dużo osób trójglicerydy zapychają. Sprawdziłam i większość kremów, które mam ma je w składzie. Chyba będę musiała to powyrzucać, bo całe moje ciało te reaguje, więc nawet jako zastępczy balsam do ciała się nie sprawdzą.
Tylko co ja teraz znajdę bez parafiny i trójglicerydów?

Edytowane przez plineczka003
Czas edycji: 2012-01-01 o 15:35
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 17:13   #1514
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Oj to się skuszę na 100% przy następnym zamówieniu. Bo rozważałam AZELO i LEMON, ale za dużo tych kwasów już by było, więc skłaniałam się w stronę AZELO. Bałam się go, bo z opisu na stronie to kosmetyk idealny, a przez doświadczenie jestem podejrzliwa i odkładałam jego zakup.
Może skóra się przyzwyczaja i warto sobie zrobić przerwę?
Skóra na pewno się przyzwyczaja . Jak tylko ukończę Renew, zakupię Azelo. Chyba że skusi mnie jakaś nowość, najlepiej na bazie mleczka oliwkowego .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 18:43   #1515
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Teraz miałam tygodniową przerwę w stosowaniu kwasów, więc zobaczymy co będzie jak dzisiaj znowu ruszę. Zauważyłam, że bardzo cera mi się pogorszyła Tylko sama nie wiem od czego już. Muszę ten tonik BHA ukręcić
Właśnie czytałam ostatnio, że dużo osób trójglicerydy zapychają. Sprawdziłam i większość kremów, które mam ma je w składzie. Chyba będę musiała to powyrzucać, bo całe moje ciało te reaguje, więc nawet jako zastępczy balsam do ciała się nie sprawdzą.
Tylko co ja teraz znajdę bez parafiny i trójglicerydów?
A napisz konkretnie co "drogeryjnego" jeszcze uzywasz?
Moze za duzo nowosci z BU w ostatnim czasie wprowadzilas?

Mi sie cera przestala zapychac jak odrzucilam wszelkie kosmetyki drogeryjne :kremy, micele. Jedynymi sprawdzonymi produktami drogeryjnymi jest nawilzajacy krem z Ziaji i filtr z Soraya.

Powiem Ci,ze ja od jakiegos czasu zamiast kremow uzywam... olejow do twarzy. Mam tu glownie na mysli olej z rozy rdzawej, truskawka, malina...Z rozy swietnie sie wchlania i nie pozostawia tlustej warstwy i co najwazniejsze nie zapycha.

Natomiast do ciala polecam Ci olejek Babydream albo Babydream dla mam. Swietnie wygladzaja skore

Wiec czem predzej oddaj komus, wyrzuc drogeryjne kosmetyki ,bo jak stosujesz kuracje kwasowa i cos Cie zapycha to mija sie to troche z celem ...
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 18:56   #1516
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kajutka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !!
Chcę zrobić drugie zamówienie na BU i nie wiem, który olejek polecałybyście do mieszania z żelem hialuronowym. Od niedawna używam kremu AZELO i jestem w nim zakochana Pięknie zaczyna oczyszczać moją buzię, rano jest wygładzona i promienna To był mój pierwszy zakup i teraz chcę zacząć swoją przygodę z innymi kosmetykami z BU. Który olejek polecałybyście: tamanu, z kocanki, z owoców rokitnika, z pestek malin czy z róży rdzawej?? Na stronie BU pojawił się też nowy olej z pestek opuncji - używałyście go, polecacie?? Dodam, że mam cerę normalną w kierunku suchej, wrażliwą, skłonną do zatykania porów.
Które oleje u Was się sprawdziły i które polecacie??
Z tych co wymieniłaś to używałam co prawda tylko tamanu i to na noc, ale nie polecam stosować na całą twarz, raczej na pojedyńcze krostki.
Na kocankę nie zdecydowałabym się bo ponoć zapach niezbyt przyjemny
Wydaje mi się, że z pestek malin mógłby być dla ciebie dobry, ale musisz sama przetestować, bo każda skóra inaczej reaguje na dany kosmetyk.
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 19:40   #1517
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witajcie,

Bardzo Was proszę o poradę - kupiłam jakiś czas temu na BU krem z retinolem 0,35%, ale chętnie zwiększyłabym dawkę retinolu w tym kremie. Pomyślałam, żeby kupić krem ponownie oraz dokupić 3g "retinolu 10%" na mazidłach i dołożyć do niego.

Dziwi mnie jednak, że zarówno na BU, jak i na mazidłach przepisy z 1% retinolu to zawsze sera z olejkiem. Czyżby z jakiegoś powodu nie dawało się sporządzić kremu z 1% retinolu? Może retinol w takiej ilości potrzebuje większej ilości oleju do rozpuszczenia niż ta, jaka jest w kremie?

Pani Lidia Kobyłka z mazideł zapewnia mnie, że mogę wrzucić retinol do dowolnego kremu z ich receptariusza, w ilości 1%, ale chciałam jeszcze Was zapytać o opinię.

Dziękuję z góry
__________________
zakręcona od: 2010-07-30
Moje włosy

Dumna fala (klik)


Zakręcone lektury obowiązkowe, uzupełniające i filmiki instruktażowe -> blog
Bryk dla zabieganych > Za dużo informacji, nie wiem od czego zacząc
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 20:19   #1518
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A napisz konkretnie co "drogeryjnego" jeszcze uzywasz?
Moze za duzo nowosci z BU w ostatnim czasie wprowadzilas?

Mi sie cera przestala zapychac jak odrzucilam wszelkie kosmetyki drogeryjne :kremy, micele. Jedynymi sprawdzonymi produktami drogeryjnymi jest nawilzajacy krem z Ziaji i filtr z Soraya.

Powiem Ci,ze ja od jakiegos czasu zamiast kremow uzywam... olejow do twarzy. Mam tu glownie na mysli olej z rozy rdzawej, truskawka, malina...Z rozy swietnie sie wchlania i nie pozostawia tlustej warstwy i co najwazniejsze nie zapycha.

Natomiast do ciala polecam Ci olejek Babydream albo Babydream dla mam. Swietnie wygladzaja skore

Wiec czem predzej oddaj komus, wyrzuc drogeryjne kosmetyki ,bo jak stosujesz kuracje kwasowa i cos Cie zapycha to mija sie to troche z celem ...
Używam żelu micelarnego z Biedronki do demakijażu. Żelu Vichy Normaderm czasami. Jeśli o kremy chodzi to ostatnio te dwa używałam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ne.html&next=1 i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oc.html&next=1 tylko że nową wersję. Jeszcze mam ten czasami https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1. Filtr LRP Anthelios SPF 30 w sprayu. Czasami przetrę twarz płynem micelarnym Ziaja Sopot. Z pielęgnacji to tyle.
Jeśli o kolorówkę chodzi to używam na przemian Ziaja Nuno krem tonujący, podkład Essence Stay All Day i podkład Antybakteryjny z AA.

W ostatnim czasie z BU wprowadziłam żel HA, olej z pestek malin, hydrolat różany, olejek myjący bezzapachowy. Więc raczej to nie ich wina.

Kupiłam tą oliwkę z Babydreama i mi gule na udach po niej wyszły, więc to muszą być trójglicerydy chyba

Ostatnio nakładam olej z pestek malin lub tamanu z HA, albo ostatnio samą malinę.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:55   #1519
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Używam żelu micelarnego z Biedronki do demakijażu. Żelu Vichy Normaderm czasami. Jeśli o kremy chodzi to ostatnio te dwa używałam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ne.html&next=1 i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...oc.html&next=1 tylko że nową wersję. Jeszcze mam ten czasami https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1. Filtr LRP Anthelios SPF 30 w sprayu. Czasami przetrę twarz płynem micelarnym Ziaja Sopot. Z pielęgnacji to tyle.
Jeśli o kolorówkę chodzi to używam na przemian Ziaja Nuno krem tonujący, podkład Essence Stay All Day i podkład Antybakteryjny z AA.

W ostatnim czasie z BU wprowadziłam żel HA, olej z pestek malin, hydrolat różany, olejek myjący bezzapachowy. Więc raczej to nie ich wina.

Kupiłam tą oliwkę z Babydreama i mi gule na udach po niej wyszły, więc to muszą być trójglicerydy chyba

Ostatnio nakładam olej z pestek malin lub tamanu z HA, albo ostatnio samą malinę.
Tak naprawde z tych drogeryjnych wszystko moze Cie zapychac. Musisz zbadac sklady. Takze ciezko mi cokolwiek powiedziec. Tak jak pisalam wczesniej...Nie czekalabym na ich wykonczenie,lecz oddalabym komus. Postawilabym na taka pielegnacje: demakujaz robic olejkiem myjacym, nastepnie przemyc twarz hydrolatem, na to sam olej albo olej z kapka zelu HA. Jako podklad... dobrze jest trafic na taki niezapychajacy (ja mam z lavery) ,czasami ograniczam sie tylko do filstra Soraya i zmatowienia tego pudrem bambusowym. I absolutnie zadnych dorgeryjnych i mysle,ze cera sie odwdzieczy za jakis czas...

Zel ha i olej tamanu tez moga zapychac. Tamanu z uwagi na to,ze ma duza zawartosc kwasu oleinowego ktory no niestety,ale zatyka pory skory. Ha tez moze zapychac ( peptydowy mnie zapychal).
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 22:34   #1520
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Tak naprawde z tych drogeryjnych wszystko moze Cie zapychac. Musisz zbadac sklady. Takze ciezko mi cokolwiek powiedziec. Tak jak pisalam wczesniej...Nie czekalabym na ich wykonczenie,lecz oddalabym komus. Postawilabym na taka pielegnacje: demakujaz robic olejkiem myjacym, nastepnie przemyc twarz hydrolatem, na to sam olej albo olej z kapka zelu HA. Jako podklad... dobrze jest trafic na taki niezapychajacy (ja mam z lavery) ,czasami ograniczam sie tylko do filstra Soraya i zmatowienia tego pudrem bambusowym. I absolutnie zadnych dorgeryjnych i mysle,ze cera sie odwdzieczy za jakis czas...

Zel ha i olej tamanu tez moga zapychac. Tamanu z uwagi na to,ze ma duza zawartosc kwasu oleinowego ktory no niestety,ale zatyka pory skory. Ha tez moze zapychac ( peptydowy mnie zapychal).
Tamanu używam prawie 2 miesiące i na początku było dobrze, więc to nie on. Żel HA może zapychać? To jestem w szoku. Ja mam 1% więc chyba powinien być ok. A myślisz żeby rano nie myć buźki tylko też hydrolatem przecierać? Podkłady chcę na mineralne zmienić, ale dużo wydatków mam ostatnio i nie wszystko na raz. Masz rację dam sobie spokój z tym drogeryjnym syfem, bo tylko mi szkodzi, a nie mam ochoty sprawdzać co to. Jedna gula mi wystarczy
Kochana dziękuję Ci za Twoją nieocenioną pomoc.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 23:49   #1521
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Tamanu używam prawie 2 miesiące i na początku było dobrze, więc to nie on.
Komedogenne działanie substancji kosmetycznych nie objawia się od razu. Potrzeba czasu, aby powstały zaskórniki, może to trwać nawet kilka miesięcy (szybciej mogą powstać z istniejących mikrozaskórników).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:39   #1522
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Komedogenne działanie substancji kosmetycznych nie objawia się od razu. Potrzeba czasu, aby powstały zaskórniki, może to trwać nawet kilka miesięcy (szybciej mogą powstać z istniejących mikrozaskórników).
Lorri a co sądzisz o sugestiach, że rozpuszczalne w wodzie, naturalne dla ludzkiego NMF gliceryna czy HA mogą zapychać (chodzi mi o komedogenność)?
Bo mi sie wydaje to jakoś nielogiczne, jako że są to nierozpuszczalne w tłuszczach, niełaczące sie z nimi składniki, same nie są rozpuszczalnikami, nie sa też zemulgowane ani wprowadzone w jakieś liposomy czy inne nosniki, wiec jak miałyby sei znaleźć w mieszku włosowym? Ponadto HA 1% z BU to ten wielkoczesteczkowy wiec jest on o wiele za duży by gdziekolwiek wnikać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-02 o 09:42
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 12:00   #1523
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Lorri a co sądzisz o sugestiach, że rozpuszczalne w wodzie, naturalne dla ludzkiego NMF gliceryna czy HA mogą zapychać (chodzi mi o komedogenność)?

Nie spotkałam się nigdy z badaniami, które by wskazywały na komedogenny potencjał takich substancji jak HA, gliceryna, silikony czy popularne glikole (te ostatnie mogą nawet zmniejszać komedogenność innych składników). Jak już wcześniej pisałam, uważam, że podejrzenia wobec wielu substancji biorą się z nierealistycznych oczekiwań wobec kosmetyków. Osoby z cerą skłonną do zaskórników szukają w składach winowajców, gdy preparaty kosmetyczne nie pomagają im uporać się z problemem. Inna sprawa, że nawet gdyby składniki te były w jakimś stopniu komedogenne, nie musiałoby to oznaczać komedogenności produktów, w których zostały użyte.

Już dawno temu specjaliści orzekli, że nie można stwierdzić potencjału komedogennego na podstawie listy składników - decydują o nim ich stężenia, czystość, ich połączenie w recepturze, dlatego też zaprzestano testowania poszczególnych substancji i bada się produkty końcowe. Nawet w pielęgnacji "biochemicznej" praktycznie zawsze mieszamy mazidła, nie używamy np. samego HA, tylko łączymy go w różnych proporcjach z olejami z różnych źródeł. Sam żel nie musi się przyczyniać do powstawania zaskórników czy krostek, ale jego połączenie z innymi substancjami może już dawać takie efekty.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-02 o 12:10
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 12:06   #1524
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

hey też mnie to zastanawia, pseudofeministka napisała, że zapchał ją ten peptydowy, z tego co rozumiem reszta działała dobrze.

Lorri dziękuję bardzo za oświeceniem, byłam pewna, że jak coś zapycha to pare godzin i widać. Tak po jednym kremie mam, nałożę go i od razu pory robią się ciemne. Tamanu może zapychać to wiem, ale nie używam go solo (chyba, że punktowo), mieszam sobie z HA w proporcji więcej żelu mniej oleju.

Testowała może któraś z was macerat z kocanki na siniaki? Ciekawi mnie ta właściwość, bo u mnie lekki puknięcie i siniak na 2 tygodnie
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 13:05   #1525
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się nigdy z badaniami, które by wskazywały na komedogenny potencjał takich substancji jak HA, gliceryna, silikony czy popularne glikole
Właśnie o to mi chodziło. Czesto dziewczyny piszą, że unikają gliceryny i zastanawiałam sie na ile to jest spowodowane błędną diagnozą winowajcy (bo raczej wątpie by wszystkie testowały czysty r-r gliceryny), na ile autosugestią, że taki lepki kleik musi być zapychający z racji tejże lepkości. Czy z kolei spotkałaś sie w literaturze z oceną aknegenności gliceryny czy tegoż HA lub innego humektanta? Bo to raczej szybko pojawiajace sie formy zapalne są tym o czym o czy kobity tu pisza.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:00   #1526
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

To żeście mi teraz namieszały To ja nie wiem skąd wzięła się ta propaganda, że silikony zapychają. Pewnie jak zwykle marketing. Ja tylko parafiny unikam, chociaż podobno ona wcale nie zapycha. Jednak widziałam, że po specyfikach, które ją zawierają na początku składu moja cera źle reagowała.

W innym wątku dziewczyna napisała coś takiego:
[...]Jeśli wrócisz do chemicznych kosmeyków żeli, toników itp. myślę, że w ciągu miesiąca - jeśli nie szybciej, czeka Cię znów porządny wysyp - skóra zacznie walczyć z wrogiem w postaci chemii, pojawią się zaskórniki, twarz będzie zmęczona, może lekko się odbarwiać - jeśli kiedykolwiek miałaś np. jakieś przebarwienia. Skóra wróci do tego co było kiedyś[...].

Może dlatego moja skóra tak źle zareagowała? Gdy przyszła do mnie paczka, odstawiłam gotowce i używałam tylko specyfików z BU. Potem postanowiłam, że wprowadzę kilka drogeryjnych i aptecznych. Może po prostu skóra przyzwyczaiła się do dobrego traktowania i zaczęła się bronić i buntować? Idę za radą pseudofeministki i nie dotknę do twarzy żadnym sklepowym mazidłem.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:13   #1527
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wlasnie dostalam moja paczuszke z BU, a w niej:
serum olejek z wit c
olej tamanu
serum migdalowe
tonik pha

Dopiero teraz zauwazylam, ze w sklad serum miglalowego wchodzi glikol butylenowy. Jak myslicie, czy moge pominac ten skladnik?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:37   #1528
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauwazylam, ze w sklad serum miglalowego wchodzi glikol butylenowy. Jak myslicie, czy moge pominac ten skladnik?
Tylko po co? Używam tego serum i żyję. Napisz do BU, ale moim zdaniem z tego co wiem o działaniu glikolu but. nie można w serum go pominąć skoro powinno go zawierać.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:14   #1529
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Wiem, ze zycia mi ten glikol nie odbierze, ale nie o to chodzi. Jakie on ma pochodzenie? Z ropy naftowej ,podobnie jak ten glikol propylenowy? Ten ostatni zle na mnie wplywa, wiec unikam go. Ale skoro serum uzywa sie raz w tygodniu, to moze nie bedzie tak zle.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:22   #1530
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Wiem, ze zycia mi ten glikol nie odbierze, ale nie o to chodzi. Jakie on ma pochodzenie? Z ropy naftowej ,podobnie jak ten glikol propylenowy? Ten ostatni zle na mnie wplywa, wiec unikam go. Ale skoro serum uzywa sie raz w tygodniu, to moze nie bedzie tak zle.
Glikol butylenowy jest lepiej tolerowany przez skórę niż propylenowy, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy Ci szkodzi czy nie. Myślę, że przy kosmetyku niestosowanym codziennie nie powinno się nic dziać. Poczekaj z ukręceniem serum i napisz do nich maila, zobaczymy co odpiszą
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.