Patenty na bycie NAJ :) - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 10:59   #4621
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

no, doczytalam troszke ale jak ja slysze KWAS to mysle ZLUSZCZANIE jeszcze tylko wymysle z czym go pomieszac jako krem na dzien i moge zamawiac
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 11:12   #4622
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

I bardzo dobrze, że zapytałaś. Lepiej być pewnym na 100%, z kwasami nie ma żartu, przynajmniej z niektórymi

Hmm... jako krem na dzień to nie mam pomysłu, bo sama od lat stosuję tylko filtry, ale na noc polecam olejek tamanu, świetnie nawilża, regeneruje i w ogóle wg mnie same ochy i achy a jak do tej mieszanki dodasz kilka kropel hydrolatu albo soku z aloesu otrzymasz super nawilżającą emulsję. Mnie sam olejek z HA głównie natłuszczał, w głębszych warstwach skóry czułam jednak niedosyt.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 11:14   #4623
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Hmm... jako krem na dzień to nie mam pomysłu, bo sama od lat stosuję tylko filtry, ale na noc polecam olejek tamanu, świetnie nawilża, regeneruje i w ogóle wg mnie same ochy i achy a jak do tej mieszanki dodasz kilka kropel hydrolatu albo soku z aloesu otrzymasz super nawilżającą emulsję. Mnie sam olejek z HA głównie natłuszczał, w głębszych warstwach skóry czułam jednak niedosyt.
Mnie Tamanu przeokropnie zapycha, a tak się nim zachwycałam. W ogóle minęło kupę czasu zanim zorientowałam się, że to on.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 11:40   #4624
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Olejki tak samo jak kremy, trzeba wcześniej "przetestować", żeby być pewnym.
Mnie olej z róży zapychał "po cichu", nieświadomie ładowałam go na buziaka i zastanawiałam się skąd te nasilające się zaskórniki. Grunt to zauważyć w porę i wyeliminować, jeśli robi krzywdę.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:08   #4625
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja mam pryszcze na buzi, plecach i ramionach czasami coś na dekolcie wyskoczy... i za zadne skaryby nie umiem sie z tym uporac... a ślady na ramiocach są straszne smarowałam je cepanem przez rok i nic, teraz próbuję acne dermu...

Maliniarka, ja od zawsze próbuję uporać się z przetłuszczającymi się włosami. Jak do tej pory to chyba wierzbownica w taki zauwarzalny sposób mi pomogła. I malutki efekt po szałwi był.

Złapał mnie deszcz i teraz mam takie brzydkie włosy
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:14   #4626
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Ja mam pryszcze na buzi, plecach i ramionach czasami coś na dekolcie wyskoczy... i za zadne skaryby nie umiem sie z tym uporac... a ślady na ramiocach są straszne smarowałam je cepanem przez rok i nic, teraz próbuję acne dermu...

Maliniarka, ja od zawsze próbuję uporać się z przetłuszczającymi się włosami. Jak do tej pory to chyba wierzbownica w taki zauwarzalny sposób mi pomogła. I malutki efekt po szałwi był.

Złapał mnie deszcz i teraz mam takie brzydkie włosy
A widzisz po niej jakies efekty uboczne?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:19   #4627
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
A widzisz po niej jakies efekty uboczne?
nie, ależ skąd.
tyle tylko ,ze ja jej nie piję (do wody nie przenikają wszystkie wlasciwosci). Wczesniej łykałam tabletki (są bez chemi, po prostu sprasowane ziele), a teraz łykam ziele popijając wodą- o wiele taniej mnie to wychodzi.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 14:36   #4628
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

A ktoś tu mówił o mydle siarkowym, czy to by nie było dobre do pleców?
Jeśli tak, to gdzie i za ile takie mydełko można kupić? :|
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 14:46   #4629
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A ktoś tu mówił o mydle siarkowym, czy to by nie było dobre do pleców?
Jeśli tak, to gdzie i za ile takie mydełko można kupić? :|
w apetce i dobrej drogerii.
ja mysle, ze to siarkowe mydlo moze wysuszyc, a co z tym idzie wzmozyc wydzielanie sebum.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 16:45   #4630
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
w apetce i dobrej drogerii.
ja mysle, ze to siarkowe mydlo moze wysuszyc, a co z tym idzie wzmozyc wydzielanie sebum.
Mudło siarkowe okrutnie wysusza. Ale placy to nie twarz, więc uważam że można spróbowac

Dziewczyny potrzebuję dobrego szamponu do włosów przetłuszczających (co 2gi dzień trzeba je myc), które są jednocześnie suche na końcach (bo są długie). Potrzebuję czegoś odżywczego a jednocześnie nie obciążającego włosów...
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 16:57   #4631
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A ktoś tu mówił o mydle siarkowym, czy to by nie było dobre do pleców?
Jeśli tak, to gdzie i za ile takie mydełko można kupić? :|
z tego co wiem to w Rossmanie dostaniesz takie mydełko firmy Barwa za około 4zł
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 18:11   #4632
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję dobrego szamponu do włosów przetłuszczających (co 2gi dzień trzeba je myc), które są jednocześnie suche na końcach (bo są długie). Potrzebuję czegoś odżywczego a jednocześnie nie obciążającego włosów...
Ja mam włosy długie, które szybko się przetłuszczają u nasady i mam suche, zniszczone końcówki. Jak dla mnie najlepszy jest head&shoulders. Jakoś nie mogę się przekonać (i moje włosy tym bardziej) do innych szamponów
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 18:44   #4633
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
nie, ależ skąd.
tyle tylko ,ze ja jej nie piję (do wody nie przenikają wszystkie wlasciwosci). Wczesniej łykałam tabletki (są bez chemi, po prostu sprasowane ziele), a teraz łykam ziele popijając wodą- o wiele taniej mnie to wychodzi.
A skad to ziele? i da sie je przelknac?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 18:50   #4634
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

skład h&s to samo zło.
catherrine, ja ci polecam kupić szampon ziołowy do przetłuszczających się i po prostu myc skalp, a konce 'same sie umyją'. potem oczywiście dobra odżywka nawilzającana długosc (np gloria).
Szukanie dobrego szamponu nie jest tak żmudne jak przy innych komsmetykach, na początek polecam wypróbować barwę i z tego co wiem z AB też są dobre.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
A skad to ziele? i da sie je przelknac?
Jak cięzo u ciebie z przełykaniem to lepiej kup tabletki. nieźle się namęczę zanim to przełknę- trzeba mieć wprawę.
do dostania w zielarskim (tabletki i ziele), ale widziałam tez kiedyś tabletki w aptece.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:13   #4635
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

No mnie się po jednym razie z octem nic nie stało ale też jakiegoś lśnienia nie doznałam za to włosy są miękkie, chociaż trudno było je rozczesać, nie wiem czy to wina octu czy ich

spróbuję jeszcze z jabłkowym, on na dużo spraw chyba dobrze działa

Mydło siarkowe wysusza i śmierdzi, ale na plecki super

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

i chyba nie będę dziś myć włosów...nie wiem czy to duża ilość lakieru, ocet czy brak czapki, ale nie jest tak fatalnie

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Paspartu, co to barwa i ab?
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:14   #4636
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja lubilam płukać w occie dopóki prawidłowo go roznieczałam, raz za mało wody dodałam. w efekcie były i tłuste i łamały się jak szalone. szkoda, ze wtedy nie doczytalam ze to ma byc jabłkowy, a nie spirytusowy mój błąd.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Maliniarka Pokaż wiadomość

Paspartu, co to barwa i ab?
barwa to firma kosmetyków, a ab to szampony joanny z seri Apteczka Babuni.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:23   #4637
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Z Barwy to mydełko jest siarkowe

Joanna, Barwa, Babuni, zapamiętać!

a jakiś szczególnie polecasz? Ja już od H&S trzymam się z daleka, tak samo od avonowskich (chociaż był taki jeden oczyszczający, co fajnie robił, ale włosy się plątały ), były clairole, shaumy, pantene, fructisy i oriflame ostanio. Masakra jakaś
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 19:39   #4638
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

szampony Barwy widziałam w Tesco na najniższej półce
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 20:08   #4639
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
szampony Barwy widziałam w Tesco na najniższej półce
U mnie nie ma tesco Carrefour, Lidl, Biedronka i jakieś drogerie
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 23:03   #4640
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
I bardzo dobrze, że zapytałaś. Lepiej być pewnym na 100%, z kwasami nie ma żartu, przynajmniej z niektórymi

Hmm... jako krem na dzień to nie mam pomysłu, bo sama od lat stosuję tylko filtry, ale na noc polecam olejek tamanu, świetnie nawilża, regeneruje i w ogóle wg mnie same ochy i achy a jak do tej mieszanki dodasz kilka kropel hydrolatu albo soku z aloesu otrzymasz super nawilżającą emulsję. Mnie sam olejek z HA głównie natłuszczał, w głębszych warstwach skóry czułam jednak niedosyt.
dzieki za pomysly, zapisze

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Mnie Tamanu przeokropnie zapycha, a tak się nim zachwycałam. W ogóle minęło kupę czasu zanim zorientowałam się, że to on.
Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Olejki tak samo jak kremy, trzeba wcześniej "przetestować", żeby być pewnym.
Mnie olej z róży zapychał "po cichu", nieświadomie ładowałam go na buziaka i zastanawiałam się skąd te nasilające się zaskórniki. Grunt to zauważyć w porę i wyeliminować, jeśli robi krzywdę.
no super, na mojej liscie zakupow sa zarowno tamanu jak i rozany i chce je kupic pod katem NIEZAPYCHANIA i dobrego wplywu na skore z niedoskonalosciami

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Ja mam pryszcze na buzi, plecach i ramionach czasami coś na dekolcie wyskoczy... i za zadne skaryby nie umiem sie z tym uporac... a ślady na ramiocach są straszne
jesli masz pryszcze na dekolcie, plecach i ramionach to powinnas skore tam traktowac tak samo, jak ta na twarzy czyli zadnego drastycznego przesuszania oraz stosowac do mycia te same kosmetyki, co do twarzy (tak mi sie wydaje) oraz uwazac z balsamami... mi z plecow zeszly juz dawno a mimo to jak zapomne i posmaruje dekolt i plecy czerwonym Garnierem, to pojawiaja sie niespodzianki... niestety, nie powinno sie zostawiac skory nieposmarowanej, mnie plecy, a raczej skora na nich, wrecz boli jesli jej nie posmaruje od czasu do czasu, mam wrazenie ze mi peknie... uzywam wiec kremu do twarzy na plecy (na szczescie moj krem do twarzy jest tani i az 100ml i wystarczy mala ilosc zeby rozprowadzic, wiec nie jest to droga impreza )
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:23   #4641
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Używam oleju tamanu i jak dla mnie jest super. Na pewno mnie nie zapycha. I pomaga w likwidowaniu wyprysków. Niestety nawilża słabiej niż olej jojoba , który stosowałam wcześniej (tak dobrze to nie ma). Ale wydawało mi się, że jojoba lekko zapycha.
W każdym razie wniosek jest taki, że każdemu może pasować coś innego, dlatego na początku najlepiej kupić małe buteleczki do spróbowania. I prosić o konkretne próbki.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:38   #4642
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
no super, na mojej liscie zakupow sa zarowno tamanu jak i rozany i chce je kupic pod katem NIEZAPYCHANIA i dobrego wplywu na skore z niedoskonalosciami
Też Tamanu kupowałam po dobrych opiniach i niestety...
Ale spróbuj, bo naprawdę wiele dziewczyn jest zadowolonych. Może poproś o próbkę, ja dosłownie po dwóch użyciach miałam kaszkę na czole.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:43   #4643
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Też Tamanu kupowałam po dobrych opiniach i niestety...
Ale spróbuj, bo naprawdę wiele dziewczyn jest zadowolonych. Może poproś o próbkę, ja dosłownie po dwóch użyciach miałam kaszkę na czole.
a jak tą kaszkę wyleczyłaś ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 09:29   #4644
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a jak tą kaszkę wyleczyłaś ?
wyciskałam.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 10:25   #4645
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość

jesli masz pryszcze na dekolcie, plecach i ramionach to powinnas skore tam traktowac tak samo, jak ta na twarzy czyli zadnego drastycznego przesuszania oraz stosowac do mycia te same kosmetyki, co do twarzy (tak mi sie wydaje) oraz uwazac z balsamami... mi z plecow zeszly juz dawno a mimo to jak zapomne i posmaruje dekolt i plecy czerwonym Garnierem, to pojawiaja sie niespodzianki... niestety, nie powinno sie zostawiac skory nieposmarowanej, mnie plecy, a raczej skora na nich, wrecz boli jesli jej nie posmaruje od czasu do czasu, mam wrazenie ze mi peknie... uzywam wiec kremu do twarzy na plecy (na szczescie moj krem do twarzy jest tani i az 100ml i wystarczy mala ilosc zeby rozprowadzic, wiec nie jest to droga impreza )
Święte słowa! Mówi się, że mając na uwadze sprawę oczyszczania i pielęgnacji, twarz powinna kończyć się na biuście. Twarz, szyję i dekolt powinna obowiązywać taka sama pielęgnacja.

dragon_she jeśli szukasz czegoś, co świetnie nawilża, natłuszcza a jednocześnie szybko się wchłania (i jest naturalne ) to moim hitem jest tutaj mleczko migdałowe (kupuję na mazidłach) i oliwka (wcześniej Hipp dla dzieci, później olejek migdałowy a teraz używam oliwki do masażu Cien z Lidla, seria naturalna). Jeśli wymieszasz mleczko z oliwką w proporcji 1 część mleczka i 2 części oliwki to powstanie emulsja, która nawilża i natłuszcza jak oliwka ale wchłania się błyskawicznie jak balsam. Przetestowałam masę masełek (i tych sklepowych i tych naturalnych), oliwek, olejków do ciała i zawsze był problem tłustości na wierzcu i jednak poczucia suchości pod tą warstewką. Teraz skóra jest mocno nawilżona, ma piękny koloryt a ja fantastyczny komfort. Mleczko jest naprawdę tanie, spróbuj bo wato.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 11:45   #4646
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Ja mam pryszcze na buzi, plecach i ramionach czasami coś na dekolcie wyskoczy... i za zadne skaryby nie umiem sie z tym uporac... a ślady na ramiocach są straszne smarowałam je cepanem przez rok i nic, teraz próbuję acne dermu...
Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A ktoś tu mówił o mydle siarkowym, czy to by nie było dobre do pleców?
Jeśli tak, to gdzie i za ile takie mydełko można kupić? :|
mydło siarkowe jest dobre na krostki, moja kolezanka myje nim cały czas twarz ale zawsze po umyciu nakłada krem nawilżający,

moze spróbuj mydła Biały Jeleń lub Biały Jeleń z lnem, to drugie nie wysusza tak skóry dzieki zawartości lnu, mozesz poczytac recenzje na KWC o mydełku, Ja nim czesto myje twarz, ramiona, plecy jak mi wyskoczy jakas niespodzianka, po umyciu nakładam krem nawilżający żeby mydło za mocno nie wysuszyło skóry
Siarkowe widzialam w Rossmanie, realu, l`clerc, naturze, 4-5 zł
Biały Jeleń-natura, i wiekszość supermarketów typu real, tesco 2-3zł

A jeszcze tak zapytam niedawno w Rossmanie pojawiło sie, mydełko Dermaglin z glinką 12-14 zł (nie pamietam dokładnie ceny ale w tych granicach) słyszałam że jest dobre na wypryski, miał ktoś to mydło i może sie wypowiedziec?? Miałam kupic ale wydac w ciemno tyle kasy!? Jakoś sie powstrzymałam

Catherrine szampon pokrzywowy Farmona jest dobry na przetłuszczające sie włosy, myje nim od niedawna i wiedze różnice narazie małą ale zawsze juz cos, zobacze jak bedzie po dłuższym uzywaniu
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:05   #4647
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja myje twarz mydełkiem DOve, tym takim najzwyklejszym. Mam problemy z trądzikiem, a w dodatku cerę suchą i wymagającą. To mydełko polecił mi dermatolog, bo szczerze mówiąc nie miałam kasy żeby co 3tyg kupować Cethapil (a też jest świetny). No i po nim mam gładką skórę, nie jest mocno przesuszona. Mydełko nie jest drogie więc możecie spróbować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:12   #4648
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dziewczyny.. jestem w trakcie terapii antytradzikowej (mozna to tak nazwac?) i niestety, ale mam miejscowe przesuszenie skory. tak mocne, ze zaden krem nawilzajacy mi nie pomaga
posmarowalam te miejsce mascia z witamina A- myslicie, ze moze mnie zapchac? : (
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:51   #4649
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Niestety może Nie wiem, którą masz ale jedna jest na bazie wazeliny a druga na bazie parafiny. Chyba, że nie przeszkadzają Ci takie substancje. Ja używałam tylko pod oczy ale witamina A bardzo mnie podrażnia. Narobiłam sobie przez to nieco kłopotów. Sprawdź najpierw, żebyś tak jak ja nie miała niemiłej niespodzianki w postaci czerwonej opuchlizny.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 14:13   #4650
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

nie, co do tego nie ma raczej obaw..
boję się tylko, że mi wyskoczy pełno pryszczy, ale jak zostawię taką wysuszoną skórę, to też mi wyskoczą ;|
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.