Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 18:20   #2041
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Drozja Pokaż wiadomość
Ja może wielce zorientowana nie jestem, ale WYDAJE mi się że szanse są małe. D i S celują w grupę klientów, którzy mogą krzywo patrzeć na takie "udziwnienia".
Mnie też się WYDAJE, dlatego pytam tutaj z nadzieją na to, że zostanę upewniona lub wyprowadzona z błędu przez kogoś kto jest bardziej w temacie.
Dodam, że z tymi czerwonymi włosami bez przesady, mogę je przefarbować, bardziej chodzi mi o kolczyki.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:24   #2042
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

W S i D różnie, w MAC nie byłoby problemu czy MUFE, ale S i D wymagają 'naturalnego' wyglądu... a dokładniej mówiąc nudnego

W S czerwone to trzeba mieć usta Bosze, jak mnie to wkur%$#@&
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:26   #2043
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
a możecie laikowi wyjaśnić różnicę?
Zwilżona gąbka ułatwi nakładanie podkładu- nałożony będzie "cieniej" a przyklepanie pudru wilgotna chusteczką wciśnie go w skórę i sprawi że zestrze się tak szybko oraz będzie mniej widoczny.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:40   #2044
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
W S i D różnie, w MAC nie byłoby problemu czy MUFE, ale S i D wymagają 'naturalnego' wyglądu... a dokładniej mówiąc nudnego

W S czerwone to trzeba mieć usta Bosze, jak mnie to wkur%$#@&
Dzięki za odpowiedź.

Co do czerwonych ust to dla mnie akurat żaden problem, biorąc pod uwagę, że prawie codziennie się tak maluję. Gorzej z tymi kolczykami, bo włosy, znając mnie, w ciągu miesiąca, max dwóch pewnie i tak przefarbuję na "normalny" kolor.
Zobaczymy.

A swoją drogą - jak jest z pracą w MACu? Wymagają np. jakichś kursów, czy tylko porządnego, profesjonalnego portfolio?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:39   #2045
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Zwilżona gąbka ułatwi nakładanie podkładu- nałożony będzie "cieniej" a przyklepanie pudru wilgotna chusteczką wciśnie go w skórę i sprawi że zestrze się tak szybko oraz będzie mniej widoczny.
bardzo dziękuję dzisiaj nałożyłam zwilżonym pędzlem EL Double Wear - warstwa podkładu była faktycznie cienka i dobrze "wtopiła" sie w skóre, ładnie trzymala sie prawie cały dzień.
zamowiłam sobie wode termanlą żeby sprawdzic co wyjdzie i jaki efekt uzyskam
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:50   #2046
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Co do czerwonych ust to dla mnie akurat żaden problem, biorąc pod uwagę, że prawie codziennie się tak maluję. Gorzej z tymi kolczykami, bo włosy, znając mnie, w ciągu miesiąca, max dwóch pewnie i tak przefarbuję na "normalny" kolor.
Zobaczymy.

A swoją drogą - jak jest z pracą w MACu? Wymagają np. jakichś kursów, czy tylko porządnego, profesjonalnego portfolio?
Co z MAC'em... sama nie wiem, chyba portfolio, ale z tego co wiem, to dostać się tam to graniczy z cudem Hlip hlip
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 20:53   #2047
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję dzisiaj nałożyłam zwilżonym pędzlem EL Double Wear - warstwa podkładu była faktycznie cienka i dobrze "wtopiła" sie w skóre, ładnie trzymala sie prawie cały dzień.
zamowiłam sobie wode termanlą żeby sprawdzic co wyjdzie i jaki efekt uzyskam
Nie ma sprawy.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 21:13   #2048
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
W S i D różnie, w MAC nie byłoby problemu czy MUFE, ale S i D wymagają 'naturalnego' wyglądu... a dokładniej mówiąc nudnego
dress code...
W MUFE na świecie ... W Polsce przedstawiciele marki(ek) wpisani są w "politykę wyglądu", ramy S standardy. Profesjonalna czerń, makijażowe szaleństwo, ale under control...

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość

A swoją drogą - jak jest z pracą w MACu? Wymagają np. jakichś kursów, czy tylko porządnego, profesjonalnego portfolio?
Jak tylko otwierali MAC w Krk to przedbiegi trwały bardzo długo. Etapy, kwalifikacje, długi pobyt w W-wie. Teraz nie ma takich obostrzeń. I czasem kogoś szukają... ale rotacja mała, bo praca fajna
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 21:24   #2049
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Ech, byłam dziś na warsztatach ślubnych u Folaronów. I teraz jestem chora na ichnie kursy, tylko skąd kasę brać
Chyba muszę zacząć częściej w lotto grać.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 21:48   #2050
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
dress code...
W MUFE na świecie ... W Polsce przedstawiciele marki(ek) wpisani są w "politykę wyglądu", ramy S standardy. Profesjonalna czerń, makijażowe szaleństwo, ale under control...
Ale są jakby 2 MUFE w Polsce, to Sephorowe... nudne, i to MUFE profesjonalne, gdzie nie wymagają dress code'u
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 08:23   #2051
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Też miałam zaproszenie na warsztaty, jednak mam samochód zepsuty i nici z wyjazdu. Jak było? Ja się zastanawiałam nad szkołą u Folaronów, ale narazie pieniążków brak
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 08:57   #2052
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Ale są jakby 2 MUFE w Polsce, to Sephorowe... nudne, i to MUFE profesjonalne, gdzie nie wymagają dress code'u
Mówisz o Mokotowskiej?!
Dla mnie MUFE PRO, to Paryż, Akademia. W Polsce pro raczkuje...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:19   #2053
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Ale są jakby 2 MUFE w Polsce, to Sephorowe... nudne, i to MUFE profesjonalne, gdzie nie wymagają dress code'u
O ile stroje rozumiem, ale przymus makijażowy to dość kontrowersyjna sprawa.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:51   #2054
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Dziewczyny prośba:
chciałam kupić z MAPa róże/bronzery w odcieniach:
22 Beige rose
23 Burn Chocolate
27
35 Ombre Douce
64 Peche
78 Burn Dore
75 Saumon
80 golden beige
92 Vieux Rose
110 Rose Indien

Jednak nie ma 4 kolorków: 27, 35, 64 80 co radzicie zamiast tego?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:54   #2055
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Mówisz o Mokotowskiej?!
Dla mnie MUFE PRO, to Paryż, Akademia. W Polsce pro raczkuje...
Ale się pojawiło, to już coś, takie jest moje zdanie... mam nadzieję, że się rozwinie Najważniejsze, że mogę w końcu tu kupować MUFE Pro a nie zza granicy ściągać

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
O ile stroje rozumiem, ale przymus makijażowy to dość kontrowersyjna sprawa.
Ja u pewnego dystrybutora na B miałam przymus czarnego smokey eye... w którym wyglądam jak zombie. Ale ich to nie obchodziło, miałyśmy mieć taki makijaż i już, nie ważne, jak w nim wyglądamy... ewidentnie widać, że niektóre osoby na szczycie, co wymyślają te brednie, nie mają pojęcia o tym co robią
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:57   #2056
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
O ile stroje rozumiem, ale przymus makijażowy to dość kontrowersyjna sprawa.
Dlaczego kontrowersyjny, chetnie bym chodził do banku / na poczte czy gdziekolwiek indziej gdzie pracuje dużo ludzi i makijaż chętnie widziałbym u kazdej osoby ten sam, uważam że tam gdzie sa stroje służbowe (nie mylić z dress codem) makijaże powinny być maksymalnie takie same o każdej osoby pracującej.
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:04   #2057
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Dlaczego kontrowersyjny, chetnie bym chodził do banku / na poczte czy gdziekolwiek indziej gdzie pracuje dużo ludzi i makijaż chętnie widziałbym u kazdej osoby ten sam, uważam że tam gdzie sa stroje służbowe (nie mylić z dress codem) makijaże powinny być maksymalnie takie same o każdej osoby pracującej.
Dokładnie, jedno i drugie decyduje o ostatecznym wyglądzie i wrażeniu sprawianym przez pracownika. Jeśli pracownicy np. banku mają wyglądać jednolicie, to zupełnie jasne dla mnie jest, że poza tym, że dostają jakieś służbowe unoformy mają też narzucony sposób makijażu - inaczej tego jednolitego wyglądu się nie osiągnie.
Czym w takiej sytuacji różni się makijaż od koloru spódnicy?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:11   #2058
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Dlaczego kontrowersyjny, chetnie bym chodził do banku / na poczte czy gdziekolwiek indziej gdzie pracuje dużo ludzi i makijaż chętnie widziałbym u kazdej osoby ten sam, uważam że tam gdzie sa stroje służbowe (nie mylić z dress codem) makijaże powinny być maksymalnie takie same o każdej osoby pracującej.
"Ten sam" makijaż nie zawsze wszystkim pasuje. Jedna dziewczyna wygląda w nim dobrze druga gorzej a trzecia fatalnie. O ile konwencja podobnych zasad makijażowych w banku jest rozsądna-(np naturalny dzienny w stonowanych barwach) to zalecenia takie o których pisała Kolcia (czarny smok dla każdego), lub "konceptowe" zasady Sephory, (każące nosić czerwoną szminkę czy fioletowe oko) są lekko bezsensowne. Zwróc też uwagę, że rozmawiałyśmy tu o nakazie noszenia identycznego makijażu w sklepach z kolorówką. Jako klientka, oczekiwałabym, że pracować tam będa osoby mające kreatywne podejście i wiedzę w tym temacie. Skąd mogę wiedzieć czy dziewczyna nosząca "jedyny słuszny" makijaż będzie je posiadać? Mam doświadczenie z pracy w Sephorze, w okresie, gdy jedna z kierowniczek dała mi wolną rękę do makijażu, ilość sprzedawanych przeze mnie kosmetyków kolorowych była znacznie wyższa niż gdy musiałam przestawić się na konceptowy ( nie zawsze pasujący mi kolorystycznie) makijaż.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:14   #2059
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Dlaczego kontrowersyjny, chetnie bym chodził do banku / na poczte czy gdziekolwiek indziej gdzie pracuje dużo ludzi i makijaż chętnie widziałbym u kazdej osoby ten sam, uważam że tam gdzie sa stroje służbowe (nie mylić z dress codem) makijaże powinny być maksymalnie takie same o każdej osoby pracującej.
Kamilu, zgadzam się Ale to niech to jest jakiś uniwersalny makijaż, a nie czerwone usta i smokey eyes

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Mam doświadczenie z pracy w Sephorze, w okresie, gdy jedna z kierowniczek dała mi wolną rękę do makijażu, ilość sprzedawanych przeze mnie kosmetyków kolorowych była znacznie wyższa niż gdy musiałam przestawić się na konceptowy ( nie zawsze pasujący mi kolorystycznie) makijaż.
Dokładnie, mam takie same doświadczenia zarówno z S jak i z B
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 13:14   #2060
fashionableyou
Przyczajenie
 
Avatar fashionableyou
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Katowice, Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Kamilu, zgadzam się Ale to niech to jest jakiś uniwersalny makijaż, a nie czerwone usta i smokey eyes

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------



Dokładnie, mam takie same doświadczenia zarówno z S jak i z B
dokładnie przecież najwazniejsze jest to by wizazystka- konsultantka wyglądała dobrze, a nie robiła antyreklamę swoim wyglądem. Ja za każdym razem jestem przerażona odwiedzajac I. Turkosowo żółte makijaże. o nie! i nawet jeżeli jednej z ekspedientek pasuje druga wyglada fatalnie. Absolutnie jako laik nie zapytałabym o radę. a tak biorę co mi brakuje w kuferku, staram się nie podnosic wzroku i nie patrzeć na te papużkowe oczęta i wychodzę
fashionableyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:06   #2061
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Ja napisałem o sytuacji kiedy pracownice noszą stroje firmowe, kazda w takim samym kolorze, mniej mnie interesuje czy konus pasuje, identyfikacja wizualna jest bardzo ważnym elementen postrzegania firmy oczywiście makijaż w takim przypadku nie moze być przekombinowany, tylko raczej prosty średnio mocny.

Wszystkie FA w Emirates noszą lekko zaznaczone oko i czerwone usta, i tak ma być bo to pasuje do ich toczków i strojów w których obsługują pasażerów jak również do charakteru linii, wiedzą o tym już na szkoleniu, przekrój narodowościowy jest u nich pełen. Jeżeli którejś z nich to nie odpowiada zawsze może zmienić prace Jaki widzę Polki z LOT'u to szlag mnie trafia, kazda robi co chce z makijażem efekt beznadziejny .
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:08
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:16   #2062
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Ja napisałem o sytuacji kiedy pracownice noszą stroje firmowe, kazda w takim samym kolorze, mniej mnie interesuje czy konus pasuje, identyfikacja wizualna jest bardzo ważnym elementen postrzegania firmy oczywiście makijaż w takim przypadku nie moze być przekombinowany, tylko raczej prosty średnio mocny.

Wszystkie FA w Emirates noszą lekko zaznaczone oko i czerwone usta, i tak ma być bo to pasuje do ich toczków i strojów w których obsługują pasażerów jak również do charakteru linii, wiedzą o tym już na szkoleniu, przekrój narodowościowy jest u nich pełen. Jeżeli którejś z nich to nie odpowiada zawsze może zmienić prace Jaki widzę Polki z LOT'u to szlag mnie trafia, kazda robi co chce z makijażem efekt beznadziejny .
W tej sutuacji masz rację jak najbardziej. Taka dziewczyna nie reprezentuje siebie, ale firmę. Ujednolicony wizerunek nie może jednak narzucać zbyt sztywnych reguł.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:22   #2063
carroll
Raczkowanie
 
Avatar carroll
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 50
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Dziękuję

Od kilku dni (!) czytam ten wątek w końcu skończyłam

Kopalnia wiedzy, dzięki za wszystkie Wasze porady
carroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:38   #2064
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Podam jeszcze jeden przykład kiedyś jak obsługiwałem klientkę, sprzedawalem i dobierałem jej podkład, miała problem z czerwonymi policzkami, była niesamowicie zachowawcza, ale wyczułem ze to nie kwestia strachu, w końcu wyszło że chodzi o prace, owa Pani obsługiwała na lotnisku klientów HON Cirle jako że lubię latać i sam mam kartę w programie Miles&More trochę sobie z nią pogadałem o jej makijażu w pracy, otóż absolutne minimum podkład i korekta cera tak żeby nie było widać, minimalnie cień, jak kreska to tyko w rzęsach, jedna warstwa tuszu nie za mocnego (w jej przypadku ciemnobrązowego) i lekkie pomadka na usta, nawet jeżeli wyglądała by lepiej w nieco lepiej to takie są zasady i już. Klienci HON Circle to takie top of the top muszą uzberac 600tys mili w dwa lata, latając tylko biznes i first klasą, czyli pewnie zostawiają jakieś 300tyś PLN w biletach - obsługa mam być idealna, ''bezszelestna'' nie rzucająca się w oczy (stąd taki makijaż), schludna.

Generelanie jest tak że im obsługuje się droższego klienta tym bardziej firmy inwestują w jakość ubrań pracowników a makijaż ma być zdecydowanie tłem, nie ważne co danej osobie pasuje.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
W tej sutuacji masz rację jak najbardziej. Taka dziewczyna nie reprezentuje siebie, ale firmę. Ujednolicony wizerunek nie może jednak narzucać zbyt sztywnych reguł.
A moim zdaniem może, jeżeli wiesz o tym od samego początku tzn jak podpisujesz umowę to wiesz na co się decydujesz. Jeżeli komuś nie pasuje niech idzie szukać pracy gdzie indziej.

Na pewne sytuacje moge przymknąć oko powiedzmy na poczcie, ale jak ide do dobrej restauracji czy lepszego hotelu to nie życzę sobie żeby mnie obsługiwała wypacykowana panienka, bywały sytuacje gdzie prosiłem przełożonego i pytałem czy to normalne że jego pracownica nosi sztuczne paznokci nawet jak były krótkie.
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:51
KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:57   #2065
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Podam jeszcze jeden przykład kiedyś jak obsługiwałem klientkę, sprzedawalem i dobierałem jej podkład, miała problem z czerwonymi policzkami, była niesamowicie zachowawcza, ale wyczułem ze to nie kwestia strachu, w końcu wyszło że chodzi o prace, owa Pani obsługiwała na lotnisku klientów HON Cirle jako że lubię latać i sam mam kartę w programie Miles&More trochę sobie z nią pogadałem o jej makijażu w pracy, otóż absolutne minimum podkład i korekta cera tak żeby nie było widać, minimalnie cień, jak kreska to tyko w rzęsach, jedna warstwa tuszu nie za mocnego (w jej przypadku ciemnobrązowego) i lekkie pomadka na usta, nawet jeżeli wyglądała by lepiej w nieco lepiej to takie są zasady i już. Klienci HON Circle to takie top of the top muszą uzberac 600tys mili w dwa lata, latając tylko biznes i first klasą, czyli pewnie zostawiaja rocznie jakieś 300tyś PLN rocznie w biletach - obsługa mam być idealna, ''bezszelestna'' nie rzucająca się w oczy (stąd taki makijaż), schludna.

Generelanie jest tak że im obsługuje się droższego klienta tym bardziej firmy inwestują w jakość ubrań pracowników a makijaż ma być zdecydowanie tłem, nie ważne co danej osobie pasuje.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------



A moim zdaniem może, jeżeli wiesz o tym od samego początku tzn jak podpisujesz umowę to wiesz na co się decydujesz. Jeżeli komuś nie pasuje niech idzie szukać pracy gdzie indziej.

Na pewne sytuacje moge przymknąć oko powiedzmy na poczcie, ale jak ide do dobrej restauracji czy lepszego hotelu to nie życzę sobie żeby mnie obsługiwała wypacykowana panienka, bywały sytuacje gdzie prosiłem przełożonego i pytałem czy to normalne że jego pracownica nosi sztuczne paznokci nawet jak były krótkie.
Masz bardzo skrajne podejście do sprawy. Myslę że to dlatego, że jesteś mężczyzną. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji dalej.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:13   #2066
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Masz bardzo skrajne podejście do sprawy. Myslę że to dlatego, że jesteś mężczyzną. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji dalej.
Moim zdaniem płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Podałem ci przykłady gdzie mejkap musi być taki jak wyznaczyła firma i czyjeś fanaberie w czym mu ładniej poprostu nie mogą mieć miejsca.

To troche tak jakby w pracy był ustalony dress code że meżczyzna mam być w garniturze i mieć krawat, a ja bym stwierdził że założę koszulkę polo i może marynarke bo tak wyglądam lepiej - długo bym nie popracował

A co do Sephor to myśle że jakby podnieśli pensje powiedzmy dwukrotnie to wiekszość pracownic szybko by polubiła te czerwone usta, tym łatwiej znosimy pewne obostrzenia im więcej dostajemy w zamian
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:22   #2067
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

KNK, ale mówisz o delikatnych makijażach i to mi się podoba, jak by mi kazali robić delikatny, to bym słówkiem nie pisnęła... uważam, że delikatny makijaż każdemu pasuje Ale chcieli ode mnie czegoś zupełnie innego, mocnego... okropnego
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:31   #2068
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
KNK, ale mówisz o delikatnych makijażach i to mi się podoba, jak by mi kazali robić delikatny, to bym słówkiem nie pisnęła... uważam, że delikatny makijaż każdemu pasuje Ale chcieli ode mnie czegoś zupełnie innego, mocnego... okropnego
Ale zaczeliśmy od sephory, wole całą sephore w czerwonych ustach niż jak każda pracownica ma makijaż z innej parafii

O twoje firmie to wiesz od poczatku nie miałem dobrgo zdania choć myśle że i smoky można by ugryźć tak żeby było ok w kończu jest mnóstwo wariantów tego makijażu zadzwonie jutro w sprawie glitterów
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:35   #2069
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Moim zdaniem płeć nie ma tu nic do rzeczy.

Podałem ci przykłady gdzie mejkap musi być taki jak wyznaczyła firma i czyjeś fanaberie w czym mu ładniej poprostu nie mogą mieć miejsca.

To troche tak jakby w pracy był ustalony dress code że meżczyzna mam być w garniturze i mieć krawat, a ja bym stwierdził że założę koszulkę polo i może marynarke bo tak wyglądam lepiej - długo bym nie popracował

A co do Sephor to myśle że jakby podnieśli pensje powiedzmy dwukrotnie to wiekszość pracownic szybko by polubiła te czerwone usta, tym łatwiej znosimy pewne obostrzenia im więcej dostajemy w zamian
To nie do końca jest jak z dress kodem, ale ok.

Co do spensji w sephorze- oooo tak. Masz rację To jałmużna bardziej niż wypłata
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:56   #2070
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Masz bardzo skrajne podejście do sprawy. Myslę że to dlatego, że jesteś mężczyzną. Nie ma sensu ciągnąć dyskusji dalej.
Ja się w 100% zgadzam z KNK, dodam, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jestem kobietą.

Pamiętam jak była jakaś mini afera w necie, bo - jeśli się nie mylę - w PKO narzucono jednolite uniformy i coś jeszcze (a może to w ogóle była tylko kwestia koloru rajstop i spódnicy?). Ludzie się oburzali, że jak tak można, że to żadna różnica jak jest ubrana pani w okienku, jakieś gadanie o ograniczaniu swobody - ale np. dla mnie ma to bardzo duże znaczenie, jednolity wizerunek jest dla mnie wyznacznikiem (jednym z wielu) profesjonalizmu jeśli chodzi właśnie o banki czy linie lotnicze.
Również nie wygląda dla mnie profesjonalnie miejsce, w którym wszystkie kobiety mają identyczny kostium, ale już jednej rzęsy ociekają od tuszu, a druga nie użyła nawet korektora.

I to jest to, co mówi KNK - jak idę do banku nie zwracam uwagi na to, czy kobieta która mnie obsługuje wygląda świetnie, czy kolory ubrania jej pasują, a może krój mógłby być inny, nie idę w takie miejsce, aby zaspokajać swoje potrzeby estetyczne.
No i jeszcze jedno, co też zostało wspomniane - takie oczekiwania klienta mają związek m.in. z jego zamożnością/ekskluzywnością oferowanych towarów. Od Biedronki nie oczekuję, że będzie tam wszystko cacy, ale jak idę do Almy to spodziewam się czegoś innego.

Inna sprawa, że w przypadku drogerii makijaż jednak powinien być dostosowany do urody - ale to specyficzny przypadek. Stąd trochę dziwi mnie założenie, że każda pracownica ma mieć usta pomalowane na czerwono, bo jeśli będzie wyglądać źle, to nie będzie budzić zaufania i zachęcać do kupna, ale już z kolei wprowadzenie dwóch dozwolonych wersji makijażu - tak, żeby każdemu coś pasowało, uznałabym za w 100% zasadne.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-16 16:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.