Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-18, 22:43   #2641
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Nie no bez przesady , pare lat temu chodziłam i twarz miałam jak niemowlak
Cera mi się pogorszyła od czasu , gdy wróciłam z wakacji na agroturystyce - czyli już ze 3 lata
A ja myślę, że agroturystyka nie ma tu nic do rzeczy, tylko najprędzej jest to długofalowy skutek opalania się w solarium. Niestety.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:12   #2642
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Też kiedyś chodziłam do solarium i... no cóż.
Efekt pozornego polepszenia stanu skóry był krótkotrwały i bardzo złudny.
Pieniądze wolę wydawać na pielęgnację skóry, a nie jej postarzanie, warto
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:26   #2643
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
A ja myślę, że agroturystyka nie ma tu nic do rzeczy, tylko najprędzej jest to długofalowy skutek opalania się w solarium. Niestety.

Oczywiście, że tak.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:42   #2644
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Mam pytanie do Was czy testowałyście może nowe Serum wybielające extra z BU? Zastanawiam się też nad zakupem Serum AZELO-oliwkowe. Walczę przebarwieniami różnego typu i rodzaju: pozapalne i hormonalne :/ Nie wiem które z tych dwóch specyfików będzie lepsze, które serum będzie lepiej radzić sobie z plamami?? Mam cerę mieszaną z dużą tendencją do przebarwień, pryszcze wyskakują mi głównie przed okresem, ale niestety zawsze zostają ślady - czerwone, brązowe plamki :/

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Zapomniałam o jeszcze jednej sprawie Czy Biochemia Urody realizuje przesyłki zagraniczne? Dziękuję z góry za pomoc!

Pomoże ktoś...?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:53   #2645
Syllvcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Ja używałam i nadal używam, ale szczerze to nie widzę praktycznie żadnych efektów...
Ja mam zarówno maseczkę błotną i morską i rzeczywiście nie widać żadnych efektów. O niebo lepsza jest glinka.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś...?
Powiem tak serum azelo stosowałam dołączając po niedługim czasie na naczynka i efekt po dłuższym stosowaniu był taki, że nie wstydziłam chodzić się bez podkładu. Nie wiem, które to serum tak zadziałało, ale podejrzewam, że azelo właśnie. Czyli wybieliło mi twarz i nic mi nie wyskakiwało.Natomiast ode 1,5 miesiąca używam serum flavo naprzemiennie z podwójnym żelem hialuronowym połączonym z olejkiem arganowym i czasami zastosuj jeszcze serum na naczynka i przez pierwszy miesiąc miałam na twarzy masakrę. Pryszcz na pryszczu i zaczerwienienie, czego nie miałam od lat, nawet przy kosmetykach drogeryjnych..Serum wybielającego nie miałam jeszcze.
Syllvcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 00:11   #2646
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja mam serum flavo-C, używam od przedwczoraj, na noc, na dzień, na noc czyli trzy razy nałożyłam i póki co nie ma negatywnych reakcji. Trochę szczypie przy nakładaniu ale tylko tam, gdzie mam uszkodzoną skórę. Używam razem z hydrolatem kocankowym i twarz jest mniej czerwona.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 01:44   #2647
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Buszując w waszym wątku natknęłam się na jeszcze jeden specyfik... ;P a mianowicie Krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA Zastanawiam się czy na początek lepiej będzie dla mnie jak zastosuję ten krem + Tonik BHA 2% czy może Serum Azelo + Tonik BHA 2%?
- Co będzie skuteczniejsze w walce głównie z przebarwieniami hormonalnymi i pozapalnymi? Mam cerę dojrzałą, mieszaną z pojedynczymi wypryskami i zaskórnikami.
- Czy olej tamanu w Kremie AZELO/BHA mogłabym zastąpić innym olejkiem np. róża, malina..? Należe do grona osób szczególnie wrażliwych na zapachy, dlatego wolalabym olej tamanu zamienic na coś 'przyjemniejszego' dla nosa

Na zdjęciach dobrze widac moje przebarwienia. Fotki zrobione kilka miesiecy temu więc zdąrzylam juz nabawić sie nowych plam po pryszczach..

Dziękuję za wszystkie porady!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cera1.jpg (44,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera2.jpg (66,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cera3.jpg (30,3 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez Anoa
Czas edycji: 2012-08-19 o 02:01
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 10:32   #2648
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Mi olej tamanu wyeliminował problem zaskórników i wyprysków przy cerze tłustej. Świetnie też goi wypryski oraz zaczerwienienia po nich. Stosowałam go mieszając z HA. To może być mało dla mieszanej cery, faktycznie. Kremu o którym piszesz nigdy nie miałam, ale mam wrażenie, że błyskawiczne sera jakoś miewają lepsze opinie niż bardziej złożone sera i kremy. Wrzuciłabym sobie nazwę tego kremu w google (i dopisała recenzja blog) i poczytała co piszą różne dziewczyny na jego temat
Na zaskórniki i przede wszystkim przebarwienia pozapalne polecam peeling z korundu, rewelacja.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:53   #2649
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi olej tamanu wyeliminował problem zaskórników i wyprysków przy cerze tłustej. Świetnie też goi wypryski oraz zaczerwienienia po nich. Stosowałam go mieszając z HA. To może być mało dla mieszanej cery, faktycznie. Kremu o którym piszesz nigdy nie miałam, ale mam wrażenie, że błyskawiczne sera jakoś miewają lepsze opinie niż bardziej złożone sera i kremy. Wrzuciłabym sobie nazwę tego kremu w google (i dopisała recenzja blog) i poczytała co piszą różne dziewczyny na jego temat
Na zaskórniki i przede wszystkim przebarwienia pozapalne polecam peeling z korundu, rewelacja.

Dzięki za pomoc Wujka googla już urzyłam i poczytałam opinie na temat tego kremu i serów Obydwa produkty mają świetne recenzje. Wczesniej urzywałam kremów aptecznych takich jak: Neostrata HQ, Pharmaceris, Avene Triacneal i Avene Cleanance gel... ten ostatni świetnie niweluje zaskórniki, ale tylko na początku, potem wszystko wraca do stanu pierwotnego. Najbardziej zależy mi na eliminacji przebarwień, które jak na razie bronią się jak tylko mogą przed każdym kosmetykiem Jak widać na zdjęiach nic ich nie rusza dlatego zaczęłam poszukiwania na BU Oferta jest ogromna i nie wiem od czego zacząć Aha ja nie mieszkam w Polsce więc upały i wysoka temp sa mi nie groźne
Poczekam jeszcze na wasze opinie dziewczyny może ktos mi pomoże i doradzi
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:00   #2650
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Najbardziej zależy mi na eliminacji przebarwień
To polecam korund
A na zdjęciach to niewiele widać, wyglądają jak piegi Twoje przebarwienia
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 14:17   #2651
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To polecam korund
A na zdjęciach to niewiele widać, wyglądają jak piegi Twoje przebarwienia
Korund stosowalam kilka razy ale... jeden raz przez własną głupotę zrobiłam sobie peeling maja kilka krostek i potem domyslacie sie co mialam na twarzy :/ wszystkie bakterie rozsiałam po buzi i strupów narobiłam sobie że szkoda pisać. Po tym odstawiłam do szafki ten specyfik. Teraz nie ma mnie w kraju i nie mam korundu przy sobie. Piegi owszem mam, ale i pełno brązowych plamek po pryszczach - środek jest biały z brązową otoczką, no i na policzku mam brązową plamkę która w strukturze różni sie od pozostałej skóry twarzy tzn jest matowa i niestety powiększa się, bardzo powoli ale jeszcze 4 lata temu był to maleńki punkt... Jak na razie najbardziej pomógł mi Niacynamid, który mieszam od 2 miesięcy z wodą termalną lub wodą kranową i bezpośrednio nakładam na twarz. Kremów nie stosuje żadnych bo mnie wszystko zapycha :/
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 22:45   #2652
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Buszując w waszym wątku natknęłam się na jeszcze jeden specyfik... ;P a mianowicie Krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA Zastanawiam się czy na początek lepiej będzie dla mnie jak zastosuję ten krem + Tonik BHA 2% czy może Serum Azelo + Tonik BHA 2%?
- Co będzie skuteczniejsze w walce głównie z przebarwieniami hormonalnymi i pozapalnymi? Mam cerę dojrzałą, mieszaną z pojedynczymi wypryskami i zaskórnikami.
- Czy olej tamanu w Kremie AZELO/BHA mogłabym zastąpić innym olejkiem np. róża, malina..? Należe do grona osób szczególnie wrażliwych na zapachy, dlatego wolalabym olej tamanu zamienic na coś 'przyjemniejszego' dla nosa

Na zdjęciach dobrze widac moje przebarwienia. Fotki zrobione kilka miesiecy temu więc zdąrzylam juz nabawić sie nowych plam po pryszczach..

Dziękuję za wszystkie porady!
To są głównie piegi chyba.
Może spróbuj tego:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html
ewentualnie używaj też kwasów i nie zapomnij o mocnym filtrze słonecznym, zawsze.

"Składniki rozjaśniające nie niszczą już wyprodukowanego przez skórę barwnika, natomiast regulują i hamują nadmierną produkcję melaniny w nowo powstających komórkach skóry, dlatego na pierwsze efekty działania Serum należy zaczekać minimum 4 tygodnie, czyli tyle, ile wynosi średni czas odnowy naskórka. » Dla wzmocnienia efektu, kuracja za pomocą Serum rozjaśniajacego EXTRA może być łączona z jednoczesnym zastosowaniem Toników z kwasami na noc oraz kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na dzień."




Ja bym na twoim miejscu wzieła to serum i coś z kwasami. Kwasy złuszczaja i rozjaśniają to, co już jest, a serum zapobiega odnawianiu się melaniny w przebarwieniach. No i filtr, bez filtra wszystkie efekty i tak przepadną.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam jakiś czas temu naturalny olej bio z dzikiej róży. Co prawda nie z BU, tylko z firmy Etja, ale może macie pomysł jak go używać inaczej niż w połączeniu z kwasem hialuronowym? Bo kładziony sam na buzię zapycha
A dlaczego nie z żelem hialuronowym?
Ogólnie musisz go rozcieńczyć, chociaż może być i tak, ze w ogóle twoja skóra zawsze będzie źle reagowała. Może spróbuj zrobić jakiś tonik czy wodniste serum, a w najgorszym razie zużyj na ciało albo włosy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 22:50   #2653
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
A ja myślę, że agroturystyka nie ma tu nic do rzeczy, tylko najprędzej jest to długofalowy skutek opalania się w solarium. Niestety.
Nie mówię tutaj o jakiś ciągłych chodzeniach , chodzę na solarium raz - dwa razy na miesiąc , miałam dużą przerwę , ostatnio byłam pare razy i pewnie znowu pójdę za jakieś 4 miesiące.
No i nie uważam żeby solarium miało poprawić stan skóry ( a słyszałam tak od wielu osób )
Zobaczymy , narazie nigdzie nie chodzę


A użwała któraś z Was Krem AZELO / BHA ? Jak wrażenia ?
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram

Edytowane przez iv3
Czas edycji: 2012-08-19 o 22:57
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 23:18   #2654
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziękuje Wampierz! Kochana to nie są tylko piegi... może fotki zrobiła za blisko skóry i nie widac dokładnie wszystkich plamek. Szczególnie irytujące jest to, że niemal po każdym - kolejnym pryszczu zostaje mi przebarwienie nigdy nie usuwam, nie drapie takich strupków, a mimo to, brązowe bądź czerwone plamki same się tworzą Może to ze względu na moją karnację i wiek? Mam sporo żółtawego pigmentu i jestem szatynką. Biorę też euthyrox na niedoczynność tarczycy.
Myślałam tez o tym serum extra, ale nigdzie nie znalazłam recenzji na jego temat.
No to teraz mam mętlik w glowie Co wybrać...

Edytowane przez Anoa
Czas edycji: 2012-08-19 o 23:20
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 08:03   #2655
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Korund stosowalam kilka razy ale... jeden raz przez własną głupotę zrobiłam sobie peeling maja kilka krostek i potem domyslacie sie co mialam na twarzy :/ wszystkie bakterie rozsiałam po buzi i strupów narobiłam sobie że szkoda pisać. Po tym odstawiłam do szafki ten specyfik. Teraz nie ma mnie w kraju i nie mam korundu przy sobie. Piegi owszem mam, ale i pełno brązowych plamek po pryszczach - środek jest biały z brązową otoczką, no i na policzku mam brązową plamkę która w strukturze różni sie od pozostałej skóry twarzy tzn jest matowa i niestety powiększa się, bardzo powoli ale jeszcze 4 lata temu był to maleńki punkt... Jak na razie najbardziej pomógł mi Niacynamid, który mieszam od 2 miesięcy z wodą termalną lub wodą kranową i bezpośrednio nakładam na twarz. Kremów nie stosuje żadnych bo mnie wszystko zapycha :/
Takie przebarwienia po wypryskach też mam chociaż ich nie tykam. Najpierw czerwone miejsca, potem brązowe plamki (ja mam śniadą karnację). Niestety chyba jedynym wyjściem jest profilaktyka wyprysków, ewentualne wysuszanie ich i później wyrównywanie kolorytu
Dziwi mnie, że każdy krem Cię zapycha. Mam wrażenie, że każda cera na samym HA czy oleju nie pojedzie za daleko, skończy się to wysuszeniem. Sama mam awersję do kremów, ale zauważyłam, że używane 2x w tygodniu czy rzadziej nie robią mi krzywdy - nawet takie z wysoko alkoholem w składzie (Balea) czy zwykłe Ziaja witaminowy krem.

Mnie np. zapychały najbardziej podkłady, problem zniknął odkąd używam kremów bb i pudrów mineralnych. Używasz fluidów, pudrów?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:40   #2656
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Takie przebarwienia po wypryskach też mam chociaż ich nie tykam. Najpierw czerwone miejsca, potem brązowe plamki (ja mam śniadą karnację). Niestety chyba jedynym wyjściem jest profilaktyka wyprysków, ewentualne wysuszanie ich i później wyrównywanie kolorytu
Dziwi mnie, że każdy krem Cię zapycha. Mam wrażenie, że każda cera na samym HA czy oleju nie pojedzie za daleko, skończy się to wysuszeniem. Sama mam awersję do kremów, ale zauważyłam, że używane 2x w tygodniu czy rzadziej nie robią mi krzywdy - nawet takie z wysoko alkoholem w składzie (Balea) czy zwykłe Ziaja witaminowy krem.

Mnie np. zapychały najbardziej podkłady, problem zniknął odkąd używam kremów bb i pudrów mineralnych. Używasz fluidów, pudrów?

Ja też mam śniadą karnację, ale jak wyżej pisalam biorę leki na niedoczynnosc tarczycy i być może przez to moja cera jest tak podatna na przebarwienia. Mam troche starych plamek - nie potrądzikowych , ale hormonalnych i niestety żaden specyfik z półki sklepowej tego nie ruszył dlatego zaczęłam szukać gdzie indziej. Mam nadzieję, że kosmetyki bardziej naturalne, eko pomogą mi. Mam tylko problem z wyborem...
Podkładu używam, ale tylko na dłuższe wypady W domku nie smaruje się żadnym fluidem.

Ostatnio odkryłam jedną naprawdę ważną rzecz dotyczącą codziennej pielęgnacji mojej cery. Stosowałam różne techniki i metody aby wyeliminować problem stale wyskakujących wyprysków :/ Metodą prób i błędów odkryłam, że problem tkwił w sposobie osuszania twarzy po skończonym zabiegu pielęgnacyjnym bądź bo porannym umyciu twarzy. Na samym początku wycierałam twarz ręcznikiem, potem przeszłam na kilka mniejszych ręczniczków, które zmieniałam co kilka dni, ale mimo tego wysyp nadal był... aż razu pewnego zaczęłam delikatnie osuszać twarz zwykłym papierowym ręcznikiem Od tego czasu niespodzianki wyskakują naprawdę sporadycznie. Przepraszam za off-topic, ale może komuś pomogę Wiem, że Ameryki nie odkryłam tą metodą, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego że wymiana ręcznika na papier zmieni tak wiele!
Teraz szukam skutecznej metody eliminacji przebarwień i mam nadzieje że BU mi w tym pomoże
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:08   #2657
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja też ostatnio mam znowu zapychającą się cere z wypryskami. Może kwestia upału czy coś źle robię, już sama nie wiem. Może za dużo robię

Mam takie pytanie. Kupiłam parę msc temu serum migdałowe z BU, ale go nie wyrobiłam (czerwiec był). Trzymane składniczki w lodówce, chyba nic im się nie stało i we wrześniu mogę przystąpić do dzieła?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:38   #2658
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. Kupiłam parę msc temu serum migdałowe z BU, ale go nie wyrobiłam (czerwiec był). Trzymane składniczki w lodówce, chyba nic im się nie stało i we wrześniu mogę przystąpić do dzieła?
Tu masz sposób przechowywania i terminy wszystkich zestawów:
http://biochemiaurody.com/vademekum/storage.html
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:47   #2659
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Nie mówię tutaj o jakiś ciągłych chodzeniach , chodzę na solarium raz - dwa razy na miesiąc , miałam dużą przerwę , ostatnio byłam pare razy i pewnie znowu pójdę za jakieś 4 miesiące.
No i nie uważam żeby solarium miało poprawić stan skóry ( a słyszałam tak od wielu osób )
Zobaczymy , narazie nigdzie nie chodzę
W ogóle nie należy chodzić na solarium, a co dopiero dwa razy w miesiącu... Każda ilość jest szkodliwa, owszem im mniej, tym lepiej ale i tak źle. Oczywiście każda dorosła osoba ma prawo do własnych decyzji, czy to solarium, czy palenie papierosów. Po prostu zawsze staram się ludziom przypomnieć o szkodliwości solarium (i ogólnie opalania) i myślę, że inne dziewczyny też to mają na myśli.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
dziękuje Wampierz! Kochana to nie są tylko piegi... może fotki zrobiła za blisko skóry i nie widac dokładnie wszystkich plamek. Szczególnie irytujące jest to, że niemal po każdym - kolejnym pryszczu zostaje mi przebarwienie nigdy nie usuwam, nie drapie takich strupków, a mimo to, brązowe bądź czerwone plamki same się tworzą Może to ze względu na moją karnację i wiek? Mam sporo żółtawego pigmentu i jestem szatynką. Biorę też euthyrox na niedoczynność tarczycy.
Myślałam tez o tym serum extra, ale nigdzie nie znalazłam recenzji na jego temat.
No to teraz mam mętlik w glowie Co wybrać...
Wiem o co ci chodzi, też mi czasem wychodzą takie. Ale ogólnie większość przebarwień powstaje pod wpływem słońca, piegi też i te ślady po pryszczach czy hormonalne plamy też się robią wyraźniejsze od słońca.


Serum extra jest nowe, stąd brak recenzji, ale ja osobiście gdybym miała problem z przebarwieniami to bym wzięła. Oni mają dobre kosmetyki a co do indywidualnej reakcji to i tak nigdy nie można byćpewnym. Może 100 osobom pasować a ciebie uczulić albo podrażnić.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja też ostatnio mam znowu zapychającą się cere z wypryskami. Może kwestia upału czy coś źle robię, już sama nie wiem. Może za dużo robię

Mam takie pytanie. Kupiłam parę msc temu serum migdałowe z BU, ale go nie wyrobiłam (czerwiec był). Trzymane składniczki w lodówce, chyba nic im się nie stało i we wrześniu mogę przystąpić do dzieła?
Przechowywanie i trwałość wykonanego serum:
# 8 miesięcy od daty wykonania. Zarówno zapas serum w plastikowej butelce, jak i podręczną porcję serum w małej, szklanej butelce przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać serum w lodówce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 16:02   #2660
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Moje jest nie wykonane. No ale niestety, zestawy też piszą żeby w temperaturze pokojowej.. U mnie w mieszkaniu jest ponad 30'C a w lodówce ok 10'C. Co jest bardziej pokojową temperaturą?
No nic, zobaczymy.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:15   #2661
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Moje jest nie wykonane. No ale niestety, zestawy też piszą żeby w temperaturze pokojowej.. U mnie w mieszkaniu jest ponad 30'C a w lodówce ok 10'C. Co jest bardziej pokojową temperaturą?
No nic, zobaczymy.
W powyżej wklejonej tabelce masz wyraźnie napisane, ze zestaw można przechowywać 6 m-cy, zrobione serum 8 m-cy (od daty zrobienia). Nie rozumiem zupełnie Twoich wątpliwości, chyba, ze nawet nei zajrzałaś do tej tabelki. Co do przechowywania w lodowce, to napisane jest, żeby nie przechowywać gotowego serum w lodówce, ja bym półprodukty też trzymała w lodówce gdy w domu temp. dochodzą do 30st.

Jeszcze raz tabelka:
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/storage.html
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:31   #2662
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
W powyżej wklejonej tabelce masz wyraźnie napisane, ze zestaw można przechowywać 6 m-cy, zrobione serum 8 m-cy (od daty zrobienia). Nie rozumiem zupełnie Twoich wątpliwości, chyba, ze nawet nei zajrzałaś do tej tabelki. Co do przechowywania w lodowce, to napisane jest, żeby nie przechowywać gotowego serum w lodówce, ja bym półprodukty też trzymała w lodówce gdy w domu temp. dochodzą do 30st.

Jeszcze raz tabelka:
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/storage.html

A ja nie rozumiem Twoich przemyśleń nt. moich domniemanych wątpliwości oraz uprzejmej troski o to czy zajrzałam do tabeli czy nie. Chyba wyraźnie wynika z mojego postu (odnoszącego się do wampierz), że wszystko do mnie dotarło?
Jedyne co mnie zmartwiło to fakt, że trzymałam półprodukty w lodówce a piszą, że w suchym (stara lodówka), ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej. Dziękuje jednak za wyrażenie swojej opinii na ten temat. Mam nadzieję, że już nadążasz za moim tokiem myślenia
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:16   #2663
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

olej tamanu jest prześwietny! Długo się przed nim broniłam, twierdząc że nic nie przebije olejku herbacianego, ale jednak jest lepszy! Dużo szybciej wysusza krostki, może to przez fakt że już się do herbacianego przyzwyczaiłam. Tak czy inaczej - polecam!
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:33   #2664
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
olej tamanu jest prześwietny! Długo się przed nim broniłam, twierdząc że nic nie przebije olejku herbacianego, ale jednak jest lepszy! Dużo szybciej wysusza krostki, może to przez fakt że już się do herbacianego przyzwyczaiłam. Tak czy inaczej - polecam!

Ten olej można podobnie stosować jak serum z granatu z koenzymem Q10, łączę go z żelem hialuronowym, rozcieram w dłoniach i aplikuę na twarz wieczorem. Świetnie działa na buzi, odżywia, spłyca blizny, poprawia koloryt (buzia robi mi się jakby brzoskwiniowa) i redukuje syfki
Także ja też polecam!

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-08-24 o 12:37
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:54   #2665
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

z samym żelem na całą twarz to się boję, bo pamiętam że niektóre dziewczyny się skarżyły tutaj poza tym niedługo wyjeżdżam na urlop - nie będę eksperymentować przed wyjazdem :P
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 01:33   #2666
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
olej tamanu jest prześwietny! Długo się przed nim broniłam, twierdząc że nic nie przebije olejku herbacianego, ale jednak jest lepszy! Dużo szybciej wysusza krostki, może to przez fakt że już się do herbacianego przyzwyczaiłam. Tak czy inaczej - polecam!
U mnie niestety nie zadziałał. Za to herbaciany i pichtowy owszem. Co skóra to inaczej. W dodatku tamanu wraz z żelem hialuronowym stosowany na całą twarz zapychał, ale mnie zapycha wszystko...
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 10:27   #2667
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, ratujcie, bo ja już nie wiem! Od chyba 3 tygodni mam na brodzie i po bokach ust wysyp zaskórników zamkniętych. Nie mam pojęcia od czego. Cały czas używam tych samych kosmetyków: hydrolat oczarowy, zamiennie filtr z Sorai SPF 45 (ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html używałam go też w zeszłym roku i nic nie zapychał, ale może się skórze odwidział?) z serum olejowym z BU z tą olejową formą wit.C, na noc olej z pestek arbuza (czasem mieszam z HA). Arbuzowi kończy się termin (do września 2012) - możliwe że on zapychać zaczął z powodu kończącego się terminu?
Nie jest to chyba okołoustne zapalenie skóry, które kiedyś miałam, bo to są "tylko" zaskórniki zamknięte, wtedy to były takie malutkie czerwone krostki wypełnione wodą.
Od paru tygodni biorę też kwas foliowy i falvit (nie jestem w ciąży) może ten zestaw powodować wysyp?
Jak patrzę na moją brodę to mnie biała gorączka dopada i mam ochotę złapać za papier ścierny...
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 07:56   #2668
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;36125634]Dziewczyny, ratujcie, bo ja już nie wiem! Od chyba 3 tygodni mam na brodzie i po bokach ust wysyp zaskórników zamkniętych. Nie mam pojęcia od czego. Cały czas używam tych samych kosmetyków: hydrolat oczarowy, zamiennie filtr z Sorai SPF 45 (ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html używałam go też w zeszłym roku i nic nie zapychał, ale może się skórze odwidział?) z serum olejowym z BU z tą olejową formą wit.C, na noc olej z pestek arbuza (czasem mieszam z HA). Arbuzowi kończy się termin (do września 2012) - możliwe że on zapychać zaczął z powodu kończącego się terminu?
Nie jest to chyba okołoustne zapalenie skóry, które kiedyś miałam, bo to są "tylko" zaskórniki zamknięte, wtedy to były takie malutkie czerwone krostki wypełnione wodą.
Od paru tygodni biorę też kwas foliowy i falvit (nie jestem w ciąży) może ten zestaw powodować wysyp?
Jak patrzę na moją brodę to mnie biała gorączka dopada i mam ochotę złapać za papier ścierny...[/QUOTE]
Ja miałam niedawno podobnie. Wyeliminowałam potencjalne zapychacze, po raz pierwszy od dawna cerę miałam ujednoliconą, przebarwienia pogojone - pielęgnacja to głównie BU... No i nagle jakieś świństwo pojawiło się na brodzie (małe grudki, irytujące w dotyku widoczne pod światło), a potem zaczęło przenosić się na szyję i policzki, z którymi nigdy nie miałam problemów. Szukałam winy wszędzie (kosmetyki, stres, dieta, tulące się zwierzęta, kurz - pościel i ręczniki zmieniane co trzy dni), i bez zmian. Ostatnia myśl: efekt przekarmienia skóry. Z wielkim bólem odstawiłam nocne smarowidła: teraz tylko myję buzię olejkiem i choćby nie wiem jak mnie korciło niczym się nie smaruję (wyjątek tonik pha raz w tygodniu i serum odbudowujące na okolice oczu). Do tego zgodnie z radą którejś z dziewczyn tutaj wycieram twarz tylko ręcznikiem papierowym.
Pomogło: szyję mam już w porządku, policzki też. Ognisko zmniejszyło się do linii szczęki i stamtąd też znika.
__________________
wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2012-08-27 o 08:00
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 08:20   #2669
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A ja zauważyłam u siebie inne zjawisko. Choćbym nie wiem jakiego lekkiego podkładu czy pudru używała, jeżeli temperatura na zewnątrz jest wysoka + duszne powietrze to nie ma mowy żeby mnie nie zapychało. Oczywiście najbardziej na brodzie, a na drugim miejscu na czole. Zastanawiam się, czy nie iść na oczyszczanie twarzy. Kosmetyki z BU bardzo mi pomogły, zniwelowały zaczerwienienie na policzkach i zmniejszyły trądzik. Mimo to chciałabym dogłębnie oczyścić twarz. Tylko nie wiem jak moja wrażliwa skóra na policzkach na to zareaguje...jakieś porady na ten temat?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:45   #2670
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Ja miałam niedawno podobnie. Wyeliminowałam potencjalne zapychacze, po raz pierwszy od dawna cerę miałam ujednoliconą, przebarwienia pogojone - pielęgnacja to głównie BU... No i nagle jakieś świństwo pojawiło się na brodzie (małe grudki, irytujące w dotyku widoczne pod światło), a potem zaczęło przenosić się na szyję i policzki, z którymi nigdy nie miałam problemów. Szukałam winy wszędzie (kosmetyki, stres, dieta, tulące się zwierzęta, kurz - pościel i ręczniki zmieniane co trzy dni), i bez zmian. Ostatnia myśl: efekt przekarmienia skóry. Z wielkim bólem odstawiłam nocne smarowidła: teraz tylko myję buzię olejkiem i choćby nie wiem jak mnie korciło niczym się nie smaruję (wyjątek tonik pha raz w tygodniu i serum odbudowujące na okolice oczu). Do tego zgodnie z radą którejś z dziewczyn tutaj wycieram twarz tylko ręcznikiem papierowym.
Pomogło: szyję mam już w porządku, policzki też. Ognisko zmniejszyło się do linii szczęki i stamtąd też znika.
O to, to, właśnie to! U mnie niektóre dały się łatwo wyciskać i wyłaziło jak, no jak zaskórnik zamknięty
Odstawić smarowidła mogę, tylko jak wieczorem zmywam makijaż i myję buzię, potem pryskam hydrolatem, to mam skórę ściągniętą, że ciężko mi sobie wyobrazić żeby czegoś na nią nie położyć - znacie to uczucie? Uhh może spróbuję, choć niecierpię tego uczucia ściągnięcia.

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
A ja zauważyłam u siebie inne zjawisko. Choćbym nie wiem jakiego lekkiego podkładu czy pudru używała, jeżeli temperatura na zewnątrz jest wysoka + duszne powietrze to nie ma mowy żeby mnie nie zapychało. Oczywiście najbardziej na brodzie, a na drugim miejscu na czole. Zastanawiam się, czy nie iść na oczyszczanie twarzy. Kosmetyki z BU bardzo mi pomogły, zniwelowały zaczerwienienie na policzkach i zmniejszyły trądzik. Mimo to chciałabym dogłębnie oczyścić twarz. Tylko nie wiem jak moja wrażliwa skóra na policzkach na to zareaguje...jakieś porady na ten temat?
Odnośnie pogrubionego -też mi się wydaje, że to może być jakiś czynnik powodujący zapychanie, czy inne problemy. I tu w moim przypadku upatruję problem w tej Sorai - w te bardzo upalne dni jak kładłam na buzie właśnie filtr Soraya, to po paru godzinach w upale, kiedy nie ma szansy żeby choć fragment skóry nie był upocony, czułam swędzenie właśnie na brodzie i w okolicach ust. Z tym olejkiem z wit.C z BU nie zauważyłam na twarzy takiego efektu.

Nie wiem co masz na myśli pisząc o oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki - mnie się to kojarzy z tym, że kosmetyczka po prostu wyciska wszystkie syfki Ja ze swojej strony mogę polecić szarą glinkę z Ziaji i jakiś peeling enzymatyczny - z BU albo jeszcze z drogeryjnych jest dobry z Flos Leku do cery naczynkowej.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.