sztuczne panokcie i klej super glue... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-20, 10:09   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

sztuczne panokcie i klej super glue...


Słyszałam gdzies, że wiele dziewczyn najpierw maluje paznokcie kilkoma warstwami lakieru, a następnie przykleja sztuczne paznokcie klejem super glue. Chciałam się dowiedzieć jak długo trzymaja sie takie paznokcie i czy płytka bardziej się niszczy niż przy tipsach żelowych lub akrylowych?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 11:30   #2
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

huh. Nie mam pojecia czy sie bardziej niszcza, bo nigdy nie mialam paznokci akrylowych i zelowych, ale wiem po wlasnych doswiadczeniach ze strasznie paznokcie sie niszcza. Rozdwajaja sie i strasznie lamia.
Ile sie trzymaja ? Po super glue raczej krotko, to tez zalezy jakie wykonujesz codzienne czynnosci. Najlepiej trzyma kropelka, mnie trzymaly sie ponad tydzien
PS. Nie polecam.
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 11:48   #3
Irysekk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 790
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

<olaboga> tylko nie kropelki, gluty i inne cuda!!! niszczą straszliwie paznokcie jako kosmetyczka odradzam je!!!!!!!!
__________________


Irysekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 11:51   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Równie dobrze mogłabyś spytać jak beda wygladaly i w jakim bedą stanie wlosy po tym jak je pomalujesz ładnym czarnym Duluxem.... Do paznokci nalezy uzywac produktów do nich przeznaczonych!!! A nie eksperymentowac z takim świnstwem! Na opakowaniu jest chyba nawet ostrzezenie zeby nie wdychac zbyt długo oparów i nie ubrudzic sobie rąk a Ty to nakladasz na paznokiec??!! Makabra!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 12:19   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Spodziewałam się tych słów krytyki i wiem dziewczyny, że macie racje! Ale weźcie również pod uwagę, że niektórych nie stać na paznokcie od kosmetyczki a tez chciałyby ładnie wyglądać
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 12:28   #6
Irysekk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 790
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

To kup sobie najzwyklejsze sztuczne pazurki które kosztuja 2,5 góra 4zł i uzyj tego kleju z nich a nie tych świństw bo to ci urody i uroku nie doda wrecz przeciwnie , zniszcza Ci na maxa paznokcie i efekt bedzie odwrotny!!!
__________________


Irysekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 13:51   #7
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Taka mała dygresja, w tych klejach do tipsów również występuje cyjanoakryl ...
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-20, 13:53   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Ech... Lepiej zapobiegac, niz leczyc... Wiecej wydasz pozniej na naprawe, kuracje odzywcza swoich pazurkow, niz za super glue.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 16:55   #9
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Cytat:
Napisane przez froggie
Taka mała dygresja, w tych klejach do tipsów również występuje cyjanoakryl ...
O to i ja się podzielę
Klej to tipsów firmy LCN służy również do klejenia ran zewnętrznych i wewnętrznych (chirurgia plastyczna np ) i jest absolutnie nieszkodliwy ! O!!
- tego dowiedziałam się na kursie w LCN ! -
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 17:02   #10
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

To może takie profesjonalne są nieszkodliwe
ja się nie znaju
Ale takie z "kiosku" to cyjanoakryl i żywica formaldehydowa (czyli gluty i takie poxipole )
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 10:22   #11
Lenkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Lenkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 5
GG do Lenkaaa
Question Sztuczne paznokcie a klej super glue

Ostatnio dowiedziałam się, że moja kuzynkanosi sztuczne paznokcie, ale zamiast przykleic je klejem, który jest dołączony do opakowania, przykleja klejem super glue.Czy to nie zniszczy jej paznokci???Uważam, ze tak. Jakie jest wasze zdanie?
__________________
LeNkA
Lenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 18:11   #12
fiona321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Sztuczne paznokcie a klej super glue

Ogólnie sztuczne paznokcie są niebezpieczne!!! Przy silnym uderzeniu mogą naderwać naturalną płytkę lub ją nawet zerwać.
Dziewczyny dla swojego bezpieczeństwa radzę wybrac się do wykwalfikowanej manikiurzystki która założy profesjonalnie tipsy ( są one trwardsze bardziej wytrzymałe). Jeżeli kogoś niestać to radzę zadbać samemu o swoje naturalne paznokcie które napewno się wam odwdzięczą.
Pozdrawiam
__________________
MONIKA-Stylistka paznokci
gg9283393
fiona321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 07:09   #13
Hyang
Raczkowanie
 
Avatar Hyang
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 344
Wyślij wiadomość przez MSN do Hyang
Dot.: Sztuczne paznokcie a klej super glue

A ja gdziesz słyszałam,że od Super Glue i temu podobnych mozna dorobic sie grzybicy paznokci.Lepiej nie ryzykować...
Hyang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 10:00   #14
nowika32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Talking Dot.: Sztuczne panokcie i klej super glue...

[B]Ja jestem nowa na forum , i czytam sobie te wasze noteczki. Chciałabym napisać że klej super glue ( czy jak to się tam pisze) strasznie zniszczy płytkę paznokcia, a co do reszty- proponuję założyć sobie paznokcie żelowe! One są tak neutralne że po ściągnięciu , płytka paznokcia nie niszczy się. Ja robię każde paznokcie zawodowo. Skończyłam szkołę i uczęszczałam na różne konkursy. Aktualnie mam właśnie paznokcie żelowe, bardzo , bardzo polecam na przyszłość.
P.S. Płytka paznokcia nie niszczy się pod paznokciem żelowym, to po pierwsze ,a po drugie paznokieć żelowy jest elastyczny i jest mniejsza możliwość ich połamania. Pozdrawiam!
nowika32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 23:17   #15
Dariannaa
Raczkowanie
 
Avatar Dariannaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 39
GG do Dariannaa
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

super glue i inne kropelki to kleje techniczne i w żadnym wypadku nie nadają się do paznokci !!
Kleje do tipsów przechodzą badania jak wszystkie kosmetyki profesjonalne i zostały dopuszczone do obrotu,wieć w rzeczy samej paznokciom nie szkodzą.
Żel czy akryl nie szkodzą paznokciom( wszelkie produkty są produkowane przewaznie w USA,gdzie jak wiemy lubowanie się amerykanów we wszelkaich procesach o odszkodowania,puściłyby z torbami niejedną f-mę,gdyby ktokolwiek stwierdził i udowdnił ich szkodliwosc).
Paznokieć to martwy wytwór naskórka,nie oddycha,nie pije i nie sika.
Jeśli tylko materiał na nich położony jest profesjonalnie(bez kontaktu ze skórą),prawidłowo,to nic złego im dziać się nie bedzie z całą pewnością.
Dariannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 10:00   #16
Gabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

klej super glue pochodzi z tej samej grupy chemicznej co kleje do paznokci. Ale może zawierać w swoim składzie toxyczne zanieczyszczenia, których to nie ma w klejach do paznokci. Przecież klej do paznokci jest w tej samej cenie (lub minimalnie droższy), a jest odpowiedniej elastyczności i czystości. Może nie warto stosować klei technicznych, bo niszczą paznokcie i powodują



alergie.
Gabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 21:21   #17
Rybcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Jeśli chodzi o kleje do tipsów dołączane do nich to można je odrazu wywalić do śmieci -> wogóle nie trzymają. Super glue jest super, trzyma przez tydzień, potem już normalnie się odkleja. A niszczy paznokcie jak każdy inny, ja nie widzę różnicy, a robiłam tak przez długi czas... a wogóle jeśli już mówimy o tipsach to co to za porównanie: "co bardziej niszczy a co mniej"?! Tipsy nigdy nie służyły pielęgnacji paznokci
Rybcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 12:24   #18
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Sztuczne paznokcie roznia sie od tipsow ktore manikiurzystki kupuja w profesjonalnych hurtowniach. Nie polecam samemu eksperymentowac bo mozna nabawic sie tylko chorob paznokci oraz trwale uszkodzic plytke. Natomiast powtarzam metoda zelowa i akrylowa ma dokladnie TAKI SAM wplyw na naturalny paznokiec, wybor jaka wybrac zalezy juz od indywidualnej klientki. Od tego taki tryb zycia prowadzi, czy ma obycie z dlugimi paznokciami, jaka ma plytke itd.
Najbardziej inwazyjny jest wlasnie sam klej produkowany na bazie cyjanku, tipsy przyklejane sa od polowy, sztuczne paznokcie na cala plytke, mozecie zreszta sobie wyobrazic jakie reakcje moga zajsc bez specjalnych preparatow odgrzybiajacych i matujacych, procedura przedluzania paznokci jest naprawde skomplikowana i gdyby tak nie bylo nie stworzylibysmy specjalistycznych kursow. Paznokiec to czesc naszego ciala a nie nowa torebka ktora mozna wymienic na nowa. Pamietajcie ze niektore choroby paznokci sa nieuleczalne, mozna sobie powaznie zaszkodzic...
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 13:19   #19
witaminka
Rozeznanie
 
Avatar witaminka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 568
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

według mnie baaaardziej niszcza paznokcie tpisy żelowe ! niz przyklejane to cos takiego jak szamponetka do włosów i farba mocna trwała ktora dziala wewnatrz włosa:p
__________________
- wiesz które rany goją sie najdłużej?
- te po szczęściu ...
witaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 13:47   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

No i tu sie baaardzo mylisz.
Nie raz widziałam paznokcie klientek, ktore nosiły długo sztuczne paznokcie przyklejane najrózniejszymi domowymi sposobami i potem zdejmowane- krótko mówiąc- masakra.
PRAWIDLOWO przedłużone paznokcie akrylem, bądź żelem nie mają wiekszego wpływu na nasze naturalne.... Chcesz dowodu? Zapraszam do mnie- zarówno ja jak i moja wspólniczka teraz nie mamy przedłużonych paznokci (nie mamy czasu na własne ) i obie mamy zdrowe paznokcie a przedłuzane mamy od wielu, wielu lat i czesto zdejmowałyśmy akryl/żel, zeby zrobić sobie nowe...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 21:25   #21
Ytha
Raczkowanie
 
Avatar Ytha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 147
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

super glue .... strasznie niszczy paznokcie!!!
Wiem bo sama (wstyd się przyznać) tak robiłam..
powiem tak: paznokcie się trzymają, po ok. tygodniu odpadnie 6 a 4 nie da się odkleić w żaden sposób, chyba że zerwać z pierwszą warstwą płytki paznokcia zgroza...
teraz noszę tipsy żelowe i.. dobrze założone i dobrze ściągnięte nie niszczą wcale. a wręcz przeciwnie paznokcie są twardsze! już niedługo będę nosiła sam żel )
Ytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 17:12   #22
Justinesss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 28
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

ja nie wiem od czego to zależy, ale ja zawsze przyklejałam sztuczne tipsy na super gluu lub kropelke albo cos w tym rodzaju i nie narzekam. Zawsze tzrymały sie tyle ile chcialam, a z odklejeniem nie bylo problemu. Heh w ogole moje paznokcie są dziwne, bo akryl, ktorym teraz przedłuzam paznokcie, też się łatwo w całości odkleja. zawsze tez przyklejałam cyrkonie na kropelke takiego super kleju, ale ostatnio robie to przy pomocy kropli akrylu. podsumowując, super klej nie wyrządził mi krzywdy,ale kto jak woli, nie bede namawiac. podejmując sie takich metod robisz to na wlasną odpowiedzialność.
Justinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 18:29   #23
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: sztuczne panokcie i klej super glue...

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
O to i ja się podzielę
Klej to tipsów firmy LCN służy również do klejenia ran zewnętrznych i wewnętrznych (chirurgia plastyczna np ) i jest absolutnie nieszkodliwy ! O!!
- tego dowiedziałam się na kursie w LCN ! -

A jaki jest skład tego kleju?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.