Podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-24, 19:31   #1
Czajus
Przyczajenie
 
Avatar Czajus
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8
GG do Czajus

Podkład


Witam. Jestem dosyć młodą osóbką - 16lat.Mam pytanie co do podkładu. Na codzien używam tylko korektoru,bo tak na prawde tylko on nie pozostawia wiekszych śladów na mojej skórze.Jestem bardzo blada i wiekszosc podkładów i pudrów po prostu zostawia plamy. Do tego skóra robi sie sucha.Czy mozecie mi coś poradzić? W koncu nie chce żeby moja twarz była pomarańczowa od pudru!
Pozdrawiam(:
Czajus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 19:50   #2
anusia14
Raczkowanie
 
Avatar anusia14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 47
Smile Dot.: Podkład

Witaj

Używam podkładu z firmy Vipera "Satin Look", mi się on bardzo podoba, oto on, kliknij w ten link -> Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13784
anusia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:09   #3
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Podkład

stosujesz korektor na całą buzie, czy tylko miejscowo? czy masz co do ukrycia(przebarwienia, blizny, wypryski itp) jesli nie, to polecam ci do stosowania delikatne kremy tonujące, np nivea visage young. jesli natomiast masz problemy z buzia (tradzik) dobre beda podklady antybakteryjne, np soraya. jest leciutki, nie zatyka porów i dobrze sie nakłada na skóre. jesli widzisz, ze podkład zostawia plamy, oznacza to, ze nie dobralas odpowiedniego odcienia dla swojej karnacji, lub po prostu zle rozprowadzilas podklad! zeby sprawdzic czy podklad pasuje do koloru Twojej skóry, nałóż odrobinke testera na nadgarstek, lub linie żuchwy i ocen, czy stopil sie ze skóra i nie widac wyraznej róznicy pomiedzy skóra czysta a umalowaną, w ten sposób dobierzesz odpowiedni podklad dla siebie!
co do suchosci skóry, to rzeczywiscie niektóre podklady moga wysuszac buzie, dlatego ze zawieraja substancje matujące, które pochlaniaja nadmiar sebum z powierzchni skóry, w ten sposób ograniczając jej błyszczenie. na rynku jest wiele podkładów o dzialaniu nawilżającym, wiec przy wyborze zwróc na to uwage, lub po prostu zacznij używac kremu nawilżającego pod podklad!
pozdrawiam
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:30   #4
Czajus
Przyczajenie
 
Avatar Czajus
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8
GG do Czajus
Dot.: Podkład

Miałam kiedyś próbke nivea visage young i niestety był za ciemny i wygladało to okropnie. Trądziku nie mam. Przebarwien jako takich też nie,chociaz jak sie jest takim bladym to widać kazde zaczerwienienie(; Ale tu nie chodzi tylko o zakrycie jakiś wyprysków tylko o nadanie jakiejś jednolitej barwy, i przede wszystkim zeby nie być taką bladą(;
Dziekuje
Postaram sie poszperać w sklepach(:
Czajus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:37   #5
Blair16
Raczkowanie
 
Avatar Blair16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 244
Dot.: Podkład

nigdy nie testuj na dłoni! Skóra buzi często ma inny odcien (sama przez to kiedys kupilam za ciemny podklad). Najlepiej jest właśnie nałozyc na linie żuchwy . Jesli chodzi o kolor, to ja również jestem jaśniutka, dlatego polecam Oriflame korygujący w kolorze porcelany. Na mojej przesuszonej od środkow antytrądzikowych cerze ma działanie nawilżające . Nie jest też specjalnie ciężki, więc jako nastolatka mogę Ci go z czystym sercem polecić .
Blair16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:46   #6
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Podkład

Polecam przejrzenie wątku dla kobiet o jasnej cerze jest cały czas na głownej stronie "jak podkreślić jasną cere"
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 10:29   #7
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Podkład

Moim zdaniem skoro nie masz problemów z cerą, to pozostań przy korektorze, szkoda sobie buźkę niepotrzebnie tapetować
Co do ujednolicenia koloru cery to proponuje ci jakiś podkład rozświetlający, np z Avonu, albo Rimmel Recover, w moim przypadku bardzo dobrze sprawdza się ten drugi
a, no i nie polecałabym ci przyciemniania buzi...bo moze to wyglądać nienaturalnie, szyja i reszta ciała blade a buzia słonecznie brązowa
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 11:35   #8
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład

Zajrzyj tu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1095. Są tu m.in. odcienie podkładów dla bladolicych.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.