UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-24, 18:36   #1
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332

UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!


http://com3.runboard.com/bbiochemiau...oproduktach.t1
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 18:41   #2
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

???? nie otwiera mi sie link
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2005-12-14 o 07:45
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 18:50   #3
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

bluegirl napisał(a):
> ?

Co, nie otwiera się link? Otwiera się, sprawdzałam!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 18:56   #4
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

no to nieźle, teraz ja tez nie wiem co robić, bo chciałam kupić ten krem, skusiło mnie to całkowite wchlananie, ech, a taką miałam ochotę
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:03   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Upss.. To nieciekawie.. chciałam wrócić do tego kremu, bo mnie nie zapychał [mimo podejrzanego składu] - ale widzę, że nie zapychania powinnam się bać..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:05   #6
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Ja na pewno pod wplywem tej informacji nie zrezygnuje z tak wspaniale na mnie dzialajacego kremu jakim jest skrzypovita.

Na pewno od razu bede miala raka.

Nie dajmy się zwariować...
Krem- morderca

Tyle osob chodzi do solarium nie bojac sie raka skory a my kremu sie mamy bać?

/ale zaraz pewnie ktoś na mnie najedzie
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:19   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

A Paula Begoun pisze o tym składniku tak:

A large group of ingredients that are typically found in hair-care products but are also widely used in skin-care products, particularly moisturizers. These range from PVP to acrylates, acrylamides, and copolymers. When applied they leave a pliable, cohesive, and continuous covering over the hair or skin. This film produces excellent water-binding properties and leaves a smooth feel on skin. Film-forming agents can be skin sensitizers for some individuals.

Za to o innym, popularnych konserwantach, obecnych w praktycznie WSZYSTKICH kosmetykach, tak:

parabens. Group of preservatives, including butylparaben, propylparaben, methylparaben, and ethylparaben. They are the most widely used group of preservatives found in cosmetics. It is estimated that more than 90% of all cosmetic products contain some form of paraben. They are considered to cause less irritation than some preservatives. There is research showing that in animal models (and in vitro) parabens can have weak estrogenic activity. Whether that poses any health risk for humans using cosmetics is unknown. The very technical findings of the study, which involved both oral administration and injection into rat skin, did show evidence of a weak estrogen effect on cells in a way that could be problematic for binding to receptor sites that may cause proliferation of MCF-7 breast cancer cells. The study concluded that “future work will need to address the extent to which parabens can accumulate in hormonally sensitive tissues and also the extent to which their weak oestrogenic activity can add to the more general environmental oestrogen problem.” (Source: Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, January 2002, pages 49–60).

Does this mean you should stop buying products that contain parabens? That’s a good question, but the answer isn’t simple or conclusive, even by the standards of the study itself. This is a potentially serious issue and the FDA is conducting its own research to determine what this means for human health (Source: The Endocrine Disruptor Knowledge Base (EDKB), http://edkb.fda.gov/index.html). To keep the concern in perspective, it is important to realize that parabens are hardly the only substances that may have estrogenic effects on the body.

Any estrogen, including the estrogen our bodies produce, may bind to receptor sites on cells either strongly or weakly. Either this can stimulate the receptor to imitate the effect of our own estrogen in a positive way, or it can generate an abnormal estrogen response. Ironically, plant estrogens, or phytoestrogens (such as those found in soy), also produce chemicals that mimic estrogen. It is possible that a weak plant estrogen can help the body, but it can also be possible for a strong plant estrogen to make matters worse. For example, there is research that shows coffee to be a problem for fibrocystic breast disease. The reason for this is thought to be because coffee exerts estrogenic effects on breast cells (Sources: American Journal of Epidemiology, October 1996, pages 642–644; Journal of the American Medical Women’s Association, Spring 2002, pages 85–90; http://www.som.tulane.edu/ecme/eehom...n_dec2002.html).

A study in the Journal of Applied Toxicology (Volume 24, Issue 1, January-February 2004, pages 5-13) mentioned that “although recent reports of the oestrogenic properties of parabens have challenged current concepts of their toxicity in these consumer products, the question remains as to whether any of the parabens can accumulate intact in the body from the long-term, low-dose levels to which humans are exposed.” The study discussed the fact that traces of parabens have indeed been found in human breast tumors, but was quick to point out that it is unknown if this would be the same in healthy breast tissue. Parabens present in tumors may not be the causative factor but rather a result of parabens when cancer cells are present.

I czego tu bać się bardziej?...

Jako aktywna użytkowniczka nikotyny, nie mam takich dylematów
Na pewno ryzyko jest, ale naprawdę małe w porównaniu z innymi substancjami, na które codziennie się narażamy (nikotyna, zanieczyszczenie powietrza, tlenki glinu w żywności i napojach puszkowanych lub w kartonikach, solarium, zwykłe słońce etc...)

Nie prędko zrezygnuję ze "Skrzypovity", bo widzę, że działa na mnie lepiej niż większość innych kremów.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-24, 19:20   #8
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

a co nie jest carcinogenem ?? najlepiej w ogole nie oddychac bo sie raka doigramy...
nie dajmy sie zwariowac....
gdyby byl to az tak szkodliwy krem to nie zostal by dopuszczony do sprzedazy...tym bardziej, ze nie jest to produkt firmy X z bazaru....
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:32   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

pixie_76 napisał(a):

> Nie prędko zrezygnuję ze "Skrzypovity", bo widzę, że działa na mnie lepiej niż większość innych kremów.

Fakt. Działa świetnie. Mi uświadomiła jeszcze jedną rzecz: kosmetyk należy przetestować na własnej twarzy nawet jeśli wszyscy podpowiadają "ale on zapcha" "zobacz ile ma zapychaczy" "zapcha Cię na pewno" - dla mnie to była lekcja bo nie zrobił mojej twarzy najmniejszej krzywdy.. Oprócz dostarczenia dawki tego.. jak mu tam.. polyakrylamidu..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:44   #10
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

mskladaczek napisał(a):
> a co nie jest carcinogenem ?? najlepiej w ogole nie oddychac bo sie raka doigramy...
> nie dajmy sie zwariowac....
> gdyby byl to az tak szkodliwy krem to nie zostal by dopuszczony do sprzedazy...tym bardziej, ze nie jest to produkt firmy X z bazaru....


Otóż to!
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:44   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

sarenka napisał(a):
> Fakt. Działa świetnie. Mi uświadomiła jeszcze jedną rzecz: kosmetyk należy przetestować na własnej twarzy nawet jeśli wszyscy podpowiadają "ale on zapcha" "zobacz ile ma zapychaczy" "zapcha Cię na pewno" - dla mnie to była lekcja bo nie zrobił mojej twarzy najmniejszej krzywdy.. Oprócz dostarczenia dawki tego.. jak mu tam.. polyakrylamidu..

Otóż to, nie zapycha, nawilża, ujędrnia, matuje - to chyba więcej niż mogę od kremu oczekiwać?? Nie powiem, że mnie ta informacja o kancerogenie zupełnie nie obeszła, też mam lęk przed takimi rzeczami. Ale wciąż czytam kolejne newsy o tym, co jeszcze powoduje raka, więc pozostaje mi trzymac się granic rozsądku z myślą "żyć jest niezdrowo - kto żyje, umiera"... Miałam ja już kiedyś obsesję na punkcie zarażonej BSE wołowiny, do tego stopnia, że udałam się do neurologa z samodzielnie i ponad wszelką wątpliwość zdiagnozowaną chorobą Creutzfelda-Jacoba Dostałam tabletki na nerwicę

Tak sobie myślę, że jeden mały polyakryl... co on może w obliczu mojego hiper-niezdrowego trybu życia?? Jedyne, od czego trzymam się z daleka (i to raptem od dwóch lat) to promienie UVA (filtry, filtry...), ale reszta to upadek Choć faje zamierzam kiedyś rzucić, oczywiście.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-24, 19:44   #12
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Żebyście później nie mówiły, ze panikę sieję!
Nie uważam, ze zużycie powiedzmy 1-2 opakowań sprawi, ze dostaniemy raka i poumieramy. Warto jednak, żebysmy wiedzialy takie rzeczy. Poliakrylamid zawiera np. żel przeciwtrądzikowy Neostrarty (za ciężkie pieniądze w porównaniu ze skrzypowitą - 98,- za 15 ml)) i jest określany niewinnie jako substancja żelujaca
http://www.bio-med.pl/zel_tradzik.html
Sama nie wiem, co o tym sądzić po prostu!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 19:52   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Pitipel napisał(a):
> Żebyście później nie mówiły, ze panikę sieję!

Dzielisz się wiedzą. Ja się cieszę, że przeczytałam tego posta.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 20:31   #14
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Sarenko,
Czy możesz mi napisać, dlaczego uważasz, że ten krem tak dobrze działa na Twoją cerę? Co takiego robi? Pytam z ciekawości tylko
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 20:49   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Dobrze ją nawilżał i odżywiał. I to zarówno strefę T jak i resztę. Tak jakby "rozpulchniał" i ujędrniał. Stosowałam go tylko na noc - rano miałam buzię jak pupę niemowlaka

Obecnie pokochałam jeszcze inny krem [Minuit YR] bo dodatkowo ładnie wyrównuje koloryt cery [+ cechy Skrzypovity]. Za to ma taką wadę -> błyszczy się jak warstwa masła [ale to krem na noc, więc nie narzekam]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 22:09   #16
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

sarenka napisał(a):
> Dobrze ją nawilżał i odżywiał. I to zarówno strefę T jak i resztę. Tak jakby "rozpulchniał" i ujędrniał. Stosowałam go tylko na noc - rano miałam buzię jak pupę niemowlaka

A, to ja tak mam po moim ukochanym iwostinku nocnym. Fajne uczucie. Mam wrażenia że moja cera jest taka właśnie pulchna i "najedzona"
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 22:54   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Pitipel napisał(a):

> A, to ja tak mam po moim ukochanym iwostinku nocnym. Fajne uczucie. Mam wrażenia że moja cera jest taka właśnie pulchna i "najedzona"
>

Ten też stoi w kolejce do mojej zacnej twarzy zużyłam 2 próbki i bardzo mi się spodobał
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 23:04   #18
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

heheh Ines, dopiero teraz zobaczylam Twojego posta i ze nieswiadomie zpaugowalam Twoje zdanie "nie dajmy sie zwariowac"

odpisywalam, odrazu po przeczytaniu 1szego postu.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 23:06   #19
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

mskladaczek napisał(a):
> heheh Ines, dopiero teraz zobaczylam Twojego posta i ze nieswiadomie zpaugowalam Twoje zdanie "nie dajmy sie zwariowac"
>
> odpisywalam, odrazu po przeczytaniu 1szego postu.

Porozumienie dusz
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-25, 07:46   #20
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

pixie napisała:
"parabens. Group of preservatives, including butylparaben, propylparaben, methylparaben, and ethylparaben. They are the most widely used group of preservatives found in cosmetics. It is estimated that more than 90% of all cosmetic products contain some form of paraben. They are considered to cause less irritation than some preservatives. There is research showing that in animal models (and in vitro) parabens can have weak estrogenic activity. Whether that poses any health risk for humans using cosmetics is unknown."

Unknown... Ależ wywołałm wilka z lasu!!! Pixie, dopiero teraz dokładnie wczytałam się w Twój posti nie wiem już sama, czy to unknown nie jest grosze od tego co już wiemy
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 07:54   #21
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!


na mnie też dobrze dziala ten krem..tzn na moją buźkę A zresztą cholera wie co jest w innych kremach , które pracowicie wklepujemy tonami..
Ja stosuję Skrzypowitę dalej
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 14:17   #22
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Pitipel, stara prawda mówi, że najbardziej boimy się tego, co nieznane..

A wracając do składników, w sieci można znaleźć np. mrożące krew w żyłach wiadomości o Sodium Laureth Sulfate i Sodium Lauryl Sulfate (detergenty obecne niemal we wszystkich kosmetykach myjących, w tym szamponach, żelach do mycia ciała i twarzy...), że już w niedużych stężeniach, ale stale używane powodują raka (dementowane później przez naukowców, którzy przeprowadzali badania nad SLS, ale co tam). O Propylene Glycol, który ma za zadanie ułatwiać penetrację innych składników kremów do skóry, ale jest także używany jako przemysłowy środek zapobiegający zamarzaniu płynów, pisze się, że nie tylko jest kancerogenny, ale także powoduje uszkodzenia nerek i wątroby (generalnie trzeba go jednak w tym celu wypić, choć znowu pada stwierdzenie "stałe używanie kosmetyków, w których stężenie Propylu Glikolowego jest duże" - a teraz zwróćmy uwagę, że zawiera go niemal każdy krem...). Dokładnie te same fakty można przeczytać o DEA - Diethanolamine, który jest nie tylko w kremach, szamponach, płynach do kąpieli, ale także w płynach do mycia naczyń, np.(tu istnieją niezależne badania, które mówią o alarmujacej kancerogenności, jak i przeciwne...). Methylparaben, jeden z konserwantów, powinien zaś być - wg. in formacji w sieci - używany tylko w kosmetykach zmywalnych, w przeciwnym razie kumuluje się w organizmie i wykazuje działanie - a jakże by - kancerogenne...
Tlenek glinu obecny we wszystkich antyperspirantach (ale także w żywności z puszek i kartonów) stymuluje chorobę Alzheimera - ostatnie badania tego dowodzą (mam znajomą, która pisze na ten temat doktorat)...

Smutek i konanie dla Pudernic...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 14:26   #23
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Matko Boska!!! Zostawmy zatem ten temat - choć sama go zaczęłam - bo jak wdamy się w takie rozważania to wyjdzie na to, ze do maziania się zostaną nam tylko kozie kupki... A i to tylko dopóty, dopóki ktoś nie zbada ich sładu
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 14:32   #24
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Pitipel napisał(a):
> Matko Boska!!! Zostawmy zatem ten temat - choć sama go zaczęłam - bo jak wdamy się w takie rozważania to wyjdzie na to, ze do maziania się zostaną nam tylko kozie kupki... A i to tylko dopóty, dopóki ktoś nie zbada ich sładu
>
żartujesz??? one mogły jeść rośliny skażone ołowiem albo pestycydami!
nawet kozie kupki nam nie zostają
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 14:36   #25
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

OK, tylko jeszcze po cichutku dodam, że cieszę się z podnoszenia takich kwestii, mnie to wszystko jednak zastanowiło, zamyśliłam się i mi się spodobało ,postaram się JESZCZE uważniej przyglądać składom i kto wie, może w końcu przekonam się do kosmetyków tzw. naturalnych (z wyjątkiem kwasów, retinoidów, witaminek, filtrów..., ma się rozumieć )?...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 14:59   #26
ZU!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 206
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

ZU! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 15:02   #27
ZU!
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 206
Re: UWAGA UŻYTKOWNICZKI KREMU SKRZYPOVITA!!!

Tak się zaczytałam w tych mądrościach że z wrażenia puściłam pustą odpowiedź
Potraktujcie to jako wyrazy podziwu i uznania dla ogromu waszej wiedzy
Pozdr Zu (absolutny lajkonik w tej materii)
ZU! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.