test ciążowywitam, zrobilam test ciazy 5 dni przed okresem wyszedl negatywny, czy ten - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 10:24   #1
eeewooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12

test ciążowywitam, zrobilam test ciazy 5 dni przed okresem wyszedl negatywny, czy ten


witam, chcialam sie dowiedziec czy test ciazowy zrobiony 5 dni przed okresem jest wiarygodny?? Wynik wyszedl negatywny i teraz sama nie wiem...
eeewooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:34   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: test ciążowywitam, zrobilam test ciazy 5 dni przed okresem wyszedl negatywny, c

Jak w dniu robienia testu minęło przynajmniej 14 dni od stosunku to wynik wiarygodny, ale warto powtórzyć test w dniu spodziewanej miesiączki.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:02   #3
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: test ciążowywitam, zrobilam test ciazy 5 dni przed okresem wyszedl negatywny, c

Cytat:
Napisane przez kluska0 Pokaż wiadomość
Jak w dniu robienia testu minęło przynajmniej 14 dni od stosunku to wynik wiarygodny, ale warto powtórzyć test w dniu spodziewanej miesiączki.

Niekoniecznie - stosunek mógł mieć miejsce np. w 5 dniu cyklu, plemniki np. mogły być słabsze i nie dotrzymać do owulacji lub plemniki mogły przetrwać, ale owulacja mogła wystąpić dopiero np. 13 dnia cyklu, czyli zapłodnienie nastąpiło zbyt późno, żeby test mógł wykryć wzrost betaHCG. U kilku moich koleżanek test nie wykrył ciąży nawet w TERMINIE spodziewanej miesiączki. Dopiero test z krwi potwierdził ciążę. Ja robiłam testy co tydzień (brałam leki, żeby zajść w ciążę, ale z chwilą zajścia należy natychmiast je odstawić) i ciąża mi wyszła dopiero PO TERMINIE spodziewanej miesiączki. Zresztą na samych testach jest napisane (np. Clearblue), że chyba 4 dni przed terminem spodziewanej miesiączki test daje tylko 50% pewność, z każdym dniem wiarygodność rośnie - 3 dni przed okresem chyba 80% z tego, co pamiętam, 2 - 90%, 1-99% - jakoś tak, z tego, co pamiętam, nie chce mi się teraz iść do łazienki i sprawdzać (pracujemy nad drugim bąblem, więc jestem na bieżąco )

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-09-19 o 22:03
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.