czy slusznie?czy to zdrowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-31, 12:52   #1
mysiapysia18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 26

czy slusznie?czy to zdrowe?


biore pigulki yasmin od pol roku, i chcialam zrobic poroby watrobowe(dowiedzialam sie o nich nie dawno z internetu) -lekarka zadnych badan nie zrobila, wypisujac recepte-oprocz tego ze podalam date ostatniej miesiaczki tylko mnie poinstruowala jak nalezy brac.poszlam do niej wczoraj chcac zrobic te proby watrobowe i uslyszalam odpowiedz ze nie musze ich zrobic, jesli sie dobrze czuje, bo rzeczywiscie sie dobrze czuje
czy slusznie?

czy to zdrowe: bardzo lubie wkladac sobie szlauf podczas kapieli do pochwy(na chwile , najwyzej 2 cm ,nie mam koncowki prysznicowej) i plukam sobie tym pochwe.czy grozi mi to czyms?robie to chyba juz 2 miesiac
mysiapysia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:23   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: czy slusznie?czy to zdrowe?

Irygacja pochwy nie jest wskazana. Nie jest to zdrowe gdyż wypłukujesz naturalną florę bakteryjną i kwaśny odczyn, a więc ułatwiasz bakteriom i innym cholerstwom rozwinięcie infekcji.

A co do prób wątrobowych to możesz sama pójśc na badanie, jednak jest ono wtedy płatne (nie wiem ile, ponieważ ja dostałam skierowanie)
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:26   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: czy slusznie?czy to zdrowe?

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
biore pigulki yasmin od pol roku, i chcialam zrobic poroby watrobowe(dowiedzialam sie o nich nie dawno z internetu) -lekarka zadnych badan nie zrobila, wypisujac recepte-oprocz tego ze podalam date ostatniej miesiaczki tylko mnie poinstruowala jak nalezy brac.poszlam do niej wczoraj chcac zrobic te proby watrobowe i uslyszalam odpowiedz ze nie musze ich zrobic, jesli sie dobrze czuje, bo rzeczywiscie sie dobrze czuje
czy slusznie?
Czasami (a raczej często) lekarze nie chcą dawac skierowań na badania- albo "walcz" z lekarką o skierowanie, albo wykonaj je na własny koszt (nie jest on wysoki)

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
czy to zdrowe: bardzo lubie wkladac sobie szlauf podczas kapieli do pochwy(na chwile , najwyzej 2 cm ,nie mam koncowki prysznicowej) i plukam sobie tym pochwe.czy grozi mi to czyms?robie to chyba juz 2 miesiac
Nie rozumiem? W jakim celu to robisz?
Mniejsza o powody - nie, nie jest to zdrowe
Po pierwsze nie powinno się robić irygacji pochwy, gdyż w ten sposób zaburzasz jej środowisko pH, po drugie możesz w ten sposób coś sobie uszkodzić.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 14:18   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy slusznie?czy to zdrowe?

Jeśli chodzi o skierowanie na badania to możesz zrobić prywatnie,jeśli się dobrze czujesz to lekarka ci nie da .Poza tym 6 miesięcy to dość krótki okres jak na przyjmowanie tabletek i gdyby coś było nie tak z wątrobą już byś odczuwała dolegliwości.Co do irygacji,to kto ci o takim czymś opowiedział,lub jak sama na to wpadłaś? .Tyle zarazków i bakterii czai się wokół niej a ty jeszcze pozbawiasz ją naturalnej ochrony
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 15:36   #5
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: czy slusznie?czy to zdrowe?

Dokładnie zgadzam sie z Tatusią nie wykonuj irygacji!!!!A na te próby watrobowe to możesz zrobic jak najbardziej badanie tylko ,ze będzie Ci potrzebne skier żeby wykonac to bezpłatnie chyba ,że zapłacisz sobie sama.Natomiast większośc lekarzy chyba tak do tego podchodzi ,bo ja biore antykoncepcje ponad 5 lat i ani razu tych badań nie robilam

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:22   #6
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: czy slusznie?czy to zdrowe?

W sumie to prawda, że badań nie wykonuje się bez potrzeby. Każda dolegliwość wątroby na pewno da o sobie znać. To trochę jakby iść do lekarza rodzinnego i poprosić o wszystkie badania na wszelki wypadek. Zdrowa wątroba przyjmuje tabletki bez problemu. Ale jeżeli chcesz je wykonać i tak, to może idź prywatnie, albo pomęcz lekarza rodzinnego.

Irygacja? Bardzo niewskazana. Wlewasz tam sobie trochę bakterii z tą wodą.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.