Studia w USA w praktyce - kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 12:59   #1
Uluia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Question

Studia w USA


Cześć Jestem zainteresowana studiami w Stanach, lecz ze względu na koszty chciałam zrobić licencjat w Szkocji, a następnie wyjechać do Stanów na doktorat (słyszałam o takiej możliwości), ze względu na to, że przeważnie koszty studiów doktoranckich są pokryte. Czy licencjat 4-letni ze Szkocji będzie uznany w Stanach? Zastanawiałam się jeszcze nad studiami w Polsce, żeby zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy do Stanów, lecz wiem, że polski licencjat nie jest przeważnie uznawany przez uczelnie w USA, a ja wolałabym nie ryzykować. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić?
Uluia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 14:50   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia w USA

Masz obywatelstwo? Wiesz że poradzisz sobie z językiem? Zdasz te ichniejsze egzaminy wstępne? No i najważniejsza kwestia stać cię na to w ogóle? To nie są kwoty rzędu 5-10 tysięcy złotych za rok tylko kwoty rzędu +5000 ale dolarów za rok jak nie więcej. No i droższe utrzymanie tam, wizy brak możliwości pracy na wizie studenckiej.

To nie jest takie ho siup jak się niektórym zdaje, co nie znaczy że nie niemożliwe.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:28   #3
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Uluia Pokaż wiadomość
Cześć Jestem zainteresowana studiami w Stanach, lecz ze względu na koszty chciałam zrobić licencjat w Szkocji, a następnie wyjechać do Stanów na doktorat (słyszałam o takiej możliwości), ze względu na to, że przeważnie koszty studiów doktoranckich są pokryte. Czy licencjat 4-letni ze Szkocji będzie uznany w Stanach? Zastanawiałam się jeszcze nad studiami w Polsce, żeby zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy do Stanów, lecz wiem, że polski licencjat nie jest przeważnie uznawany przez uczelnie w USA, a ja wolałabym nie ryzykować. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić?
Czytalas watki o studiach USA z tego tygodnia? Jak przesuniesz kursorem w dol na dziale Emigrantki to zobaczysz ze w ty, tygodniu juz dwie osoby podobny topik zalozyly. To prawda ze latwiej by ci bylo skladac papiery na doktorat w USa po studiach w anglojezycznym kraju. Profesjonale slownictwo i fluency trudno jest wyrobic sobie mieszkajac i studiujac w Polsce. O jakim kierunku myslisz? Najlatwiej na sponsorowany dooktorat w stanach dostac sie po scislych kierunkach takich jak biologia, inzyniera, chemia albo fizyka. Na humanistyczne bedzie ci ciezko dostac jakiekolwiek pieniadze. Radze ci wybrac sobie liste uniwersytetow ktore oferuja PhDs w dziedzinach ktore cie interesuja i napisac emaila tlumaczac sytuacje i zapytac sie jakie sa wymagania dla aplikanta po studiach w szkocji. Mysl ze na pewno nie kazaliby ci zdawac Toefl al juz GRE egzamin wstepny na postgrad studies (kazdy student nawrt w usa go zdaje). Tak wiec nie szukaj info na forum tylko pisz bezposrednio do szkol.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:41   #4
Uluia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
Czytalas watki o studiach USA z tego tygodnia? Jak przesuniesz kursorem w dol na dziale Emigrantki to zobaczysz ze w ty, tygodniu juz dwie osoby podobny topik zalozyly. To prawda ze latwiej by ci bylo skladac papiery na doktorat w USa po studiach w anglojezycznym kraju. Profesjonale slownictwo i fluency trudno jest wyrobic sobie mieszkajac i studiujac w Polsce. O jakim kierunku myslisz? Najlatwiej na sponsorowany dooktorat w stanach dostac sie po scislych kierunkach takich jak biologia, inzyniera, chemia albo fizyka. Na humanistyczne bedzie ci ciezko dostac jakiekolwiek pieniadze. Radze ci wybrac sobie liste uniwersytetow ktore oferuja PhDs w dziedzinach ktore cie interesuja i napisac emaila tlumaczac sytuacje i zapytac sie jakie sa wymagania dla aplikanta po studiach w szkocji. Mysl ze na pewno nie kazaliby ci zdawac Toefl al juz GRE egzamin wstepny na postgrad studies (kazdy student nawrt w usa go zdaje). Tak wiec nie szukaj info na forum tylko pisz bezposrednio do szkol.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Wiem i czytałam pozostałe wątki jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, bo żadna z autorek postów nie miała w planach także Szkocji No ja raczej jestem zainteresowana kierunkami takimi jak biologia i chemia
Uluia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 01:02   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Studia w USA

Jak chcesz studiowac po angielsku skoro nie potrafisz informacji w sieci wyszukac? Nikt Ci tu w myslach nie czyta.

Jesli w Szkocji Twoja nauka bedzie sie odbywac na uniwersytecie to nie ma powodu dla ktorego nie mieliby uznac stopnia w USA.
Zupelnie nie masz pojecia o systemie ksztalcenia. Kazda uczelnia ma inny sposob naliczania kredytow do stopnia. Czesc bedzie wymagac, abys miala master. W czesci master jest robiony w trakcie phd. W reszcie nie ma nawet mastera pomiedzy (np przeskok z biochemii do przemyslu). Zalezy gdzie i na co chcesz isc.
Zreszta nie ma co planowac doktoratu skoro nawet studiow nie zaczelas.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:11   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Studia w USA

bedziesz musiala placic. chyba ze bedziesz tak zaje&^%$a ze uniwerek w szkocji wysle cie do stanow na doktorat ( nearly impossible)
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 10:37   #7
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Przejrzałam kilka wątków, ale na większości z nich poruszany jest temat dostania się na studia, stypendia, kredyty, matury, etc., community colleges.

Szukam osób które skończyły studia w USA (najlepiej kilka dobrych lat temu) albo po prostu tam mieszkają i orientują się, jak to wygląda, kiedy już się studiuje (na normalnym college'u, nie community). W sieci jest owszem sporo informacji, ale teoria to jedno, a w praktyce różnie to może wyglądać. Mam kilka pytań, m.in. odnośnie majors, minors, wyboru kursów itp., chętnie porozmawiam o tym na PW, ale tutaj też może być.

Będę baaaardzo wdzięczna za wszelką pomoc
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 04:14   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Skonczylam studia w tym roku-jak masz jakies pytania to smialo zadawaj tutaj🏻


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 19:30   #9
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Przede wszystkim: na stronach uniwersytetów są listy kursów, jakie zaleca się brać w każdym roku, żeby ukończyć dany major. Jednocześnie słyszałam, że na uczelniach nie ma jako takich roczników, tylko ludzie sobie dobierają to co im się podoba. Po wyborze konkretnego kierunku nadal to funkcjonuje? Czy nadal mogą brać sobie dodatkowe, pozakierunkowe przedmioty, czy raczej trzymają się takiego sylabusa? No i czy faktycznie większość wybiera major po drugim roku, czy jednak niektórzy już w pierwszych miesiącach są pewni co chcą robić i to realizują?

Pamiętam, jak trafiłam jeszcze kiedyś na jakiś archiwalny sylabus (potem go zgubiłam) sprzed kilku(nastu) lat, i tam np. przy przedmiocie ścisłym był wyszczególniony przedmiot humanizujący. Zastanawiam się, czy to się zmieniło przez lata i czy kiedyś te amerykańskie studia były "sztywniejsze" i nawet te humanizujące TRZEBA, a nie MOŻNA było robić?
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 02:15   #10
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Cytat:
Napisane przez Cattivo Pokaż wiadomość
Przede wszystkim: na stronach uniwersytetów są listy kursów, jakie zaleca się brać w każdym roku, żeby ukończyć dany major. Jednocześnie słyszałam, że na uczelniach nie ma jako takich roczników, tylko ludzie sobie dobierają to co im się podoba. Po wyborze konkretnego kierunku nadal to funkcjonuje? Czy nadal mogą brać sobie dodatkowe, pozakierunkowe przedmioty, czy raczej trzymają się takiego sylabusa? No i czy faktycznie większość wybiera major po drugim roku, czy jednak niektórzy już w pierwszych miesiącach są pewni co chcą robić i to realizują?

Pamiętam, jak trafiłam jeszcze kiedyś na jakiś archiwalny sylabus (potem go zgubiłam) sprzed kilku(nastu) lat, i tam np. przy przedmiocie ścisłym był wyszczególniony przedmiot humanizujący. Zastanawiam się, czy to się zmieniło przez lata i czy kiedyś te amerykańskie studia były "sztywniejsze" i nawet te humanizujące TRZEBA, a nie MOŻNA było robić?
Sa roczniki. Bachelors ma przewaznie 120 kredytow. 30kredytow=freshman 60=sophomore 90=junior i wzwyz senior. Jak jestes full time student to oczekiwane jest do ciebie branie 12-15 kredytow na semestr co rowna sie 4-5 klasom. Co ty chcesz studiowac? Niektore uniw maja tak ze pozwalaja ci byc undeclared na jakes czas potem musisz okreslic kierunek
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 05:25   #11
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Widze ze Florydzianka juz odpowiedziala.Ja tylko dodam ze jest swoboda w wybieraniu zajec pod warunkiem ze wyrobisz tez wymagania danego kierunku.Kierunek mozna zmieniac i nie trzeba byc od razu zadeklarowanym tylko wiaze sie to z dodatkowymi kosztami bo trzeba znowu wyrabiac wymagania danego kierunku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-01, 09:38   #12
Cattivo
Wtajemniczenie
 
Avatar Cattivo
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 908
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Dziękuję! Nie chcę studiować w USA, ale bardzo mocno mnie to interesuje, piszę powieść w której bohaterami są studenci. Większość informacji da się samemu wyszukać, cóż z tego jeśli są sprzeczne (jak choćby te roczniki...). Czyli można dobierać sobie dodatkowe przedmioty, ale ten "trzon" jest stały i raczej wszyscy go realizują?

Jeszcze jedno pytanie - na uniwersytetach są koła naukowe?
Cattivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 01:38   #13
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Hej wszystkim
Ja się właśnie zastanawiam nad powrotem na uni, ma ktoś doświadczenie jak ogarnąć kwestie finansowe i testy/egzaminy które trzeba zdać? Sprawdzałam w internecie trochę i to wszystko wydaje się takie mgliste...
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 10:01   #14
jkucharska
Raczkowanie
 
Avatar jkucharska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 33
Exclamation Dot.: Studia w USA

Czesc wszystkim,


Widzę, że w ciagu ostatnich kilku lat ten wątek ucichł, ale jestem pewna ze chętnych na studia w USA nie brakuje wiec postaram sie to odswieżyć.


Mam na imie Justyna, aktualnie mieszkam w Polsce, ale skonczylam studia licencjackie w Wielkiej Brytanii. Moim ogromnym marzeniem jest zeby wyjechac i zamieszkac w USA i wiem ze jednym ze sposobow na otrzymanie wizy to wlasnie studiowanie. Stąd zaczełam myslec i czytac na temat magisterki w Stanach i chcialabym uslyszec od Was - osob ktore tez sie zastanawiaja, aktualnie studiuja lub sa absolwentkami.


Glowne tematy ktore chcialabym na poczatek poruszyc to:


1. Czym sie kierujecie wybierajac uczelnie?
2. Jak jestescie w stanie sfinansowac studia i mieszkanie?
3. Jakie macie plany po studiach? Co teraz robicie?


A, watro tez pewnie wspomniec ze mam zamiar wybrac sie na MBA.


Dzieki wielkie!


Justyna
jkucharska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 16:52   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez jkucharska Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim,


Widzę, że w ciagu ostatnich kilku lat ten wątek ucichł, ale jestem pewna ze chętnych na studia w USA nie brakuje wiec postaram sie to odswieżyć.


Mam na imie Justyna, aktualnie mieszkam w Polsce, ale skonczylam studia licencjackie w Wielkiej Brytanii. Moim ogromnym marzeniem jest zeby wyjechac i zamieszkac w USA i wiem ze jednym ze sposobow na otrzymanie wizy to wlasnie studiowanie. Stąd zaczełam myslec i czytac na temat magisterki w Stanach i chcialabym uslyszec od Was - osob ktore tez sie zastanawiaja, aktualnie studiuja lub sa absolwentkami.


Glowne tematy ktore chcialabym na poczatek poruszyc to:


1. Czym sie kierujecie wybierajac uczelnie?
2. Jak jestescie w stanie sfinansowac studia i mieszkanie?
3. Jakie macie plany po studiach? Co teraz robicie?


A, watro tez pewnie wspomniec ze mam zamiar wybrac sie na MBA.


Dzieki wielkie!


Justyna
Ja robilem grad school w Stanach, ale lata temu juz, wiec nie wiem na ile to bedzie aktualne, po kolei:

1) Pozycje w rankingach/dostepne kierunki/dostepne opcje finansowe/polozenie
2) Nie wiem jak teraz, ale mi sie udalo bez wiekszych problmow oplacic wszystkie koszty i przezyc ze stypendium + praca/praktyki na wakacje + praca na katedrze w semestrze - ale na poczatek bedziesz raczej potrzebowala co nieco kasy.
3) Ja nie mieszkam w Stanach od x czasu juz, ale bylem kilka lat po studiach i ogolnie cale doswiadczenie badzo polecam

Podchodzilas juz do GMAT?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:21   #16
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Studia w USA

Cytat:
Napisane przez jkucharska Pokaż wiadomość
Glowne tematy ktore chcialabym na poczatek poruszyc to:

1. Czym sie kierujecie wybierajac uczelnie?
2. Jak jestescie w stanie sfinansowac studia i mieszkanie?
3. Jakie macie plany po studiach? Co teraz robicie?
1. Położeniem i renomą szkoły.
2. 3 stypendia, jeden grant, pożyczka.
3. Po zakończeniu studiów zostałam w Nowym Jorku i pracuję tu w zawodzie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 15:42   #17
Tessis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Wow, zawsze jestem pod wrażeniem jak ktoś mówi, że wybiera się na studia do Stanów Koszty faktycznie mogą przerażać, dlatego tak dużo osób w stanach nie decyduje się na studia.
Tessis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 12:39   #18
Arvin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

Poszedłem do pracy w Ameryce. Byłem tam przez pół roku i był to najlepszy czas w moim życiu! Chciałbym wrócić jeszcze raz.
Arvin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 19:36   #19
alexaM30
Przyczajenie
 
Avatar alexaM30
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 3
Dot.: Studia w USA w praktyce - kilka pytań

hej chcialabym pojechac na mgr do USA..wiem, ze to ogromne koszty. Jednak moze cos polecacie? A moze jakas roczna szkola "policealna", "podyplomowa" itp ? wlasnie, jaki jest odpowiednik podyplomowych w US? sciskam!
alexaM30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-20 20:36:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.