Prostowanie i plątanie się włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-09, 19:59   #1
monisiova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 4
GG do monisiova

Prostowanie i plątanie się włosów


Cześć,
mam taki problem. Mam cieniowane włosy, po umyciu, jak wyschną wyglądają jak istny koszmar, każde pasmo w inną stronę. Postanowiłam prostować włosy, wszystko fajnie, tylko że po jakiejś godzinie wracają na swoje dawne miejsce. Więc może znacie jakiś fajny kosmetyk na utrwalenie prostych włosów. Mam jeszcze jeden problem, również po jakiejś godzinie włosy mi się jakoś plączą, sklejają. Z trudem "przeczesuje" je ręką. Co godzinę musiałabym je czesać szczotką. Tylko, że za bardzo nie mogę. Co poradzicie na to?
monisiova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 22:24   #2
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Rozumiem, ze skoro prostujesz, stosujesz przed prostowaniem kosmetyki termoochronne? Także po wyprostowaniu włosów warto w nie wetrzeć odrobinę jedwabiu albo serum (np. jedwab CHI, Biovax). Co do utrwalania- na pewno najlepszy jest lakier, chociaż on może dodatkowo wysuszyć włosy, więc lepiej zostawić go na jakieś większe okazje.

Jeśli włosy po wyprowstowaniu "wracają na włsane miejsce"- może źle prostujesz (np. prostujesz zbyt duże pasma)?

Tak czy siak, od prostownicy na codzień lepiej się trzymać z daleka i suszyć włosy na dużej, okrągłej szczotce (także stosując kosmetyki termoochronne).
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 08:59   #3
monisiova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 4
GG do monisiova
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze skoro prostujesz, stosujesz przed prostowaniem kosmetyki termoochronne? Także po wyprostowaniu włosów warto w nie wetrzeć odrobinę jedwabiu albo serum (np. jedwab CHI, Biovax). Co do utrwalania- na pewno najlepszy jest lakier, chociaż on może dodatkowo wysuszyć włosy, więc lepiej zostawić go na jakieś większe okazje.

Jeśli włosy po wyprowstowaniu "wracają na włsane miejsce"- może źle prostujesz (np. prostujesz zbyt duże pasma)?

Tak czy siak, od prostownicy na codzień lepiej się trzymać z daleka i suszyć włosy na dużej, okrągłej szczotce (także stosując kosmetyki termoochronne).
Jeśli polakieruję włosy, to jeszcze bardziej mi się plączą i robią się w takie pojedyncze, trochę sklejone pasma. Chociaż i bez lakieru się tak robi. Prostuję cienkie pasma, ale wracają na swoje miejsce chyba przez to że mam dosyć pocieniowane włosy. Co do suszenia, nie wiem czy dam rade, do tego chyba trzeba mieć trochę wprawy Tylko jeszcze rano nie mam zbyt dużo czasu na umycie i wysuszenie włosów.
monisiova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:13   #4
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Cytat:
Napisane przez monisiova Pokaż wiadomość
Jeśli polakieruję włosy, to jeszcze bardziej mi się plączą i robią się w takie pojedyncze, trochę sklejone pasma. Chociaż i bez lakieru się tak robi. Prostuję cienkie pasma, ale wracają na swoje miejsce chyba przez to że mam dosyć pocieniowane włosy. Co do suszenia, nie wiem czy dam rade, do tego chyba trzeba mieć trochę wprawy Tylko jeszcze rano nie mam zbyt dużo czasu na umycie i wysuszenie włosów.
Wiesz, pewnie masz zły lakier, albo pryskasz nim włosy ze zbyt małej odległości. Niestety, włosy mocno cieniowane będą miały tendencję do wywijania się. A jakich kosmetyków używasz do prostowania?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:29   #5
Maryha_ah
Zakorzenienie
 
Avatar Maryha_ah
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 3 909
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Cytat:
Napisane przez monisiova Pokaż wiadomość
Jeśli polakieruję włosy, to jeszcze bardziej mi się plączą i robią się w takie pojedyncze, trochę sklejone pasma. Chociaż i bez lakieru się tak robi. Prostuję cienkie pasma, ale wracają na swoje miejsce chyba przez to że mam dosyć pocieniowane włosy. Co do suszenia, nie wiem czy dam rade, do tego chyba trzeba mieć trochę wprawy Tylko jeszcze rano nie mam zbyt dużo czasu na umycie i wysuszenie włosów.
Aaa.. to są kolonie... mi tak się robi on nadmiaru silikonów w kosmetykach które używam. Jakim myjesz szamponem? Może warto raz na jakiś czas użyć prostego, ziołowego szamponu bez silikonu, żeby zapobiec gromadzeniu się silikonów na włosach?
Maryha_ah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 15:42   #6
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

ja miałam kiedys tak samo, to chyba taki typ włosow niepodatne na stylizacje. Ogólnie to ja mam takie włosy falowano-krecone. Przez parę lat je prostowalam i tylko raz udalo mi sie uzyskac efekt prostych wlosow przez caly wieczor ale bardzo wysoka temperatura prostowania (chociaz tez nie byly idealnie proste, bo koncowki sie podwijaly), oprocz tego mialam wlasnie takie cos ze wlosy po jakims czasie mi sie plątały. Dla mnie było to bardzo dziwne bo znałam pare osob ktore mialy bardziej krecone wlosy niz ja a mimo to potrafily je wyprostowac z lepszym efektem. Moze to byla wina prostownicy, nie wiem.
W kazdym razie przestalam je prostowac i teraz pomagam im sie krecic. Raz na jakis czas je wyprostuje. Nie sa juz zniszczone.
Kiedyś same włosy rano zajmowaly mi 15-30 min, teraz nie zajmuje mi to nawet 5 min.
Pomysl nad tym

Oprocz tego moze rzeczywiscie za duzo nakladasz odzywek, kosmetykow do stylizacji? Twoje włosy sa cienkie ?
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:38   #7
monisiova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 4
GG do monisiova
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Właśnie ja prawie nic nie nakładam Kosmetyków termoochronnych na razie nie używałam (zamierzam dopiero kupić) bo dopiero niedawno zaczęłam częściej prostować.
A po tym lakierze to nie zrobi mi się taki hełm?
Zamierzam kupić to utrwalania Got2b Straight on i Jedwab do włosów Silk Therapy. Nad tym drugim się zastanawiam czy pomoże na to plątanie się włosów.
Moje włosy są właśnie dosyć grube
monisiova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 21:13   #8
CarmenSandiego
Raczkowanie
 
Avatar CarmenSandiego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 336
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

mi jak kiedys prostowalam to troche pomagala odzywka i balsam nivea do prostowania.
skoro nic nie nakladasz, to moze wlasni potrzeba Ci utrwalacza.
ja bardzo sobie chwalilam lakier nivea, a np wella i taft byly niedobre, bo bardziej sklejaly wlosy. czy hełm? chyba nie jezeli nie nalozysz za duzo.
Musisz chyba metoda prob i bledow. a moze to wina cięcia włosow? ja jak mialam proste to byly bardziej "spokojne".
__________________


CarmenSandiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:26   #9
cthr
Przyczajenie
 
Avatar cthr
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Polecam krem prostujący http://lokikoki.pl/product-pol-86-St...ml-Artego.html do użycia z http://lokikoki.pl/product-pol-83-St...ml-Artego.html. Te kosmetyki dają najlepszy efekt w połączeniu z prostownicą. Parogodzinny efekt prostych włosów gwarantowany. Jednak przy dużej wilgotności powietrza to z tego co słyszałam od fryzjerek - żaden kosmetyk nie pomoże do końca. Lakierów do włosów, pianek i żadnych żeli jeśli chodzi o prostowanie to nie używam.

Edytowane przez cthr
Czas edycji: 2010-09-27 o 18:27
cthr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 15:44   #10
monisiova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 4
GG do monisiova
Dot.: Prostowanie i plątanie się włosów

Cytat:
Napisane przez cthr Pokaż wiadomość
Polecam krem prostujący http://lokikoki.pl/product-pol-86-St...ml-Artego.html do użycia z http://lokikoki.pl/product-pol-83-St...ml-Artego.html. Te kosmetyki dają najlepszy efekt w połączeniu z prostownicą. Parogodzinny efekt prostych włosów gwarantowany. Jednak przy dużej wilgotności powietrza to z tego co słyszałam od fryzjerek - żaden kosmetyk nie pomoże do końca. Lakierów do włosów, pianek i żadnych żeli jeśli chodzi o prostowanie to nie używam.
Nie no, 60zł na 2 kosmetyki do włosów nie wydam
monisiova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.