Walka o medycynę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 03:57   #1
Mojsha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Post

Walka o medycynę


...

Edytowane przez Mojsha
Czas edycji: 2014-03-30 o 00:45
Mojsha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 07:05   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Walka o medycynę

Cytat:
Napisane przez Mojsha Pokaż wiadomość
stoję przed decyzją czy zaufać sobie i kolejny rok poświęcać na naukę licząc, że tym razem na prawdę będę się uczyć i oczywiście, że uda mi się dostać (bo sama nauka też nie wystarczy) trzeba to robić skutecznie. Jeżeli macie jakąś opinię na temat mojej sytuacji, chętnie bym ją poznał
W pierwszej kolejności skorzystałabym z pomocy psychologa, bo masz ewidentny problem z uciekaniem przed rzeczywistością. W związku z tym jestem prawie pewna, że kolejny rok spędziłbys ciągle zestresowany, uciekając przed nauką, a w okolicach matur, kiedy w panice wziąłbyś się w końcu za uczenie się, pojawiłby się kolejny epizod depresyjny. Tym bardziej, że za rok wchodzi matura z nowej podstawy programowej, więc podejście do niej wymagałoby olbrzymiego samozaparcia, szczególnie od osoby, która liceum skonczyła 3 lata wcześniej.
Póki co złóż papiery na kierunek, który ewentualnie mógłbyś studiować. A potem do września/października popracuj z psychologiem nad stabilną samooceną i nad podejęciem tej ważnej decyzji. Bo pewnie mi nie uwierzysz, ale nawet jak dostaniesz się na medycynę, nadal będziesz mieć wątpliwości czy jesteś cokolwiek wart. To jest głęboko zakorzenione w Twojej psychice, jedno zdarzenie tego nie zmieni. To wróci przy każdym niezdanym egzaminie/kolokwium, przy każdym opieprzu przez asystenta (co zdarza się niemal codziennie na tych studiach).

P.S.
Zadanie domowe: przemyśleć czy ratownicy medyczni, ratujący komuś życie niemal każdego dnia lub pielęgniarki, bez pomocy których funkcjonowanie szpitali czy jakakolwiek opieka nad chorymi byłaby niemożliwe, faktycznie są mniej wartościowi niż lekarze?
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 11:53   #3
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Walka o medycynę

Medycyna to mnóstwo nauki, nawet jeśli jakimś cudem kiedyś się dostaniesz to jak masz zamiar się utrzymać skoro nie potrafisz się nawet przygotować do matury? Dodatkowo lekarze muszą się ciągle dokształcać, może lepiej znajdź coś mniej wymagającego.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 12:27   #4
eura28
Raczkowanie
 
Avatar eura28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 212
Dot.: Walka o medycynę

Pracujesz teraz, czy po prostu siedzisz w domu? Jak to drugie i jesteś w stanie codziennie posiedzieć te kilka (albo kilkanaście?) godzin nad książkami, to może coś z tego będzie nawet w tym roku, o ile składałeś deklarację.
eura28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 13:39   #5
Mojsha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Walka o medycynę

..

Edytowane przez Mojsha
Czas edycji: 2014-03-30 o 00:45
Mojsha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:27   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Walka o medycynę

Szczerze? Tytuł wątku to "walka o medycynę" a ja żadnej walki nie widzę.
Matura poszła Ci słabo, zrezygnowałeś z dwóch kierunków...jesteś pewien, że medycyna to jest TO? Wydaje, mi się, że to tylko tylko Twój kaprys, kiedyś pomyślałeś o tych studiach i tak się trzymasz tego marzenia zamiast realnie ocenić swoje możliwości.
Trochę tak jak ludzie, którzy planują wyemigrować. Snują plany jak to zmieni się ich życie a w gruncie rzeczy nic nie robią w kierunku wyjazdu i nigdy nie wyjeżdżają, marząc cały czas o tym jak to za jakiś czas na pewno się poprawi.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:39   #7
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Walka o medycynę

Szczerze? Moim zdaniem na medycynie sobie nie poradzisz. Uczyć Ci się nie bardzo chce, myślisz że wiedza cudownie spadnie na głowę - a tak nie ma.
Nawet mając tyle czasu nie chciało się do matury uczyć, to jak niby masz się uczyć na studiach. Na takich kierunkach jak medycyna non stop jest nauka, czasem nie ma się czasu na cokolwiek innego.
Na razie medycynę widzę jako Twoją zachciankę która być może poprawiłaby Twoją samoocenę. Wybacz ale nie każdy musi być lekarzem. Zastanów się nad swoim życiem i realnie w końcu oceń swoje szanse, raczej myślę że z maturą sobie w tym roku nie poradzisz. Przemyśl czy warto kolejny rok gonić za nieuchwytnym.
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 00:43   #8
Mojsha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Walka o medycynę

Dziękuję wszystkim za opinię, decyzję już podjąłem. Temat do zamknięcia.
Mojsha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-30 01:43:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.