Problem z butami na obcasie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 17:28   #1
aauraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 610

Problem z butami na obcasie


Uwielbiam płaskie buty, praktycznie tylko takie mam w szafie i czuję się w nich dobrze.
Mam też jedne sandały, kupione kiedyś tam na wesele na 8cm obcasie.
Są świetne ale tylko na chwilę. Po dłuższym chodzeniu nogi mam całe w bąblach, odparzone, obdarte i bolące, koszmar. Noga wypada mi przodem. To jest największy problem, bo myślę sobie, że tyle kobiet chodzi w butach na obcasach i ma się dobrze, dlaczego mi nogi wypadają.
Ja się spocą to się slizgają na maksa i jest jeszcze gorzej.
Mam jednak kozaki na obcasach i kozaki są ok. nawet na tych wysokich. W kozakach nogi mnie nie bolą.
Postanowiłam więc kupić sobie kolejne sandałki, z mniejszym obcasem, i mniejszym wycięciem z przodu. Niby ok. fajne, trzymające w kostce. Na początku super ale po dłuższym chodzeniu znów ten sam problem, nogi poobcierane i noga wypada przodem.

Co zrobić???

Chciałam sobie sprawić kolejne buty na obcasie ale widzę, że chyba nie sa dla mnie.
Jak kobiety chodzą w tych butach na obcasach i czują się dobrze?
Jak to osiągnąć?
aauraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:13   #2
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Problem z butami na obcasie

1. Czy buty są skórzane? Jeśli nie to te otarcia wcale mnie nie dziwią. Firma Kiwi produkuje takie naklejane silikonowe poduszeczki żelowe w różnych kształtach (jest 6 wersji). Nakleja się je na różne części buta (są na palce, na piętę, na kostkę tę przy dużym palcu, takie wąziutkie paseczki do sandałków). Spróbuj coś dopasować, może to rozwiąże sprawę.
2. Jeśli noga wypada przodem to znaczy, że mają bardzo śliską podeszwę albo są za szerokie. Spróbuj kupić silikonowe wkładki. Jeśli nie pomogą do trzeba zwęzić buty u szewca. Też mam ten problem i tak właśnie robię.

Niestety z wysokimi butami jest tak, że muszą być dobrze wyważone i dobrej jakości, a co za tym idzie z reguły dobre są drogie. W butach z eko skórki też nie daje rady chodzić, bo zaczynam krwawić Ze skórzanymi jest ok.
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 18:51   #3
aauraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 610
Dot.: Problem z butami na obcasie

Matko dziewczyny dzięki za rady. Ja z racji, że na obcasach nie chodzę to nawet nie wiedziałam, że takie wkładki istnieją.
Buty są firmy Graceland z Deichmman więc nie jakieś super ale ładne

Czyli lepiej kupować takie z małą dziurką z przodu lub zakryte.
Tak myślałam ale dopiero po zakupie tych z D.
Szkoda

Poza tym fajnie, że inni też mają podobny problem, bo myslałam, ze to tylko ja, jakaś dziwna jestem
aauraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 19:04   #4
lala77
Raczkowanie
 
Avatar lala77
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 276
GG do lala77
Dot.: Problem z butami na obcasie

ja mam dokladnie ten sam problem!bardzo lubie buty typu peep toe ale musze zwracac uwage na to aby wyciecie bylo dosc male bo jak ma juz wieksze to wiem ze noga jak sie spoci bedzie wypadala mi przodem;/o sandalkach to moge zapomniec!mierzylaj juz tyle par i zadne mi nie opinaly stopyale to prawda stope mam bardzo szczupla a moja milosc do butow sprawia ze wole kupic sobie troszke wiecej par niz te jedne porzadne...a wkladek zelowych uzywam i co najsmieszniejsze to czasami zdarza sie ze wkladka wysuwa mi sie i widac ja z przodu?macie moze inne pomysly na to jak poradzic sobie z wkladka w buciku?zawsze moge to wkladke przykleic ale moze ktoras z dziewczyn poradzila sobie inaczej z tym problemem?
__________________
''Bo najlepsze w byciu single jest to ze moge malowac usta na czerwono nie bojac sie ze ktos pocalunkiem moze je rozmazac" - Lala77
lala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 19:07   #5
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Problem z butami na obcasie

Cytat:
Napisane przez lala77 Pokaż wiadomość
zawsze moge to wkladke przykleic ale moze ktoras z dziewczyn poradzila sobie inaczej z tym problemem?
Inaczej się nie da chyba. Któraś z wizażanek przyklejała taśmą dwustronną.
Zawsze jest opcja ze zwężaniem butów u szewca
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 19:12   #6
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: Problem z butami na obcasie

a ja mam problemy z kupieniem butów na obcasie bo mam strasznie wąską nogę i wszystkie dla mnie są za szerokie to jest jeszcze gorszy problem, nigdzie nie ma butów dla wąskich stóp
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 17:28   #7
ulamisiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 97
Dot.: Problem z butami na obcasie

Cytat:
Napisane przez niusia212 Pokaż wiadomość
a ja mam problemy z kupieniem butów na obcasie bo mam strasznie wąską nogę i wszystkie dla mnie są za szerokie to jest jeszcze gorszy problem, nigdzie nie ma butów dla wąskich stóp
Mam ten sam problem.Jak kupuję sandałki czy klapki to jeszcze pół biedy bo je sobie przerabiam.Ale problem zaczyna sie gdy chodzi o inne buty.Niedługo mam wesele i muszę kupić buty na obcasie.Nie dość że jest problem z wąskimi butami to jeszcze z moim chodzeniem na obcasie jest kiepsko, ponieważ na codzień chodzę na płaskim obcasie.
Koleżanka , która na codzień śmiga na obcsach i to wysokich mówiła mi że łatwiej się chodzi w butach na platformach, że są bardziej stabilne. Czy to prawda?
ulamisiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.