rogowacenie mieszków włosowych, pytanie do p. Doktora, ale nie tylko :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-30, 23:13   #1
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478

rogowacenie mieszków włosowych, pytanie do p. Doktora, ale nie tylko :-)


Od wielu lat męczę się z tzw. gęsią skórką na ciele. Mam nią obsypane całe ręce (ramiona wygladają koszmarnie)i uda, ale malutka "kaszkę" widac też na innych częściach ciała. Gdy 4 lata temu udałam sie do deramtologa, stwierdził, że to rogowacenie mieszków włosowych, zalecił solarium i maści. Niestety, mam delikatną i naczynkową cerę, więc solarium sobie odpuściłam, tym bardziej, że nie znosze tego opalajacego łóżka (jakieś lęki mnie na nim dopadaja, raz sie poparzyłam). Stosowanie maści było bardzo uciążliwe ( tłuste, lepkie, śmierdzące, nie dało sie po nich ubrać, a miałam je stosować przez 24 godziny na dobę), więc też szybko poszły w odstawkę. Czy jest jeszcze jakiś inny sposob na pozbycie się tego problemu ze skórą? Jakieś tabletki, złuszczanie? Dermatolog powiedział, że to zejdzie z wiekiem, ale nie ma żadnej poprawy (mam 19 lat)! Stosuję peelingi i dobre balsamy do ciała (Lipidose 1 Vichy), ale to nie pomaga. Byłabym bardzo wdzięczna za radę.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 12:10   #2
paula219
Raczkowanie
 
Avatar paula219
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 77
GG do paula219
Re: rogowacenie mieszków włosowych, pytanie do p. Doktora, ale nie tylko :-)

czesc!!! gteż mam ten problem .Używałam tłustych maści od dermatologa, robionych w aptece i gotowych. Okropieństwo, wszystko miałam tłuste bleeeeee. Prtzestałam sie tym po prostu przejmować, bo szkoda nerwów. Krostki mam na ramionach i jakoś z tym żyje. Ale z tego co pamiętam, mimo żę stosowałam krótko, to najlepsze efekty przynosiła maść Retin A, szybko sie wchłaniała, tylko w zależności od wrażliwości skóry moze powodować swędzenie. Pozdrawiam
paula219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 16:46   #3
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: rogowacenie mieszków włosowych, pytanie do p. Doktora, ale nie tylko :-)

Dzięki za podpowiedź. Wiem, że to tylko krostki i przejmowanie się nie ma sensu, ale tak zazdroszczę koleżankom, które noszą bluzki na ramiączkach i nie mają na ramionach "papieru ściernego" http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.