Matematyka stosowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-11, 18:36   #1
hermenegilda99
Raczkowanie
 
Avatar hermenegilda99
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 105
Post

Matematyka stosowana


Witam.
Jestem maturzystką i wybieram się w tym roku na matematykę stosowanana politechnikę łódzką. Mam kilka pytań i jesli bylibyście tak miły i mi na nie udzielili odpowiedzi byłabym wdzięczna.
1. Nie wiem dokładnie którą "specjalizacje" wybrać, chciałabym być księgową, choć mogłabym również uczyć w szkole. Czy matematyka z zastosowaniami to dobry wybór?
2. Odwieczny problem.. oczywiście chciałabym sięstawiać o to stypendium kierunku zamawianego. Tylko ja nie wiem czy ja sobie w ogole poradzę. Tyle sięnaczytałam, że to nie to samo co matematyka w LO itd. Jestem systematyczna, zawsze dąże do rozwiazania zadania i lubie matmę. Niby miałam 5, czy naprawdę jest tak ciężko?

Edytowane przez hermenegilda99
Czas edycji: 2012-05-11 o 18:38 Powód: zwiększenie rozmaru czcionki
hermenegilda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 18:48   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Matematyka stosowana

nie jest ciężko, jest inaczej
to znaczy się ja mało wiem bo z matmą na studiach miałam tylko przez moment do czynienia, ale myślę że nie ma się czego bać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 07:58   #3
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Matematyka stosowana

Myślę, że ciekawa pod względem specjalizacji, jak i późniejszych perspektyw może być matematyka finansowa.
Co do poziomu, to faktycznie program z liceum w ogóle nie pokrywa się z tym co będziesz miała na studiach. Dojdą pochodne, całki i tak dalej, dodatkowo nastaw się na masę dowodzenia i sporo zagadnień teoretycznych. Ale generalnie wszystko jest do przejścia
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 16:46   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Matematyka stosowana

Na PŁ matma stosowana jest naprawdę bardzo ciężka, ale dla chcącego nic trudnego
Jeśli trafisz na dobrych wykładowców i ćwiczeniowców na pewno sobie poradzisz
Pamiętaj tylko, że te 1000 zł dostaje połowa najlepszych studentów, a na tym kierunku jest rywalizacja jak diabli o pieniądze.
No i nastawsię na poświęcenie studiom, bo obliczeń, kolokwiów i tych wszystkich pierdół jest naprawdę masę
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 16:53   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Matematyka stosowana

Chcesz być księgową, to idź na FiR... Po co Ci od razu studiowanie matmy. Studia nie są proste, nawet na matmie finansowej bedziesz miec glownie teorie, a nie praktyczna nauke rachunkowosci. Po FiRze+doszkoleniu pedagogicznym moglabys tez uczyc w technikach ekonomicznych, ktorych jest sporo
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 16:49   #6
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Matematyka stosowana

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Chcesz być księgową, to idź na FiR... Po co Ci od razu studiowanie matmy. Studia nie są proste, nawet na matmie finansowej bedziesz miec glownie teorie, a nie praktyczna nauke rachunkowosci. Po FiRze+doszkoleniu pedagogicznym moglabys tez uczyc w technikach ekonomicznych, ktorych jest sporo
Słowo ,,rachunkowość" to pewnie w ogóle nie padnie przez całe studia... Nie wiem, o co chodzi, jak jesteś zdecydowana na księgową to tylko FiR i możesz brać udział w kołach zainteresowań, praktykach, stażach i jak najszybciej do pracy. Matematyka stosowana pasuje tutaj jak kwiatek do kożucha, naprawdę. Będziesz robić takie rzeczy jak wyceny instrumentów finansowych, ekonometrię, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie portfelem. Pewnie nie ominie Cię też matematyka ubezpieczeniowa, czyli aktuariat. O rachunkowości możesz zapomnieć. Oczywiście możesz studiować matmę dla przyjemności, a z rachunkowości tylko się podkształcić, ale odniosłam wrażenie, że po prostu zobaczyłaś stypendium 1000 zł i już wiesz, że chcesz tam studiować.
Wierz mi - lepiej nie dostawać stypendium na FiRze, ale być w tym dobrym i już na studiach dobrze zarabiać, niż dostawać 1000 zł za męczenie się na matematyce, po to by nie znaleźć potem pracy w temacie, bo Cię to nie kręci. Poza tym, to stypendium jest tylko dla najlepszych studentów wybieranych najpierw według wyników z matury, potem według wyników na studiach, nie wiem, czy o tym wiesz. I nie jestem pewna, ale chyba w razie rezygnacji lub wyrzucenia trzeba te pieniądze oddać? Ale tego to już nie pamiętam, najlepiej przeczytać regulamin.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 09:05   #7
hermenegilda99
Raczkowanie
 
Avatar hermenegilda99
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 105
Dot.: Matematyka stosowana

Cytat:
Napisane przez parapluie89 Pokaż wiadomość
Oczywiście możesz studiować matmę dla przyjemności, a z rachunkowości tylko się podkształcić, ale odniosłam wrażenie, że po prostu zobaczyłaś stypendium 1000 zł i już wiesz, że chcesz tam studiować.
Wierz mi - lepiej nie dostawać stypendium na FiRze, ale być w tym dobrym i już na studiach dobrze zarabiać, niż dostawać 1000 zł za męczenie się na matematyce, po to by nie znaleźć potem pracy w temacie, bo Cię to nie kręci. Poza tym, to stypendium jest tylko dla najlepszych studentów wybieranych najpierw według wyników z matury, potem według wyników na studiach, nie wiem, czy o tym wiesz. I nie jestem pewna, ale chyba w razie rezygnacji lub wyrzucenia trzeba te pieniądze oddać? Ale tego to już nie pamiętam, najlepiej przeczytać regulamin.
1. nie nie zobaczyłam stypendium i się zdecydowałam. Na matmę byłam zdecydowana już wcześniej, a ta możliwość dostawania stypendium jest po prostu dodatkowym atutem..
2. matematyka mnie kręci. Nie do końca wiem, że w czasie studiów nie zmieni mi się i nie będę chciała jednak zmienić planów i nie być księgową. A matematyka stosowana daje mi o wiele więcej możliwości na przyszłość niż Finanse i Rachunkowość nie uważasz?
3. Wiem o Tym, dlatego nie nastawiam się, że je dostane, ale kto nie próbuje ten nie ma..
hermenegilda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 12:47   #8
RazDwaTrzyMamCie
Zadomowienie
 
Avatar RazDwaTrzyMamCie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Matematyka stosowana

Jeżeli Cię to kręci, to nie ma się co zastanawiać Koleżanka studiuje ten kierunek na PŁ i jest zadowolona, podobno kiedy jest sesja trzeba porządnie przysiąść nad materiałem, ale poza tym nie jest jakoś ciężko Specjalizację wybiera chyba powiązaną jakoś z giełdami czy bankowością, dokładnie nie pamiętam
__________________


RazDwaTrzyMamCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.