Ustny polski - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-11, 15:48   #31
sapphire19
Przyczajenie
 
Avatar sapphire19
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: Ustny polski

U mnie w szkole nikt nie miał pytań dlaczego wybrał taki temat a nie inny, nie było też pytań o dobór lektur do literatury podmiotu czy też przedmiotu. Często natomiast zdarzały się pytania odnośnie narratora, np.czy narrator jest tożsamy z bohaterem, zdarzały się pytania o gatunki literackie. Zdarza się też że egzeminatorzy wyłapią jedno słówko użyte w prezentacji i pytają się o jego znaczenie Także myślę że warto by było by te osoby które są jeszcze przed ustną maturą zwróciły uwagę na takie właśnie rzeczy
sapphire19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 16:14   #32
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ustny polski

Też się strasznie boję ustnego polskiego, zdaję w piątek. Mam nadzieję, że jakoś to będzie

U mnie w szkole często podobno pada pytanie "W jaki sposób dotarłaś do literatury przedmiotu"?
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:39   #33
marusia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Ustny polski

W bibligrafii mam Pan Tadeusz, Zdążyć Przed Panem Bogiem, Medaliony Lalka, Mendel Gdański, a mój temat brzmi: wizerunek Żyda w literaturze polskiej. Omów temat na wybranych przykładach z literatury polskiej.Proszę napszcie mi jakich pytań mogę się spodziewać od komisji na maturze
marusia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 11:24   #34
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez marusia24 Pokaż wiadomość
W bibligrafii mam Pan Tadeusz, Zdążyć Przed Panem Bogiem, Medaliony Lalka, Mendel Gdański, a mój temat brzmi: wizerunek Żyda w literaturze polskiej. Omów temat na wybranych przykładach z literatury polskiej.Proszę napszcie mi jakich pytań mogę się spodziewać od komisji na maturze


Miałam taki sam temat jak Ty. Moje pytania: jaki jest wizerunek Żyda obecnie i czym sie różni od przedstawionych przeze mnie wizerunków. A także przykłady zdrajców Żydów w Początku i czym sie one charakteryzowały. I opisać Żydów z Lalki, stosunek Wokulskiego do Żydów w Lalce i doktora Schumana
Powodzenia !

Edytowane przez wykrasana
Czas edycji: 2009-05-13 o 11:25
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 12:20   #35
szatyneczka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Ustny polski

Hura zdałam na 20 pkt!!
szatyneczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 22:19   #36
201611031605
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 79
Dot.: Ustny polski

Ja na 15 i jestem z siebie bardzo dumna ;d Zdawałam u największej piły w szkole i nie umarłam ze stresu.
201611031605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:22   #37
marusia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
Miałam taki sam temat jak Ty. Moje pytania: jaki jest wizerunek Żyda obecnie i czym sie różni od przedstawionych przeze mnie wizerunków. A także przykłady zdrajców Żydów w Początku i czym sie one charakteryzowały. I opisać Żydów z Lalki, stosunek Wokulskiego do Żydów w Lalce i doktora Schumana
Powodzenia !
Hej! dzięki za te pytania, na pewno się przydadzą. powiedz mi jeszcze jak można odpowiedzieć na pierwsze pytanie zadane przez ciebie? z góry dzięki pozdrawiam
marusia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 13:18   #38
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez marusia24 Pokaż wiadomość
Hej! dzięki za te pytania, na pewno się przydadzą. powiedz mi jeszcze jak można odpowiedzieć na pierwsze pytanie zadane przez ciebie? z góry dzięki pozdrawiam


Ja powiedziałam, że postrzega się ich jako ludzi którzy dorabiają sie na ciemnych interesach itp. Co jest kłamstwem jak np. pokazała M. Konopnicka.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 09:03   #39
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Ustny polski

Ja mam dzis o 13 ustny, stresa mam okropnego.
temat : motyw tańca w literaturze i sztuce omow na wybranych przykladach
lektury: pan tadeusz, wesele, wal czeslawa milosza, i obrazy dance macabre i edgar Degas "tancerka z bukietem".
prezentacje umiem w miare calą, sama nie pisałam ale pan tadeusz i wesele raczej czytałam wiec na ten temat zawsze cos powiem po swojemu :P
ale nie wiem jakie pytania moga zadawac odnosnie malartswa..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 13:11   #40
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Ustny polski

ja mam ustny 17tego teraz się nie stresuje, zobaczymy co bedzie w dniu prezentacji

na pewno pada pytanie dlatego akurat ta a nie inna lektura/ten a nie inny temat. z pozoru pytanie proste ale trzeba pomysłowo z niego wybrnąć i podać dobr argument by dostać punkty


maadziulek91,daj koniecznie znać jak Ci poszło!!!
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3



Edytowane przez _aliceee
Czas edycji: 2010-05-10 o 13:12
_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 13:41   #41
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez _aliceee Pokaż wiadomość
ja mam ustny 17tego teraz się nie stresuje, zobaczymy co bedzie w dniu prezentacji

na pewno pada pytanie dlatego akurat ta a nie inna lektura/ten a nie inny temat. z pozoru pytanie proste ale trzeba pomysłowo z niego wybrnąć i podać dobr argument by dostać punkty


maadziulek91,daj koniecznie znać jak Ci poszło!!!
w ogóle nie miałam pytania dlaczego wybrałam ten temat, czy jak sie kierowałam przy wyborze książek .... za to okropnie przetrzepała mnie z Pana tadeusza.
1. "wspomnialas w swojej prezentacji o tancu smierci wytluamcz mi pojęcie turpizm i jak on został przedstawiony w rozmowie mistrza polikarpa ze smiercia"
w ogóle nie użyałm tego słowa, wydarła je z kosmosu. dałam rade.
2. "przytocz wszystkie wydarzenia po kolei wraz z datami jakie zawarł jankiel w swoim koncercie w panu tadeuszu" wymienilam wszystkie ale bez dat , co to historia? czy polski w koncu? ;o;o
3. "kto tanczył poloneza w pierwszej parze w panu tadeuszu"
ja mowie ze zosia i podkomorzy, ona do mnie "scharakteryzuj obie te postacie". skupilam sie dlugo na zosi bo o podkomorzym wiedziałam niewiele.
4. dlaczego mowi sie o Weselu ze zawiera synkretyzm gatunkowy?
no to ja mowie ze wyspianski polaczyl dramat z elementami malarstwa i muzyki, ona do mnie jakie elementy malarstwa znajdziemy w weselu, no to ja ze obraz wernyhory i kosciuszki pod raclawicami.
Ona do mnie ze dobrze .

Miałam obraz "Tancerka z bukietem" Edgarda Degasa i normalnie zrobilam w swojej prezentacji taki błąd ze sie smialy ze mnie bo on był artystą francuskim a ja napisałam że tworzył w mlodej polsce a ten termin używa sie tylko w Polsce a na świecie to jest modernizm i sie mnie spytała wlasnie jak inaczej mowimy na "młodą polske" a potem kazała mi powiedziec cechy w malarstwie odpowiednie dla tej epoki i potem kazała mi wskazac na tym moim obrazie cechy impresjonistyczne

no zestresowałam sie tymi ptaniami strasznie, ale komisja była w miare miła i przyjemna to sie nie jakałam 17 / 20
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 13:42   #42
_aliceee
Raczkowanie
 
Avatar _aliceee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 339
GG do _aliceee
Dot.: Ustny polski

17/20 to super wynik gratuluje serdecznie

u mnie w szkole zawsze pada to pytanie, chyba taka szkolna tradycja...haha:P
__________________
"Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni" <3


_aliceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:23   #43
_chilloutowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ustny polski

Mam taki temat : Język uczniowski jako jedna z odmian gwar środowiskowych . Jakich pytań mogę się spodziewać ?
_chilloutowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:41   #44
nefretete19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Ustny polski

Wiatm, i gratuluję świetnych wyników, które tu prezentujecie
Ja mam usny jeszcze przed sobą, bo w środę 17.05 i strasznie się boję, ponieważ wziełam temat: kanon kobiecej urody w literaturze i sztuce i nie mam zielonego pojęcia czego mogę się spodziewać, a że tematyka jest bardzo rozległa bo ze wszystkich epok wybrałam 5 to obawiam się, że polegne na pytaniach

Nie macie może kogos kto juz ma za soba taki temat jak ja i mniej wiecej jakie miał pytania??

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez _chilloutowa Pokaż wiadomość
Mam taki temat : Język uczniowski jako jedna z odmian gwar środowiskowych . Jakich pytań mogę się spodziewać ?
Temat wydaje sie bardzo ciekawy, jeśli można wiedzieć to co w tej pracy zawarłaś??
nefretete19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:57   #45
_chilloutowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Ustny polski

pisałam o bogactwie tego języka , formach grzecznościowych (oczywiście używanych przez uczniów) , o eksklamacjach , słownictwie związanym z życiem szkolnym , roli powiedzeń , charakterystyce określeń nauczycieli i kolegów i ogólnie o funkcjach tego języka . Mam dużo przykładów odnośnie mojej szkoły i właśnie nie wiem jakie pytania mogą mi zadać
_chilloutowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:57   #46
Melanie19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ustny polski


Edytowane przez Melanie19
Czas edycji: 2010-05-23 o 18:00 Powód: Pomyłka
Melanie19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:27   #47
Wild_An
Raczkowanie
 
Avatar Wild_An
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 31
GG do Wild_An
Dot.: Ustny polski

Hej dziewczyny ja mam ustny w poniedziałek i już się stresuję. Nie wiem o co mogą mnie zapytać. Mam stosunkowo łatwy temat: Portret domu rodzinnego w literaturze. Kamizelka, Powrót Posła, Moralność Pani Dulskiej, Chłopi, Granica. Jak wpadniecie na jakieś pytania dajcie znać
__________________
II rok socjologia na UO

1.09.2012 zapuszczamy włoski
Wild_An jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:39   #48
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez Wild_An Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja mam ustny w poniedziałek i już się stresuję. Nie wiem o co mogą mnie zapytać. Mam stosunkowo łatwy temat: Portret domu rodzinnego w literaturze. Kamizelka, Powrót Posła, Moralność Pani Dulskiej, Chłopi, Granica. Jak wpadniecie na jakieś pytania dajcie znać
Hej mam podobny temat do Ciebie- motyw domu rodzinnego w literaturze i wybrałam sobie tren, piesn i fraszke Kochanowskiego + lekture Moralnosc pani Dulskiej. Tez jestem bardzo ciekawa o co mogą mnie zapytać, coś wam przychodzi do głowy może? Tylko nie mówcie mi, ze nie ma nic prostszego niz ustny polski bo i tak nie uwierze mam najgorsza komisje w całej szkole! ] )
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:54   #49
dzoana11
Raczkowanie
 
Avatar dzoana11
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 270
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez kingula16 Pokaż wiadomość
Hej mam podobny temat do Ciebie- motyw domu rodzinnego w literaturze i wybrałam sobie tren, piesn i fraszke Kochanowskiego + lekture Moralnosc pani Dulskiej. Tez jestem bardzo ciekawa o co mogą mnie zapytać, coś wam przychodzi do głowy może? Tylko nie mówcie mi, ze nie ma nic prostszego niz ustny polski bo i tak nie uwierze mam najgorsza komisje w całej szkole! ] )
Pierwsze pytanie jakie mi przyszło do głowy to dlaczego zestawiłaś twórczość Kochanowskiego (renesans) z Moralnością... Zapolskiej (Młoda Polska).
__________________
Dwa Do Jednego

Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Włoski A1-A2-B1-B2-C1-C2
dzoana11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 13:13   #50
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez dzoana11 Pokaż wiadomość
Pierwsze pytanie jakie mi przyszło do głowy to dlaczego zestawiłaś twórczość Kochanowskiego (renesans) z Moralnością... Zapolskiej (Młoda Polska).
A czy wszystko musi być z jednej epoki? Nie rozumiem w czym problem, prace pisała mi doświadczona polonistka i sprawdzana była przez moją polonistkę ze szkoły i wszystko jest w porządku
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:20   #51
dzoana11
Raczkowanie
 
Avatar dzoana11
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 270
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez kingula16 Pokaż wiadomość
A czy wszystko musi być z jednej epoki? Nie rozumiem w czym problem, prace pisała mi doświadczona polonistka i sprawdzana była przez moją polonistkę ze szkoły i wszystko jest w porządku
Skoro pracę ci pisała doświadczona polonistka to niech też ona ci poda przykładowe pytania...
Nie chodzi o to, że wszystko musi być z jednej epoki; wszystko okej, fajnie, że wybrałaś sobie Kochanowskiego i "Moralność...". Nam nauczycielka zawsze mówiła, że jak bierzemy dzieła z różnych epok to musimy być przygotowani na pytanie dlaczego zestawiamy ze sobą akurat te epoki.
__________________
Dwa Do Jednego

Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Włoski A1-A2-B1-B2-C1-C2
dzoana11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:29   #52
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez dzoana11 Pokaż wiadomość
Skoro pracę ci pisała doświadczona polonistka to niech też ona ci poda przykładowe pytania...
Nie chodzi o to, że wszystko musi być z jednej epoki; wszystko okej, fajnie, że wybrałaś sobie Kochanowskiego i "Moralność...". Nam nauczycielka zawsze mówiła, że jak bierzemy dzieła z różnych epok to musimy być przygotowani na pytanie dlaczego zestawiamy ze sobą akurat te epoki.
Chyba właśnie po to jest to forum by zadawać pytania na określone tematy A pytania owszem podała mi, ale chce się więcej dowiedzieć. Więc jedno pytanie już mam i dziękuję
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:12   #53
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Ustny polski

DO
Cytat:
Napisane przez kingula16 Pokaż wiadomość
Hej mam podobny temat do Ciebie- motyw domu rodzinnego w literaturze i wybrałam sobie tren, piesn i fraszke Kochanowskiego + lekture Moralnosc pani Dulskiej. Tez jestem bardzo ciekawa o co mogą mnie zapytać, coś wam przychodzi do głowy może? Tylko nie mówcie mi, ze nie ma nic prostszego niz ustny polski bo i tak nie uwierze mam najgorsza komisje w całej szkole! ] )
Dostosowując pytania, które mi zadano do Twojego tematu:
1) Życiorys i twórczość (koniecznie gatunki) Kochanowskiego
2) Co dom rodzinny symbolizował w całej twórczości Kochanowskiego?
3) Dlaczego autor lektury nadał jej tytuł: ,, Moralność Pani Dulskiej"?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:50   #54
zwyklaniezwyczajna
Raczkowanie
 
Avatar zwyklaniezwyczajna
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 227
Dot.: Ustny polski

Dziewczyny, mam pewien problem, może któraś się orientuje i mi pomoże, byłabym bardzo wdzięczna, bo ustny polski już w poniedziałek. Mam temat, w którym chciałabym przedstawić komisji reprodukcję obrazu i kilka zdjęć z filmu. Przy oddawaniu bibliografii, posłuchałam nauczycielki i wpisałam, że przyniosę plakat, ale przy pisaniu pracy zorientowałam się, że ten plakat to jednak nie był zbyt dobry pomysł i wolałabym po prostu tak jak pisałam przynieść wydrukowane zdjęcia i reprodukcję obrazu. I teraz pytanie, jeżeli tak zrobię, czy mogę dostać jakieś ujemne punkty (istnieje w ogóle coś takiego? ), komisja może się czepiać? Poratujcie, bo nie wiem co zrobić
zwyklaniezwyczajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:07   #55
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Ustny polski

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
DO
Dostosowując pytania, które mi zadano do Twojego tematu:
1) Życiorys i twórczość (koniecznie gatunki) Kochanowskiego
2) Co dom rodzinny symbolizował w całej twórczości Kochanowskiego?
3) Dlaczego autor lektury nadał jej tytuł: ,, Moralność Pani Dulskiej"?
O jejkuś chciałabym takie pytania naprawdę...moja egzaminatorka to pytania bierze z kosmosu i strasznie wymyśla w dodatku zadaje pytań 20 a nie 3... :/
Dziękuję Ci bardzo
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 14:21   #56
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustny polski

Ja miałam temat ,,Smaki, jedzenie, przepisy i obyczaje - kulinaria jako zapis kulturowy. Przedstaw na przykładach z literatury polskiej i obcej". W sumie takich prawdziwych pytań miałam dwa, najpierw dyrektor próbował mnie podpuścić, że chyba ,,ktoś" mi pomógł w pisaniu, bo mówiłam o śląskich potrawach we wstępie, a mieszkam w Zagłębiu (regionie nieco antyśląskim). Więc się wytłumaczyłam zgodnie z prawdą, że mam dziadka Ślązaka i stąd te przykłady są mi bliskie. Potem mnie zapytał czemu nie wybrałam ,,Opisu obyczajów" Jędrzeja Kitowicza (na to miałam gotową odpowiedź, że nie mam zacięcia historycznego, bardziej interesuję się literaturą piękną i to z niej wolałam czerpać przykłady, dyrektor był pod wrażeniem). Od babki z innej szkoły dostałam pytanie, czemu ,,Pan Tadeusz" to romantyczna epopeja narodowa, od dyrektora - porównanie stylu Wańkowicza i Mickiewicza. Do obu odpowiedzi wplotłam trochę faktów z życia obu panów, wspomniałam kilka innych dzieł, dorzuciłam cytat Woody`ego Allena
Na koniec dostałam pytanie ,,na wiedzę ogólną" jaki polski polityk ma styl gawędy mówionej, jak słusznie powiedziałam że Komorowski to już Dyrektor mnie wypuścił
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.