Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-16, 15:29   #1
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757

Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)


Witam,

Chciałabym skompletować kosmetyczkę powiedzmy "zupełnie od zera" czyli co powinna mieć prawdziwa wizażanka w swojej kosmetyczce?
Nigdy nie interesowałam się zbytnio makijażem, uważałam że po prostu jak zrobię to jest, że wystarczy jakiś podkład, tusz do rzęs, od czasu do czasu cień do powiek
Ostatnio postanowiłam to zmienić-bardziej zadbać o siebie i swój look i tu moja prośba do was-CZEGO NIE POWINNO ZABRAKNąć DO WYKONANIA "PROFESJONALNEGO" DOMOWEGO MAKIJAżU ???

Zamierzam w najbliższym czasie nabyć pędzle do makijażu, jakieś gąbeczki, bazy pod podkład tylko zupełnie nie wiem na co mam zwracać uwagę, jaki pędzelek służy do czego itp.
Wiem, że na pewno pomoże mi w wyborze KWC, tylko najpierw muszę wiedzieć czego szukać

Mogę dodać, że jestem typem wiosna/jesień (z przewagą jesieni, o jasnej oprawie oczu, cerą trądzikową-raczej suchą ewentualnie mieszaną )

Zdjęcia postaram się z czasem dołączyć jeśli miało by to pomóc
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 16:06   #2
Julietta7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 27
Dot.: Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)

Droga Fatim, zaglądam do mojej kosmetyczki i postaram się wybrac coś dla Ciebie z tych najbardziej podstawowych kosmetyków a zarazem niezbędnych byś była piękniejsza. Na początek skoro masz trochę mieszaną cere proponuję bazę na te świecące miejsca ( moja ulubiona i niezastąpiona to polska firma Dax Cosmetics Baza wygładzające), dalej podkład i tutaj eksperymentów zrobisz na sobie co nie miara aż trafisz na ten jedyny, w tym roku latem modne są bazy rozświetlające ( nakładasz na lub pod podkład na skronie), ładnie rożświetla twarz i oko. No i mamy baze na puder - to też są liczne zakupy czasem bardziej lub mniej trafione, ja mam zawsze dwa: jeden na zime jaśniejszy drugi na lato słoneczny ( aktualnie i niezmiennie od 2 lat Givenchy Prisme Again), róż dobry wypiekany to świetna sprawa, paleta do brwi z woskiem ( moja jest z sephory - trzeci rok jej używam, jest niezniszczalna), dobry tusz ( mój KWC Max Faxtor 2000 kalorii a przetestowałam już wiele, latem polecam kolorowe tusze, daja fajny efekt), błyszczy lub pomadka - kto co lubi. I to taki podstawowy zestaw na codzień, nie zapomnij włożyć do torebki bibułki matujące! Powodzenia
Julietta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 16:10   #3
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)

do tego polecam puder w kamieniu do szybkich poprawek w ciągu dnia i duży pedzel do owego pudru
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 18:06   #4
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)

kompletując kosmetyczkę proponuję wrzucić:
  1. korektor Magic HR,
  2. podkład - np. Revlon, ew. inny kryjący,
  3. żel do układania brwi, w tej roli super sprawdza się odżywka do rzęs isa dory, przezroczysta
  4. bronzer - must have!!!
  5. jasny cukierkowo różowy róż - na bronzer do akcentu, np. Bourjois
  6. jasny beżowy, matowy cień do rozświetlenia całego oka, np. buttermilk Clinique
  7. jasny biało-złoty cień do rozświetlenia kącika oka, np. Pupa
  8. ciemnoczekoladowy cień w chłodnej tonacji
  9. i generalnie wszystko, co opalizujące i rozświetlające dla ożywienia lica
  10. jeden duży pędzel do pudru
  11. jeden średni pędzel do bronzera, np. kabuki
  12. jeden pędzel - i tutaj warto zainwestować 50 zł - do cieni, najlepsze douglasa. w zależności od jakości pędzla, taki wyjdzie makijaż.
aha, i uważam, że woski do brwi są paskudne
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 19:09   #5
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
Dot.: Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)

w douglasie maja pedzle mary kay,przynajmniej u mnie sprowadzane z niemiec
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 22:09   #6
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Pomóżcie mi skompletować kosmetyczkę :)

Osobiście lubię pędzle Sephory

Podaję kilka propozycji moich kosmetycznych hitów i absolutnych "must-have" (używane najczęściej pogrubiłam) Może któryś Cię zainspiruje raczej podam marki i nazwy kosmetyków niż konkretnie odcienie, bo te zależą od typu urody
Ze swojej strony moge polecić:
korektor - Dermacol
puder sypki - np. APC choć poluje na coś z górnej półki
puder w kamieniu - ideałów w PL brak
róż- Bourjois i z paletki Star Secrets L'Oreala
baza pod cienie - moja ulubiona to ArtDeco
cienie - Inglot (nie do zdarcia na bazie i wybór kolorów przeogromny), sczzególnie paletki do własnego komponowania
kredka do oczu - lubię Max Factora, czaje się też na Isadore
tusz - mój numer jeden to Inimitable od Chanel ale dobry był też 2000 calorie Max factora
szminka- lubię cielistą Dior Addict High Shine i Glam shine cream L'Oreal (nr 100), taką kremową ColorBar (Indyjski nabytek, raczej w PL nie znajdziesz a skzoda bo jest super!), z delikatnych jeszcze polecam colour perfections shimmers Max factora
błyszczyk - z transparentnych uwielbiam mentholowy Bourjois, z drobinkowych Diorkiss i glam shine crystals L'Oreala.


Mogą się także przydać:
lżejszy korektor pod oczy (sama czaje się na ten w pisaku YSL a jak nie znajde na Duty free to Touch Magicue czy jakoś tak z L'Oreala)
coś do brwi- kredka (mam Manhattan - średnia), wosk i/lub cienei (Sephora, Inglot)
puder rozświetlający (np. meteoryty lub pryzmy, z tańszych dziewczyny polecają rozświetlacz Esence)
puder bronzujący (osobiście nie potrzebuję mam ciemną karnację, dobre opinie ma np. bronzer Lancome)
podkład - mam parę ale używam max kilak razy w roku więc ulubieńców brak
eye-liner - używam brokatowego essence i czarnego Joko
konturówka do ust - nie używam choć chyba kupie bo czasme by się przydała

Wszystko zalezy jaki efekt chcesz uzuskac.
Do modelowania twarzy przyda się róż, bronzer
Do nadania twarzy wymiarowości (czasem jest taka hmmm płaska) rozświetlacz
Do zmatowienia twarzy pudry i podkłady matujące
Do ukrycia sińców pod oczami żółty lub rozświetlający korektor a do niedoskonałości - gęsty /w sztyfcie
Cielista pomadka/błyszczyk przy mocnym makijażu oczu
Kryjąca pomadka kolrowa - np. na wieksze wyjścia ale wtedy oczka delikatnie podkreslone
Jasny cień do rozswietlania wewnetrznego kącika oka i łuku brwiowego
Cienie w cielistych kolach (beże) i brązy do naturalnego, dziennego makijażu lub nawet do tzw "makeup -no makeup"
Ciemny cień np. do smoky eye, nie musi być czarny może być to ciemny brąz, granat ciemna zieleń, ciemny fiolet
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.