sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 20:27   #1
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax

sucha skóra


Potrzebuję pomocy, bo już sobie przestałam radzić i zabrakło mi pomysłów. Moim problemem jest strasznie sucha skóra na twarzy. Szorstka, popielata i bez wyrazu. Stosowałam już najróżniejsze specyfiki, ale na dłuższą metę nic się nie sprawdza. Póki co najlepszy okazał się tłusty krem Ziaja Masło Kakaowe, ale świecę się po nim okrutnie, więc mogę go stosować tylko na noc. Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie mojego problemu?
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 13:49   #2
agunineczka
Zakorzenienie
 
Avatar agunineczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: znad morza ;)
Wiadomości: 7 888
Dot.: sucha skóra

Radziłabym zainwestować krem, z jakiejś droższej serii kosmetyków. Ja używałam kremu z la roche posay.
Do tego przyjmuj dużo płynów. Tyle mogę Ci poradzić
__________________
okruszek
agunineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 15:47   #3
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra

ten z La roche jest rzeczywiście dobry, ale drogi, Ja w sumie mam coś z kosmetyków leczniczych, bo to o czym piszesz świadczy o odwodnieniu, moze spróbuj czegoś co będzie miało w sobie parafinę i dużo subsr. nawilżających. Ja mam nanobase, działa i wystarczy raz dziennie. Jak Vichy leczniczy, tylko, ze taniej

Edytowane przez DominikaM
Czas edycji: 2009-04-05 o 15:50
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:12   #4
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: sucha skóra

te dermokosmetyki są coraz bardziej popularne. nanobase jest dobry, a juz na takie totalne przesuszenie to z tej samej serii jest keranorm, na takie miejsca jak pięty, lokcie, kolana...
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:44   #5
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Vichy mi pomogl ale na kotka mete, bo pozniej zaczal jakos mnie zapychac i czerwone krostki mi sie zaczely robic. La Roche-Posay mam jakies probki, wiec sprobuje tego. Wielkie dzieki za pomoc. A z nanobase sie nigdy jeszcze nie spotkalam...
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 15:57   #6
lola92
Raczkowanie
 
Avatar lola92
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 62
Dot.: sucha skóra

Może physiogel? Na moją przesuszoną lekami przeciwtrądzikowymi skórę działa bardzo dobrze.
__________________
"Z pewnością każda miłość jest ważna
A kiedy trwa jest najważniejsza
Lecz ta do Ciebie bez wątpliwości
Od tych poprzednich jest piękniejsza"
lola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 15:59   #7
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra

Sprobuj, ja uzywam od paru tygodni i mi sluzy nie ryzykujesz duzo, bo tak jak mowilam, tanszy jest prawie o polowe od vichy
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 18:01   #8
Sayonara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: sucha skóra

a czy masz do tego problem z trądzikiem?

Jeśli nie, to śmiało możesz jeszcze wypróbować nieperfumowany krem nagietkowy z ziaji, smarować twarz z sokiem z aloesu, ale domowym, mlekiem i rób maseczki z miodu, bananów i siemienia lnianego, jednak nie z marchewki! odradzam wszystkie mydła

aha, i jeszcze kremy dla dzieci - bambino itd. one też ładnie nawilżają i natłuszczają.

Gotowe kosmetyki możesz wzbogacać o wazelinę i glicerynę.

Edytowane przez Sayonara
Czas edycji: 2009-04-07 o 18:03
Sayonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:17   #9
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez Sayonara Pokaż wiadomość
a czy masz do tego problem z trądzikiem?

Jeśli nie, to śmiało możesz jeszcze wypróbować nieperfumowany krem nagietkowy z ziaji, smarować twarz z sokiem z aloesu, ale domowym, mlekiem i rób maseczki z miodu, bananów i siemienia lnianego, jednak nie z marchewki! odradzam wszystkie mydła

aha, i jeszcze kremy dla dzieci - bambino itd. one też ładnie nawilżają i natłuszczają.

Gotowe kosmetyki możesz wzbogacać o wazelinę i glicerynę.
W ogole nie mam problemow z tradzikiem, mam gladziutka buzie, nawet fluidy nie uzywam.
Uzywam teraz z Ziajii oliwkowego na przemian z maslem kakaowym. Poki co sie sprawdzaja. A ten z maslem kakaowym dodatkowo robi lekki kolorek, ze nie jestem taka strasznie blada juz :P
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 22:39   #10
jolaklociazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 36
Dot.: sucha skóra

a probowalas krem z serii sucha skora garniera takie czerwone opakowanie?
jolaklociazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:14   #11
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Tak, przypominalam po nim pietruszke. Tak, mysle ze to najbardziej adekwatne porownanie
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 13:55   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra

ja też mam bardzo suchą skórę a do tego azs i pomagają mi kremy lipobase (ok 15 zł/30g, 30zł/100g) i nanobase (30zł/30g) oraz krem linoeparol z olejem z wiesiołka dostępne w aptece - świetnie natłuszczają i regenerują skórę, bo trzeba pamiętać, że przy suchej cerze należy dbać o jej natłuszczenie, odbudowanie płaszcza lipidowego. kremy nawilżejące na niewiele tu się zdadzą.
nie polecałabym vichy, bo mają złe składy i jakość nieadekwatną do ceny. poza tym - radzę łykać suplementy np z olejem z ogórecznika (capivit hydrocontrol, hydro skin) czy olejem z wiesiołka. dostarczają od wewnątrz kwasów omega 3 i 6. sama dieta bogata w te kwasy poprawia skórę.
od jakiegoś czasu kupuję też w sklepie internetowym Biochemia Urody ( www.biochemiaurody.com ) m.in skwalan i kwas hialuronowy, które mieszam z tymi 'bazami' i muszę przyznać, że bardzo poprawiła mi się skóra - jest bardziej elastyczna, nie łuszczy się.
napisałaś, że twoja skóra jest szorstka i łuszcząca - może warto ja trochę 'złuszczyć'? np tonikiem z kwasem PHA lub tonikiem z kwasem mlekowym? ja stosuję raz w tygodniu ten z kwasem mlekowym (oba z Biochemii Urody) i to także u mnie wpłynęło na zmniejszenie łuszczenia - po prostu usuwa się stary, martwy naskórek i odsłania nowy, dzięki czemu lepiej wchłaniają się substancje dostarczane od zewnątrz, skóra jest bardziej 'zwarta' i woda tak szybko z niej nie wyparowuje
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 14:01   #13
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja też mam bardzo suchą skórę a do tego azs i pomagają mi kremy lipobase (ok 15 zł/30g, 30zł/100g) i nanobase (30zł/30g) oraz krem linoeparol z olejem z wiesiołka dostępne w aptece - świetnie natłuszczają i regenerują skórę, bo trzeba pamiętać, że przy suchej cerze należy dbać o jej natłuszczenie, odbudowanie płaszcza lipidowego. kremy nawilżejące na niewiele tu się zdadzą.
nie polecałabym vichy, bo mają złe składy i jakość nieadekwatną do ceny. poza tym - radzę łykać suplementy np z olejem z ogórecznika (capivit hydrocontrol, hydro skin) czy olejem z wiesiołka. dostarczają od wewnątrz kwasów omega 3 i 6. sama dieta bogata w te kwasy poprawia skórę.
od jakiegoś czasu kupuję też w sklepie internetowym Biochemia Urody ( www.biochemiaurody.com ) m.in skwalan i kwas hialuronowy, które mieszam z tymi 'bazami' i muszę przyznać, że bardzo poprawiła mi się skóra - jest bardziej elastyczna, nie łuszczy się.
napisałaś, że twoja skóra jest szorstka i łuszcząca - może warto ja trochę 'złuszczyć'? np tonikiem z kwasem PHA lub tonikiem z kwasem mlekowym? ja stosuję raz w tygodniu ten z kwasem mlekowym (oba z Biochemii Urody) i to także u mnie wpłynęło na zmniejszenie łuszczenia - po prostu usuwa się stary, martwy naskórek i odsłania nowy, dzięki czemu lepiej wchłaniają się substancje dostarczane od zewnątrz, skóra jest bardziej 'zwarta' i woda tak szybko z niej nie wyparowuje
Bardzo dziekuje za PRO rady
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 20:03   #14
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: sucha skóra

__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 23:01   #15
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra

Oprócz lipobase i nanobase mozesz tez kupic keranorm, nadaje sie na takie miejsca jak piety, lokcie, kolana. Uzywam calej serii tych kosmetykow i kazdy z nich polecam polecialm moim kolezankom i wszystkie zachwalaja - nie tylko produkt ale i cene
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 23:03   #16
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: sucha skóra

Axaxax, w zupełności się z Tobą zgadzam. Nanobase tez mi bardzo pomógł, a skórę miałam odwodnioną,zaczerwienioną i nawet najlepsze podkłady nie mogły mi pomoć. No oi przede wszytskim swędzenie. Teraz jest już dobrze. Bo skóra odwodniona potrzebuje specjalnej opieki i trzeba do tego podejść profesjolnalnie. Nanobase poleciła mi moja dermatolog i się nie pomyliła. NO i z ceny jestem zadowolona. Wczesniej miałam Vichy i w sumie teraz widzę, że mocno przepłacałam pozdrawiam
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 15:01   #17
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: sucha skóra

mi tez bardzo pomógł Nanobase. Mam skórę atopową, przesuszoną, na której często robią się suche swedzące plany. Teraz jest już wszytsko zaleczone. Nawet nie myślałam, że mi tak pomoże, bo zawsze używając nowych kosmetyków miałam wysypkę lub zaczerwienioną skórę. JEstem bardzo zadowolona
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 18:14   #18
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra

Wydaje mi sie, ze wlasnie warto zainteresowac sie dermokosmetykami, ktore nie tylko pelnia role zwyklego kremu, ale maja tez wlasciwosci lecznicze. Mysle, ze to przyszlosc rynku kosmetycznego. Ja sie przekonalam, produkty sa wysokiej jakosci, do najbardziej nawet wrazliwej skory. Same zalety
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 01:50   #19
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: sucha skóra

ja tak jak wcześniej pisałam, jestem zwolenniczką dermokosmetyków, Nie warto być "królikiem doświadczalinym" i czekac na kolejną wysypkę. Ja po praktycznie kjazdym kosmetyku czułam wielki dyskomfort, a teraz jestem naprawdę zadowolona z siebie
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 13:27   #20
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Grunt to dobrze czuc sie we wlasnej skorze
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 23:41   #21
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: sucha skóra

widze, że dermokosmetyki pozytywnie sią odbieranie przez forumowiczki. To bardzo dobrze, bo ostatnio też zaczęłam korzystać. teraz to się naprawdę poczułam lepeiej w swojej skórze
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:33   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: sucha skóra

Cytat:
Napisane przez Axaxax Pokaż wiadomość
Tak, przypominalam po nim pietruszke. Tak, mysle ze to najbardziej adekwatne porownanie

To i tak nie najgorzej, ja po nim przypominałam 100letniego gekona.

Mnie na przesusz pomagają kremy z seri Emolium (Emolium, lub mocniejszy ale już dośc ciężki Emolium Super- koszt ok 20 kilka zł), jest w seri też fajny płyn do mycia skóry - nie wysusza, nawilża i lekko natłuszcza.
Lub krem Oilatum Soft, koszt podobny.
Kosmetyki z tych seri sa do kupienia w aptekach, są hipoalergiczne, nieperfumowane.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 11:09   #23
Axaxax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 258
GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax
Dot.: sucha skóra

Wlasnie dla mnie koszmarem jest uzywanie zeli do mycia twarzy i tonikow. Potem mam tak sciagnieta skore, ze wydaje mi sie, ze oczy, nos i usta mam na 1 cm3 twarzy...
Axaxax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:23   #24
Onetta
Raczkowanie
 
Avatar Onetta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: sucha skóra

Używałam kiedyś lipobase, z czystym sumieniem polecam.
Może nie jest to idealna pora na cold cream Avene- bo ten sprawdza się w zimie, ja jednak od czasu do czasu używam go jeszcze na noc- działa jak maseczka regenerująco-odżywcza, mocno natłuszcza cerę.

Z racji tego,że mam suchą, wrażliwą i odwodnioną cerę, a jest już na dworze ciepło, postanowiłam zmienić cold cream na coś lżejszego. Kupiłam w ramach eksperymentu Iwostin intensywnie nawilżający SPF 20 (ok.35 zł), nie polecam... Nie wiem, może jeszcze za wcześnie, na aż tak lekką konsystencję, mam wrażenie ściągniętej skóry- zostawiam go na lato.
Dzisiaj eksperymentalnie kupiłam Pharmaceris intensywnie nawilżający do twarzy Vita-Moistatic, po dwóch użyciach już czuję,że jest naprawdę bardzo fajny...(36zł).
Podsumowując, radzę zacząć od peelingu, mocno natłuszczającego kremu /lipobase, cold cream/, w między czasie pić dużo wody, a później spróbować czegoś lżejszego np.Pharmaceris
__________________

Onetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:55   #25
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra

Lipobase jest rewelacyjny, uzywam i tez moge polecic a na takie bardzo wysuszone partie ciala dodatkowo doraznie mozna stosowac keranorm z tej samej serii. Tez w aptece do nabycia
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:00   #26
Hayfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: sucha skóra

Tez uzywam keranorm i musze przyznac, ze nie zamienie na nic innego, zadne vichy czy la roche, bardzo dobra jakosc w odpowiedniej cenie.
Hayfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 07:48   #27
pikpok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57
Dot.: sucha skóra

Moge tylko powtórzyc po dziewczynach i potwierdzic skutecznosc nanobase ktorego efekty widac doslownie natychmiastowo ,mialam takze keranorm fantastyczny krem supernawilzajacy Przy czym radziłabym skusic sie na dzialanie od srodka suplementami np.capivit hydrocontrol i baaaaaardzo duzo wody + filtry.słyszałam jeszcze ze dobry jest cetaphil ale juz nie wiem jak z jego działaniem osobiscie nie eksperymentowałam.i powiem szczerze z autopsji ze przy suchej skórze raczej nie ma sensu kupowac balsamów zwykłych bo to nic nie pomoze na sucha skóre lepiej zainwestowac w dermokosmetyki.
pikpok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 06:45   #28
1944Halineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: sucha skóra

Ja jestem uczuleniowce, albo po kremach dostaję czerwone plamy wypieki albo suche swędzące plamy. Rewelacja !?! Ostatnio byłam u znajomych, koleżanka jest chora na cukrzycę i ma ogólnie problem z suchą swędzącą skórą. Dałam mi popróbowac swojego lepiszcza. Niezaładnie pachniało, apteką, ale zapach szybko zniknął, ale skóra rewelacja. Oan tez jest zadowolona. Ten krem świetnie nawilża ale nie natłuszcza i ponim skóra ma taki naturalny świeży kolor. Spisałam nazwę i patrzyłam na internecie, tani nie był 100 ml 22 zł ale naprawdę wystarczy odbrobina, jak za dużo sobie nałożysz to będziesz musiała ileś zetrzeć bo będzie się mazał. Ten krem w ulotce polecany jest na łuszczycę i rybią łuskę więc na suchą skóre w sam raz. Kupiłam jeszcze do kompletu żel do ciała. Trochę ciężki ale w sumie jestem zadowolona. Aha, w opisie czytamy że jest to krem do całego ciała, ja smaruję tylko na twarz i jestem bardzo zadowolona

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:16 ----------

Wybaczcie starszej kobiecie, nie podałam nazwy
HELMINAL
1944Halineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.