praca w wiezieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-27, 20:54   #1
happkiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1

praca w wiezieniu


witam ... interesuje mnie praca w wiezieniu - straznik wiezienny, lub praca biurowa. mieszkam w warszawie - moglby mi ktos powiedziec jak mozna sie tam dostac..?
jestem po licencjacie - adm bezpieczenstwa wewnetrznego.
obecnie robie rozniez z tej specjalizacji magistra.

z gory dziekuje za pomoc
happkiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 18:24   #2
myszunia 89
Raczkowanie
 
Avatar myszunia 89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Chmurka na niebie;)
Wiadomości: 134
Dot.: praca w wiezieniu

Hej.
więzienie, policja, służba celna itd. to są formacje, w których trzeba mieć przysłowiowe plecy. Ludzie pracujący już tam, grzeją stołki dla rodziny, znajomych. Ciężko, naprawdę ciężko znaleźć tam pracę. Sama jestem po tym kierunku.
Ale trzymam kciuki. Może Tobie się uda Rzecz jasna... Nie wrzucam wszystkich do jednego worka Wielu osobom się udało bez znajomości, mi niestety nie. Także głowa do góry i stanowczo podejmuj kroki, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

P.S.: Z tego co wiem na stronie zakładów karnych powinno coś być napisane o rekrutacji. Jeśli masz warunki fizyczne do tego, żeby pracować jako funkcjonariusz to masz większe szanse na to, że właśnie z tą pracą Ci się uda. Poza tym... Lepsze pieniądze dostaniesz jako funkcjonariusz i będziesz miał takie same prawa jak funkcjonariusze innych formacji
__________________
...Bo czasem trzeba się uśmiechnąć. Tak mimo wszystko, spróbować na nowo żyć. Przestać żyć w klatce zbudowanej z mieszanki wspomnień i niespełnionych marzeń. Dać z siebie wszystko. Dla siebie i tych, którzy naszego uśmiechu są warci...

Uczę się nowego życia...

Edytowane przez myszunia 89
Czas edycji: 2012-08-16 o 22:02
myszunia 89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 17:20   #3
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez myszunia 89 Pokaż wiadomość
...
Z tego co wiem na stronie zakładów karnych powinno coś być napisane o rekrutacji. Jeśli masz warunki fizyczne do tego, żeby pracować jako funkcjonariusz to masz większe szanse na to, że właśnie z tą pracą Ci się uda. Poza tym... Lepsze pieniądze dostaniesz jako funkcjonariusz i będziesz miał takie same prawa jak funkcjonariusze innych formacji
Ja tam odradzam strażnika więziennego. fakt, że to mundurów ka i wczesna emerytura zachęca, ale trzeba uważać bo ta praca znacząco wpływa na psychikę. Po kilkunastu latach pracy można jeszcze przed emeryturą przejść na rentę ale psychiczną.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 17:40   #4
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: praca w wiezieniu

Wejdź sobie teraz na strone służby więziennej, bo jest trochę ofert pracy.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 10:20   #5
kitee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: praca w wiezieniu

w pełni zgadzam się z 'myszunia 89' - ciotki, wujkowie, znajomi i ciepłe posadki ... takie są realia, łatwiej wystartujesz z tzw. "polecenia"
kitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 08:01   #6
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: praca w wiezieniu

uaktualniam temat, szukam informacji na temat pracy w więziennictwie, czy rzeczywiście taka praca wpływa na psychikę aż tak bardzo?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:46   #7
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: praca w wiezieniu

Poczytaj sobie o zjawiskach patologicznych w więzieniu to sama znajdziesz odpowiedz.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 12:36   #8
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez myszunia 89 Pokaż wiadomość
Hej.
więzienie, policja, służba celna itd. to są formacje, w których trzeba mieć przysłowiowe plecy. Ludzie pracujący już tam, grzeją stołki dla rodziny, znajomych. Ciężko, naprawdę ciężko znaleźć tam pracę. Sama jestem po tym kierunku.
Ale trzymam kciuki. Może Tobie się uda Rzecz jasna... Nie wrzucam wszystkich do jednego worka Wielu osobom się udało bez znajomości, mi niestety nie. Także głowa do góry i stanowczo podejmuj kroki, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

P.S.: Z tego co wiem na stronie zakładów karnych powinno coś być napisane o rekrutacji. Jeśli masz warunki fizyczne do tego, żeby pracować jako funkcjonariusz to masz większe szanse na to, że właśnie z tą pracą Ci się uda. Poza tym... Lepsze pieniądze dostaniesz jako funkcjonariusz i będziesz miał takie same prawa jak funkcjonariusze innych formacji
Popieram wypowiedź koleżanki. Sama coś o tym doskonale wiem i nie ukrywam, żeby nie znajomości w rodzinne to cóż bym "z buta: chodziła i nie miała otwartej drogi na pewne stanowiska, a o przeniesieniu to w góle bym zapomnieć mogła.

Odnośnie pełnienia fukcji strażnika więziennego, babki tam to rzadkość na ogół są wychowawcami, ale żeby zostać wychowawcą trzeba mieć mgr z resocjalizacji
---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez happkiz Pokaż wiadomość
witam ... interesuje mnie praca w wiezieniu - straznik wiezienny, lub praca biurowa. mieszkam w warszawie - moglby mi ktos powiedziec jak mozna sie tam dostac..?
jestem po licencjacie - adm bezpieczenstwa wewnetrznego.
obecnie robie rozniez z tej specjalizacji magistra.

z gory dziekuje za pomoc
Polecam być funkcjonariuszem SW i pracować za biurkiem - robota marzenia, ale niestety nierealna dla przeciętnego Kowalskiego. Czasem nawet jeśli spełnisz wymagania formalne to i na rozmowę Cię nie zaproszą

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
uaktualniam temat, szukam informacji na temat pracy w więziennictwie, czy rzeczywiście taka praca wpływa na psychikę aż tak bardzo?
Ryje mózg, tak samo jak praca w Policji. Tyle, że w Policji masz doczynienia także z osobami, które nie wymagają resocjalizacji. W zakładach penitencjarnych ludzie, którzy tam pracują 5-10 lat już korzystają z pomocy psycholicznej, a czasem nawet psychiatrycznej, bo dawno by sobie kulką w łeb dali.

Edytowane przez Kornelciaczek
Czas edycji: 2014-03-19 o 16:39
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 17:18   #9
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Kornelciaczek Pokaż wiadomość
Odnośnie pełnienia fukcji strażnika więziennego, babki tam to rzadkość na ogół są wychowawcami, ale żeby zostać wychowawcą trzeba mieć mgr z resocjalizacji, a nie innego kierunku.


---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------


Ryje mózg, tak samo jak praca w Policji. Tyle, że w Policji masz doczynienia także z osobami, które nie wymagają resocjalizacji. W zakładach penitencjarnych ludzie, którzy tam pracują 5-10 lat już korzystają z pomocy psycholicznej, a czasem nawet psychiatrycznej, bo dawno by sobie kulką w łeb dali.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Aby zostać wychowawcą w więzieniu należy mieć wykształcenie wyższe mające zastosowanie w resocjalizacji. A to jest ogromna różnica.
Często jest tak, że bardziej pożądani są kandydaci po innych kierunkach, aniżeli resocjalizacja ( w zależności od tego, na co jest zapotrzebowanie, jaki typ oddziału, zakładu karnego).
Ostatnio w pewnym zakładzie karnym był nabór na wychowawców, gdzie pożądane były osoby po AWF-ie, ze względu na zapotrzebowanie na prowadzenie dużej ilości zajęć sportowych z osadzonymi. Czyli realizowanie programu opartego na resocjalizacji przez sport.
Osobiście znam wychowawców więziennych po filozofii, geografii, historii i jeszcze innych kierunkach niby nie związanych z resocjalizacją, a potrafią te dziedziny doskonale zastosować w swojej pracy.


Także zastanów się zanim napiszesz takie bzdury- wielu ludzi marzy o pracy w więzieniu, po przeczytaniu takich informacji pójdą na resocjalizację, która kształci bezrobotnych, a kierunek ten wcale ich szans na dostanie się do więziennictwa nie zwiększy jak i nie przygotuje na pracę w takim miejscu.

Przestań generalizować. To o czym piszesz może i się zdarza(raczej na pewno), ale to, że słyszałaś o jednym, czy dwóch takich przypadkach, nie znaczy, że wszystkim ta praca ryje łeb. Znam osoby z 10cioletnim stażem wzwyż w więziennictwie, które nie mają potrzeby korzystania z pomocy ani psychologa, ani psychiatry... a żyją i jeszcze kulki w łeb sobie nie strzelili. Po prostu mają odpowiednie predyspozycje do tej pracy oraz powołanie. Dlatego też rekrutacja do SW ma tyle etapów i tak ciężko się tam dostać. Aby wyeliminować jednostki, które do pracy tej się nie nadają.

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
uaktualniam temat, szukam informacji na temat pracy w więziennictwie, czy rzeczywiście taka praca wpływa na psychikę aż tak bardzo?
W jakiś sposób na pewno. Ale to wszystko zależy od indywidualnej jednostki- od jej podejścia, motywacji do pracy predyspozycji itp. Są ludzie którzy wychodzą bez szwanku, po opuszczeniu murów więzienia wracają do normalnego życia, a są tacy, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić. Wszystko zależy od psychiki konkretnej jednostki. Więc nikt Ci tu nie odpowie ogólnie jak bardzo ta praca wpływa na psychikę. Zależy też jaką pracę w więziennictwie masz na myśli i jaki typ zk czy aś, bo są różne i to gdzie się trafi też odgrywa bardzo istotną rolę. W różnych zakładach są różne typy przestępców, jak i różna atmosfera między samymi pracownikami. Czasami niezdrowa atmosfera między personelem może bardziej zryć psychę, niż sam fakt pracy z osobami osadzonymi. Niewątpliwie jest to praca w stresie.

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2012-11-15 o 17:23
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 08:54   #10
kasiula_87
Raczkowanie
 
Avatar kasiula_87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 52
Dot.: praca w wiezieniu

Praca w więzieniu musi być straszna !
kasiula_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 22:11   #11
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez kasiula_87 Pokaż wiadomość
Praca w więzieniu musi być straszna !
Absolutnie nie Wiele osób, które są tam z powołania nie wyobraża sobie innej pracy.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-06, 22:37   #12
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Absolutnie nie Wiele osób, które są tam z powołania nie wyobraża sobie innej pracy.
Zgadzam się. Praca w więzieniu nie jest straszna tylko naprawdę trzeba czuć, że chcemy tam pracować i mieć to"powołanie". Osoby, które pracują tam tylko "dla stołka" bądź dla pieniędzy robią nie tylko sobie krzywdzę ale także osadzonym. Żeby pracować ze skazanymi trzeba czuć to i trzeba mieć chęć pomocy im. W większości naszych ZK osoby dostały się z przypadku i dlatego mamy taką resocjalizację...
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 09:26   #13
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Praca w więzieniu nie jest straszna tylko naprawdę trzeba czuć, że chcemy tam pracować i mieć to"powołanie". Osoby, które pracują tam tylko "dla stołka" bądź dla pieniędzy robią nie tylko sobie krzywdzę ale także osadzonym. Żeby pracować ze skazanymi trzeba czuć to i trzeba mieć chęć pomocy im. W większości naszych ZK osoby dostały się z przypadku i dlatego mamy taką resocjalizację...
Wg mnie to temat rzeka i do polemizowania. Chodźby dlatego, że każdy może wykonywać każdą pracę z "przypadku". Po prostu wiele mogło na to czynników wpłynąć, a to że już znalazł się w ZK może i "przypadek", ale też nie do końca w końcu musiał/a wykazać się odpowiednimi predyspozycjami. Jednak Ty (czego Ci nie życzę) możesz chcieć "naprawiać świat i tych ludzi", będziesz robiła to z sercem i lepiej od Pana/i X, a się nie dostaniesz, a to z braku wakatu, a to na którymś etapie procesu rekrutacji polegniesz, itp. Po prostu każdy robi to co "musi", a nie chce - przynajmniej dotyczy to większości dzisiejszego społeczeństwa i w dzisiejszych czasach.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 23:30   #14
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: praca w wiezieniu

Nie chodzi o naprawianie świata tylko po prostu miałam do czynienia z ludźmi, którzy pracują tam bo mu "tata załatwił pracę" i po roku pracy mają wszystko gdzieś, także dziękuję za takiego pracownika.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 10:15   #15
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Nie chodzi o naprawianie świata tylko po prostu miałam do czynienia z ludźmi, którzy pracują tam bo mu "tata załatwił pracę" i po roku pracy mają wszystko gdzieś, także dziękuję za takiego pracownika.
Tyle że w naszym kraju standart i nie zmieni się to jeszcze przez bardzo długi czas, dlatego mamy taką resocjalizację, jako mamy.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 22:34   #16
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: praca w wiezieniu

NIestety i bardzo nad tym ubolewam... oby kiedykolwiek te realia się zmieniły.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 07:15   #17
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
NIestety i bardzo nad tym ubolewam... oby kiedykolwiek te realia się zmieniły.
.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 10:45   #18
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Praca w więzieniu nie jest straszna tylko naprawdę trzeba czuć, że chcemy tam pracować i mieć to"powołanie". Osoby, które pracują tam tylko "dla stołka" bądź dla pieniędzy robią nie tylko sobie krzywdzę ale także osadzonym. Żeby pracować ze skazanymi trzeba czuć to i trzeba mieć chęć pomocy im. W większości naszych ZK osoby dostały się z przypadku i dlatego mamy taką resocjalizację...
Nie chce uogólniać ale to prawda. Znam dwóch strażników więziennych naprawdę uważam ich za psychopatów... sami powinni się zresocjalizować. Jeżdzenie po pijaku - norma, bójki- norma. Drugą pensję dorabiają sobie za przemyt narkotyków czy innych niedozwolonych rzeczy.
A co najgorsze- robią z siebie "bohaterów" bo tak ciężko niby mają
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 09:31   #19
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: praca w wiezieniu

Z kim się zadajesz - takim się stajesz
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 22:29   #20
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: praca w wiezieniu

W jakimś stopniu może zajść w nas zmiana. Trzeba pomyśleć, że jest to specyficzne środowisko. Różne zbrodnie, przestępstwa czy wykroczenia w jakiś sposób w naszej psychice osiadają. Widzą w tv oczywiście zgnębili byśmy takiego osobnika ale niestety w tej pracy nie można tak się zachować. Decydując się na taki zawód liczyć się trzeba z konsekwencjami i tym, że odpowiadamy za drugiego człowieka.
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 15:52   #21
Hultaj_szydelko
Przyczajenie
 
Avatar Hultaj_szydelko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: praca w wiezieniu

ja bym chciała powrócić do bardziej przyziemnych kwestii, mianowicie - jak wygląda sama rekrutacja do SW? z tego, co patrzyłam na stronie rekrutacja składa się z etapów tak jak rekrutacja do Policji.. chyba że coś pokręciłam mógłby mnie ktoś oświecić?
__________________
Moje dziergane misie:

http://www.facebook.com/Hultaj.szydelko

Czasem sama się dziwię, co mi do głowy przychodzi..
Hultaj_szydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:13   #22
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Hultaj_szydelko Pokaż wiadomość
ja bym chciała powrócić do bardziej przyziemnych kwestii, mianowicie - jak wygląda sama rekrutacja do SW? z tego, co patrzyłam na stronie rekrutacja składa się z etapów tak jak rekrutacja do Policji.. chyba że coś pokręciłam mógłby mnie ktoś oświecić?
Z tego co się orientuje, to rekrutacja jest bardzo podobna. Testy, ewentualna rozmowa kwalifikacyjna i chyba tyle.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 16:51   #23
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Hultaj_szydelko Pokaż wiadomość
ja bym chciała powrócić do bardziej przyziemnych kwestii, mianowicie - jak wygląda sama rekrutacja do SW? z tego, co patrzyłam na stronie rekrutacja składa się z etapów tak jak rekrutacja do Policji.. chyba że coś pokręciłam mógłby mnie ktoś oświecić?
Zbliżona, ale masz zupełnie inne testy sprawnościowe i inne psychologiczne, nie ma etapu wywiadu zorganizowanego, a wcześniej na samym początku zapraszają Cię jak spełnisz wymagania formalne na rozmowę kwalifikacyjną.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 23:54   #24
Hultaj_szydelko
Przyczajenie
 
Avatar Hultaj_szydelko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: praca w wiezieniu

dziękuję a ta rozmowa zahacza o kwestie specjalistyczne, czy standardowo, czemu chciałaby Pani pracować w więzieniu? planuję powoli się przygotowywać do testów sprawnościowych bo z tym u mnie słabiuuutko ;p z tym, że nie wiem czy poczekać z zabawą w rekrutację aż skończę studia..
__________________
Moje dziergane misie:

http://www.facebook.com/Hultaj.szydelko

Czasem sama się dziwię, co mi do głowy przychodzi..
Hultaj_szydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 10:57   #25
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez Hultaj_szydelko Pokaż wiadomość
dziękuję a ta rozmowa zahacza o kwestie specjalistyczne, czy standardowo, czemu chciałaby Pani pracować w więzieniu? planuję powoli się przygotowywać do testów sprawnościowych bo z tym u mnie słabiuuutko ;p z tym, że nie wiem czy poczekać z zabawą w rekrutację aż skończę studia..
Zależy od komisji, nie wiem co tam dokładnie jest i o co pytają. Testy sprawnościowe są banalne - naprawdę i nie ma z czego tam się przygotowywać, chyba że chcesz to biegaj. Nie rozczaruj się, ale jeśli nie ma oficjalnego naboru ze strony sw no to niestety Twoje podanie może i rok leżeć i cisza, albo napiszą, że z braku laku nie potrzebują nikogo, itp. I wcale nawet na rozmowie nie musisz być. Do tej formacji naprawdę ciężko się jest dostać, chyba że gdzieś nowe więzienie/areszt otwierają to wtedy masz duże szanse. Jednak POWODZENIA!
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 23:21   #26
Hultaj_szydelko
Przyczajenie
 
Avatar Hultaj_szydelko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: praca w wiezieniu

nie no, jasne że nie będę na marne wysyłać dokumentów jeśli nie będą prowadzić naboru, ale sprawdzam sobie co jakiś czas gdzie szukają pracowników.. nie zależy mi na tym, żeby zacząć tam pracę za miesiąc, po prostu chciałabym pracować w więzieniu a jeśli w międzyczasie będę zajmować się czymś innym - no problem
__________________
Moje dziergane misie:

http://www.facebook.com/Hultaj.szydelko

Czasem sama się dziwię, co mi do głowy przychodzi..
Hultaj_szydelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 15:18   #27
marynazeWsi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Bielsko
Wiadomości: 24
Dot.: praca w wiezieniu

Pracuje jako psycholog - wychowawca w domu poprawczym, niestety jest położony na wsi.kazdy woli większe miasto, może warto zmniejszyć poprzeczkę i zacząć w mniejszej miejscowości.Jest trudno, są też fajne chwile.Do pracy powinno się podchodzić z "sercem", no i z wiedzą..inaczej się nie da.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Edytowane przez marynazeWsi
Czas edycji: 2013-07-09 o 15:20
marynazeWsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 10:50   #28
ep41115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 24
Dot.: praca w wiezieniu

Oferty pracy w SW: http://www.sw.gov.pl/pl/praca/

W chwili obecnej najtrudniej jest się dostać. Po 2 latach otrzymuje się służbę stałą. Po tym okresie jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie może liczyć na awans. Kobiety mają w tej chwili łatwiej. Jest ustawa która mówi, że *% oficerów muszą być kobiety, więc o awans będą miały łatwiej. Najtrudniej jest się dostać, potem już leci i na pagon zacznie spadać belki.
__________________
Moje ulubione fryzury
ep41115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:07   #29
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca w wiezieniu

Cytat:
Napisane przez ep41115 Pokaż wiadomość
Oferty pracy w SW: http://www.sw.gov.pl/pl/praca/

W chwili obecnej najtrudniej jest się dostać. Po 2 latach otrzymuje się służbę stałą. Po tym okresie jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie może liczyć na awans. Kobiety mają w tej chwili łatwiej. Jest ustawa która mówi, że *% oficerów muszą być kobiety, więc o awans będą miały łatwiej. Najtrudniej jest się dostać, potem już leci i na pagon zacznie spadać belki.
Po 2 latach jak juz cos jest sie w sluzbie stalej. Awans jest mozliwy wtedy gdy sa wolne wakaty na dany korpus. Poza tym nie ma juz tak dobrze jak kiedys, ze jak sie przychodzilo z wyzszym wyksztalceniem to sie dostawalo na dzien dobry ml. chor. - teraz zaczyna sie od szer. i wszystko wymaga czasu.

Edytowane przez Kornelciaczek
Czas edycji: 2014-03-19 o 16:32
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:45   #30
rybka92
Raczkowanie
 
Avatar rybka92
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 397
Dot.: praca w wiezieniu

a po całych tych rozmowach kwalifikacyjnych tez się idzie na szkółkę tak jak w Policji ?
rybka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-03 10:28:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.