za i przeciw solarium;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-15, 15:20   #31
PAMCIA
Rozeznanie
 
Avatar PAMCIA
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 553
Dot.: za i przeciw solarium;)

NIESTETY... i wyglądają okropnie...trzeba znać granice
PAMCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 15:54   #32
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: za i przeciw solarium;)

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem solarium, mimo ze tam nie chodze nigdy nie bylem i nie zamierzam pojsc. Dziewczyny w mlodym wieku dostaja zmarszczek od tego, dodatkowo jakis takich dziwnych, poprzeczno-podluzno-kolistych, dodatkowo jesli sie odpowiednio nie nawilza cery. Opalone, brazowe dziewczyny sa a fe i mi sie w ogole nie podobaja, kojarza mi sie z blacharami, owszem nie totalna bladosc, ale lekka opalenizna sloncem umajonym jak najbardziej
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 13:30   #33
cleo33
Przyczajenie
 
Avatar cleo33
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: za i przeciw solarium;)

Cytat:
Napisane przez PAMCIA Pokaż wiadomość
no ale tzreba pamietać o nawilżaniu...na twarz i resztę ciała jak już idziesz...
dzieki a co proponujesz do nawilzania??
__________________
" Lepiej żałować że się coś zrobiło niż żałować że się tego nie zrobiło"
cleo33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:24   #34
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: za i przeciw solarium;)

ja uważam, że mimo wszystko solarium ma więcej wad niż zalet. przyspisza ono proces starzenia się skóry, powoduje przebarwienia, które wyglądają bardzo brzydko.niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.proponuję wizytę u dermatologa,zobaczycie co powie na temat solarium i opalani sie w ogóle
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 16:16   #35
PAMCIA
Rozeznanie
 
Avatar PAMCIA
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 553
Dot.: za i przeciw solarium;)

Cytat:
Napisane przez cleo33 Pokaż wiadomość
dzieki a co proponujesz do nawilzania??
najlepiej jakieś z faktorem... np. firm typu soleo, australian gold czy ergoline (takie powinno się dostac w solarium, lub innych firm)...lub jakieś drogeryjne z faktorem...a po solarium można nałożyć zwykły balsam nawilżający...ja to pójde na solarium przed studniówką... bo tak nie chodzę
PAMCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 08:41   #36
Monicoor
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 496
Dot.: za i przeciw solarium;)

nie maj ednoznacznego za i przeciw najwazniejszy umiar
ja sobie chodze kilka razy w lecie i pozniej w zimie przerwa

samoopalacze okej tylko ja bym sie bala tym buzi posmarowac, ktora i tak mi sie nei opala ale puder w kuleczkach zalatwia problem
Monicoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 10:37   #37
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: za i przeciw solarium;)

ja lubie czasem wygrzac sie na solarium... mam sniada cere ale zima po pracy uwieeelbiam wylezec sie w ciepełku nie codziennie naturalnie ale m.w. raz na dwa-trzy tygodnie wyleguje sie przez 10 min na łóżku opalającym... latem nie, a juz szczególnie jak jest gorąco... czyli w roku łącznie na solarce jestem jakies 16 razy po 10 min odliczając ciepłe miesiace... wątpie czy wywoła to u mnie raka i inne tak naglosnione powikłania... jakby to było tak groźne byłoby niedozwolone, a uwazam ze wszystko jest dla ludzi - tylko z rozsądkiem!

ps
chodze do solarium w gabinecie dermatologicznym, dermatolog mówi ze te łózka jakies inne sa od popularnych.... napewno tak szybko nie opalaja jak te w solariach typowych i nie spotkałam sie zeby drazniły nawet blada skóre, obowiązkowe jest tez zakrywanie pieprzyków (plasterki sa w recepcji), okularki ochronne, krem jakis nawilżający do dyspozycji, pani która doradzi ile czasu sie na początku opalac a nie taka która machnie reka, byleby jak najwiekszy zysk miec... moze warto takiego solarium poszukac?
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-30, 13:39   #38
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: za i przeciw solarium;)

to faktycznie,jezeli juz chodzić na solarium to pewnie lepiej wlasnie do takiego gabinetu dermatologicznego bo dermatolog pewnie zawsze jest gdzies w poblizu i lozka tez maja pewnie lepsze.ale ja i tak na solarium nie chodze w ogole,jakos nie czuje potrzeby poza tym moj typ skóry to skóra wrażliwa no i karnacje mam jasną.wole uważać na siebie
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 13:47   #39
Daria1707
Zakorzenienie
 
Avatar Daria1707
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 067
GG do Daria1707
Dot.: za i przeciw solarium;)

Cytat:
Napisane przez nick_OLA Pokaż wiadomość
absolutnie popieram

uważam że wszystko dla ludzi - ważny jest umiar

w zeszłym roku przed wakacjami poszłam raptem 3 razy (6min, 10min,10min) wystarczyło - byłam muśnięta słońcem, nie spalona jak niektóre skwarki wychodzące z tuby ... opalenizna trzyma mi się aż do teraz (oczywiście jest bardziej stonowana, ale jest)

dziewczyny wcześniej pisały o zmarszczkach, starzeniu skóry, czerniakach itd ... jest to oczywiści prawdą aczkolwiek przy CIĄGŁYM, NADMIERNYM korzystaniu z solarium

jeśłi ktoś pozwala sobie na wizyty w solarce 3 - 6 razy w roku ... nie powinien nabawić się w/w dolegliwości

o wiele bardziej cerę niszczy zła dieta, papierosy, brak higieny ... nieraz dermatolog wysyła na dwa, trzy seanse do solarki w celach zdrowotnych poza tym ... solarka działa relaksującą/poprawia humor <tak jak promienie słoneczne>

więc wszystko jest do użycia ale w odpowiednich ilościach

mysiamysia i ja mamy to szczęście że myśłimy rozsądnie i nie przesadzamy ... niestety większość kobiet w sprawie solarki grubo przesadza :/

i niby opalenizna trzyma Ci sie jeszcze zeszłego roku?BAJKA DLA DZIECI jak dla mnie..
Daria1707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 14:00   #40
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: za i przeciw solarium;)

tez mi sie w to nie chce wierzyc no ale coz...
a co do solarium..chodzilam okazyjnie przed swoja studniowka a i tak ofekty byly mizerne a kasa wywalona w błoto.. poza tym skóre miałam tak sucha pomimo balsamow ze szok
moze sprobuj na poczatek wyjsc na slonce z umiarem, (ja tez jestem czerwona po sloneczku), przeciez skoro na sloncu robisz sie czerwona to na solarium pewnie tez tak bedzie.
Teraz juz prawie czerwiec, sloneczko swieci, czesc znajomych wygada jak skwarki, a ja blada jestem strasznie i szczerze-nie chce mi sie opalac
blada skóra tez moze byc piekna, byle zadbana.
a na opalanie przyjdzie czas, kiedys mialam na to szał, chcialam byc opalona i wylegiwalam sie na sloncu, w solarium tez mnie widywano. Tylko ze opalenizna z solarium jest bardzo nietrwała, no i wyglada-co tu duzo mowic-sztucznie. ja jestem absolutnie na NIE.
anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 12:44   #41
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: za i przeciw solarium;)

dokładnie, opalenizna z solraium wygląda sztucznie i całkiem inaczej niz opaleznizna od słońca.i mocno opalona skóra wcale nie wygląda ani ładnie ani zdrowo.lepiej wyjdz sobie trochę na słońce ale uważaj i zawsze stosuj kremy z filtrem a jak tylko poczujesz,że gdzieś mocniej cię piecze to dosmaruj sie kremem bo ze słońcem nie ma zartów
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 19:03   #42
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: za i przeciw solarium;)

przestroga dla dziewczyn, które przed czymś-tam chcą pierwszy raz iść na solarium:

ja nigdy nie chodziłam, bo mam lekką klaustrofobię. aż w końcu się przemogłam, poszłam przed dość ważną randką... mój chłopak mnie nie poznał nie dlatego, że się opaliłam, ale z powodu jakiejś dziwnej reakcji alergicznej, której nigdy wcześniej nie miałam (a opalałam się nad różnymi morzami bez nawet najmniejszych zaczerwienień). byłam czerwona i spuchnięta jak balon!!! do tej pory nie wiem, skąd to się wzięło. solarkę omijam, chociaż nie wydaje mi się, żeby to konkretnie od tego było. ale eksperymentowanie przed co ważniejszymi momentami dla nas jest zbyt ryzykowne. spróbujcie wcześniej jak już!!! i nie przesadzajcie. taka solarkowa opalenizna "na mahoń" jest naprawdę "out". modna za to jest zdrowa cera z naturalnym kolorkiem i niewinnie zarumienionym policzkiem
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 08:16   #43
cleo33
Przyczajenie
 
Avatar cleo33
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: za i przeciw solarium;)

i byłam! poszłam raz na 5min i dwa razy po10min i jestem szczerze mowiac jak narazie zadowolona
__________________
" Lepiej żałować że się coś zrobiło niż żałować że się tego nie zrobiło"
cleo33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.