dziwne krostki na wargach sromowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-22, 12:12   #1
margo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 34

dziwne krostki na wargach sromowych


Od 2 miesięcy pojawiają mi się w okolicach warg sromowych wiekszych oraz rzadziej na wzgórku łonowym pojedyncze, czerwone krostki. Nie bolą one - wyglądają trochę jak pryszcze, po wyciśnięciu zauważam coś w rodzaju twardej gródki, która znajduje się dość głęboko w skórze. Po wyciśnięciu bardzo szybko się goi ale za parę dni wyskakuje nowa w innym miejscu. Dodatkowo od czasu kiedy zaczęły mi wyskakiwać krostki czuję szczypanie w okolicach łechtaczki/wew.warg sromowych. Nie szczypie mnie cały czas, tylko czasami, co kilka dni ale to trwa od 2 miesiecy. Mam stałego partnera - u niego nie zauwazyłam żadnych zmian. Mam umówioną wizytę u ginekologa ale dopiero za tydzień, więc chciałabym do tego czasu się mniej więcej dowiedzieć co to może być. W internecie dużo czytałam na temat kiły. Czy moje objawy mogą być jej oznaką?I czy mogłam się nią zarazić w jakiś inny - (nie płciowy) sposób?np. przez korzystanie z publicznej toalety? a może to tylko jakieś zapalenie mieszków włosowych?
Bardzo prosze o szybką odpowiedz co może być przyczyną moich dolegliwości.
margo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 12:23   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Mogą to być zwykłe potówki zobaczysz co lekarz powie. Mnie się właśnie potówki robią, ale czasem tak wielkie jak ziarnko grochu no i bolą
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:25   #3
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

ja myślę że tak się Ci robi po depilacji. albo tak jak kolezanka wyzej - potówki
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:13   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Mi się czasem robi, ale taka duuuża czerwona krosta, która boli. Zawsze ją wyciskam, bo jest wypełniona białym płynem. Potem się goi i po sprawie. Myślę, że to właśnie coś a'la potówka.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 18:13   #5
margo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 34
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

no to mnie troche uspokoiłyscie bo po tym wszystkim czego sie w internecie naczytałam juz miałam najczarniejsze myśli. Zobaczymy co lekarz powie...jeszcze tydzien musze wytrzymac w niepewności
margo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 20:24   #6
Lauraaa_21
Przyczajenie
 
Avatar Lauraaa_21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Witaj
Ja też mam takie krostki, chyba ze 4 i nie mogę się ich pozbyć. Czasem trochę swędzą. Pokazałam to mojej ginekolog, nie wiedziała od czego są, ale dała mi taki spray i miałam wieczorem się nim tam pryskać. Fakt, że mniej swędzi już po tym spray'u, ale nadal nie zeszło. Więc znów muszę się wybrać do mojej ginekolog, i tym razem da mi skierowanie do dermatologa tak jak mówiła, w razie gdyby to nie ustąpiło.
Dodam jeszcze, że u mnie to na pewno nie jest od golenia, ponieważ je od początku ciąży zaprzestałam tak jak mi moja gin poradziła. A wcześnej w sumie i tak rzadko goliłam, bo potem strasznie podrażnioną skórę mam i nic na to nie pomagało.
A co do tej kiły.... to ja się na to badałam i ujemny wynik miałam.
__________________
23 tydzień ciąży


Kochałam, kocham i będę kochała...
Lauraaa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 20:42   #7
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Mi się pojawiają takie twarde krostki po depilacji, czasami bolą, ale zazwyczaj nie. Przekłuwam je igiełką i wyciskam, bardzo często wychodzi biała grudka z włoskiem, który wrastał mi pod skórę i wywoływał stan zapalny, więc może u Ciebie też włoski wywołują jakiś stan zapalny.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 22:38   #8
margo87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 34
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Mi się pojawiają takie twarde krostki po depilacji, czasami bolą, ale zazwyczaj nie. Przekłuwam je igiełką i wyciskam, bardzo często wychodzi biała grudka z włoskiem, który wrastał mi pod skórę i wywoływał stan zapalny, więc może u Ciebie też włoski wywołują jakiś stan zapalny.
Właśnie mi też taka biała grudka wychodzi, tylko ze bez włoska;p no to szczypanie koło łechtaczki mnie niepokoi. Jedno z drugim chyba ma jakiś zwiazek bo mniej wiecej w tym samym czasie pojawiły sie oba te objawy. Kurcze dziwne jest to, ze te krostki wcale nie bolą, tylko tak wyskakują i poprostu sa dopóki ich nie wyduszę.
margo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 23:01   #9
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

prawdopodobnie to kwestia wrastających włosków
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 12:43   #10
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: dziwne krostki na wargach sromowych

Mysle ze to od wloskow, a to szczypanie to moze odrastajace wloski, no lechtaczka jest bardzo unerwiona i nawet takie cos czuc mocno, tez mnie uwieraja wloski w to miejsce i dlatego je wlasnie depiluje, wcale nie dla wygladu.
Mozesz miec wrastajace wloski, podraznienie po goleniu albo zapalenie mieszkow. Ale to nic z czym trzeba isc do lekarza, raczej robic peeling, uzywac ostrej zyletki zawsze (1 maszynka 3-4 razy tylko) i mozna krem zmiekczajacy przeciw wrastaniu wloskow stosowac.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.