Jak to jest z tym zbożem i glutenem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-15, 21:10   #1
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57

Jak to jest z tym zbożem i glutenem..


Jestem lekturach dwóch książek z Dietą Paleo. Dieta paleo ma trochę wytycznych że tak powiem, ale dla mnie najważniejszą jest fakt, że wyklucza pokarmy zbożowe.. Chodzi zarówno o białą czystą mąkę jak i pełne ziarna czyli np pełnoziarnisty chlebek razowy.. Jest napisane, żeby ziarna zostawić 'dla ptaków', bo nam nie służą i są przyczyną chorób cywilizacyjnych.

Jako, że sama odczuwam problemu zdrowotne np zgagę, refluks, zespół jelita drażliwego, migreny, pomimo że jem niby ZDROWO. Zainteresował mnie ten temat i planuje porzucić gluten i wszelakie ziarna na razie na miesiąc, aby zobaczyć i poczekać jak organizm zareaguje.

Stad też moje pytanie - czy Wy macie jakieś doświadczenia związanie z pszenicą i zbożami, i ogólnie dietą bezglutenową?
001basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 21:13   #2
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

Ja wykluczyłam zupełnie wszystkie "białe" produkty. Ryż brązowy, makron pełnoziarnisty, chlebek tak samo.

Moja współlokatorka ma celiakię więc jest zmuszona być na diecie bezglutenowej
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 10:24   #3
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

Też wprowadzam paleo Na razie mam jeszcze problemy z zupełnym odstawieniem nabiału. Produkty zborzowe bardzo, bardzo sporadycznie zdarza mi się zjeść (średnio 2-3 razy w miesiącu) i powiem Ci, że wcale nie czuję się gorzej, wręcz przeciwnie. Natomiast zauważyłam coś innego. Ostatnio było kiepsko z kasą, chciałam kupić coś taniego do zjedzenia - kupiłam bułkę - i organizm zbuntował się na całego - w pierwszej chwili myślałam, ze to grypa żołądkowa: straszne skurcze, mdłości, biegunka, ale następnego dnia było już dobrze. Próbę z bułką powtórzyłam z ciekawości - efekt ten sam jak poprzednio.
Jak więc widać dla mnie chyba gluten nie wskazany
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 12:05   #4
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

widać Twój organizm wie już co jest dla niego dobre i sam sobie postawił diagnozę no ja zaczynam, troche dziwnie ale poki co daje radę
001basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 15:26   #5
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

Ja miałam problem ze śniadanami. Rano mam bardzo mało czasu, a płatki czy chlebek to bardzo szybko się robi
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 00:03   #6
_ Monique _
Przyczajenie
 
Avatar _ Monique _
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 9
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

Można powiedzieć, że ja tez w pewnym stopniu stosuje się do diety paleo od połowy wakacji Tylko, że tak nie do końca.
Tzn nie jem chleba, ziemniaków, nabiałów z mleka krowiego, mleka, serów, śmietan itp (ale z koziego tak, tyle że sa drogie, no i mleko sojowe, bo pyszne jest), cukru, miodu (zamiast tego słodzę ksylitolem, a tez jest drogi), czekolady zwykłej (ale gorzką, powyżej 70% tak, bo jestem czekoladoholikiem tyle że do tego zaraz wrócę), makarony (jem chiński, ryzowy), masła, oleju (tylko oliwa z oliwek), boczku itp (staram sie jeśc chude mieso, a najbardziej ubustwiam łososia). Przez pewien czas nie jadłam tez ryżu białego, bananów, arbuzów, winogron, wędlin, pasztetów... Ale to niestety nie takie proste. O ile przez wakacje moge nie jeśc tych rzeczy, to teraz jest to niemozliwe. Owszem, prawie codziennie robie sobie jakąs sałatkę warzywną do szkoły, albo jakis misz-masz z tego, co znajde w lodówce, tylko że to nie wystarcza. Dlatego robie sobie kanapki z chlebkami ryzowymi (tymi okragłymi), dodajac czasem pasztet, wędlinę.. Tutaj jest problem. Od długiego czasu walczę z trądzikiem. To była przyczyna, dla której zaczełam stosowac tą diete. Faktycznie troche pomaga, jest róznica, a to, że schudłam to efekt dodatkowy, niezmierzony xD A i tak byłam szczupła. W kazdym razie bardzo zwracałam do tej pory uwage na Indeks Glikemiczny. Niestety wychodzi na to, że te chlebki ryzowe maja wysokie ig, tak jak makaron ryzowy. A tu zdziwienie, bo tak na prawdę po ich zjedzeniu nie odczuwam róznicy. Inaczej znowu jest po zjedzeniu gorzkiej czekolady, rzekomo o niskim ig. Ja od razu moge wyczuc, co jest wysokoglikemiczne. Skok insuliny powoduje powiekszenie sie zmian na twarzy -.- Natknęłam sie na taka stronę http://www.instytutirl.com.pl/index5.php . Piszą tam, że cała teoria o indeksie glikemicznym to wprowadzanie ludzi w błąd. Indeks glikemiczny opisuje właściwości węglowodanu, zawartego w danym pokarmie, a nie uwzględnia ilości tego węglowodanu. Twierdzą tam, że gorzka czekolada tak na prawdę powoduje duze zmiany, a biały ryz jest jak najbardziej wskazany tak jak ziemniaki, arbuzy itp oraz coca-cola?!. Nawet zalecaja robienie takich chlebków... W sumie to nawet mnie troche przekonali. Boz z tym błędem z ig to jest tak.. taki przykład:"Widać to doskonale na przykładzie takich dwu "napojów": pierwszy napój to okruszek cukru, zalany szklanką wody, drugi napój to pół szklanki cukru też zalane szklanką wody do pełna. Oba te "napoje" mają taki sam wysoki indeks glikemiczny 70 (bo w obu węglowodanem jest cukier o IG = 70, a ilość tego cukru nie ma znaczenia dla wartości IG). Łatwo zgadnąć, który z tych napojów bardziej zwiększa zawartość glukozy we krwi. Pouczającym przykładem jest też arbuz, który ma wysoki IG, ale to przecież prawie sama woda i można go sporo zjeść bez obawy o poziom glukozy." Wydaje sie, że maja tu rację. Inna ich opinia to to, że w zwykłym chlebie niedobre jest to, że ziarna sa rozdrobnione (mąka) przerwane są jakies tam wiązania skrobii i przez to glukoza wchłania sie znacznie szybciej (Czy jakos tak xD) I tu zdaje sie pojawia sie problem glutenu.... Mozliwe, że to było tez w ksiażce o diecie paleo... nie pamietam już xD Whatever. Chodzi o to, ze całe ziarna są jak najbardziej zdrowe i dobrze nam służą. Czy to prawda? Wnioskuje że tak.

Wszystko by było pieknie, gdyby nie to, że w internecie sa opinie, że ten instytut to jedna wielka ściema, jakas lewa organizacja złożona przez 1 osobę, a ich badania nie maja potwierdzenia. Macie moze jakies przemyślenia na ten temat ? Bo ja juz jestem zgubiona w tym wszystkim -.- Jak to jest z tym ig?
To dla mnie ważne, bo różnica jest kolosalna!

Ale JESLI CHODZI O DIETE PALEO, a raczej o stosowanie sie do niektórych jej zaleceń, to musze powiedzieć, że wpływa baaaardzo korzystnie. Poprawia stan cery, spada waga, a gdy na początku stosowałam się do niej bardziej niz teraz miałam całkowicie płaski brzuch! Jak słowo daje! A co najważniejsze świetnie sie czuję. Ja ogólnie mało spię i kiedys byłam przez to nie do zycia, a teraz wgl nie ma to prawie wpływu. Głowa mnie nie boli i jestem bardziej skoncentrowana Widze róznice zwłaszcza, gdy pozwole sobie np na takiego mcflurrego z Mcdonalda xD Mój organizm daje mi do zrozumienia, ze takich smieci to on juz nie przyjmuje xD Ogólnie BARDZO POLECAM!

Jeśli ktos dobrnął do końca to gratuluje ^^

---------- Dopisano o 02:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

ha ha własnie sama sobie odpowiedziałam na pytanie! ;D tzn znalazłam odp. Ludzie sa wprowadzani w błąd. INDEKS GLIKEMICZNY NIE MA ZNACZENIA. Liczy sie ŁADUNEK GLIKEMICZNY. Pocztajcie http://www.wiadomosci24.pl/artykul/i...79-2--1-d.html

Wynika z tego, że ryz wcale nie jest dobry ...Otreby owsiane sa za to bardzo ok i pełne ziarno raczej tez (BTW nutella tez! ;D za to odradzam nalesniki... ;o)
TABELA ---> http://www.odzywianie.info.pl/indeks...tabelaindeksow

co do instytutu Kraków... mysle, że moga miec racje ...
__________________
"No One Can Hurt You Now
Because You Know What's True
Yes, I Believe In Me
So You Believe In You!"
♥♥♥

Edytowane przez _ Monique _
Czas edycji: 2012-11-17 o 00:15
_ Monique _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 09:44   #7
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Jak to jest z tym zbożem i glutenem..

jakby co, zapraszam tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593241 to jest watek o diecie paleo.

Monique, moim zdaniem powinnas zaczac od wyeliminowania przetworzonej zywnosci takiej jak np wedliny i paszetety (no chyba ze sa domowej roboty...?)
Owoce moga przeszkadzac w chudnieciu przez indeks glikemiczny, ladunek glikemiczny a takze przez obecnosc fruktozy ktora wielu osobom nie sluzy (ale nie wszystkim).. ale nie dajmy sie zwariowac - wedlug mnie lepsze owoce niz wedliny pelne konserwantow

a z glutenem to glebsza sprawa...
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.