Niedoczynność tarczycy a odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 16:39   #1
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Exclamation

Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pomocy!..


Witam
jakieś 5 lat temu dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy;/
zaczełam przyjmować leki 30min przed posiłkiem rano..
nie PRZYTYŁAM.. nie schudłam ;/ ..a podobno wtedy się tyje..
od 3 lat jestem bez leków, ponieważ mam dobre badania
ale zastanawia mnie czy mogę się z tego wyleczyć całkowicie ?
skoro już 3 lata bez leków..
a i jeszcze jedno czy jak się ma niedoczynność to tyje się od przyjmowanych leków? czy też od samej choroby ? ..
bo ja u siebie nic nie zauważyłam..
pozdrawiam
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:41   #2
chocotoffeebananacoco
Raczkowanie
 
Avatar chocotoffeebananacoco
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 295
Dot.: Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pom

Cytat:
Napisane przez apetyczna69 Pokaż wiadomość
Witam
jakieś 5 lat temu dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy;/
zaczełam przyjmować leki 30min przed posiłkiem rano..
nie PRZYTYŁAM.. nie schudłam ;/ ..a podobno wtedy się tyje..
od 3 lat jestem bez leków, ponieważ mam dobre badania
ale zastanawia mnie czy mogę się z tego wyleczyć całkowicie ?
skoro już 3 lata bez leków..
a i jeszcze jedno czy jak się ma niedoczynność to tyje się od przyjmowanych leków? czy też od samej choroby ? ..
bo ja u siebie nic nie zauważyłam..
pozdrawiam
ja mam niedoczynność tarczycy, leki biorę od jakiś 3 lat i one pomagają mi podtrzymać właściwą przemianę materii.
skoro jesteś 3 lata bez leków i masz dobre badania to chyba nie masz niedoczynnosci? jakieś to nielogiczne.
od leków się nie tyje.
__________________
never give up on anything just because it takes time to achieve it. time will pass anyway
*
all i want is everything
it's always something more to get
and i don't see the reason not to get it.
*
damaged people are dangerous because they know they can survive anything
chocotoffeebananacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:58   #3
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pom

Cytat:
Napisane przez chocotoffeebananacoco Pokaż wiadomość
ja mam niedoczynność tarczycy, leki biorę od jakiś 3 lat i one pomagają mi podtrzymać właściwą przemianę materii.
skoro jesteś 3 lata bez leków i masz dobre badania to chyba nie masz niedoczynnosci? jakieś to nielogiczne.
od leków się nie tyje.
czyli nie tyjesz, dlatego że zażywasz leki ?
a no tak, mi się wydawało że tyje sie od leków..
czyli tyłaś wczesniej ? czy jak to było.. przepraszam za pytania, ale jakoś na internecie znaleść nie mogę odpowiedzi
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 13:46   #4
molerka1988
Przyczajenie
 
Avatar molerka1988
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 23
Dot.: Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pom

Hej ja tez mam niedoczynnosc tarczycy, leki które bralas wyrównywały poziom hormonów wiec powinny albo podtrzymac wage albo nawet moglaś spasc z wagi tak jak w moim przypadku.Przez te leki sie nie tyje! jezeli masz wyniki TSH dobre to hormony ci sie unormowały Pozdrawiam
__________________
Patrz zawsze na pozytywną stronę życia i sie nie poddawaj!!!
molerka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 14:26   #5
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
Dot.: Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pom

Cytat:
Napisane przez molerka1988 Pokaż wiadomość
Hej ja tez mam niedoczynnosc tarczycy, leki które bralas wyrównywały poziom hormonów wiec powinny albo podtrzymac wage albo nawet moglaś spasc z wagi tak jak w moim przypadku.Przez te leki sie nie tyje! jezeli masz wyniki TSH dobre to hormony ci sie unormowały Pozdrawiam
czyli można się z tego wyleczyć!? dziekuję ślicznie !
od 3 lat jestem bez leków
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 13:18   #6
Woliikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Niedoczynność tarczycy i NURTUJĄCE PYTANIA, na które nie znam odpowiedzi ;) pom

Ja choruje na niedoczynność tarczycy od 10 lat .Lekarz mi powiedział że leki muszę zażywać przez całe życie.Jak zaniedbałam wizyty u specjalisty i nie brałam leków od razu wyniki badań miałam kiepskie.Od leków się nie tyje,mogą one jedynie spowodować szybszą przemianę materii i zwiększenie apetytu,(ale od samych leków nie przytyjesz).Przez 10 lat zażywania tabletek musiałabym wyglądać jak wielorybek a jestem drobna i szczupła.Tarczyca jest gruczołem który wydziela hormony odpowiedzialne za naszą przemianę materii.Można się z tego wyleczyć to zależy od organizmu,mój widocznie szwankuje i muszę tak brać hormony do końca życia....już się do tego przyzwyczaiłam.Widocznie Ty jesteś w lepszej sytuacji i hormony masz w normie.
Woliikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:28   #7
apetyczna69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 76
NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, a "normalna waga"

dziewczyny, otóż leczyłam się na niedoczynność tarczycy, przyjmując hormony.. cały czas miałam taką samą wagę, jeżeli przytyłam to nie wiele, wyglądałam w normie, wszystko było dobrze... lekarz w pewnej chwili kazał mi odstawić leki (Wcześniej mówił że będę zażywać do końca życia) .. od 3 lat jestem bez leków, ale robię kontrolne badania, które <dzięki Bogu!> wychodzą w porządku ! ale mam pewien problem...

czy to da się całkowicie wyleczyć?
i czy jeżeli poziom TSH znów mi się podwyższy i przytyję, to da się schudnąć?
martwię się, że mogłabym przytyć..... bo podobno większość tyje.. ja tak nie miałam, a teraz się obawiam... wyszedł ktoś z tej choroby? prosze o pomoc
apetyczna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 11:56   #8
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, a "normalna waga"

Myślę, że to formalne niedoczynnosc-otyłosc, nadczynnosc- niedowaga się nie sprawdza w 100%. U mnie wykryli niedoczynnosc jak mialam kilka lat, chyba przez 6 lat bralam hormony i od zawsze mialam niedowage. Jestem juz wyleczona i nie mam nadwagi i nigdy nie mialam, więc nie martw się
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 08:10   #9
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, a "normalna waga"

Cytat:
Napisane przez apetyczna69 Pokaż wiadomość
dziewczyny, otóż leczyłam się na niedoczynność tarczycy, przyjmując hormony.. cały czas miałam taką samą wagę, jeżeli przytyłam to nie wiele, wyglądałam w normie, wszystko było dobrze... lekarz w pewnej chwili kazał mi odstawić leki (Wcześniej mówił że będę zażywać do końca życia) .. od 3 lat jestem bez leków, ale robię kontrolne badania, które <dzięki Bogu!> wychodzą w porządku ! ale mam pewien problem...

czy to da się całkowicie wyleczyć?
i czy jeżeli poziom TSH znów mi się podwyższy i przytyję, to da się schudnąć?
martwię się, że mogłabym przytyć..... bo podobno większość tyje.. ja tak nie miałam, a teraz się obawiam... wyszedł ktoś z tej choroby? prosze o pomoc
Na jakiej podstawie stweirdzono neidoczynnosc? Tylko tsh? Opisz jakie mialas objawy. U nas diagnzowanie niedoczynnosci jest dla lekarzy tak naturalne jak slonce latem, a sie czest9o okazuje, ze przyczyna lezy gdzie indziej i wystarczy po prostu holistycznie podejsc do pacjenta.
Jak wyglada Twoja dieta?
Ps. zaburzenia tarczycy moga byc wynikiem wielu rzeczy i przyjmowanie sztucznych hormonow nie rozwiazuje problemu, gdy nie jest nim zla praca organu...wiec jak mialas niedoczynnosc, bo np. dieta byla zla lub mialas problemy z innymi hormonami czy tez receptorami lub przyasdka mozgowa. to leki nic nie zmienia...po odstawieniu problem za x czasu wroci.
Nasz uklad hormonalny jest bardzo czuly i zalezny od wielu czynnikow.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:32   #10
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Niedoczynność tarczycy

Od listopada zaczęłam brać tabletki hormonalne na tarczycę, ponieważ od prawie roku nie dostałam miesiączki i stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Na słodycze zawsze miałam napady, ale kontrolowałam to. Trzy czasem dwa tygodnie pozwalałam sobie na słodycze, ale odkąd zaczęłam brać tabletki zauważyłam u siebie większy apetyt i troszkę przytyłam niestety ważę teraz 49 kg, a we wakacje ważyłam 46. Dzisiaj zjadłam oprócz śniadania jedna bułka z twarogiem własnej roboty + kawałek chleba ciemnego ( tylko ciemne pieczywo jem) plasterek polędnicy surowej i plaster serka to zjadłam o 8, o 12 zjadłam całe opakowanie śledzi z śmietaną do tego 4 kawałki pieczywa i wytrzymać nie mogłam i pochłonełam 6 ciasteczek + baton kingi bleuno. Zachowuję się jakbym była w ciąży. Nie wiem co się ze mną dzieje. Mam zmienne nastroję. Jak myślicie co mam zrobić ? żeby nie mieć takich napadów ? Nie chcę tyć i. mieć takiego apetytu. :'( . Kiedyś ważyłam 56 kg przy wzroście 158. Jestem w wieku dojrzewania. Odchudziałam się z 3 lata temu i schudłam wtedy 8 kilo i ta waga utrzymywała mi się aż do teraz. Nie chcę zmarnować tego :-( Może przestać brać te tabletki ?

Edytowane przez 201702090901
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:33
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 13:57   #11
Magda_ZaletyDiety
Przyczajenie
 
Avatar Magda_ZaletyDiety
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 21
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Od listopada zaczęłam brać tabletki hormonalne na tarczycę, ponieważ od prawie roku nie dostałam miesiączki i stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Na słodycze zawsze miałam napady, ale kontrolowałam to. Trzy czasem dwa tygodnie pozwalałam sobie na słodycze, ale odkąd zaczęłam brać tabletki zauważyłam u siebie większy apetyt i troszkę przytyłam niestety ważę teraz 49 kg, a we wakacje ważyłam 46. Dzisiaj zjadłam oprócz śniadania jedna bułka z twarogiem własnej roboty + kawałek chleba ciemnego ( tylko ciemne pieczywo jem) plasterek polędnicy surowej i plaster serka to zjadłam o 8, o 12 zjadłam całe opakowanie śledzi z śmietaną do tego 4 kawałki pieczywa i wytrzymać nie mogłam i pochłonełam 6 ciasteczek + baton kingi bleuno. Zachowuję się jakbym była w ciąży. Nie wiem co się ze mną dzieje. Mam zmienne nastroję. Jak myślicie co mam zrobić ? żeby nie mieć takich napadów ? Nie chcę tyć i. mieć takiego apetytu. :'( . Kiedyś ważyłam 56 kg przy wzroście 158. Jestem w wieku dojrzewania. Odchudziałam się z 3 lata temu i schudłam wtedy 8 kilo i ta waga utrzymywała mi się aż do teraz. Nie chcę zmarnować tego :-( Może przestać brać te tabletki ?
Na pewno nie rezygnuj z brania leków! Pamiętaj, że z chorobami tarczycy (jak z innymi zmianami hormonalnymi) potrzeba sporo czasu aby lekarz odpowiednio ustalił dawkę leku, która będzie Tobie pomagać. Każdy człowiek jest inny i dla każdego z nas ta dawka będzie się różniła. Następnym razem jak będziesz u endokrynologa powiedz mu, że się tak właśnie czujesz i że przybierasz na wadze. Jeśli jest dobrym lekarzem powinien nieco zmienić dawkę leku. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz niedoczynność tarczycy lub Hashimoto prawda? Jeśli tak to tym bardziej nie odstawiaj leków, ponieważ są to schorzenia, które (jeśli się ich nie leczy) będą i tak powodowały tycie..
Magda_ZaletyDiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 13:59   #12
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Od listopada zaczęłam brać tabletki hormonalne na tarczycę, ponieważ od prawie roku nie dostałam miesiączki i stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Na słodycze zawsze miałam napady, ale kontrolowałam to. Trzy czasem dwa tygodnie pozwalałam sobie na słodycze, ale odkąd zaczęłam brać tabletki zauważyłam u siebie większy apetyt i troszkę przytyłam niestety ważę teraz 49 kg, a we wakacje ważyłam 46. Dzisiaj zjadłam oprócz śniadania jedna bułka z twarogiem własnej roboty + kawałek chleba ciemnego ( tylko ciemne pieczywo jem) plasterek polędnicy surowej i plaster serka to zjadłam o 8, o 12 zjadłam całe opakowanie śledzi z śmietaną do tego 4 kawałki pieczywa i wytrzymać nie mogłam i pochłonełam 6 ciasteczek + baton kingi bleuno. Zachowuję się jakbym była w ciąży. Nie wiem co się ze mną dzieje. Mam zmienne nastroję. Jak myślicie co mam zrobić ? żeby nie mieć takich napadów ? Nie chcę tyć i. mieć takiego apetytu. :'( . Kiedyś ważyłam 56 kg przy wzroście 158. Jestem w wieku dojrzewania. Odchudziałam się z 3 lata temu i schudłam wtedy 8 kilo i ta waga utrzymywała mi się aż do teraz. Nie chcę zmarnować tego :-( Może przestać brać te tabletki ?
Hormony bierzesz właśnie po to, żeby Ci się organizm uregulował. Musisz je brać! Cierpliwości, na pewno będzie lepiej, byc może np. masz za małą dawkę hormonu, to Ci lekarz ureguluje z czasem. Jak będzie dobrze dobrana dawka, to powinnaś schudnąć i powinno wrócić wszystko do normy
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:22   #13
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Magda_ZaletyDiety Pokaż wiadomość
Na pewno nie rezygnuj z brania leków! Pamiętaj, że z chorobami tarczycy (jak z innymi zmianami hormonalnymi) potrzeba sporo czasu aby lekarz odpowiednio ustalił dawkę leku, która będzie Tobie pomagać. Każdy człowiek jest inny i dla każdego z nas ta dawka będzie się różniła. Następnym razem jak będziesz u endokrynologa powiedz mu, że się tak właśnie czujesz i że przybierasz na wadze. Jeśli jest dobrym lekarzem powinien nieco zmienić dawkę leku. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz niedoczynność tarczycy lub Hashimoto prawda? Jeśli tak to tym bardziej nie odstawiaj leków, ponieważ są to schorzenia, które (jeśli się ich nie leczy) będą i tak powodowały tycie..
Mam niedoczynność
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:49   #14
Magda_ZaletyDiety
Przyczajenie
 
Avatar Magda_ZaletyDiety
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 21
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Właśnie. Nie ma co się stresować. Niestety zaburzenia hormonalne bardzo często odbijają się na naszej wadze - albo nagle chudniemy albo tyjemy. Jedynie czas, porządny endokrynolog i dobrze dobrane leki mogą pomóc. Na Twoim miejscu nie zaczynałabym teraz żadnej diety. Trzymaj się racjonalnego, zdrowego i regularnego żywienia. A na dietę zarezerwuj sobie czas wtedy, kiedy lekarz powie, że z Twoją tarczycą jest wszystko w porządku
Magda_ZaletyDiety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 05:17   #15
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Magda_ZaletyDiety Pokaż wiadomość
Właśnie. Nie ma co się stresować. Niestety zaburzenia hormonalne bardzo często odbijają się na naszej wadze - albo nagle chudniemy albo tyjemy. Jedynie czas, porządny endokrynolog i dobrze dobrane leki mogą pomóc. Na Twoim miejscu nie zaczynałabym teraz żadnej diety. Trzymaj się racjonalnego, zdrowego i regularnego żywienia. A na dietę zarezerwuj sobie czas wtedy, kiedy lekarz powie, że z Twoją tarczycą jest wszystko w porządku
Lepiej się czułam jak nie brałam tych tabletek. Po nich ciężko mi się uczyć. Gdy nie brałam nauka mi szybko wchodziłam i umiałam zapanować nad sobą no i nie tyłam tylko waga stała w miejscu.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 17:07   #16
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Lepiej się czułam jak nie brałam tych tabletek. Po nich ciężko mi się uczyć. Gdy nie brałam nauka mi szybko wchodziłam i umiałam zapanować nad sobą no i nie tyłam tylko waga stała w miejscu.
a jakie masz wyniki? i jaką dawkę bierzesz?
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 08:52   #17
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
a jakie masz wyniki? i jaką dawkę bierzesz?
Tsh 3 1,40
T3 1,1
T4 6,6
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 06:09   #18
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy

TSH 31? jeśli masz tak wysokie to na pewno trzeba dużo czasu żeby zbić i dlatego źle się czujesz, nie martw się jak TSH spadnie to na pewno przestaniesz tyć i poczujesz się lepiej
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 07:36   #19
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Hej! Ja mam już jakieś 11 lat Hashimoto, bardzo, bardzo o siebie dbam, mam obsesję na punkcie własnego wyglądu, sylwetki, a niestety też zdarza się, że tyję w niespodziewany sposób Co Ci mogę doradzić to przede wszystkim: brać te tabletki! Nie odstawiaj ich, bo może być gorzej. One mają Ci wszystko uregulować i właściwie im możesz zawdzięczać w miarę stałą wagę. Jeśli zauważysz, że tyjesz, idź do lekarze, może okazać się, że potrzebujesz innej dawki.
Co do zmian nastroju, no niestety, taka choroba... musisz się do tego przyzwyczaić, i Twoje otoczenie również. Ale nie spinaj się na tym punkcie za mocno, większość kobiet ma wahania, taki już nasz urok :P
Ja tez kombinowałam z odstawianiem tabletek, ale uwierz, że było tylko gorzej.
Dbaj o siebie a będzie ok. Ja przekombinowałam i teraz mam masę innych dolegliwości, także - uważaj na siebie :P
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 08:38   #20
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
TSH 31? jeśli masz tak wysokie to na pewno trzeba dużo czasu żeby zbić i dlatego źle się czujesz, nie martw się jak TSH spadnie to na pewno przestaniesz tyć i poczujesz się lepiej
Duże mam Tsh 31 ? Tam w tabelce jest napisane, że w normie jest, a tylko T3 1,1 mam za niskie, bo w normie jest od 1,3. Ja mam niedoczynność.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 08:42   #21
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Niedoczynność tarczycy

coś się chyba nie zrozumiałyście :P masz tsh 1,1 tak?
a nie tsh 31
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 08:58   #22
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
coś się chyba nie zrozumiałyście :P masz tsh 1,1 tak?
a nie tsh 31
Tsh3 1,40
T3 1,1
T4 6,6
Takie mam wyniki
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 09:32   #23
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Niedoczynność tarczycy

wiem,
tsh 3 czyli tsh 3 generacji, ta 3 to nie jest element wyniku, bo tak chyba zrozumiala mlebidakin ;p
tak czy inaczej bedzie dobrze i nie stresuj sie wynikami, bo stres wplywa na nie bardzo niekorzystnie
__________________


Edytowane przez aniabaniaa
Czas edycji: 2012-11-25 o 09:33
aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 09:51   #24
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
wiem,
tsh 3 czyli tsh 3 generacji, ta 3 to nie jest element wyniku, bo tak chyba zrozumiala mlebidakin ;p
tak czy inaczej bedzie dobrze i nie stresuj sie wynikami, bo stres wplywa na nie bardzo niekorzystnie
Właśnie chyba tak zrozumiała Po tych tabletkach jest gorzej niż było. Jak nie brałam tych tabletek to szybko się uczyłam materiałów do szkoły, załatwiałam się codziennie, jadłam normalnie ( teraz mam napady na jedzenie) Ciągle jestem nie zadowolona.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:06   #25
Awenturyn
Rozeznanie
 
Avatar Awenturyn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: 100 m od morza:)))
Wiadomości: 980
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Ja również lecze niedoczynność (zaczynałam od silnej nadczynności,poddałam się leczeniu jodem) i doskonale cie rozumiem
Co moge doradzić - napewno NIE ODSTAWIAJ LEKÓW
wzmożony apetyt to normalne , organizm sie "przestawia" na dobre tory i niestety wzrost wagi jest tu rzeczą normalną (nawet lekarz endokrynolog ci to powie).
Możliwe też że zatrzymuje ci się woda w organizmie (u mnie tak było, nic nie jadłam a tyłam) wtedy trzeba pomóc innymi lekami (nie będę pisac jakimi ale porozmawiaj z lekarzem o tym)
Jeśli "burczy w brzuchu" to naszykuj sobie przegryzki np marchewki troche orzechów to pomaga
Dieta nic nie da dopóki waga nie "stanie" a jeśli juz będziesz chciała się odchudzac to KONIECZNIE pod kontrolą lekarza i dobrego dietetyka (bo zła dieta może spowodowac nasilenie objawów tarczycowych)
Awenturyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:08   #26
aniabaniaa
Zakorzenienie
 
Avatar aniabaniaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 947
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Rozumiem, ale to chwilowe. Musisz dać czas organizmowi na to, zeby przestawił się na nowy tryb. Ja też miałam mega problemy z metabolizmem, od kiedy regularnie jem owsiankę na śniadania jest o niebo lepiej, choć przed @ problemy oczywiście powracają, ale to dośc normalne.

Z nauką też mam problemy... jestem rozkojarzona, nie mogę się skupić
też często jestem niezadowolona, płaczę bez powodu :P
__________________

aniabaniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 11:44   #27
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy

tak tak - zrozumiałam, że 31
ja przytyłam 7 kg przez niedoczynność, ale po ustaleniu prawidłowej dawki udało mi się zrzucić 3 kg, niestety nadal ma 4 na plusie
bierz dalej leki - na pewno niedługo poczujesz się o wiele lepiej
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:16   #28
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Ja co prawda nie mam niedoczynności ani innych zaburzeń tarczycy, ale trochę czytałam na ten temat, bo u mojej siostry podejrzewano problemy z tarczycą. Nie wiem, czy wiesz, ale przy niedoczynności powinno unikać się niektórych produktów, a inne są szczególnie polecane. Może stosowanie odpowiedniej diety choć trochę by pomogło. Oczywiście zgadzam się z przedmówczyniami, że nie powinnaś odstawiać leków, ale na pewno powinnaś skonsultować się z lekarzem, bo może trzeba zmienić dawkę.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:44   #29
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Cytat:
Napisane przez aniabaniaa Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale to chwilowe. Musisz dać czas organizmowi na to, zeby przestawił się na nowy tryb. Ja też miałam mega problemy z metabolizmem, od kiedy regularnie jem owsiankę na śniadania jest o niebo lepiej, choć przed @ problemy oczywiście powracają, ale to dośc normalne.

Z nauką też mam problemy... jestem rozkojarzona, nie mogę się skupić
też często jestem niezadowolona, płaczę bez powodu :P
Teraz zaczynam kontrolować ile jem i co, ale jakbym Ci napisała co zjadłam w czwartek i piątek, w jakich ilościach słodycze to załamałabyś się. Ja nie mam prawie rok miesiączki i to był jedyny problem.Zastanawiam się skąd się u mnie wzięła ta choroba z tarczycą czy to możliwe, że od odchudzania się ?

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;3780358 8]Ja co prawda nie mam niedoczynności ani innych zaburzeń tarczycy, ale trochę czytałam na ten temat, bo u mojej siostry podejrzewano problemy z tarczycą. Nie wiem, czy wiesz, ale przy niedoczynności powinno unikać się niektórych produktów, a inne są szczególnie polecane. Może stosowanie odpowiedniej diety choć trochę by pomogło. Oczywiście zgadzam się z przedmówczyniami, że nie powinnaś odstawiać leków, ale na pewno powinnaś skonsultować się z lekarzem, bo może trzeba zmienić dawkę.[/QUOTE]
To jakich produktów powinnam unikać, oprócz słodyczy ? A jakie powinnam jeść ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:29   #30
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Niedoczynność tarczycy

Możesz mieć problem z tarczycą od dawna, ale dopiero teraz się nasilił. Ja po prostu poszłam pod koniec gimnazjum do dermatologa bo mi włosy wypadały, ale tak było od zawsze, tylko wtedy zaczęło mnie to wkurzać i się okazało, że to tarczyca. Nie mam pojęcia od kiedy mam niedoczynność.

Powinno się jeść ryby morskie i pewnie wakacje nad morzem też są wskazane
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 14:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.