Tabletki a okres :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 13:00   #1
zaniepokojna5588
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1

Tabletki a okres :(


Witam!
10 dni temu, w niedziele wraz z pierwszym dniem okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Głównym powodem było opóźnienie się okresu, gdyż niedługo wyjeżdżam na wakacje. Pierwsze dni przebiegały normalne, krwawienie było w normie, czyli takie, jak co miesiąc. Okres powinien skończyć mi się w niedziele/poniedziałek, gdyż mam dość długie krwawienia. Niestety tak się nie stało. Cały czas krwawię (nie plamie, ale krwawie). Nie jest to obfite, ale dość uciążliwe. Moje pytanie brzmi - czy to jest normalne? Dodam, że tabletki biorę pierwszy raz, nigdy nie pomyliłam godziny, staram się brać je codziennie o tej samej godzinie (oczywiście wiadomo, że kilka minut wcześniej, czy później się zdarzy, ale wiem, że to nie ma żadnego wpływu na organizm), a krwawienie jak było tak jest Jestem załamana, bo wyjazd za dwa tygodnie, a boję się, że krwawienie do tego czasu nie ustąpi i będę miała zepsute wakacje
zaniepokojna5588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 13:29   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Tabletki a okres :(

Cytat:
Napisane przez zaniepokojna5588 Pokaż wiadomość
Witam!
10 dni temu, w niedziele wraz z pierwszym dniem okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Głównym powodem było opóźnienie się okresu, gdyż niedługo wyjeżdżam na wakacje. Pierwsze dni przebiegały normalne, krwawienie było w normie, czyli takie, jak co miesiąc. Okres powinien skończyć mi się w niedziele/poniedziałek, gdyż mam dość długie krwawienia. Niestety tak się nie stało. Cały czas krwawię (nie plamie, ale krwawie). Nie jest to obfite, ale dość uciążliwe. Moje pytanie brzmi - czy to jest normalne? Dodam, że tabletki biorę pierwszy raz, nigdy nie pomyliłam godziny, staram się brać je codziennie o tej samej godzinie (oczywiście wiadomo, że kilka minut wcześniej, czy później się zdarzy, ale wiem, że to nie ma żadnego wpływu na organizm), a krwawienie jak było tak jest Jestem załamana, bo wyjazd za dwa tygodnie, a boję się, że krwawienie do tego czasu nie ustąpi i będę miała zepsute wakacje
Rozmawiałaś z ginekologiem, czytałaś ulotkę? Jeśli tak, to powinnaś wiedzieć, że przez pierwsze 3 miesiące może dziać się wszytsko, możesz mieć plamienia bez przerwy, możesz nie dostać okresu w przerwie, może Cię boleć głowa i co tam sobie jeszcze wymarzysz. Krwawienie może ustąpić i może zacząć się od nowa w najmniej spodizewanym momencie. Takich rzeczy nie robi się na miesiąc przed wyjazdem, no ale już trudno, stało się. Kup paczkę najmniejszych tamponów, wkładki i bądź dobrej myśli, bo może się wszystko uspokoi.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 14:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.