Jak rozpocząć życie na emigracji? Pielęgniarka w Niemczech - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-13, 15:27   #1
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54

Jak rozpocząć życie na emigracji? Pielęgniarka w Niemczech


Witam
Wiem, że Vitalia powinna służyć głównie celom 'odchudzaniowym', ale zamierzam przetrzepać cały internet w poszukiwaniu informacji Za niecały rok kończę licencjat z pielęgniarstwa i jestem już w 200% pewna, że nie chcę wiązać swojej przyszłości z Polską, niestety. Mimo, że mam jeszcze trochę czasu obleciał mnie strach jak to ugryźć, nieco przeraża mnie wizja zaczynania praktycznie wszystkiego od nowa, sami z (przyszłym) mężem gdzieś tam w świecie Nie mamy żadnych bliższych znajomych, których moglibyśmy wypytać o wszystko, stąd moja prośba do Was: może same wyemigrowałyście/ktoś z rodziny i możecie udzielić paru wskazówek Chodzi mi głownie o naszych zachodnich sąsiadów
1. Czy (mniej więcej) trudno jest znaleźć pracę facetowi ze średnią znajomością języka, gdzie i czego warto szukać? Wykształcenie wyższe mój mężczyzna ma, ale niestety pewnie za granicą niewiele mu się przyda (uniwersytet rolniczy).
2. Czy ogólnie trudno jest się "ogarnąć"- mieszkanie, samochód, wszelkie papiery w urzędach i tak dalej?
3. Czy z perspektywy czasu (jeżeli wyjechałyście, nie tylko do Niemiec) nie żałujecie decyzji o emigracji?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że najcięższe są początki,a potem to już jakoś leci, ale jakoś się boję, że tam zginiemy, mimo, że życiowo jesteśmy bardziej ogarnięci niż ciamajdowaci
I jeszcze jedna sprawa, może któraś z Was sama jest pielęgniarką pracującą na kontrakcie za granicą lub orientuje się jak to wygląda? Naturalnie będę teraz prześwietlać oferty pracy, żeby dowiedzieć się jak najwięcej, ale zapytam Jeżeli ktoś coś wie, będę niezmiernie wdzięczna
Czy aby pracować jako pielęgniarka potrzebuje mgr czy sam licencjat (tak jak w pl) wystarczy? Zdarza się, że pracodawca zapewnia jakieś zakwaterowanie na początek czy raczej nie? No i najważniejsze, czy warunki pracy i zarobki w porównaniu do pl są naprawdę takie obłędne jak głoszą legendy?
Dziękuję bardzo za każdą informację
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 17:12   #2
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Jak rozpocząć życie na emigracji? Pielęgniarka w Niemczech

Pisząc na wizażu, mogłaś usunąć fragment skopiowany z forum Vitalii ;-)

Co do pracy mężczyzn, bo tylko o tym mogę coś powiedzieć- mam znajomych, którzy wyjechali do Niemiec zaraz po studiach i pracę znaleźli. Nie była to praca marzeń, ale na utrzymanie wystarczało.
Dużo zależy od umiejętności, od chęci do pracy. Na zachodzie patrzy się na CV trochę inaczej, niż u nas.

Co do zarobków- są wyższe niż u nas, ale i koszty utrzymania wyglądają inaczej.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 21:10   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jak rozpocząć życie na emigracji? Pielęgniarka w Niemczech

Zależy co Twój chłopak skończył na tym rolniczym, nie musi być tak okropnie i nieprzyszłościowo Moja koleżanka założyła po kształtowaniu terenu firmę brukarską, zatrudnia z mężem robotników i kładą bruk ludziom przy domkach, firmom czy instytucjom publicznym. Wydaje mi się że dobrze jej się powodzi
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 10:01   #4
jolka8899
Raczkowanie
 
Avatar jolka8899
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 82
Dot.: Jak rozpocząć życie na emigracji? Pielęgniarka w Niemczech

Moja szwagierka jest pielęgniarką w Niemczech. Nie wiem ile zarabia bo się nie chwaliła, ale na pewno dużo.
jolka8899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 10:01:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.