Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-07, 22:28   #1
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362

Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?


Nie wiedzialam jak nazwac temat bo watku juz dawno nei zakladalam, dlatego nie do konca precyzyjny

Po czym poznac, czy krem do twarzy nadaje sie do mlodej (18-letniej) cery? Bo jak sadze, niektorych skladnikow nie powinny zaierac.
Najczesciej sprawdzam cos na KW, ale gorzej jak nie bede miala przez pewnien czas netu

Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:30   #2
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Jesli jest do mlodej cery to zwykle jest to napisane na opakowanku ale niestety innych sposobow rozpoznawania nie znam
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:32   #3
morrigan88
Raczkowanie
 
Avatar morrigan88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 77
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

krem do młodej buzi na pewno nie bedzie zawierał retinolu ani żadnych innych koenzymów Q10 ;-p a tak poza tym to zwykle na opakowaniu pisze czy kosmetyk jest do młodej cery
morrigan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 22:33   #4
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Tyle to ja wiem ale neistety malo ktory ma taka informacje, tym bardziej jesli nie chodzi o przeciwtradzikowe Poza tym malo ktory, zakwalifikowany na KW do kat -do cery w kazdym wieku, ma wlasnie taka informacje na opakowaniu

dziekuje za odp
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 00:33   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Cytat:
Napisane przez morrigan88
krem do młodej buzi na pewno nie bedzie zawierał retinolu ani żadnych innych koenzymów Q10 ;-p a tak poza tym to zwykle na opakowaniu pisze czy kosmetyk jest do młodej cery
Łooo, i kolejny raz trza dmuchnąć na przesądy zrodzone z marketingu producentów...

1. Nazwa kremu "do cery młodej/dojrzałej" jest czysto umowna i wynika z określonej przez producenta polityki marketingowej, wymierzonej w konkretną grupę klientek. Innymi słowy w ogóle nie ma pokrycia w rzeczywistości, bo krem to tylko krem, niewiele może oprócz PIELĘGNACJI zastanego stanu rzeczy, niczego nie zrewolucjonizuje. Gdyby miał takie właściwości, musiałby być sprzedawany na receptę, jako lek (co wynika z ustawy o kosmetykach; zainteresownych odsyłam do "Dziennika Ustaw");

2. Retinol to słabsza wersja kwasu retinowego (jeden i drugi związek to postać witaminy A), obecnego w kremach/maściach na receptę, stosowanego z równym powodzeniem do leczenia trądziku młodzieńczego jak i ... zmarszczek Taki spryciarz z niego. Retinol więc NA PEWNO Ci NIE ZASZKODZI, może tylko pomóc.

3. Konezym Q10 (o istnieniu innych koenzymów nic mi nie wiadomo ) to substancja, która ma rzekomo wspomagać prawidłowy podział komórkowy. Obecna w zdrowej, młodej skórze, w starszej zaczyna jej ubywać. Suplementowanie zewnętrzne jest co najmniej dyskusyjne (najprawdopodobniej w ogóle nie dociera do skóry właściwej!), podobnie z resztą jak wewnętrzne (żadne tabletki z koenzymem Q10 nie są na receptę, co oznacza tylko jedno: brak jasnych dowodów ich działania).

4. Pielęgnacja skóry w każdym wieku jest niemal identyczna: przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna (kremy z wysokimi, stabilnymi filtrami chroniacymi przed UVA, najlepiej aptecznych firm typu LPR, Vichy, Bioderma, SVR - one są najskuteczniejsze), zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na retinol/tretinoinę (uwrażliwia skórę na słońce), nigdy więcej solarium + antyoksydanty - zarówno od wewnątrz, pod postacią warzyw, owoców i nienasyconych kwasów tłuszczowych, jak i od zewnątrz, czyli kremy z wit. C i E (co najmniej kilka procent zawartości). Kremy stricte nawilżające tylko w razie potrzeby i o w miarę prostym składzie (dużo chemii = duże ryzyko podrażnienia lub alergii, co nadwręża naturalny system obronny skóry).
Można próbować dołożyć ostrożne zabiegi złuszczania chemicznego i/lub kwasy AHA w wyższych stężeniach.

Reklamowane szeroko kremy "z fitohormonami", "botoksopodobne" etc. sezonowe nowości to li i tylko marketingowa ściema, naprawdę niewiele mogą, a fitohormony ostatecznie zadziałają jako antyoksydant (związek chroniący przed wolnymi elektronami tlenu, które wiążą się w niekontrolowane związki z innymi pierwiastkami i mogą być nawet rakotwórcze, a powstają w wyniku...spalania komórkowego, czyli oddychania, czyli życia. Takie śmieci organiczne. )

Uff. Miało być krótko, bom senna i późno...
Na pewno będą pytania, ja nie odpowiem do poniedziałku, bo wyjeżdżam na weekend , polecam za to wyszukiwarkę...

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 21:35   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Pixie, dziekuje bardzo wyczerpujaca odpowiedz i na razie tyle mi wystarczy, a jak pragnelabym cos wiecej i dokladniej-np z chemicznego puntktu widzenia-to juz poszukam w ksiazkach lub na google.pl

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 21:58   #7
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Cytat:
Napisane przez pixie7
Łooo, i kolejny raz trza dmuchnąć na przesądy zrodzone z marketingu producentów...

1. Nazwa kremu "do cery młodej/dojrzałej" jest czysto umowna i wynika z określonej przez producenta polityki marketingowej, wymierzonej w konkretną grupę klientek. Innymi słowy w ogóle nie ma pokrycia w rzeczywistości, bo krem to tylko krem, niewiele może oprócz PIELĘGNACJI zastanego stanu rzeczy, niczego nie zrewolucjonizuje. Gdyby miał takie właściwości, musiałby być sprzedawany na receptę, jako lek (co wynika z ustawy o kosmetykach; zainteresownych odsyłam do "Dziennika Ustaw");

2. Retinol to słabsza wersja kwasu retinowego (jeden i drugi związek to postać witaminy A), obecnego w kremach/maściach na receptę, stosowanego z równym powodzeniem do leczenia trądziku młodzieńczego jak i ... zmarszczek Taki spryciarz z niego. Retinol więc NA PEWNO Ci NIE ZASZKODZI, może tylko pomóc.

3. Konezym Q10 (o istnieniu innych koenzymów nic mi nie wiadomo ) to substancja, która ma rzekomo wspomagać prawidłowy podział komórkowy. Obecna w zdrowej, młodej skórze, w starszej zaczyna jej ubywać. Suplementowanie zewnętrzne jest co najmniej dyskusyjne (najprawdopodobniej w ogóle nie dociera do skóry właściwej!), podobnie z resztą jak wewnętrzne (żadne tabletki z koenzymem Q10 nie są na receptę, co oznacza tylko jedno: brak jasnych dowodów ich działania).

4. Pielęgnacja skóry w każdym wieku jest niemal identyczna: przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna (kremy z wysokimi, stabilnymi filtrami chroniacymi przed UVA, najlepiej aptecznych firm typu LPR, Vichy, Bioderma, SVR - one są najskuteczniejsze), zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na retinol/tretinoinę (uwrażliwia skórę na słońce), nigdy więcej solarium + antyoksydanty - zarówno od wewnątrz, pod postacią warzyw, owoców i nienasyconych kwasów tłuszczowych, jak i od zewnątrz, czyli kremy z wit. C i E (co najmniej kilka procent zawartości). Kremy stricte nawilżające tylko w razie potrzeby i o w miarę prostym składzie (dużo chemii = duże ryzyko podrażnienia lub alergii, co nadwręża naturalny system obronny skóry).
Można próbować dołożyć ostrożne zabiegi złuszczania chemicznego i/lub kwasy AHA w wyższych stężeniach.

Reklamowane szeroko kremy "z fitohormonami", "botoksopodobne" etc. sezonowe nowości to li i tylko marketingowa ściema, naprawdę niewiele mogą, a fitohormony ostatecznie zadziałają jako antyoksydant (związek chroniący przed wolnymi elektronami tlenu, które wiążą się w niekontrolowane związki z innymi pierwiastkami i mogą być nawet rakotwórcze, a powstają w wyniku...spalania komórkowego, czyli oddychania, czyli życia. Takie śmieci organiczne. )

Uff. Miało być krótko, bom senna i późno...
Na pewno będą pytania, ja nie odpowiem do poniedziałku, bo wyjeżdżam na weekend , polecam za to wyszukiwarkę...

kobietko skad ty tyle wies zja tez chce tak ))))
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-10, 15:14   #8
morrigan88
Raczkowanie
 
Avatar morrigan88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 77
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

[QUOTE=pixie7]
2. Retinol to słabsza wersja kwasu retinowego (jeden i drugi związek to postać witaminy A), obecnego w kremach/maściach na receptę, stosowanego z równym powodzeniem do leczenia trądziku młodzieńczego jak i ... zmarszczek Taki spryciarz z niego. Retinol więc NA PEWNO Ci NIE ZASZKODZI, może tylko pomóc.
[QUOTE]

czytałam że retinol stosuje sie w kremach przeciwzmarszczkowych, ale nigdzie nie znalazłam żeby go też upychali do kremów przeciwtrądzikowych ale kłócić się nie będę bo dermatologiem to ja nie jestem
morrigan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:17   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

Cytat:
czytałam że retinol stosuje sie w kremach przeciwzmarszczkowych, ale nigdzie nie znalazłam żeby go też upychali do kremów przeciwtrądzikowych (...)
a ja wlasnie cos ostatnio czytalam... i nei wiem czy nei bylo to na biochemia.uroda

pozdarwiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:19   #10
morrigan88
Raczkowanie
 
Avatar morrigan88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 77
Dot.: Po czym poznac czy do mlodej cery, czy nie?

poszukam, bo powiem szczerze, że mnie zainteresowałyście
morrigan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.