problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 13:51   #1
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Thumbs down

problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!


Witam.
Nie chcąc zaśmiecać już wiecej wątku o składach, postanowiłam założyć swój własny.
Jak pisałam w tamtym wątku mam skórę charakteryzująca sie wszystkim co najgorsze tj.:

Skóra:
- mieszana- mocno przetłuszczająca się w strefie T, z widocznymi porami.
- pozapychana- z masą podskórnych grudek na całym obszarze (równiez w strefie suchej!)
Oprócz tego
- ciągle zaczerwieniona- z mocno zaognionymi naczynkami przy nosie i na policzkach z takimi punkcikami czerwonymi.

Od dłuższego czasu stosuję ten sam program pielegnacji i jest ciągle źle. Niespodzinki wyskakują noc stop, a jak sie dobija 27 latek to mocno to stresuje.
Prosze życzliwe osoby na tym forum o pomoc.
Czy można znaleźć winowajce tego stanu?

Sama już nie wiem co robić.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:55   #2
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

mój dotychczasowy program pielęgnacji to :
rano- przemywam buzie płynem micelarnym sensiobio Biodermy, poczym nakładam krem Sensibio AR
Na to oczywiście podkład Revlon, Jeden z dwóch:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4024

na to puder matujący aktualnie sephora.

wieczorem zmywam twarz żelem Avene Cleanance i nakładam ten sam krem co rano.
Ewentualnie smaruje się Effaklarem K, który nawet pomaga, ale mam wrażenie że reszta kosmetyków które używam niweczy jego prace.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:45   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Smile Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Zmagasz sie z wieloma problemami ale jest to do opanowania,tak w skrocie:

-wprowadzilabym maseczke aspirynowa max.2xw tygodniu
-delikatny zel do mycia twarzy cos z serii dla naczynkowcow ewetualnie zel micelarny Rosaliac LRP jednoczesnie zmywa makijaz i mozesz pozniej przemyc twarz woda
-krem dla naczynkowcow,moze Diroseal;Dax naczynkowy;badz z ATW-te dwa ostatnie maja niezle sklady i cenowo nie sa tak wysokowe jak Diroseal
-niezla jest seria AA Oceanic Young szczegolnie tonik i krem antybakteryjny

Calkiem niezla jest masc Biodermine,Vitella Ictamo

a powiedz jakich filtrow uzywasz?

Podklady ktore masz moga dodatkowo jeszcze podrazniac i powodowac nadreaktywnosc naczynek dlatego tutaj takze moznaby sprobowac czegos innego.

Tyle na obecna chwile,zajrze jeszcze pozniej na spokojnie.
Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-09 o 21:24
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 20:01   #4
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Zainteresowałaś mnie tym kremem vitella ictamo - jutro go kupie na bank,
złuszczać też bede - w trakcie wieczornej sesji łazienkowej.

Krem daxa juz kiedys używałam, ale nie przypadł mi do gustu. Chyba jedyny krem który lubiłam to był Rubialine, ale drogi strasznie.
Bioderme zaczęłam używać bo w promocji była sporej w Superpharmie...

Filtrów nie używam, ale baaardzo bym chciała. Z kolei ich cena oraz paniczny lęk przed zapchaniem i efektem latarni mnie od nich odpycha.

Poza tym jak juz wspomniała podkład to jest coś z czym się nie rozstaję od 8 klasy podstawówki.
ciężko mi się pokazac bez niego, brrr...
Czy jest jakiś bezpieczny podkład dla pozapychanych naczynkowców?
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 21:18   #5
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
Poza tym jak juz wspomniała podkład to jest coś z czym się nie rozstaję od 8 klasy podstawówki.
ciężko mi się pokazac bez niego, brrr...
Czy jest jakiś bezpieczny podkład dla pozapychanych naczynkowców?

Niestety podkłady zapychają, dusza skórę. Może jednak zrezygnowałabys z podkładu a uzywała tylko korektora i pudru sypkiego. Tez kiedyś byłam niewolnicą podkładów az wreszcie zrezygnowałam z nich i skóra po kilku miesiącach była ładniejsza. Plus oczywiscie odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i leki.
Nie używam podkładów od jakichś 4 lat
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 07:41   #6
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Niestety podkłady zapychają, dusza skórę. Może jednak zrezygnowałabys z podkładu a uzywała tylko korektora i pudru sypkiego. Tez kiedyś byłam niewolnicą podkładów az wreszcie zrezygnowałam z nich i skóra po kilku miesiącach była ładniejsza. Plus oczywiscie odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i leki.
Nie używam podkładów od jakichś 4 lat
hmm, pewnie to by pomogło... gdzieś juz czytałam o tym, że podkłady zapychają .. ale przy tak czerwonej skórze co począć? lorektory tez uzywam, ale czy one nie działają na tej samej zasadzie co podkłady?
Teoretycznie tez moga mnie pozapychac.

Generalnie tak się w te świeta zdołowałam i zeschizowałam swoją cerą, że ani kremu ani żadnego mazidła kolorwego nie nałozyłam...
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 12:03   #7
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
hmm, pewnie to by pomogło... gdzieś juz czytałam o tym, że podkłady zapychają .. ale przy tak czerwonej skórze co począć? lorektory tez uzywam, ale czy one nie działają na tej samej zasadzie co podkłady?
Teoretycznie tez moga mnie pozapychac.

Generalnie tak się w te świeta zdołowałam i zeschizowałam swoją cerą, że ani kremu ani żadnego mazidła kolorwego nie nałozyłam...
Podklad moze zapychac na tej samej zasadzie, co kazdy inny kosmetyk(krem, filtr...) to zalezy od skladu, nie wszystkie zapychaja Rownie dobrze moze zapychac zle dobrany, za ciezki krem. Korektor tez moze zapychac. To niestety zalezy od naszej skory, kazda reaguje inaczej na konkretne skladniki.
Zadanie podkladu jest inne niz korektora. Podklad ma za zadanie wyrowanc koloryt a korektor ma tuszowac przebarwienia, zaczerwienienia punktowo.
Mam bardzo podobna cere do Twojej yyyy to znaczy mialam, zanim zaczelam swoja przygode z biochemia
Przy takiej cerze, jak Twoja zrezygnowalabym z Revlona, ma alkohol.denat. w skladzie, co moze jeszcze bardziej rozjuszyc naczynka, wysuszyc skore, wogole jest to dosyc ciezki podklad i moze zapychac. Moze lepiej jakis lzejszy, nawilzajacy a zaczerewienienia zatuszowac korektorem?
Wazne jest zeby dobrze nawilzac skore, bo wysuszajac ja wpadamy w takie bledne kolo. Im bardziej jest sucha, tym wiecej sebum produkuje, zeby sama sie nawilzyc i wtedy wlasnie mocniej sie przetluszcza.
Zgadzam sie z Hexxana Delikatny zel do mycia , jakis krem dla naczynkowcow, maseczka aspirynowa (ale nie za czesto) i jeszcze jakis lekki krem nawilzacjacy o prostym skladzie, zeby dobrze nawilzyc skore.
Jesli chodzi o filtry, to nie jest latwo znalezc ideal (bo takiego jeszcze chyba nie ma), ale sa takie, ktore nie zapychaja, tylko ze ciezko cos polecac, bo kazda skora przyjmuje je inaczej i inaczej na nie reaguje.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 12:49   #8
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Polecam przeczytać wątek o Vitelli Ictamo Na zaognione naczynka na nosie byłoby chyba akurat To jest chyba krem na wszystko...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 13:43   #9
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Polecam przeczytać wątek o Vitelli Ictamo Na zaognione naczynka na nosie byłoby chyba akurat To jest chyba krem na wszystko...
jak pisałam - tak zrobiłam, jest już u mnie w torebce....


póki co nie nakładam biodermy Sensibio AR i zmieniłam podkład na inny Avonowski, zobacze czy wogóle jakaś różnica bedzie... w kazdym razie mam zamiar metoda prób i błędów dojśc do tego co mnie tak zapycha.


PS. Co myślicie podkładach LRP?
Ciekawi mnie ten do skóry wrażliwej http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15627

Skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides


Pozdrawiam
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 14:28   #10
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Podklad moze zapychac na tej samej zasadzie, co kazdy inny kosmetyk(krem, filtr...) to zalezy od skladu, nie wszystkie zapychaja Rownie dobrze moze zapychac zle dobrany, za ciezki krem. Korektor tez moze zapychac. To niestety zalezy od naszej skory, kazda reaguje inaczej na konkretne skladniki.

To prawda. Nie każdy zapycha, cery sa rózne, każda inaczej reaguje...

Jednak poza pielegnacją ważny jest tryb zycia. Dieta, ruch. U mnie na przykład dość duzy wpływ na wygląd cery ma sposób odżywiania. Śmieciowe jedzenie, kawa, niewyspanie od razu widać. Staram sie odżywiac zdrowo i w miarę racjonalnie, ale czasem brakuje czasu albo chęci.
Wizyta u dermatologa tez nie zaszkodzi
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 16:56   #11
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Na naczynka polecam serum z wit.c mnie bardzo pomogło a byłam czerowna jak burak i bez podkładu nie mogłam się z domu ryszyć, teraz czasem nawet szaleje i tylko delikatnie się pudrem opruszam Jesli akurta nie masz dostępu do takiego serum, to polecam koncetrat z witaminą K. Szybko się wchłania, nie lepi, nie tłuści, doby pod makijaż.
No i KONIECZNIE zrezygnuj z kosmetyków z alkoholem!! To zbrodnia na naczynka
Powodzenia
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-10, 19:24   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
jak pisałam - tak zrobiłam, jest już u mnie w torebce....


póki co nie nakładam biodermy Sensibio AR i zmieniłam podkład na inny Avonowski, zobacze czy wogóle jakaś różnica bedzie... w kazdym razie mam zamiar metoda prób i błędów dojśc do tego co mnie tak zapycha.


PS. Co myślicie podkładach LRP?
Ciekawi mnie ten do skóry wrażliwej http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15627

Skład:
Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides


Pozdrawiam
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=452
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=132

jest tam kilka slow o podkladzie

swoja droga ciezko jest doradzic w kwestii podkladu poniewaz kazda cera inaczej go przyjmuje i nie chodzi tylko o potencjalne zapychanie ale o to jak sie stapia z cera,czy nie podkresla tego co nie powinien itp.

Przede wszystkim musisz stopniowo wprowadzac zmiany w pielegnacji i sama bedziesz widziala jak reaguje Twoja cera a pozniej mozna kombinowac z kolorowka-a probowalas Lirene City Matt?duzo osob jest zadowolonych z tego podkladu.

Jezeli Rubialine pasowal Ci to mysle,ze warto w niego zainwestowac-poza tym nie pociesze Cie,ale niestety to wszystko kosztuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 20:15   #13
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Ja mam troszkę podobną cerę do Twojej ale ostatnio jest coraz lepiej i mam nadzieję że to nie tylko chwilowa poprawa
Mianowicie 25 lat na karku troszkę naczynek wokół nosa, cera mieszana i kapryśna.
Rano zmywam buzię delikatnym żelem bez sls (najchętniej Ziaja oliwkowa albo Calma), wieczorem żel z mikrogranulkami Nivea Young, którego bardzo się bałam czy akurat nie za mocno wyszusza i podrażnia, jednak jestem w szoku gdyż buzia po nim jest świetnie oczyszczona i nie wysuszona
Na noc krem Skrzypowita (mój ulubiony), choć aktualnie przestawiłam się na Calmę nawilżającą i też jest fajnie; leciuchna ale nieźle nawilża.
Niestety nie używam filtrów gdyż miałam traumatyczne przeżycia z emulsją Avene Ultra Hight Protection po której leczyłam cerę chyba z pół roku ale może kiedyś znów się przekonam.
Na dzień mój ulubiony krem ostatnio to AA matująco - nawilżający i wbrew nazwie nie matuje mocno, bardziej nawilża i mam wrażenie że reguluje Nie lubię typowo matujących kremów i one chyba jednak więcej szkodzą niż pomagają, choć słynny Dax matujący na do cery naczynkowej był całkiem całkiem, jednak tylko na lato (bardzo słabo nawilżał).
Oczywiście musowo 2x/tydzień zielona glinka a ostatnio cuda działa na mojej buzi Mikrodermabrazja Eris (używam od miesiąca i widzę gigantyczną różnicę w wyglądzie cery).
Odnośnie podkładów strasznie boję się zapychania i do tego nie lubię maski na twarzy, jednak coś na paszczę trzeba położyć Tak więc idealny okazał się mus Maybelline (choć trudno trafić z kolorem) który jest bardzo lekki i wystarczy naprawdę minimalna ilość. Na większe kłopoty Dermacol. Później Dry Flo wymieszany z sypkim Revlonem + sypki Inglot brązujący i dzięki bogu nie zapycha mnie taka mieszanka .
Jakoś ten mój plan się sprawdza ostatnio, tzn. od ok. 3 miesięcy Raz jest lepiej, raz gorzej, tylko muszę coś wprowadzić na te moje naczynka nieszczęsne
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 20:42   #14
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Arrow Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

właśnie sie wysmarowałam vitella ictamo,

czy to normalne że szczypie??
głównie w okolicy skrzydełek nosa (naczynka) i na brodzie (pare strupków i wyprysków)


poczekam może przejdzie...
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 21:47   #15
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
właśnie sie wysmarowałam vitella ictamo,

czy to normalne że szczypie??
głównie w okolicy skrzydełek nosa (naczynka) i na brodzie (pare strupków i wyprysków)


poczekam może przejdzie...

Hmmm u siebie nie zuwazylam takich objawow,dziewczyny w watku o VI tez nie wspominaly o tym;moze to przejsciowe i nie zwiazane z VI? jezeli taki stan bedzie utrzymywal sie caly czas to lepiej odstaw krem-a swoja droga dajesz go bezposrednio na skore i czy jeszcze cos pod nim jest?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 22:13   #16
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
właśnie sie wysmarowałam vitella ictamo,

czy to normalne że szczypie??
głównie w okolicy skrzydełek nosa (naczynka) i na brodzie (pare strupków i wyprysków)


poczekam może przejdzie...
hm... polubilam VI i ostatnio namietnie uzywam, ale nigdy nie zdarzylo mi sie szczypanie
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 07:32   #17
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

kurcze, nic nie nałożyłam pod spód i teraz żałuje...


jestem niemiłosiernie ściągnięta...

co mozna pod nałozyć?
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:49   #18
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
kurcze, nic nie nałożyłam pod spód i teraz żałuje...


jestem niemiłosiernie ściągnięta...

co mozna pod nałozyć?
VI lepiej zadziala jezeli nalozysz ja bezposrednio na skore a dopiero pozniej po ok. godzinie dajmy na to jakis prosty nawilzacz.

Wydaje mi sie,ze masz bardzo przesuszona skore i stad taka reakcja;odstaw Effaclar K jezeli go uzywasz a przy okazji napisz jak go do tej pory stosowalas(jak czesto?);druga sprawa jest to,ze jezeli wlaczylas kwasy do pielegnacji to mimo wszystko dobrze byloby pomyslec o filtrze,tymbardziej ze one tez dobrze dzialaja na naczynka.Jednak dobor filtra dla siebie to metoda prob i bledow na poczatek sproboj moze kremu z filtrem Iwostinu.
Zawsze tez mozesz wpisac sie do watku w ktorym czesto wspomagamy sie probkami i nie tylko
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 17:36   #19
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Red face Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

myśle, że sama sobie problemu narobiłam, robiąc przed VI peeling Avonowski ten w płatkach. Jakiś kwas tam jest wiec w połączeniu pewnie mnie zmasakrował buźke.
Jeśli chodzi o Effaclar K to używam go już od paru miesięcy i po nim jest skóra lepsza, nie czuje zeby to on szkodził.

Póki co nie używam biodermy AR , krem niby dobry dla naczynek ale miał strasznie ciężką baze. Jakos mi bez niego lepiej.
Apropopos: mineral oil i paraffinum liquidum to nie jest to samo przypadkiem?
W składzie biodermy są na pierwszych miejscach... potem olej avokado- też przebogaty, i capryle...


Nie wiem czym go zastapić jeszcze , ale poszukuje na wizażu czegoś dla mnie odpowiedniego.

Może Hydraphase LRP albo Active C XL.
Apropos tego drugiego, jak myślisz Hexxana? Na pocżatek filtr byłby ok? Napewno nie jest to 50+, ale kurka zawsze coś...
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 21:31   #20
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: problematyczna, kapryśna i nie do opanowania-help!

strasznie dawno porzuciłam swój wątek i skupiłam się na walce z moimi problemami. Czas na krótkie sprawozdanie...

Teraz po prawie roku jestem o wiele bardziej zadowolona ze swojej skóry, pozbyłam się wszystkich zaskórniaków, niespodzianki pojawiają się baaardzo rzadko.
Koloryt się wyrównał i ogólnie jest ok.

Mój program pielęgnacji teraz to głównie:

do zmywania buzi: płyny micelarne (Sensibio H2O, Provegol) i żel physiogel,
na dzień: wysoki filtr zamiast kremu (Iwostin SPF 40), ewentualnie Activ C XL (LRP)
na noc: retinoidy (diacneal, diroseal, Retin Ox) , kwasy naprzemiennie(effaclar K, tonik z kwasem migdałowym z mazideł).

Zrezygnowałam z podkładów we fluidzie na rzecz podkładów i pudrów mineralnych z domieszką skrobii oraz sproszkowanych glinek kaolinowych. I było to chyba najlepsze dla skóry, teraz oddycha i nie jest przeciążana ciężkimi fluidami.

Tak więc do wszystkich dziewczyn, które straciły już nadzieję na polepszenie stanu swojej skóry: Głowa do góry, każdy jest w stanie dobrać sobie taki zestaw kosmetyków, żeby było ok. Wytrwałości.
Pozdro
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.