Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 11:13   #1
Jutrzenka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 118

Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś?


Witam,

Opiekowała się któraś z Was osobami starszymi w Angli np. w sytemie "live in", czyli z zamieszkaniem? Jakie są Wasze doświadczenia? Jakie zarobki i jak Wam się pracowało?

Oczywiście zdaje sobię sprawę z charakteru takiej pracy i że jest ona ciężka, chciałabym natomiast wiedzieć, czy ktoś tak pracował i może polecić jakąś dobrą agencję, albo powiedzieć coś o zarobkach i systemie pracy?
Jutrzenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 12:24   #2
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś?

Wszystko zależy od kraju. Ciężka praca, bardzo odpowiedzialna.
często "living in" oznacza, że 24h na dobe musisz siedzieć w domu i zajmować się daną osobą, lub po prostu być w domu , w razie w.
Nie zdecydowałabym się na to. Jestem opiekunem medycznym za granicą, pracuję w placówce, wiem, jak w danej sytuacji się zachować, ale jakby była sama z kimś w domu, osoba by się przewróciła, coś by się działo, to ciężko jest to ogarnąć samej.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 23:29   #3
liteerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 31
Dot.: Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś?

Co prawda nie zajmowałam się osobami starszymi, ale powiedzmy, że odpowiem jako Au Pair live in. Najlepsza praca to taka, kiedy po określonej licznie godzin zamykasz za sobą drzwi i nic więcej cię nie interesuje aż do następnego dnia. Praca live in ma to do siebie, że tak naprawdę pracujesz cały czas. Może się okazać, że ta starsza osoba bardzo cię polubi i wręcz trudno będzie ci znaleźć odrobinę czasu dla siebie, bo ciągle będzie "coś". To dobre rozwiązanie na miesiąc czy dwa, ale nie na dłużej. Trzeba też żyć własnym życiem, nie tylko czyimś.
liteerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:07   #4
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś?

literka, mi chodziło o to, że jak ludzie z zagranicy szukaja opiekunki, jest to wtedy praca 24h i jest to dla wszystkich jasne i jest to płacone, kiedys jechalam z dziewczyna autobusem do niemiec. Opowiadala, ze bedzie opiekunka wlasnie 24h, ale tylko 3 miechy.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:36   #5
liteerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 31
Dot.: Opieka nad osobami starszymi "live in" - był ktoś?

Edelfredzia, mi chodziło o to samo. To praca dobra na krótki okres czasu, na parę miesięcy. W każdym razie moja koleżanka pracuje w Domu Starców w UK (ale live out) i zarabia jakieś 7 czy 8 funtów na godzinę (praca 12h dziennie). Biorąc pod uwagę zakres jej obowiązków i warunki pracy uważam, że ta praca zasługuje na jakieś 15 funtów za godzinę.

Sama zajmuję się niepełnosprawnym dzieckiem, w systemie live in właśnie. Jestem kimś pomiędzy teaching assistant a rehabilitantem, bo tradycyjną Au Pair to na pewno nie jestem. Zarabiam miesięcznie 320 funtów za 30h pracy tygodniowo, ale pojęcia nie mam czy to ma jakieś odzwierciedlenie do zaróbków przy opiece nad starszymi osobami.

Jutrzenka_, a nie myślałaś o opcji live-out? Zawsze to więcej czasu dla siebie, możliwość znalezienia dodatkowego zajęcia itp.
liteerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-06 16:36:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.