koleżanka prosi o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-19, 17:29   #1
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367

koleżanka prosi o radę


moja koleżanka -Olga- chciała na obozie ufarbować szamponetką włosy. Po wyprawie do sklepu, znalezieniu odpowiedniego koloru inna koleżanka ufarbowałą jej te włosy. Kolor nie za bardzo jej się spodobał więc znów poszłyśmy do sklepu. Ja szukałam odcienia dla siebie i zobaczyłam że na farbie owszem jest napisane do 24 myć ale pod spodem jest zaznaczone permanent. Zeszłyśmy potem całe miasteczko i nie znalazłyśmy zmywalnej fabry.
Oldze kolor się nie podoba. Tzn mówi że gdyby się zmywał do byłby ok ale nie chce mieć takiego na stałe. Jej naturalny kolor to bardzo ciemny brąz w chłodnym odcieniu i do jasnej cery. Teraz ma taki kasztanowy brąz i wygląda w nim bardzo blado. Chciałaby coś zrobić uzyskać jak najbliższy do naturalnego odcień. Myślałyśmy żeby najpierw zorbiła włosy szamponem a jeśli wyjdzie ok to farbą o tym samym odcieniu ale nie wiem czy wyjdzie. Wy się pewnie lepiej znacie wiec poradźcie jej co ma zrobić farba/szampon/henna? Z góry dzięki i prosimy o szybkie odpowiedzi bo Olga jest nieco zdesperowana
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 18:46   #2
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: koleżanka prosi o radę

najlepiej jeśli Twoja koleżanka poczeka trochę aż szampon zacznie jej się wypłukiwać z wlosów i tracić kolor. Może na sam początek lepiej byloby sięgnąć po szamponetkę zmywalną do 4 myć ? są takie z Londy, palette, marion...potem ewentualnie dobrać farbę. Kombinować z szamponami nie polecam, bo trzymają się dłuzej niż szamponetki, a niektóre jak np. Palette wypłukują się bardzo trudno - o ile wogóle w całości się wypłuczą
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 10:11   #3
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: koleżanka prosi o radę

ale ona zrobiła trwałe farbowanie-myślała że to do 24 myć a potem ja zauważyłam że pernament- więc raczej się nie wypłucze, tzn już trochę jej ten kolor zbladł bo myje włosy codziennie 3 albo i więcej razy pod rząd ale chce jak najszybciej odzyskać swój kolor
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 10:18   #4
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: koleżanka prosi o radę

no to ciężko będzie powrócić do naturalnego koloru, tymbardziej, że z Twojego opisu wynika, że użyła farby Palette a ta jak wiemy bardzo głęboko wnika w strukture włosa... chyba że była to inna farba ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 12:42   #5
*agniesia*
Raczkowanie
 
Avatar *agniesia*
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom?
Wiadomości: 367
Dot.: koleżanka prosi o radę

tak palette, czyli chyba bedzie musiała iść do fryzjerki ze swoim zdjęciem sprzed farbowania żeby jej wymodziła taki kolorek
*agniesia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.