Studium czy studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-19, 19:00   #1
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6

Studium czy studia?


Hej Mam problem i chciałabym poprosić was o pomoc. Teraz jest okres gdy trzeba zapisywać się na studia. Moim marzeniem jest kosmetologia.

Nie wiem czy lepiej wybrać studia czy zrobić sobie studium, tymbardziej, że na maturze zdawałam jedynie podstawową biologię.Myślę,że najlepszym rozwiązaniem będzie studium.Jednak,nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Prawie w każdym większym mieście jest studium, czym mam się kierować przy wyborze? Czy istnieją studium publiczne dzienne czy tylko prywatne zaoczne?

Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim, więc nie chciałabym przenosić się zbyt daleko Najbardziej interesują mnie z tych bliższych miast: Trójmiasto, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn. Myślę, że dalej do ewentualnego studium to troszkę za daleko.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. Będe bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 23:06   #2
Chiaroscuro_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 105
Dot.: Studium czy studia?

moim zdaniem studia tym bardziej, że chcesz być kosmetologiem, a nie kosmetyczką
Chiaroscuro_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 23:19   #3
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

Tylko obawiam się,że z podst. biologią mam nikłe szanse
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 23:52   #4
Chiaroscuro_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 105
Dot.: Studium czy studia?

to powiedz mi jak marzyłaś o kosmetologii to dlaczego wybrałaś poziom podstawowy z biologii?

W takim razie odpowiedź na pytanie znasz sama.
Jeśli już studium to wybierz takie które ma najlepszą opinie, renomę.
Poszukaj na forach, popytaj znajomych.
Na pewno więcej nauczysz się dziennie niż zaocznie.
Chiaroscuro_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:01   #5
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

dlatego,że byłam w klasie humanistycznej.
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 23:30   #6
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez Juscik18 Pokaż wiadomość
dlatego,że byłam w klasie humanistycznej.
No i?
Czyli po prostu nie chciało ci się uczyć do rozszerzonej? niestety polscy licealiści wciąż zapominają, że profil w liceum to tylko dodatkowa ilośc godzin z jakiegoś przedmiotu, a nie kategoryczny zakaz robienia czegoś ponad to - jeśli się chce coś w życiu osiągnąc to niestety trzeba się postarać.
A jeśli pójdziesz na rozmowę rekrutacyjną to też powiesz pracodawcy, że ja tego nie umiem zrobić bo tego nie było w programie szkoły? Myślisz, że w taki sposób dostaniesz jakąkolwiek pracę?
Jeśli ci na czymś zależy to popraw na maturę, postaraj się, daj coś od siebie a nie czekaj, że praca spadnie ci z nieba, bo "ja skończyłam humana i tyle"....
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 23:58   #7
Chiaroscuro_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 105
Dot.: Studium czy studia?

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
No i?
Czyli po prostu nie chciało ci się uczyć do rozszerzonej? niestety polscy licealiści wciąż zapominają, że profil w liceum to tylko dodatkowa ilośc godzin z jakiegoś przedmiotu, a nie kategoryczny zakaz robienia czegoś ponad to - jeśli się chce coś w życiu osiągnąc to niestety trzeba się postarać.
A jeśli pójdziesz na rozmowę rekrutacyjną to też powiesz pracodawcy, że ja tego nie umiem zrobić bo tego nie było w programie szkoły? Myślisz, że w taki sposób dostaniesz jakąkolwiek pracę?
Jeśli ci na czymś zależy to popraw na maturę, postaraj się, daj coś od siebie a nie czekaj, że praca spadnie ci z nieba, bo "ja skończyłam humana i tyle"....
100 % prawdy
Chiaroscuro_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 23:14   #8
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

Stwierdzilam,ze wole zdac dobrze mature podstawowa niz byle jak rozszerzenie,wiec jesli nie wiesz czym sie kierowalam to prosilabym abys od razu na mnie nie naskakiwala i nie stwierdzala,ze jestem leniwa.Prosilam o rade co mam w tej sytuacji zrobic,bo teraz to jest juz po ptakach,bynajmniej do przyszlego roku,jednak jej nie otrzymalam.

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Mam dwie znajome,ktore skonczyly studium zaoczne i maja swoj salon,takze wiem,ze nie potrzeba az tak wiele,by sie czegos dorobic i miec satysfakcje ze swojej pracy.Ponadto moja pasja jest zdobienie paznokci a nie pielegnacja calego ciala,wiec nie pchalam sie na sile w ostatnim roku na rozszerzona biologie.Prawda jest taka,ze licealisci nie dostaja pomocy w szkole,nic nie wiedza o studiach,wszystkiego musza sie dowiadywac sami,a w efekcie nie wiedza czym by sie chcieli w zyciu zajac.
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:53   #9
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Studium czy studia?

Jesli bardzo Ci zależy to ucz się i pisz rozszerzoną maturę za rok. Jesli masz możliwość zapisz się na roczne studium teraz a za rok próbuj pisać rozszerzenie.
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 13:25   #10
heybabki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Studium czy studia?

Wiesz moim zdaniem powinnaś wybrać studium. Fakt, że studia, to ranga, prestiż, ale w tym zawodzie liczy się praktyka, praktyka i praktyka. Studium pozwala w 2 lata zdobyć tytuł, zawód.
heybabki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 15:21   #11
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

No zobaczymy jak mi matura poszla,moze sie nawet dostane na studia Jesli nie to pojde na studium i za rok napisze z biologi i chemii Bede probowala
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 20:36   #12
kometahalleya
Raczkowanie
 
Avatar kometahalleya
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: Studium czy studia?

Ja chyba trochę późno, ale może Ci się przyda to co napiszę.

Mam kilka znajomych, które studiują kosmetologie (studia, nie studium) - są to dziewczyny, które wiążą swoją przyszłość z zawodem kosmetologa jako doradcy w zakresie pielęgnacji, wykonywania zabiegów czy pracy naukowej w tymże kierunku. Koleżanka jest po fizjoterapii, znalazła pracę w SPA i zaoferowali jej studia, żeby podnieść kwalifikacje i ofertę zabiegów estetycznych. (nie typowo medycznych, ale takich, które wykwalifikowany kosmetolog może przeprowadzać - nie pytajcie, ja osobiście się na tym nie znam). Sądzę, że kosmetolog po studiach może również szukać pracy w koncernach kosmetycznych - przy różnego typu badaniach ulepszających kosmetyki.

Studium (w mojej opinii) jest przydatne gdy chce się nauczyć podstaw i zrobić baze np. pod późniejsze szkolenia, które zaowocują typowymi umiejętnościami - np. kursy wizażu bardziej zaawansowane, zdobienie paznokci, piercing itd.

Wszystko zależy od Twojego pomysłu na życie. Żeby założyć własny salon nie potrzeba Ci studiów, ale przede wszystkim pomysłu i umiejętności dzięki którym będziesz mogła go zrealizować no i jakiegoś wkładu pieniężnego

Nie ma co się pchać na studia (które wbrew pozorom nie są superłatwe i trzeba to koniecznie lubić) jeżeli nie zależy Ci na ogólnej, typowo teoretycznej wiedzy (choć nie mówię, że studia nie uczą umiejętności praktycznych!), to lepiej wybierz studium a później kursy i szkolenia, które poszerzą ofertę Twojego potencjalnego salonu/zakładu albo Twoje CV


Najważniejsze, żebyś odpowiednio dobrała środki które pozwolą Ci zrealizować plany i marzenia i była szczęśliwa. Powodzenia!
__________________
"Success is never final, failure is never fatal: it's courage that counts." Winston Churchill

kobieta kobiecie kobieco
kometahalleya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 11:13   #13
Juscik18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

Złożę dokumenty na studia,jeśli się nie dostanę to wybiorę studium,bynajmniej narazie : ) Dziękuję za pomoc !
Juscik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 23:44   #14
ewlen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Studium czy studia?

na początek polecam studium. Później możesz spróbować znaleźć pracę w tym kierunku i jak zobaczysz że to jest to co naprawdę chcesz robić, to wtedy zawsze możesz kontynuować naukę na studiach. Studium szybciej da Ci podstawową wiedzę i umiejętności do pracy. A dodatkowo w razie niezadowolenia zawsze możesz wybrać coś innego. Studia to już raczej jakieś zobowiązanie na dłużej...
ewlen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:50   #15
enikaoela
Przyczajenie
 
Avatar enikaoela
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 6
Dot.: Studium czy studia?

Cześć. Jaką w rezultacie podjęłaś decyzję? Jestem ciekawa, ponieważ w październiku zacznę studia niestacjonarne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej, na nowym kierunku - kosmetologia.
enikaoela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.