Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 19:51   #1831
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
A Manx? U mnie nie swinkuje, z tym, że ja używam poziomu 3, który ma więcej żółtego od 2.
Ewentualnie zerknij na AM w goldenach - też nie swinkuja (na pewno w matujacej, kryjącej nie mam jeszcze)

Wysłane z mojego C1605 przy użyciu Tapatalka
Manx miałam i to jeszcze nie to A AM mam kilka próbek w domu, planuję właśnie na dniach potestować

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Meow nie znam, ale wszelkie podkłady z tonacji Golden (albo jakieś oliwki) np Amilie i Annabelle nie powinny dawać takiego efektu. Z moich doświadczeń to jeszcze BareFaced są ogólnie żółte (dla mnie nawet ich chłodne odcienie były za żółte) i bodajże Adorned With Grace (które są robione właśnie dla żółtych cer).
Aż poczytam o nich, bo pierwszy raz słyszę o tej firmie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 11:03   #1832
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

z żółci polecam wypróbować Pixie, mają na prawdę spory wybór i parę odcieni na prawdę mega żółtych. Sama używam Goldenów a Annabelle i nie umywają się do Pixie :P Szkoda tylko, że przy tych drugich nie pasuje mi do końca formuła.

Szczególnie polecam zainteresować się Sinnie
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 22:49   #1833
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

cześć dziewczyny, chciałam Was prosić o pomoc

Muszę znaleźć jakieś zastępstwo za minerały Lumiere - używałam w wersji Cachmere, tonacja żółtawa, odcienie najjaśniejsze. Tutaj mój post opisujący szczegóły w wątku o bibliotece kolorystycznej:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=34

Będę wdzięczna za podpowiedzi!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 00:35   #1834
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Używałyście kiedyś podkładu na bazie kurkumy? (bo ja wygooglałam, arrowroot to kurkuma)? Widziałam kurkumę jako dodatek, ale jako bazę?
http://www.evansgarden.com/Natural-M...on-Powder.html

Używałyście w ogóle minerałów z dodatkami? Czasami pojawiają się wosk, oleje, często roślinne ekstrakty, czasami witaminy. Jak się to sprawdza?
Chętnie bym spróbowała wszystkiego, ale czyste minerały mają zaletę, że mogą leżeć i czekać na lepsze czasy, a takie z dodatkami mają termin ważności. Odżywać skórę możemy w inny sposób odżywiać, ale ciągle kusi...

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-02-12 o 00:39
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 11:03   #1835
Anbar
Raczkowanie
 
Avatar Anbar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 80
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Używałyście kiedyś podkładu na bazie kurkumy? (bo ja wygooglałam, arrowroot to kurkuma)? Widziałam kurkumę jako dodatek, ale jako bazę?
Arrowroot to jest taka maczka jak skrobia ziemniaczana, tutaj mozna dostac ja normalnie w sklepach do zageszczeania sosow itp. probowalam ja nawet jako puder wykonczeniowy, ale mi nie pasowala...
Anbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 18:29   #1836
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Miał ktoś styczność z tą firmą?
http://mineralhygienics.com/


Zaciekawily mnie podkłady (właściwie jeden odcien), szkoda tylko, że próbek nie ma Lipa...


ups, jest wątek. Przenoszę się
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=322804
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 20:51   #1837
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej Dziewczyny.
Nigdy nie miałam styczności z pudrami mineralnymi. A właśnie takiego teraz szukam. Czy ktoś może podrzucić jakąś literaturę? Jak dobrać? Nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc znaleźć coś fajnego (a chodzi mi o matowienie na tłustym filtrze SPF50)
Pomożecie?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 21:13   #1838
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.
Nigdy nie miałam styczności z pudrami mineralnymi. A właśnie takiego teraz szukam. Czy ktoś może podrzucić jakąś literaturę? Jak dobrać? Nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc znaleźć coś fajnego (a chodzi mi o matowienie na tłustym filtrze SPF50)
Pomożecie?
Do tak wysokiego filtra niezbędne będzie przede wszystkim porządne zagruntowanie, zanim nałożysz podkład mineralny. Inaczej prawdopodobnie błyskawicznie zie zważy i zrobią się plamy.
Czego wiec użyć pod minerał? To już zależy od cery/preferencji Może to być skrobia ziemniaczana, puder ryżowy, jedwabny, perłowy, krzemionka... Wariantów jest mnóstwo i oczywiście nie wszystko musi się sprawdzić. Z doświadczenia na tłuściochy polecam czysty ryżowy
Jeśli zaś o sam podkład chodzi, trudno coś doradzić tak naprawdę. Każda cera jest inna, inaczej reaguje. Na pewno powinnaś sięgnąć po taki, który przedłuży mat. Z kolorem też ciężko pomóc, najważniejsze, abyś mniej więcej określiła, w jakich tonach i na jakim poziomie jasności masz cerę. Jest wiele kategorii kolorystycznych, jak już mniej więcej dopasujesz, będzie Ci łatwiej szukać tego idealnego
Na początek polecam Ci rozejrzeć się wśród oferty polskich firm, min Annabelle minerals, Amilie czy Pixie. Próbki są łatwo dostępne, a podkłady stosunkowo tanie. No i nie zapomnij o odpowiednim pędzlu.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:33   #1839
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Czy ktoś testował minerały Ecoglo Minerals?
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 22:06   #1840
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Osobiście pod podkład na tłuściocha obsypuję się alantanem, on ładnie pochłania i matuje i bieli.
Do tej pory używałam podkładu z Avon w odcieniu Invory (najjaśniejszy) i jest ok, może ciut zbyt jasny, ale na ogół jestem bladziochem. Wiecie jak to się odnosi na przykład do Natural fairest z Anabelle Minerals?
A co do pędzla, kupiłam pare dni temu taki w rossmannie... prosty, tani, trochę twardy, mam wrażenie że drapie mi twarz ;/
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 13:48   #1841
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, mogłybyście mi polecić jakiś podkład na początek mojej przygody z minerałami? Najpierw chciałam zamówić Anabelle Minerals, później Lily Lolo, ale ciągle czytam opinie, że coś z nimi nie tak... Oczekuję przynajmniej średniego krycia i naturalnego efektu, mam cerę bardzo skłonną do zapychania. Chciałabym też żeby zdobycie próbek nie wiązało się z wydaniem gigantycznej kwoty.



A jeszcze przy okazji, czy puder bambusowy nadaje się jako baza pod podkład mineralny? Pod spodem byłby jeszcze filtr 50.
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 20:13   #1842
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Nikt Ci nie poleci jednej rzeczy. Nawet nie chodzi o to, że nie ma jednej dobrej, ale o to, że każdemu co innego pasuje. Zabieraj się do czytania wątków i testuj to, do czego masz dostęp.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 12:15   #1843
White Kitty
Raczkowanie
 
Avatar White Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 40
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie poleci jednej rzeczy. Nawet nie chodzi o to, że nie ma jednej dobrej, ale o to, że każdemu co innego pasuje. Zabieraj się do czytania wątków i testuj to, do czego masz dostęp.
Nie oczekuję strzału w dziesiątkę, a po prostu zwykłej rady - np. może gdzieś można kupić taniej próbki. Druga sprawa, że jeśli nie masz nic do powiedzenia, to najlepiej nic nie mów.
White Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 13:04   #1844
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez White Kitty Pokaż wiadomość
Nie oczekuję strzału w dziesiątkę, a po prostu zwykłej rady - np. może gdzieś można kupić taniej próbki. Druga sprawa, że jeśli nie masz nic do powiedzenia, to najlepiej nic nie mów.
Ale K_Cieciorka ma rację. W kwestii zapychania to raczej rzadko pojawiają się głosy, że coś komuś się parszywi po jakiejś marce, a jeśli nawet to jest tu ta sama zasada, co przy każdym innym rodzaju kosmetyku - zapychanie to kwestia indywidualna.

Krycie - jeśli Ci na nim zależy, to wybierasz marki, które mają formułę kryjącą. Zdaje się, że za najsłabiej kryjące uchodzą LL - poprawcie mnie, jeśli się mylę. Dla mnie one są wystarczające - co oznacza, że ujednolicają odcień cery, pokrywają małe zaczerwienienia. Przebarwień nie mam, na duże niespodzianki potrzebny jest korektor.

Próbki - no niestety, ale przed zamówieniem właściwego podkładu trzeba się wykosztować na próbki, inaczej masz 90% szans, że zamówisz zły odcień, więc kasę i tak stracisz. Skoro zależy Ci na oszczędności, to LL jest drogą opcją (podkład 73 zł, próbka 10, 90 za 0,75 g). Jeszcze droższą jest Era (podkład 109 zł, tester 7 zł za 0,6 g). Lepszą opcją jeśli chodzi o testery jest EDM, masz do wyboru 2 pojmności: woreczek 0,1 g za 4,20 i pudełko 0,30 g za 6,20 zł.
Amilie próbki ma skandalicznie małe, dla osoby, która nie ma pojęcia, w co celować, jest bardzo trudno dobrać odcień mając ilość podkładu, która ledwo wystarcza na jednorazowy makijaż.
Annabelle ma konkretne rozmiarowo próbki, wystarczają na parę użyć. Kosztują 7,50. Tylko odcieni raczej skromny wybór.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 10:04   #1845
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witajcie
W tak słoneczną i piękną Niedzielę nie zaskoczę Was niczym nowym, raczej się powtórzę. Mam pytanie odnośnie kolorków

Ostatnio testowałam podkład Earthnicity Alabaster, niestety okazał się ciut za jasny i za różowy. Dzisiaj myślałam nad firmą BareFaced i odcieniem Serenity. Myślicie że będzie bardziej żółty, ale nie mocno ciemniejszy?
I jak odcień Serenity ma się do golden fairest AM? Czy dobrze myślę że będzie jaśniejszy i bardziej żółty?
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:31   #1846
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny potrzebuję waszych podpowiedzi

Od kilku lat niezmienne używałam podkładu Lumiere Light Medium Beige w formule Luminesse. Niestety słuch o Lumiere zaginął Muszę znaleźć zastępcę i niestety nie mam zielonego pojęcia w jakie firmy i formuły uderzać szukając czegoś podobnego.

Krycie: lekkie/średnie
Wykończenie: jedwabiste/lekko rozświetlające

W załączniku wrzucam zdjęcie z internetu pokazujące kolor na mokro - ostatni po prawej stronie.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (14,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkład.jpg (68,6 KB, 14 załadowań)
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2014-03-02 o 11:35
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:34   #1847
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Almodis, Serenity powinien mieć podobną głębię, natomiast raczej nie będzie za żółty. Raczej neutralny przesunięty lekko w stronę żółci, jeśli zaś chodzi o sam odcień, to AM są dość specyficzne, nie spodziewam się dużego podobieństwa, ale myślę, że od niego możesz zacząć

Potrzebuję matowego bronzera, polecicie jakiś z czystych minerałków i w przystępnej cenie? Nie musi być to absolutny mat, ale bez efektu "glow", czy wyraźnych drobinek. Poradzicie coś?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 16:54   #1848
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Almodis, Serenity powinien mieć podobną głębię, natomiast raczej nie będzie za żółty. Raczej neutralny przesunięty lekko w stronę żółci, jeśli zaś chodzi o sam odcień, to AM są dość specyficzne, nie spodziewam się dużego podobieństwa, ale myślę, że od niego możesz zacząć

Potrzebuję matowego bronzera, polecicie jakiś z czystych minerałków i w przystępnej cenie? Nie musi być to absolutny mat, ale bez efektu "glow", czy wyraźnych drobinek. Poradzicie coś?
malibu miss z silk naturals? jest też tahiti sweetie ale on ma drobinki dziewczyny kiedys chwaliły, ja w sumie mam ale nie używam bo mam zapasy ulubionego nude z Lumiere.
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:59   #1849
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Potrzebuję matowego bronzera, polecicie jakiś z czystych minerałków i w przystępnej cenie? Nie musi być to absolutny mat, ale bez efektu "glow", czy wyraźnych drobinek. Poradzicie coś?
Drama silk naturals, Meow skin dippers lub za ciemny o dwa, trzy tony podkład
Ja mam teraz na wymianę próbkę Bronzed finishing dust EDM i on też wydaje się spełniać kryteria.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 21:02   #1850
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dzięki! Próbowałam z ciemnymi podkładami, ale nigdy nie byłam zadowolona z efektu, bardzo się czaiłam na Meow i na pewno przy okazji zamówię próbki, ale w sumie to wolałabym coś tańszego. Ja nie z tych, co się boją drobinek, ale wyciągnęłam ostatnio bronzer (który lubię i na polikach się sprawdzał), omiotłam cały kontur twarzy zorientowałam się, że się świecę jak choinka w miejscach, które chciałam "cofnąć"
Ach! Matowy bronzer SN jest z jedwabiem! No nic, szukam dalej
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 15:49   #1851
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Witajcie
W tak słoneczną i piękną Niedzielę nie zaskoczę Was niczym nowym, raczej się powtórzę. Mam pytanie odnośnie kolorków

Ostatnio testowałam podkład Earthnicity Alabaster, niestety okazał się ciut za jasny i za różowy. Dzisiaj myślałam nad firmą BareFaced i odcieniem Serenity. Myślicie że będzie bardziej żółty, ale nie mocno ciemniejszy?
I jak odcień Serenity ma się do golden fairest AM? Czy dobrze myślę że będzie jaśniejszy i bardziej żółty?
O dzięki, tej firmy nie testowałam. Wpiszę na listę... Może tam znajdę coś sensownego w zastępstwo Lumiere...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:31   #1852
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej hej ho.
Zamówiłam moj pierwszy puder sypki. AM Natural Fair (odcień fajny, ale dopiero on mi uświadomił że mam żółtawą szyję. Ale z 1 m się nie rzuca w oczy )
Nigdy nie robiłam makijażu, więc w sumie dopiero zaczynam przygodę i mam problem, bo puder zbiera mi się w zmarszczkach...
Jak się pozbyć tego "efektu"?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 17:13   #1853
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej hej ho.
Zamówiłam moj pierwszy puder sypki. AM Natural Fair (odcień fajny, ale dopiero on mi uświadomił że mam żółtawą szyję. Ale z 1 m się nie rzuca w oczy )
Nigdy nie robiłam makijażu, więc w sumie dopiero zaczynam przygodę i mam problem, bo puder zbiera mi się w zmarszczkach...
Jak się pozbyć tego "efektu"?
Primer, mikrosfery, baza, krem... najlepiej testować
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:35   #1854
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej hej ho.
Zamówiłam moj pierwszy puder sypki. AM Natural Fair (odcień fajny, ale dopiero on mi uświadomił że mam żółtawą szyję. Ale z 1 m się nie rzuca w oczy )
Nigdy nie robiłam makijażu, więc w sumie dopiero zaczynam przygodę i mam problem, bo puder zbiera mi się w zmarszczkach...
Jak się pozbyć tego "efektu"?
Zdecydowanie mikrosfery silikonowe z Kolorówki. Rzecz tania (2,5 ml za 4,58) a niezastąpiona. Z tym, że u mnie działają najlepiej jeśli położę je solo pędzelkiem na bruzdy wokół ust. Dosypane do primera nie mają już takiego działania. Przed mikrosferami nic nie rozwiązywało tego problemu, musiałam co jakiś czas podchodzić do lustra i rozcierać to, co się zebrało w zagłębieniach skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:33   #1855
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Almodis, Serenity powinien mieć podobną głębię, natomiast raczej nie będzie za żółty. Raczej neutralny przesunięty lekko w stronę żółci, jeśli zaś chodzi o sam odcień, to AM są dość specyficzne, nie spodziewam się dużego podobieństwa, ale myślę, że od niego możesz zacząć

Potrzebuję matowego bronzera, polecicie jakiś z czystych minerałków i w przystępnej cenie? Nie musi być to absolutny mat, ale bez efektu "glow", czy wyraźnych drobinek. Poradzicie coś?
Dziękuję W takim razie zamówie sobie słoiczek 1,5g i zobacze co to za cudo, ale to 8 marca bo może jakaś promocja będzie
A ja jako bronzera planuje wykorzystać odcień Natural Light z Earthnicity, bo jakoś te próbki muszę zużyć, a taki bronzer się przyda ;P
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 21:06   #1856
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Bedzie mi się kończył puder z Annabelle Minerals i chciałam jakiś inny wziąść żeby był dobry i krył, mam odcień golden fair, ktoś pomoże?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 14:36   #1857
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam problem ze znalezieniem odpowiedników Lumiere.

Szukam podkładu mocno kryjącego, niewysuszającego, z prostym składem. Używałam CDL Pixie Tinkerbell 1, a potem Lumiere Light Golden Flawless Face. Dziś wypróbowałam Annabelle Minerals kryjący Golden Fairest, ale on jest pomarańczowy, a nie żółty jak LG Lumiere Wcześniej testowałam Meow, Blusche, Lily Lolo, Lucy Minerals, Everyday Minerals, Adorned with Grace Minerals

Muszę też znaleźć następcę Sunflower Corrector Lumier. Może orientujecie się, czy jakaś firma produkuje żółty, sypki korektor? Jedyny, jaki mi przychodzi na myśl, to Sleep in a Jar SN, ale on podobno nie kryje.

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Iris
Czas edycji: 2014-03-18 o 14:37
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:18   #1858
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Może BareFaced? Dla mnie one są mega żółte, nawet te odcienie, które miały być chłodne różowe.
Z korektorem nie pomogę, wszystkie jakie miałam były dokładnym przeciwieństwem tego, czego szukasz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 17:28   #1859
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może BareFaced? Dla mnie one są mega żółte, nawet te odcienie, które miały być chłodne różowe.
Z korektorem nie pomogę, wszystkie jakie miałam były dokładnym przeciwieństwem tego, czego szukasz.
Jaki odcień masz na myśli? Przejrzałam zdjęcia i opisy w sklepie oraz na blogach i najbardziej żółty spośród jasnych odcieni, Innocent, jest określany jako bardziej brzoskwiniowy niż Golden FairestAnnabelle, który na mnie jest pomarańczowy i odcina się od żółtej karnacji.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:32   #1860
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
Jaki odcień masz na myśli? Przejrzałam zdjęcia i opisy w sklepie oraz na blogach i najbardziej żółty spośród jasnych odcieni, Innocent, jest określany jako bardziej brzoskwiniowy niż Golden FairestAnnabelle, który na mnie jest pomarańczowy i odcina się od żółtej karnacji.
Tutaj niestety nie poradzę Chociaż przetestowałam 5 lub 6 ich odcieni, to mogę tylko ogólnie stwierdzić, że na mojej różowej karnacji wszystkie ich podkłady są okropnie żółte, dlatego właśnie o nich wspominam. Popytaj w wątku tej marki. Ewentualnie jeszcze Amilie, których nie wymieniłaś wśród testowanych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.