kurzajka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-17, 12:39   #1
a*n*u*l*a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 7
GG do a*n*u*l*a

kurzajka


Mam duży problem,nazywa sie on kurzajka.Kiedyś w sposób mi nieznany zaraziłam sie kurzajką, miałam ich na ciele i na twarzy kilka i zwykle je zamrażałam albo wypalałam laserem, potem jakiś czas miałam problem,aż kolejna wyrosła mi na wewnętrznej stronie uda w miejscu prawie intymnym, problemem jest iść z tym do jakiegos specjalisty, mam ja tam juz jakieś ok.2 lata i osiągnęła dośc duży rozmiar ok 4mm i trzyma się na cienkiej niteczce boję się, że mogę ją naderwać.Pomóżcie co robić?!!!!!! słyszałam od znajomej, że ona w tym cienkim miejcu bardzo mocno zawiązała nitkę i z czasem jej uschła - tu pytanie do pana doktora czy w ten sposób można? błagam! wyjeżdżam na wczasy, a jest to widoczne i wstyd rozebrac się do kostiumu
a*n*u*l*a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 14:00   #2
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: kurzajka

Na mój nos nie jest to kurzajka, ale kłykcina kolczysta, którą powinnien się zająć ginekolog. W sprawie kurzajek polecam metody naturalne (sok z mlecza)i ten oto post:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1049734323
http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 14:07   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: kurzajka

zaraz zaraz. kurzajka jest w miejscu intymnym czy "gdzieś w pobliżu"? jeśli w miejscu intymnym to może to Kłykciny Kończyste [poszukaj w internecie, wpisz najlepiej na www.yahoo.com: kłykciny]. wirusów powodujących brodawki jest całe mnóstwo.. musisz iść do lekarza - bez biopsji ani rusz [a przynajmniej bez oględzin]. mogę Ci polecić świetnego lekarza w Warszawie. sama nic nie rób!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 14:17   #4
a*n*u*l*a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 7
GG do a*n*u*l*a
Re: kurzajka

dokładnie jest to na udzie na górze po wewnętrznej stronie jakieś 2 cm od miejsca intynego
a*n*u*l*a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 14:28   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: kurzajka

ja radziłabym konsultację niewirtualną. nie wiem co Pan doktor na to, ale ciężko oszacować "co to jest" wirtualnie. na pewno nie wolno usuwać kurzajek własnoręcznie.

http://www2.gazeta.pl/zdrowie/723104...P_CHOROBY.html
Powikłania
Brodawki najczęściej nie powodują żadnych powikłań.
Drapanie lub samodzielnie wykonywane zabiegi usunięcia brodawek mogą być przyczyną przeniesienia brodawki na inne części ciała lub ich zakażenia i zropienia.

z tego co mi wiadomo [a wiem to tylko z teorii a nie praktyki] Kłykciny kończyste są wąskie u nasady a trochę wyżej kalafiorowate.

zajrzyj też tu: http://www.femalelife.pl/default.asp?PageID=535
http://www.pfm.pl/u235/back/189109/navi/189130


koniecznie wybierz się do lekarza!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 00:03   #6
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: kurzajka

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby to była zwykła brodawka wirusowa ("kurzajka"). Koniecznie proszę się pokazać dermatologowi lub chirurgowi. Usunięcie będzie pewnie dość proste i bezbolesne, ale musi to zrobić lekarz.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:31   #7
klaudia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: diss
Wiadomości: 1
kurzajki...

WITAM...
mam pytanie w sprawie kurzajek moj brat ma strasznie duza kurzajke na stopie<pieta>jest bardzo gleboka bo on ja wycina sobie obcinaczen do paznokci bo go boli jak jest zapelniona...kupilismy ostatnio preparat na kurzajki BRODACID ale nie wiemy czy mu to pomoze,ja osobiscie sie martwie ze on bedzie musial isc z tym na jakis zabieg...prosze napiszczie mi jak sie mozna tego pozbyc...

Z GORY DZIEKUJE...
klaudia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 21:18   #8
NaStoLatKa :)
Rozeznanie
 
Avatar NaStoLatKa :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 638
Dot.: kurzajki...

Cytat:
Napisane przez klaudia21
WITAM...
mam pytanie w sprawie kurzajek moj brat ma strasznie duza kurzajke na stopie<pieta>jest bardzo gleboka bo on ja wycina sobie obcinaczen do paznokci bo go boli jak jest zapelniona...kupilismy ostatnio preparat na kurzajki BRODACID ale nie wiemy czy mu to pomoze,ja osobiscie sie martwie ze on bedzie musial isc z tym na jakis zabieg...prosze napiszczie mi jak sie mozna tego pozbyc...

Z GORY DZIEKUJE...
zobacz na dół, jest wiele innym wątków o kurzajkach. Na jednym z tych wątków pisałam że poprostu super glue albo kropelką polałam sobie te kurzajki. Po kilku dniach znikły napsiz czy podziałało u twojego brata pozdro
NaStoLatKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:15   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: kurzajki...

Sprobojcie Brodacidem, powinno pomoc ( a to bardziej cywilizowany sposob niz toksyczny klej )
Jezeli nie, to wizyta u dermatologa. Kurzajki mozna wymrazac cieklym azotem/wypalac laserem itd.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 17:24   #10
anett002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: kurzajka

Mam Równiez taki problem .i potrzebuję odpowiedzi specjalisty.Mam jakąś narośl w pępku .. w ogóle nie wiedziałam co to jest aż do czasu gdy poszłam do mojego lekarza.Lekarz powiedział mi , ż ejest to kurzajka i przepisał mi DUOFILM . Kupiłam dzisiaj ten lek i gdy chciałam sobie to posmarować okazało się , że kurzajka zaczeła mi odpadać. nie wiem co mam zrobić czy smarowac to tym lekiem , czy poczekać aż sama odpadnie.A może iść na usuwanie przez laser . . ? Pomóżcie mi !
anett002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:36   #11
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: kurzajka

anett002, ciężko jest doradzić cokolwiek wirtualnie przez forum, mam nadzieję że jednak odwiedziłaś kolejny raz lekarza i spytałaś o wszystkie swoje wątpliwości.
btw. ja ostatnio trafiłam na fajny artykuł Zaradzić kurzajkom - o naturalnym sposobie radzenia sobie z kurzajkami poprzez stosowanie glistnika jaskółcze ziele. Ale na pewno większość z was już to zna.
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-19, 13:56   #12
kafolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Kurzajki

Moja koleżanka ma okropny problem z kurzajkami. Ma dwie na dolnej powiece i jedną na górnej. Była u kosmetyczki, ale ta powiedziała że nie usunie. Niestety one nie wyglądają ładnie. Co ma zrobić?
kafolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 13:59   #13
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Kurzajki

Iść z tym do dermatologa! On je usunie.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:22   #14
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Kurzajki

Temat kurzajek poruszany byl tu wielokrotnie. Wpisz w wyszukiwarke. Napewno znajdziesz duzo rad.
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 03:39   #15
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kurzajki

Dermatolog nie wiele pomoże , szukaj gabinetu , w którym kurzajki usuwają za pomocą lasera
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 08:00   #16
akinom8004
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Kurzajki

Albo wejdz na strona www.nakurzajki.pl tam jest preparat Wartix może warto spróbować
akinom8004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 11:12   #17
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Kurzajki

moim zdaniem najlepiej wybrać się do dermatologa. Przecież to lekarz zawsze coś doradzi i moze przepisze nawet jakieś maści itp.
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:12   #18
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Kurzajki

Jest kilka metod usuwania kurzajek - w zalezności od nasilenia problemu można wybrać jedną z nich - oczywiście wizyta u dermatologa jest konieczna - leki dostępne na receptę mogą poradzić sobie z problemem. Inna metodą, czesto stosowaną w gabinetach dermatologicznych, jest zamrażanie kurzajek ciekłym azotem lub tak zwane łyżeczkowanie. Po zabiegu rana dość szybko się goi o ile odpowiednio o nią dbamy (wskazane jest np przemywanie wodą utlenioną). bardzoej rygotystyczne metody stosuje się tylko w wyjątkowo trudnych przypadkach
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:30   #19
Abenteuer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 545
Dot.: Kurzajki

Odwiedź aptekę jeżeli produkty z apteki nie pomagają wtedy idź do dermatologa i poinformuj że te preparaty nie działają wtedy zaproponuje inną metodę działania.
Abenteuer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 19:40   #20
karolinko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: kurzajka

W razie takich problemów najlepiej zawsze udać się do lekarza bo mogą to być wyniki zarażenia m.in. wirusem HPV, najpierw dermatolog a później specjaliści. Ja mogę polecić w Siemanowicach- Śląskich Euro Klinikę ale pamiętajmy, że każdy przypadek może być inny i mieć inną przyczynę.
karolinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.