Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 18:24   #391
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez irreplaceablex Pokaż wiadomość
Kurcze szkoda I fajnie by było, jakby się one nie gryzły z kwasami Z mlekowym wiem, że na pewno nie, bo mam taki tonik z tymi składnikami i jest super, poza tym jest także przepis Lorri. Tylko nie wiem, co z salicylowym.
W sumie zastanawiam się, czy jest sens łączyć te dwa kwasy w jedym toniku? Skoro po ok. 4 miesiącach robi się od nich przerwę? To lepiej przez ten czas używać BHA, potem przerwa, w trakcie której AHA i tak ciągle No i w międzyczasie peelingi kwasowe
Zapytaj może jeszcze w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=556795&page=59 albo po prostu testuj na sobie Dlaczego chcesz uniknąć emulgatora?

Czy jest sens łączenia obydwu kwasów? Tak Kwas salicylowy sprawia, że skóra staje się cieńsza, AHA za to ją pogrubia, będą się dobrze uzupełniać. Jeśli masz ochotę na ten tonik teraz to nie ma na co czekać, kwas salicylowy jest fotouczulający i dobrze byłoby go zupełnie odstawić na okres letni.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 18:39   #392
irreplaceablex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zapytaj może jeszcze w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=556795&page=59 albo po prostu testuj na sobie Dlaczego chcesz uniknąć emulgatora?

Czy jest sens łączenia obydwu kwasów? Tak Kwas salicylowy sprawia, że skóra staje się cieńsza, AHA za to ją pogrubia, będą się dobrze uzupełniać. Jeśli masz ochotę na ten tonik teraz to nie ma na co czekać, kwas salicylowy jest fotouczulający i dobrze byłoby go zupełnie odstawić na okres letni.
Mam zbyt skłonną do zapychania cerę i wolałabym go uniknąć Zastanawiam się nadal nad połączeniem tych kwasów, może lepiej stosować tonik AHA, bo jest banalny w przygotowaniu, a BHA to tylko peelingi?

Obecnie używam tonik z kwasem mlekowym, a z BHA chcę właśnie na wakacje, bo będę pracować i moja ekspozycja na słońce będzie wynosić 0 lub 1. A i tak używam filtra, więc nie powinno być problemów, tak myślę
irreplaceablex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 19:39   #393
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez irreplaceablex Pokaż wiadomość
Mam zbyt skłonną do zapychania cerę i wolałabym go uniknąć Zastanawiam się nadal nad połączeniem tych kwasów, może lepiej stosować tonik AHA, bo jest banalny w przygotowaniu, a BHA to tylko peelingi?

Obecnie używam tonik z kwasem mlekowym, a z BHA chcę właśnie na wakacje, bo będę pracować i moja ekspozycja na słońce będzie wynosić 0 lub 1. A i tak używam filtra, więc nie powinno być problemów, tak myślę
Cóż, musisz zdecydować sama, co wybrać chociaż wiem, że to bywa trudne Emulgatora się nie bój, jego ilość jest niewielka, a poza tym jest to przecież tonik kwasowy, który ma odblokowywać i oczyszczać pory
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 23:50   #394
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc w przygotowaniu toniku salicylowego na spirytusie o stężeniu 5 i 10%. Nie mam problemu z przeliczeniem stężenia jednak chciałabym zrobić tonik na jak najmniejszej ilości spirytusu i nie mam pojęcia gdzie jest ta minimalna granica rozpuszczalności. Wszystkie przepisy odnoszą się do stężenia 2% ja jednak potrzebuję tonik na plecy stąd potrzebne mi wyższe stężenie salicyla. Mam też polysorbate 80 i z nim podobny problem. Czy ktoś orientuje się ile % spirytusu i polysorbate należy dodać do toniku, aby działał ale nie 'masakrował'?
Z tym stosowaniem kwasu salicylowego na plecy uważaj, bo salicylany bardzo dobrze przenikają do organizmu, więc lepiej zmniejsz dawkę. Słyszałam o przypadku dziewczynki, która dostala wstrząsu po stosowaniu kwasu salicylowego 2%, dochodziła do siebie w szpitalu jakiś czas. Nie była uczulona, po prostu stężenie salicylowego się skumulowało w organiźmie. Ona co prawda miała jakieś 7 lat z tego co pamiętam, moim zdaniem w ogole nie powinno się takiemu dziecku podawać kwasu na duże partie ciała.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 00:19   #395
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez alibera Pokaż wiadomość
Z tym stosowaniem kwasu salicylowego na plecy uważaj, bo salicylany bardzo dobrze przenikają do organizmu, więc lepiej zmniejsz dawkę. Słyszałam o przypadku dziewczynki, która dostala wstrząsu po stosowaniu kwasu salicylowego 2%, dochodziła do siebie w szpitalu jakiś czas. Nie była uczulona, po prostu stężenie salicylowego się skumulowało w organiźmie. Ona co prawda miała jakieś 7 lat z tego co pamiętam, moim zdaniem w ogole nie powinno się takiemu dziecku podawać kwasu na duże partie ciała.
Odgrzebałaś dzisiaj chyba wszystkie moje zasubskrybowane wątki na Biochemii
Wiesz coś więcej na temat kwasu salicylowego i jego przenikania? Co prawda post jest bardzo stary, odpuściłam sobie eksperymenty z wyższymi stężeniami w tonikach, bo nijak nie mogło mi wyjść to czego potrzebowałam, ale chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 09:34   #396
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Odgrzebałaś dzisiaj chyba wszystkie moje zasubskrybowane wątki na Biochemii
Wiesz coś więcej na temat kwasu salicylowego i jego przenikania? Co prawda post jest bardzo stary, odpuściłam sobie eksperymenty z wyższymi stężeniami w tonikach, bo nijak nie mogło mi wyjść to czego potrzebowałam, ale chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat.
Ahaha, tak mnie coś wzięło o północy na forum o kręceniu kosmetyków, piszesz po prostu o tym, co mnie też interesuje
Ervish pisze, że
"Część kwasu salicylowego stosowanego w kosmetykach przenika do organizmu i jest wydalana z moczem. Jego śladowe ilości mogą się znajdować w nim nawet po 6-7 dniach od zastosowania kwasu."
i dalej
"Ile właściwie tego kwasu przenika do organizmu. Zbadano to na świnkach morskich. Kwas salicylowy pH 3,0 miał stałą szybkości absorpcji (około 4%) . Drugi test obejmował stosowanie plastrow zawierających 5 g maści kwasu salicylowego podawanych na czas 6 godzin. Około 5,5% i 11% dawki było wydalane w moczu po 24 i 48 godzinach[10]. Kwas salicylowy po aplikacji zewnętrznej wydalany jest z moczem nawet do 7 dni, dość długo."

i o tym, że nie powinno się stosować go w trakcie grypy u dzieci

"Należy wiedzieć, że dzieci i młodzież, którzy mają ospę lub grypę nie mogą stosować nawet miejscowo kwasu salicylowego, o ile nie zostało to przepisane przez lekarza, ponieważ istnieje ryzyko, że może rozwinąć się zespół Reye'a(poważny i groźny stan, który powoduje patologiczne zmiany w narządach, istotna śmiertelność"

W sumie to wszystko czytam u niej ma takie bardziej rzeczowe podejście do robienia kosmetyków. Coś tam zerknęłam kiedyś na badania o tej dziewczynce , ale to było po angielsku, nie wiem czy tego nie wyciągnęłam z jej bibligrafii czasem. Ale już nie pamiętam gdzie to było..
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:30   #397
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Dzięki za odpowiedź Już dawno temu odpuściłam sobie poszukiwania informacji/badań na temat kwasu salicylowego, bo przez długi czas nic specjalnego się nie dowiedziałam. Na nieistniejącym już, słynnym LU, dyskutowano o zagranicznych badaniach, gdzie z dużym powodzeniem spisywała się bodajże 10 tygodniowa kuracja kwasem salicylowym w postaci cotygodniowych 30% peelingów wspomagana 10% tonikiem. Polecany był też salipeg do całego ciała, tu z ostrzeżeniem, żeby nie nakładać go jednorazowo na całe ciało, tylko podzielić aplikację na 2 dni (24h przerwy), coby nie doprowadzić do wchłonięcia się zbyt dużej ilości kwasu. Nikt nie pisał nic więcej o wchłanianiu, kumulowaniu czy bezpiecznej ilości kwasu (jedynie o % powierzchni ciała przy której jednorazowa aplikacja kwasu jest "bezpieczna"). U mnie kuracja 30%/10% spisywała się bardzo dobrze (plecy + dekolt), bez żadnych skutków ubocznych, może ta ilość kwasu była bezpieczna, a może po prostu miałam szczęście
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-16, 20:12   #398
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

mam pytanie i nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi:
czy są jakieś proporcje ile dodaje się do roztworu kwasu salicylowego z alkoholem etylowym i wodą pegu? widzę przepisy, ale nigdzie żadnego uzasadnienia, proporcje są różne - raz na 5% salicyla 5% pegu, innym razem na podobną ilość salicyla 40% pegu.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 21:42   #399
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA

Właściwie pytanie mam podobne, tyle że: ile glikolu butylenowego (ew. propylenowego) potrzebuję, by rozpuścić 1g kwasu salicylowego? Mogę się wspomóc też spirytusem, ale chciałabym, by było go jak najmniej - powiedzmy, do 3%.
W toniku BU glikolu jest, zdaje się, coś przeszło 10% (nie wiem ile dokładnie? strzelam, że do 15%), ale jest też 10% spirytusu, a wolałabym uniknąć takiego stężenia etanolu.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 22:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.