Czy to znaczy że już łysieję? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 10:52   #1
positivelady
Raczkowanie
 
Avatar positivelady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 39

Czy to znaczy że już łysieję?


Wcześniej podczas mycia wypadało mi około 5 włosów maksymalnie i były to te króciutkie włosy,a nie te najdłuższe.Więcej zauważałam na ubraniach , łóżku ,w samochodzie itd. niż podczas mycia.Od jakiegoś miesiąca zauważyłam ,że włosy mi wypadają.Jest to na pewno do 100 włosów dziennie..i niby to dopuszczalna ilośc..ale przy moich cienkich włosach boję się,że jak tak będzie mi dziennie te 100 włosów wypadać to że niedługo zostanę łysa.Jak byłam niedawno w szpitalu na badaniach ,to badali mi hormony tarczycy i wszystko wyszło w normie.Więc raczej to nie jest problem hormonalny.PRAWDA? Wcześniej wypadało mi chyba mniej włosów , za to teraz widzę że wypadają mi te najdłuższe włosy..i jak złapie za nie to wychodzą mi po 2 albo po 3 takie długie ;( nie wiem co się dzieje.nie chcę zostać łysa. u dermatologa już byłam i stwierdził ze mam troszkę łojotokową skórę głowy.Przepisał mi GELACET w saszetkach (właśnie skończyłam zażywać) i szampon PIROLAM. Niestety nic mi nie pomogło.Ponad to bardzo dbam o włosy,ciągle jakieś maski,płukanki,wcierki,od żywki , oleje itd. tylko już pieniędzy w to włożyłam..a mimo to nic ;( masuję skórę głowy i nic nie pomaga ;( FAKT..ostatnio nieciekawie się dzieje w mojej rodzinie i jestem z natury trochę nerwowa..ale to chyba nie jest powodem żeby aż tak mi wypadały włosy..bo ja zawsze byłam nerwową osobą.
Powiedzcie mi ..co mogę zrobić? co jest tego przyczyną?
__________________
I NY
positivelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:09   #2
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

wiesz no ale oprócz tego że włosy wypadają to jeszcze rosną i to na pewno więcej niż 100 dziennie się "rodzi" poza tym na pewno polecam suplementację i wcierki - efekt po pół roku stosowania Jantaru http://ilsalund89.blogspot.com/2012/...na-jantar.html
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:16   #3
positivelady
Raczkowanie
 
Avatar positivelady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 39
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

stosuję Jantar od jakichś 10 dni . no wiem że to pewnie za wcześnie..ale nadal nie zauważyłam mniejszego wypadania.
__________________
I NY
positivelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:20   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

Cytat:
Napisane przez positivelady Pokaż wiadomość
stosuję Jantar od jakichś 10 dni . no wiem że to pewnie za wcześnie..ale nadal nie zauważyłam mniejszego wypadania.
ja zużyłam tylko jedną butelkę jakoś w styczniu i myślałam wtedy że ona mi nic nie daje ale po zmierzeniu baby hair stwierdziłam że to musiało być działanie tego specyfiku będzie dobrze, na pewno zbadaj też żelazo (anemia powoduje wypadanie)
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 11:27   #5
positivelady
Raczkowanie
 
Avatar positivelady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 39
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
ja zużyłam tylko jedną butelkę jakoś w styczniu i myślałam wtedy że ona mi nic nie daje ale po zmierzeniu baby hair stwierdziłam że to musiało być działanie tego specyfiku będzie dobrze, na pewno zbadaj też żelazo (anemia powoduje wypadanie)
żelazo też miałam badane i wszystko w normie ..akurat żelaza to mam dużo w organizmie przy czym pani doktor stwierdziła że chyba muszę się dobrze odżywiać skoro u mnie tyle tego żelaza ogólnie miałam cały organizm badany ( ze względu na omdlenia ,które również zdarzały się u mnie bez przyczyny)
Jestem zdrowa jak ryba ..a mimo to nadal mam zawroty głowy i strasznie wypadają mi włosy.
__________________
I NY
positivelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:03   #6
weronka19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 630
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

Cytat:
Napisane przez positivelady Pokaż wiadomość
żelazo też miałam badane i wszystko w normie ..akurat żelaza to mam dużo w organizmie przy czym pani doktor stwierdziła że chyba muszę się dobrze odżywiać skoro u mnie tyle tego żelaza ogólnie miałam cały organizm badany ( ze względu na omdlenia ,które również zdarzały się u mnie bez przyczyny)
Jestem zdrowa jak ryba ..a mimo to nadal mam zawroty głowy i strasznie wypadają mi włosy.
Skoro masz omdlenia bez przyczyny to chyba nie jesteś zdrowa jak ryba ale możliwe, że i ich przyczyną i powodem wypadania włosów jest właśnie większa dawka stresu... Spróbuj może pić jakieś ziółka uspokajające, a ponadto pokrzywę. Mnie bardzo pomogła. U mnie wypadanie włosów bardzo zmniejszyły też maski z drożdży
weronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:55   #7
pinacolada93
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 422
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

Robiłaś tylko badania tarczycy? To niestety za mało, żeby stwierdzić czy wypadanie jest na tle hormonalnym.
Osobiście zapraszam do wątku "wypadające włosy", tam znajdziesz więcej informacji o różnych specyfikach, przyczynach wypadania itp.
__________________
Od maja 2012 WALCZĘ Z WYPADANIEM WŁOSÓW.

pinacolada93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 13:44   #8
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

positivelady, dołącz do wątku o wypadających włosach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=618711&page=42

i dopisz tam też swoje wyniki badań tarczycowych, włosy bez powodu nie wypadają ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 10:57   #9
positivelady
Raczkowanie
 
Avatar positivelady
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 39
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

Fakt.Ale ja nie mam gdzie się zwrócić z tym bo mama mówi ,że przesadzam..a sama się do lekarza nie zapiszę ;( nawet nie wiem gdzie isc. I sie smieje ze mnie jak jej pokazuje ze tyle włosow mi wypada..bo ona uwaza że jej wypada jej tez tyle .. i nie jest łysa.No może łysa nie..ale juz mam coraz mniej włosów..czuje to ;( co zrobić?
__________________
I NY
positivelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:52   #10
coolarz
Przyczajenie
 
Avatar coolarz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: Czy to znaczy że już łysieję?

ja bym się nie martwiła tym, że wypadają akurat długie a nie krótkie, ponieważ włos ma swoją żywotność i po kilku latach sobie wypada bo robi się słabszy (łatwo to zauważyć u dziewczyn, które mają bardzo długie włosy -przy końcówkach są przerzedzone jakby pocieniowane), za to krótkie włosy są młode, nowe i nie powinny wypadać (nie chodzi o obcięte włosy, które kiedyś były długie- one nie odżyją na nowo :P )
__________________
coolarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.