Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-05, 19:46   #31
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Wody nie trzeba gotować.
No to super, bo myslalam, ze narozrabialam

A czy ten tonik jablkowy mocno wysusza buzie?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 03:12   #32
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość

A czy ten tonik jablkowy mocno wysusza buzie?
Nie wysusza, ale ściąga - wszak to kwasik.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:18   #33
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A czy to musi byc jablkowy? Bo gdzies czytalam na wizazu o occie z czerwonego wina. Taki wlasnie kupilam (6%) i rozrobilam z woda destylowana, ale jej nie gotowalam. Czy woda musi byc przegotowana?
Ja robiłam tonik z octu jabłkowego i z octu czerwonego. Wnioski: po jabłkowym buzia jest bardziej gładka i miękka, poza tym tonik jest delikatniejszy, po occie z czerwonego wina buzia była lekko podrażniona, jest mocnijeszy, nie zmiękcza juz tak buzi.
Ja mam niemiecki ocet jabłkowy, w DE nie powinnaś miec kłopotów z akupieniem super ekologicznego octu jabłkowego.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 12:59   #34
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja ocet robię sama, właśnie jestem w trakcie, bedzie gotowy około października.
Wykorzystuję go na różne sposoby: piję, płuczę włosy, pielęgnuję cerę.
Naprawdę latwo go zrobić, a masz gwarancje, że jest 100% naturalny.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 07:49   #35
Sunlit
Raczkowanie
 
Avatar Sunlit
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 57
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Kasiu, a moglabys podzielic sie przepisem na samorobny ocet? ale tak lopatologicznie prosze
__________________
Pozdrawiam,
MONIKA
Sunlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 08:09   #36
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

zainteresowałyście mnie tym specyfikiem, ale mam takie pytanie do dziewczyn, które mają ocet jabłkowy taki oryginalny ze sklepu ze zdrową zywnościa, czy on tez ma tam jekieś %???? Bo takie ze sklepu spozywczego, czy to Kamis czy innym maja napisane na butelce np. 6% taki to chyba raczej się nie nadaje do picia, bo zabija on krwinki i mozna dostac anemii, chyba właściwy to tylko samemu zrobiony, bądz ze skleu ze zdrową zywnościa????
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 10:41   #37
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Mój jabłkowy ma 5%. Taki kamisowski też się nadaje. Nikt nie pije przecież nierozcieńczonego octu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-07, 11:16   #38
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Mój jabłkowy ma 5%. Taki kamisowski też się nadaje. Nikt nie pije przecież nierozcieńczonego octu.
no wiadomo, ale ja myślałam ze taki z % to sie nie nadaje, ponieważ zabija krwinki już sama nie wiem jak to z tym jest boję się zeby nie zaszkodziło
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:20   #39
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Agaimka Pokaż wiadomość
no wiadomo, ale ja myślałam ze taki z % to sie nie nadaje, ponieważ zabija krwinki już sama nie wiem jak to z tym jest boję się zeby nie zaszkodziło
A widziałaś kiedyś ocet bez %? Każdy ma podany procent kwasu octowego, bez tego nie ma octu, ekologiczny ze sklepu ma 5%, robiony domowym sposobem ma 5%, najmniej ma chyba ocet jabłkowy ziołowy w sklepie Limarii, 3,8%, ale on chyba raczej zewnętrznie.

No chyba że dla Ciebie % to alkohol oznacza, ale nikt tu nie mówi o occie spirytusowym, kamis to też winny ocet, nie spirytusowy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:23   #40
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

dziewczyny poradzcie mi prosze:
Mam cere mieszana i naczynkowa, wiem ze AHA nie dla mnie, ale chcialabym miejscowo pouzywac ten tonik z AHA (czolo i broda).
Ten kw. jablkowy widze, ze jest najlatwiej dostepny i to co "robi" z cera jest dobre
I mikstury z jego udzialem nie sa skomplikowane.
Czyli skoro kw dzialaja od 5% up, to jak moglabym taki tonik ukrecic?
Skoro ocet jablkowy to 5% kwasu to jak go rozcieczac? Przeciez solo sie nie bede nim przecierac, brr.
A i czytalam ze kwas dziala jak najskuteczniej gdy pH 3-4,5.
Moze gdzies juz ten przepis byl, ale ja nie znalazlam Moze mi cos umknelo i czegos nie zrozumialam sa rozne receptury, prosze o rade
Jak dokladnie robilyscie ten tonik? I jak go przechowujecie?
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:25   #41
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Keyka, przepis jest w tym watku na 1 stronie, podała go dokładnie Sylwiasta.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-07, 12:41   #42
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dzieki Smoku, no tak masz racje
myslalam, ze jest na topie jakas nowsza - ulepszona wersja toniku.

Tam zalecaja wode mineralna, wiec zastanawialam sie, bo wszedzie do innych "kreciolek" dodaje sie destylowana.
100ml wody i 5ml octu 5-cio procentowego to calosc bedzie miala o wiele mniej niz 5% kwasu, tak mi sie wydaje. Chyba ze do toniku tyle wystarczy?
A i nic nie pisze o pH, a strona BasiK mi sie nie otwiera
A chyba sie zarejestruje pozniej na tej anglojezyczej stronie i moze sie czegos dowiem.
No nic bede dalej szukac, a jak niczego nowego nie znajde to sprobuje z tym przepisem
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:45   #43
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
Dzieki Smoku, no tak masz racje
myslalam, ze jest na topie jakas nowsza - ulepszona wersja toniku.

Tam zalecaja wode mineralna, wiec zastanawialam sie, bo wszedzie do innych "kreciolek" dodaje sie destylowana.
100ml wody i 5ml octu 5-cio procentowego to calosc bedzie miala o wiele mniej niz 5% kwasu, tak mi sie wydaje. Chyba ze do toniku tyle wystarczy?
A i nic nie pisze o pH, a strona BasiK mi sie nie otwiera
A chyba sie zarejestruje pozniej na tej anglojezyczej stronie i moze sie czegos dowiem.
No nic bede dalej szukac, a jak niczego nowego nie znajde to sprobuje z tym przepisem
Może być mineralka i 10ml octu.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:57   #44
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A widziałaś kiedyś ocet bez %? Każdy ma podany procent kwasu octowego, bez tego nie ma octu, ekologiczny ze sklepu ma 5%, robiony domowym sposobem ma 5%, najmniej ma chyba ocet jabłkowy ziołowy w sklepie Limarii, 3,8%, ale on chyba raczej zewnętrznie.

No chyba że dla Ciebie % to alkohol oznacza, ale nikt tu nie mówi o occie spirytusowym, kamis to też winny ocet, nie spirytusowy.
Smok wielkie dzięki za pomoc i wyjaśnienie. Myslałam ze te % oznaczają spirytus i tego sie bałam, ale już wszysko wiem.Jeszcze raz dzięki
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 12:58   #45
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

O ph toniku nigdy nikt przy tym toniku nie dyskutował, ph 3-4,5 potrzebne jest dla działania BHA.
Tu masz info o innym przepisie i o ph, które ma być lekko kwaśne i wynosi ok. 5,5 -6
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=47&Itemid=2
Destylowana woda będzie potrzebna, jęsli np. tonik chcesz używać pod serum z wit. C. W innych wypadkach wystarczy mineralka.

Ja np. robię tonik na oko, raczej zbliżam się do proporcji 1:1, bo mi taka służy. Kwestia wypróbowania, co komu pasuje, ja lubię jak tonik działa mocno, tylko opary octu szczypią w oczy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 13:03   #46
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

a ponadto ocet jablkowy jest bardzo pyszny z salatkami np z grecką
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 13:05   #47
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja kiedyś dodałam odrobinę octu jabłkowego do glinki zielonej i zrobiłam maseczkę. Można spróbować.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 13:07   #48
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Kate30 Smok
dziekuje bardzo, juz nie bede 'drazyc' i douczac sie w samotnosci
Wdziecznam, ze tak cierpliwie odpowiadacie na moje pytania. Dzieki
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 13:16   #49
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dla mnie ten tonik to najprostsza i najlepiej działająca mikstura.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-07, 14:30   #50
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Agaimka Pokaż wiadomość
zainteresowałyście mnie tym specyfikiem, ale mam takie pytanie do dziewczyn, które mają ocet jabłkowy taki oryginalny ze sklepu ze zdrową zywnościa, czy on tez ma tam jekieś %???? Bo takie ze sklepu spozywczego, czy to Kamis czy innym maja napisane na butelce np. 6% taki to chyba raczej się nie nadaje do picia, bo zabija on krwinki i mozna dostac anemii, chyba właściwy to tylko samemu zrobiony, bądz ze skleu ze zdrową zywnościa????
Ważne żeby to był prawdziwy ocet jabłkowy, bez dodatku octu spirytusowego (przynajmniej w stosowaniu wewnętrznym).
Kawałek ciekawego artykułu:
"Wiele osób używa octu w dużych ilościach w potrawach i przetworach. Ocet winny lub biały destylowany, zawiera składniki niszczące organizm, np. kwas octowy (C2H4O2). Kwas octowy, wchodzący w skład octu destylowanego, niszczy czerwone krwinki, powoduje anemię, zakłóca procesy trawienne i zaburza proces prawidłowego przyswajania pokarmu. Powoduje marskość wątroby, wrzodowe zapalenie jelita grubego itp. (zwracam na to uwagę amatorom marynowanych ogórków, grzybków, różnych kiszonych sałatek). Radzę unikać octu spirytusowego, aby nie mieć problemów ze strony układu pokarmowego.
Zupełnie inne wartości posiada ocet jabłkowy. Zawiera w swoim składzie kwas jabłkowy (C4H6O5). Kwas zawarty w occie jabłkowym, łącząc się z zasadami i substancjami mineralnymi, tworzy glikogen. Glikogen pozwala uregulować cykl menstruacyjny, polepsza stan naczyń krwionośnych, sprzyja tworzeniu się czerwonych krwinek. Jedną z najcenniejszych wartości octu jabłkowego jest wyjątkowo wysoka zawartość potasu, koniecznego do wyciszenia układu nerwowego, uregulowania pracy hormonów, zatrzymaniu w organizmie wapnia, żelaza, magnezu, i krzemu.
Ocet jabłkowy jest w sprzedaży, ale można go również przygotować samodzielnie."

Całość na stronce
http://www.mniam.vel.pl/index.php?op...d=53&Itemid=36

i tu conieco
http://www.*************/artykuly.asp?id=58

Edit: link nie chce działać, zamiast gwiazdek wpiszcie kulinaria pl

Edytowane przez _Lunka_
Czas edycji: 2006-09-08 o 07:08
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 18:23   #51
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

keyka ale ten tonik specjalnie drażniący nie jest. To nie są jakieś silne kwasy, po rozcieńczeniu to już nie tak wiele z tych procentów zostaje. Moim naczynkom zupełnie nie szkodzi. Poza tym zawsze możesz sobie tak dobrać proporcje, żeby tonik był idealny dla twojej cery. możesz dodać mniej lub więcej kwasu. I na pewno jego działania nie można porównywać z kosmetykami z AHA. Ph jest nieważne, ale i tak wyjdzie kwaśne, bo to właśnie ocet zakwasza
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 21:22   #52
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Dla mnie ten tonik to najprostsza i najlepiej działająca mikstura.
popieram, do tego regularność w stosowaniu ale tego mi brak

Ocet jest rewelacyjny.. na ogół rozcieńczam go 1:5 (ew. 1:4) i jest ok
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 06:15   #53
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez _Lunka_ Pokaż wiadomość
Ważne żeby to był prawdziwy ocet jabłkowy, bez dodatku octu spirytusowego (przynajmniej w stosowaniu wewnętrznym).
Kawałek ciekawego artykułu:
"Wiele osób używa octu w dużych ilościach w potrawach i przetworach. Ocet winny lub biały destylowany, zawiera składniki niszczące organizm, np. kwas octowy (C2H4O2). Kwas octowy, wchodzący w skład octu destylowanego, niszczy czerwone krwinki, powoduje anemię, zakłóca procesy trawienne i zaburza proces prawidłowego przyswajania pokarmu. Powoduje marskość wątroby, wrzodowe zapalenie jelita grubego itp. (zwracam na to uwagę amatorom marynowanych ogórków, grzybków, różnych kiszonych sałatek). Radzę unikać octu spirytusowego, aby nie mieć problemów ze strony układu pokarmowego.
Zupełnie inne wartości posiada ocet jabłkowy. Zawiera w swoim składzie kwas jabłkowy (C4H6O5). Kwas zawarty w occie jabłkowym, łącząc się z zasadami i substancjami mineralnymi, tworzy glikogen. Glikogen pozwala uregulować cykl menstruacyjny, polepsza stan naczyń krwionośnych, sprzyja tworzeniu się czerwonych krwinek. Jedną z najcenniejszych wartości octu jabłkowego jest wyjątkowo wysoka zawartość potasu, koniecznego do wyciszenia układu nerwowego, uregulowania pracy hormonów, zatrzymaniu w organizmie wapnia, żelaza, magnezu, i krzemu.
Ocet jabłkowy jest w sprzedaży, ale można go również przygotować samodzielnie."

Całość na stronce
http://www.mniam.vel.pl/index.php?op...d=53&Itemid=36

i tu conieco
http://www.*************/artykuly.asp?id=58

link nie chce działać, zamiast gwiazdek wpiszcie *************
Lunka bardzo Ci dziękuję za ten artykuł, dużo mi wyjaśnił
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 07:16   #54
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Agaimka Pokaż wiadomość
Lunka bardzo Ci dziękuję za ten artykuł, dużo mi wyjaśnił
Nie ma za co buźce też na pewno lepiej zrobi naturalny. Ja od dłuższego czasu noszę się z zamiarem sporządzenia go w domu, może teraz się zmobilizuję, w końcu sezon na jabłka się zaczyna
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:19   #55
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Robiąc dzisiaj zakupy w tesco natknęłam sie na octy Nie omieszkałam kupic jabłkowego, ale nie pasuje mi on coś za bardzo w związku z robieniem toniku Po pierwsze bardzo tani, cos poniżej 2,5 zł (wszystkie jabłkowe były tanie ) a po drugie zawiera w składzie, oprócz octu jabłkowego oczywiście, pirosiarczyn sodu. Wyczytałam, że to substancja konserwująca i spulchniająca, przeciwutleniacz, subst. wybielająca. Inne octy jabłkowe też zawierałay ten pirosiarczyn. Chyba zrezygnuję z tego octu i wykorzystam go do sałatek a poszukam czegoś bez konserwantów w jakims sklepie ekologicznym, ze zdrowa żywnością czy czymś takim
Zastanawiałm się jeszcze nad octem z czerwonego wina. Był w takiej solidnej z bardzo grubego szkła, butli, ale tez zawierał jakies dziwne składniki i nie kupiłam go. Kosztował ponad 8 zł. Z Kamisu nie było, był tylko z białego wina, ale nie wyczytałam tu o toniku z takiegoż, więc zaniechałam zakupu

Co myslicie o tym occie z pirosiarczynem? Na twarz czy do sałatek?
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 20:26   #56
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

A ja mam pytanie takie trochę z innej beczki ale dotyczące octu jabłkowego Czy taki tani z tym pirosiarczynem można bez obaw stosować w połączeniu z woda jako płukankę do włosów. Włosom chyba taki związek nie powinien zaszkodzić

Do cery to jednak taki tani bałabym się stosować. Lepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością - droższy ale bezpieczniejszy
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 10:58   #57
Sunlit
Raczkowanie
 
Avatar Sunlit
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 57
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziewczyny - osobiscie kupuje ocet jablkowy w... Rossmannie. Zaznaczam, ze nie jestem jedyna osoba, ktora zaopatruje sie wlasnie tam. Dowiedzialam sie o nim na bylym forum BU. Teraz akurat nie mam przed soba butelki, ale z tego co kojarze, ma naklejke ze jest ekologiczny. Na pewno jest w butelce z ciemnego szkla i ma na dnie osad (jest metny). Uzywalam go do tej pory do plukanki do wlosow, ale mam zamiar sprobowac tez jako skladnik toniku.
Duza butla (0,5l chyba) kosztuje jakies 3-5 pln. W Rossmannie maja takie osobne regaly z ekologiczna zywnoscia...
__________________
Pozdrawiam,
MONIKA
Sunlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 16:23   #58
A_K
Raczkowanie
 
Avatar A_K
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 218
GG do A_K
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Ja kupiłam ocet w supermarkecie, w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale kamisowski w swoim składzie ma też pirosiarczyn sodu. W jakim naczyniu taki przyrządzony tonik przechowujecie i gdzie? w lodówce?
A_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 16:24   #59
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Tonik trzymam w lodówce w ciemnej butelce szklanej po jakims syropie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 16:32   #60
A_K
Raczkowanie
 
Avatar A_K
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 218
GG do A_K
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

dziekuje za odpowiedź Smoku
no to juz wszystko wiem i zaraz zabieram sie do pracy Zastanawiam się tylko czy ten przeciwutleniacz: pirosiarczyn sodu mi nie zaszkodzi. Ale jest na etykietce mojego octu informacja, że do celów kosmetycznymch sie nadaje! więc mam nadzieje, że będzie dobrze
EDIT: wyczytałam, że proporcje mogą byc 1:1 ale przepisy niektóre też mowią, że powinno się robić np. na 100 ml wody 5-10 ml octu. Sama juz nie wiem. Jak nie mam wrażliwej skóry to mogę zrobić tak na oko 1:1 lub 1:2 2 części wody oczywiscie
A_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-31 00:39:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.