Przerwa w braniu tabletek a później pierwsza miesiączka po zarzyciu tabletek... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 11:00   #1
andziunka
Raczkowanie
 
Avatar andziunka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 60

Przerwa w braniu tabletek a później pierwsza miesiączka po zażyciu tabletek...


Witam... może nie do końca precyzyjnie sformułowałam treść tematu no ale myślę, że to nie istotne. A więc tak... W grudniu postanowiłam zrobić przerwe 2miesięczną w braniu tabletek (biorę Yasminelle), gdyż brałam ponad połtora roku. W lutym (po dwóch miesiącach przerwy) powróciłam do Yasminelle. W czwartek wystąpiło domniemane krwawienie z odstawienia... Jednak różni się bardzo od krawień wcześniejszych. Mimo wysiłku fizycznego w czwartek wyciągnięty po kilku godzinach tampon był prawie biały. I tak jest do dziś... ;/ Cały czas krawię, ale baaaaaaardzo skąpo ;/ W nocy krwawnienie nie występuje w ogole. Objawy napięcia przedmiesiączkowego były - okropny ból brzucha w czwartek i jeszcze mnie pobolewał w piątek ;/ Wydaje mi się, że gdybym miałą być w ciąży to owszem mogłoby wystąpić plamienie, ale chyba nie byłoby takiego stanu napięcia przedmies. Czy którakolwiek z Was tak miała ??? Czy może jest to spowodowane tą przerwą w braniu tabletek ?? - jest to możliwe? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez andziunka
Czas edycji: 2009-03-08 o 11:02
andziunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:06   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przerwa w braniu tabletek a później pierwsza miesiączka po zażyciu tabletek...

kolejny dowód na to, że takie krótkie przerwy robią więcej złego niż dobrego...
organizm jeszcze sie nie zdazyl odzwyczaic od tabsow a teraz sie musi znowu przyzwyczajac wiec nie dziw sie ze swiruje.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 11:32   #3
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Przerwa w braniu tabletek a później pierwsza miesiączka po zażyciu tabletek...

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
kolejny dowód na to, że takie krótkie przerwy robią więcej złego niż dobrego...
organizm jeszcze sie nie zdazyl odzwyczaic od tabsow a teraz sie musi znowu przyzwyczajac wiec nie dziw sie ze swiruje.
otóż to
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 14:56   #4
anice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 348
GG do anice
Dot.: Przerwa w braniu tabletek a później pierwsza miesiączka po zarzyciu tabletek...

Zanim zaczelam brac tabletki moja miesiaczka zawsze byla bardzo bolesna, obfita i dluga. Pierwsze dni i noce, były koszmarne, budziałam sie zawsze doslownie mokra :/
Potem zaczelam prac tabletki. Po 10 miesiacach musialam zrobic miesiac przerwy.
Pierwsza naturalna miesiaczka byla mniej krwawa niz kiedys mialam, w nocy bylo zdecydowanie mniej krwi, natomiast nadwrazliwosc i bol w podbrzuszu - ten sam.
Wydaje mi sie, ze to normalne zjawisko.

Pozdrawiam
__________________
167 cm
dążę do: 53 - 50 kg
... ku gwiazdom wzlecieć zapragnąć...
i nie zawrócić w pół drogi.
anice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.