Jak zmyć makijaż mleczkiem? Jak prawidłowo używać mleczka do twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-31, 10:26   #1
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489

Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?


Chcialabym sobie kupic mleczko do twarzy, bo czytalam i slyszalam, ze bardziej nawilza niz zel...a ostatnio skora twarzy bardzo wysuszyla mi sie po zelu,ktory dopiero zaczelam uzywac) winogronowego Avonu i toniku z tej samej serii...
W jaki spobos myc tym twarz bo wydaje mi sie, ze samo "przetarcie" jak niektorzy mowia nic nie da...bo chyba trzeba uzyc wody...pomozcie!!!
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-31, 11:20   #2
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

hey
a wiec mleczko uzywa sie bez wody przecieras ztwarz potem tonik kremik
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-31, 11:35   #3
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Moja metoda: najpierw daje mleczko na rece, "rozkladam" na twarzy, po czym masuje twarz i delikatnie sciagam wacikiem nasaczonym woda termalna lub tonikiem (pozniej i tak dodatkowo przecieram jeszcze tonikiem), czasem kranowka, ktora u mnie jest calkiem dobra. Oczy wiadomo przecieram wacikiem nasaczonym w mleczku.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 18:35   #4
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Ja od niedawna stosuje taki system:
masaz mleczkiem, wycieram twarz wacikiem, potem przecieram tonikiem i na koniece płynem micelarnym vichy. Było pare watków o tym płynie na wizażu głównie chodzi o to, że podobno zagranicą zaleca się zmywanie mleczka wodą gdyż długotrwałe nie zmywanie prowadzi do problemów skórnych, ale woda też zła brudna i w ogóle niesympatyczna. A ten płyn cudo zastępuje ją taki system nie wyslusza mojej buzki i pozostawia ja mieciutka i niesciagnieta, pozdrawiam cieplutko
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 20:20   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Rossie napisał(a):
> Chcialabym sobie kupic mleczko do twarzy, bo czytalam i slyszalam, ze bardziej nawilza niz zel...a ostatnio skora twarzy bardzo wysuszyla

zarówno mleczka, jaki i zele to produkty do oczyszczania, a nie do nawilżania-nie to jest ich funkcją. mają tylko oczyszczać i nie wysuszać. Dlatego myślę, że powinnaś po prostu używać łagodniejszego żelu (ewentualnie mleczko+tonik->zawsze łącznie, ale nie z zamiarem nawilżenia skóry) oraz kremu i/lub maseczki nawilżającej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 22:05   #6
moniutk@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 5
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Nie wiem jaka masz skóre czy suchą czy tłustą,ale doskonale nadają sie do myciacery emulsje oczyszczajace maja lekką płynna konsystencje i dzieki temu łatwo rozprowadzaja siena skórze,zawieraja olej który rozpuszcza powierzchniowy brud i makijaz .Zmywa sie je płatkami kosmetycznymi .Dlazyskania uczucia świezosci mozesz zwilżyc je wodą pozdrawiam
moniutk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 12:05   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

wbrew powszechnym opiniom oraz zaleceniom producentów na opakowaniach, każdy detergent, czy to żel, czy mleczko, należy zmyć wodą. wielu dermatologów jest zdania, iż mleczko pozostawione na twarzy (bo tonikiem całego nie zmyjesz), może uniemożliwiać później wchłanianie składników z kremu. ponadto, zasada działania mleczek jest taka, że rozpuszczają one tłuszcz, brud, makijaż i wiążą w sobie - musisz więc całe mleczko zmyć. woda robi to najdokładniej. nie musi to być kranówa, może być mineralna lub przegotowana. tonik nie służy do zmywania mleczka, tylko do nadania skórze odpowiedniego pH. mleczko, nawet zmyte wodą, często ma działanie nawilżające. ale powiem Ci, że ja też mam cerę mieszaną, ale zdecydowanie wolę żele - z tego prostego powodu, że o wiele lepiej oczyszczają pory niż mleczka. ale jeśli chcesz spróbować mleczka, nie ma problemu. masujesz nim twarz tak samo, jak pianą z żelu, po czym zmywasz dokładnie wodą.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-05, 13:18   #8
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Justa - a zmywanie mleczka płynem micelarnym daje coś - czy efekt taki sam jak w przypadku toniku (czyli niedokładne zmycie i zatkane pory)

Bo ja często zmywam makijaż nie wieczorem a np po południu i nie chciałąbym non stop traktowac twarzy wodą i żelem.

lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 13:39   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Mój system używania mleczka z pominięciem kranówy: nakładam mleczko na twarz i wykonując okrężne ruchy rozprowadzam po twarzy palcami. Następnie delikatnie ścieram płatkiem kosmetycznym. Czynność tę powtarzam co najmniej trzy razy (mam obsesję, że nie domyję twarzy), dopóki ostatni wacik nie będzie czysty. Natępnie zraszam twarz wodą w sprayu (może być termalna, ale to drogo wychodzi), np. Aqua Visage i również delikatnie ścieram płatkiem. Potem zraszam ponownie i wsiąkam wodę w chusteczkę higieniczną. Następnie tonik i krem. Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do trądziku, ale ten sposób najwyraźniej się sprawdza. Nie wyskakują mi żadne nowe niespodzianki, pory nie zapychają się nadmiernie. Przypomina mi się, że gdzieś czytałam o takim schorzeniu skóry, występującym u osób nie używających w ogóle wody do zmywania twarzy.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 15:06   #10
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Hejka
Uwazam, ze nan ma bardzo dobry system zmywania twarzy. Dodam ze mleczko powinno sie zmywac platkiem zwilzonym woda - lepiej zbiera. Mozna nalac odrobinke mineralnej do miseczki i nasaczyc platek. Mleczka nie zmywa sie tonikiem - nie wiem skad w ogole tak powszechny pomysl?
Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 15:18   #11
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Chyba domyślam się skąd ten pomysł. Otóż czasami w opisach kosmetyków widnieje napis, że po zmyciu makijażu mleczkiem nalezy przetrzeć twarz tonikiem, by zebrać pozpstałości mleczka.
Jakoś tak...
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-06, 10:58   #12
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

lucille, chodzi po prostu o jak najdokładniejsze zmycie tego mleczka, zwykle jeden wacik nasączony tonikiem nie wystarczy. jeśli tego płynu micelarnego użyjesz odpowiednią ilość, to ok. słyszałam np. o przemywaniu wodą 15 razy
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 23:10   #13
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Mleczko kosmetyczne..Jak się stosuje?

No właśnie.Bo zakupiłam dzisiaj toni i mleczko z nibieskiej serii Eris matującej do cery tłustej i mieszanej (oczywiście zachęcona opiniami na KWC ) ale w sumie mleczko mam pierwszy raz w życiu bo zawszedo mycia twarzy używałam wody lub żelu.Nie wiem poprostu jak sie to stosuje, czy nakłada się jakąś ilość na wacik i pociera skórę czy wmasowuje jakąś ilość kosmetyku w twarz i potem ściera wacikiem? I czy potem zmywa się to wodą czy od razu stosuje się tonik? I ostatnie pytanie: czy używa się na koniec krem (mam na myśli na noc) bo ja używam od paru dni zwykłego kremu Nivea tylko że nie wiem czy on nie jest przypadkiem trochę za ciężki..bo nie chce żeby mi zatkał pory Proszę Was o rady i wskazówki
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 08:01   #14
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mleczko kosmetyczne..Jak się stosuje?

Chetnie udziele odpowiedzi, bo to mleczko i tonik, to jedne z moich ulubionych, systematycznie kupowanych produktow - wyjatkowo sie Erisowi udaly, byle nie chcieli ich ulepszyc!

Szkoly zmywania makijazu mleczkiem sa 2 (otwocka i falenicka ):

1. Mozna nalozyc na wacik, nim rozprowadzic na buzi (nie trzec i nie naciagac skory!), druga strona wacika zetrzec i powtarzac zabieg az ostatni wacik bedzie CZYSTY.
2. Mozna mleczko nalozyc na buzie palcami - rozporwadzic je i delikatnymi kolistymi ruchami wmasowywac az makijaz sie rozpusci, zetrzec wacikiem (pamietaj, raczej z dolu do gory i nie naciagaj ani nie trzyj skory). Zabieg powtarzac, az ostatni wacik bedzie czysty (u mnie to jest dwukrotne podejscie).

Dalej mozesz:
3. Przemyc buzie tonikiem
4. Uzyc jeszcze delikatnego zelu bez Sodium Laureth Sulfate (silny, drazniacy detergent, ktory bedzie wysuszal) - zel z tej niebieskiej serii Erisu nie ma go w skladzie. I dopiero potem przetrzec buzie tonikiem.
Stosuje ten drugi sposob, bo jednak chce, zeby buzia byla idealnie czysta (ale nie wysuszona!).

Kiedys w dawnych dobrych czasach, mialam mleczko Clarinsa i tam byla podana w ulotce ich "metoda demakijazu":
Wszystko jak w punkcie 2, tyle, ze zanim zetrzesz mleczko wacikiem, jakby dociskasz dlonie do twarzy i szybko odrywasz je, jakby buzi parzyla. Zdaniem firmy, w ten sposob odklejamy od skory resztki makijazu i zanieczyszczen.
A jest ich sporo...Po powrocie do Polski, moja znajoma, zmywajac makijaz wieczorem, myslala, ze jej golf zafarbowal, wacik byl tak brudny.
Wiec tym wazniejsze jest aby wieczorne oczyszczanie przeprowadzic dokladnie.

Dodam jeszcze, ze nigdy nie zmywalam makijazu oczu mleczkiem, zawsze stosuje plyn do demakijazu oczu, zwlaszcza dwufazowe, lubie komfort w okolicy oka
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 13:56   #15
moniola
Raczkowanie
 
Avatar moniola
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 310
Dot.: Mleczko kosmetyczne..Jak się stosuje?

A czy potem stosujesz jakiś krem na noc? Bo ja niedawno skończyłam Odżywczy krem z Avonu Milk Comfort bo jestem z niego nawet zadowolona ale jak skończyłam opakowanie to postanowiłam spróbować dla odmiany zwykłego Nivea tylko nie wiem czy to dobry pomysł bo krem jest dośyć ciężki i tłusty I tak się zastanawiam czy wrócić do tego avonowskiego odżywczego...Ty stosujesz po tym całym oczyszczaniu jakiś krem na noc? I napisz mi proszę dokładną nazwę tego żelu o którym napisałaś w pnkcie 4 bo tez chciałabym żeby moja buźka była idealnie czysta
moniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:22   #16
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Mleczko kosmetyczne..Jak się stosuje?

Tylko nie przesadz z tym oczyszczaniem
Tutaj jest link do zelu Eris:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7563
lubie tez ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4626
byle nie mial SLS w skladzie na wysokiej pozycji.

krem na noc stosuje, tylko kiedy mam potrzebe (czyli czuje, ze buzia jest sciagnieta a wkrotce tak bedzie bo zaczna grzac kaloryfery)
Ostatnio powrocilam do dr Hauschka kremu pigwowego (musze mu zmienic ocene na KWC) ale jesli sluzy ci Eris to dobry bedzie ich krem Duo-C, tylko sobie skombinuj szpatulke, zeby nie pachac don paluchow i nie roznosic bakterii
Obawiam sie, ze ten Nivea klasyczny moze byc za ciezki, osobiscie klade go tylko na usta, dlonie i stopy (nie to, ze zly ale po prostu za ciezki na buzie).
Nivea Soft moze zatykac ale nie musi - musisz stwierdzic samodzielnie - jesli bedziesz czula, ze skora dusi sie, jakby pod folia spozywcza - odstaw.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 14:11   #17
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Exclamation Jak zmyć makijaż mleczkiem? Jak prawidłowo używać mleczka do twarzy?

zaprzestaje uzywac zeli do mycia twarzy bo tak sobie ja wysuszylam ze hoho.. suche platy twarzy z cery mieszanej

Zawsze nakladalam zel na nieco mokra twarz masowalam az byla piana i mokrymi gabeczkami( jak na fotce) zmywalam twarz i bylo ok.Tyle ze ten sposob nie dziala w przypadku mleczka.. zmywam a pozniej przecieram twarz mleczkiem i wacik kolorowy.. to znaczy ze podklad zostal na buzi.. co robic?

A czy mleczko jesli uzywa sie jak tonik do przecierania twarzy trzeba zmyc czy moze zostac na twarzy.. bo mam fajna gladziutka twarz a jak zmyje woda to znow wysusze..

Prosze pomozcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2212.jpg (13,8 KB, 6 załadowań)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:22   #18
Raniffer
Raczkowanie
 
Avatar Raniffer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 217
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Mleczko nakładaj na zwykły wacik kosmetyczny, przykładaj do oczu na kilka sekund aż rozpuści się tusz i delikatnie zetrzyj. Z buzią rób to samo. Nie musisz potem myć twarzy, ale jeśli będziesz się lepić przetrzyj ją tonikiem.
__________________
masz taki zamyślone usta
masz takie malinowe oczy
ale pewnym krokiem kroczysz.
♥♥♥
Raniffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 16:38   #19
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

W koncu ktos odpisal
Dzieki Oj moja twarz jest tak przesuszona ze po mleczku sie nie klei wcale.. a po tlustym kremie naprawde lekko.

Nie ma to jak prezent na poprzednie swieta Creasil z alkoholem i Eris matujacy super wysuszajacy.

Teraz lece na mleczkach i tlustym Dermosanie i jakby lepiej.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-31, 16:52   #20
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

a ja zawsze robie tak : mleczko wylewam na dlon, zeby sie troche ogrzalo, nastepnie delikatnie wcieram je w cala twarz i scieram wacikiem nasaczonym tonikiem, a oczy zmywam preparatem dwufazowym do demakijazu oczu
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 17:20   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Ja zmywam oczy przykładając wacik z mleczkiem na kilka sekund. Wcześniej rozprowadzam mleczko na waciku żeby nie było go zbyt dużo (w przeciwnym razie szczypanie gwarantowane ). Innym wacikiem mleczkiem zmywam podkład z twarzy. Później używam żelu a na końcu tonik.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 17:23   #22
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

CHodzi mi o zmywanie twarzy mleczkiem kochane .Na oczach sie znam
Ale jak zmywam wacikami i mleczkiem twarz to na 1 raz idzie z 20 wacikow .Wiec uzywam jak zelu do twarzy i tych gabeczek.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 17:37   #23
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Mleczko na płatek kosmetyczny (wacik) i przecieram całą twarz. Potem drugą stroną tego samego płatka tak samo. Potem następny płatek i historia się powtarza Przecieram dotąd, aż płatek będzie czysty Na koniec używam jeszcze żelu do mycia twarzy [w sumie używam dopiero pierwszego żelu, nigdy wcześniej tego nie robiłam ], ale on [choć jest do cery suchej i normalnej] w połączeniu z wodą, którą go zmywam, wysusza mi twarz, dlatego na koniec aplikuję krem.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-31, 17:47   #24
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Nie wyobrażam sobie nie przemyc twarzy wodą
Jak uzywam mleczka,to najpierw zuzywam 2-3 waciki na zmycie tapety,a potem uzywam mleczka tak samo jak zelu,czyli nakładam na twarz troszke masuje i spłukuje woda dopiero wtedy mam czysta twarz.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 18:48   #25
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Ja robię to tak:
1. odpowiednią ilość mleczka wylewam na dłonie
2. przenoszę je na twarz
3. myję skórę palcami, okrężnymi ruchami
4. ścieram mleczko za pomocą płatków kosmetycznych
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 19:38   #26
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Angel@ - twój sposób wydaje mi sie jakoś najbardziej skuteczny ja jakoś nie mam cierpliwości na nakładanie mleczka na wacik i sie 'paciac'...ja jakoś tak to kojarze
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 17:10   #27
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jak zmyc makijaz mleczkiem?:help:

Cytat:
Ja robię to tak:
1. odpowiednią ilość mleczka wylewam na dłonie
2. przenoszę je na twarz
3. myję skórę palcami, okrężnymi ruchami
4. ścieram mleczko za pomocą płatków kosmetycznych
tak moze byc, dodatkowo tonik jesli potrzeba

mozna tez zmoczyc wacik mineralna woda, dodac na platek mleczka, pomasowac waciki nawzajem zeby mleczko sie "roztarło " polozyc na oczy , po chwili zmywac ku dolowi w kiery\unku rzes i od zewnatrz do wewnatrz, jesli chodzi o demakijaz oka
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 17:53   #28
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Re: Jak prawidlowo uzywac mleczka do twarzy?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
wbrew powszechnym opiniom oraz zaleceniom producentów na opakowaniach, każdy detergent, czy to żel, czy mleczko, należy zmyć wodą. wielu dermatologów jest zdania, iż mleczko pozostawione na twarzy (bo tonikiem całego nie zmyjesz), może uniemożliwiać później wchłanianie składników z kremu. ponadto, zasada działania mleczek jest taka, że rozpuszczają one tłuszcz, brud, makijaż i wiążą w sobie - musisz więc całe mleczko zmyć. woda robi to najdokładniej. nie musi to być kranówa, może być mineralna lub przegotowana. tonik nie służy do zmywania mleczka, tylko do nadania skórze odpowiedniego pH. mleczko, nawet zmyte wodą, często ma działanie nawilżające. ale powiem Ci, że ja też mam cerę mieszaną, ale zdecydowanie wolę żele - z tego prostego powodu, że o wiele lepiej oczyszczają pory niż mleczka. ale jeśli chcesz spróbować mleczka, nie ma problemu. masujesz nim twarz tak samo, jak pianą z żelu, po czym zmywasz dokładnie wodą.
Z mleczka do demakijazu chyba nigdy nie bylam zadowolona...Ani zmywanego wacikiem,ani splukiwanego woda.Nawet jesli po jego uzyciu przecieralam twarz dokladnie tonikiem,mialam wrazenie nieczystej buzi Dlatego zaczelam po zastosowaniu mleczka,myc twarz dodatkowo zelem...Po pewnym czasie doszlam do wniosku,ze to "robota glupiego";po co mi to mleczko!Moje oczy nigdy mleczka nie lubily...
Obecnie makijaz zmywam delikatnym zelem,najchetniej bez dodatku sls,wykaz takich kosmetykow jest na biochemii kosmetycznej.Nie stosuje wodoopornych mazidel i zel mnie w pelni oczyszcza Do mleczka nie mam zamiaru juz wracac-nameczylam sie przez pare lat wystarczajaco.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 18:47   #29
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Jak zmyć makijaż mleczkiem? Jak prawidłowo używać mleczka do twarzy?

Kurcze uzywam mleczka zmywam go woda za pomoca tych gabek i nie wiem czy to wina mleczka czy wody ze po tym zabiegu skora jest sucha jak po zelu.. a ja potrzebuje ja natluscic..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 18:56   #30
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Jak zmyć makijaż mleczkiem? Jak prawidłowo używać mleczka do twarzy?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Kurcze uzywam mleczka zmywam go woda za pomoca tych gabek i nie wiem czy to wina mleczka czy wody ze po tym zabiegu skora jest sucha jak po zelu.. a ja potrzebuje ja natluscic..
Mleczka nie zmywa się wodą Tylko przeciera się twarz, aż płatki z mleczkiem bedą czyste. Twarz może Ci wysuszać woda, żel też. Ja przynajmniej tak mam, co nie znaczy, że z nich zrezygnowałam - na koniec nakładam krem na noc, który nawilża mi skórę [zachwycona jestem kremem rózanym na noc z Bielendy, moja skóra go uwielbia ]
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.