Sztuka bycia fotogenicznym! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 02:02   #31
Jajodzajofajo
Raczkowanie
 
Avatar Jajodzajofajo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: prosto z łózka
Wiadomości: 149
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Mam tak samo jak większość z Was - w lustrze super, na fotce fatalnie. Jednak wystarczy, że zrobię zdjęcie swojego lustrzanego odbicia, wykadruje, zeby nie było widać lustra - i mam super fotkę
Nie bardzo wiem od czego to zależy, na zdrowy rozum efekt powinien być ten sam...
__________________
Na trzy, cztery wszyscy ściągamy majtki!
Jajodzajofajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:04   #32
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez kawis1 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny i nie tylko nic nie piszecie o sprzecie ale moim zdaniem telefony sony erriscony robia zdjecia do bani chyba ze ja mam taki model K 770 Tragiczne wręcz w kolorze wyglądam całkowicie inaczej o wiele lepsze robily samsungi Prosze o porade wrecz błagam o tel co robi ładne fotki Prosze Pomóżmy sobie wzajemnie

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Ps proszę o tel bo dla mnie ekonomicznej będzie mieć i tel i aparat w jednym

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

brzydkie świetny wątek z ust mi to wyjęłaś Trzeba rozwiązać ten problem obowiązkowo bo to już przestało być śmieszne dla mnie;(
Litości.... Zdjęcie telefonem...?!!!
Lepiej kup jakiś dobry aparat wysokiej klasy ;-)
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 19:59   #33
kawis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

ok to jaka waszym zdaniem jest fajna cyfrówka na której ładnie się wychodzi tak jak w lustrze????
kawis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:07   #34
FEATHER1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 25
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Według mnie trzeba być zawsze sobą... Jak już robicie sobie sesyjkę zdjęciową to róbcie ją w tym dniu w którym jesteście wypoczęte i macie dobry humor. Róbcie takie miny na jakie macie ochotę Ja np. zawsze robię kilka zdjęć jednej pozycji tylko aparat ustawiam ciutkę inaczej
Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ale mam nadzieję że tak
A poza tym każda kobieta pięknie wychodzi na zdjęciach tylko same tego nie dostrzegamy
FEATHER1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:32   #35
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

z ostatnim zdaniem sie nie zgodze raczej kazda moze pięknie wyjśc na zdjęciu .Bo mi sie zdarzały katastrofalne miny, moja siostra , co mi robi foty nie przyklada sie do tego...
A dobry fotograf jest bardzo ważny.A jeśli sie wychodzi zupełnie inaczj niz w lustrze to ani makijaż i dobry nastroj nie pomoże.Trzeba odkryć tajemnicę , by wyglądac chociaz podobnie do siebie i dopiero mierzyć wyżej.a uzywacie lampy błyskowej robiąć foty? czy wyłaczacie ja ?

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2009-07-31 o 17:38
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 17:46   #36
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez kawis1 Pokaż wiadomość
ale moim zdaniem telefony sony erriscony robia zdjecia do bani
Wiesz, może masz coś źle ustawione? Też mam SE-tyle że K800i. Kiedyś fajnie mi wychodziły zdj. Któregoś razu były takie mętne, nieostre. Po jakimś czasie okazało się, że zamiast w sceneriach być " auto" ustawione było " dokument", który wyostrza rysunki i tekst, a wygładza inne zdj.
Tak samo za światłem. Też wychodziły mi brzydkie zdj., bo zamiast ustawić światło " auto", miałam ustawione "pochmurno"
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 17:40   #37
kawis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Wiesz, może masz coś źle ustawione? Też mam SE-tyle że K800i. Kiedyś fajnie mi wychodziły zdj. Któregoś razu były takie mętne, nieostre. Po jakimś czasie okazało się, że zamiast w sceneriach być " auto" ustawione było " dokument", który wyostrza rysunki i tekst, a wygładza inne zdj.
Tak samo za światłem. Też wychodziły mi brzydkie zdj., bo zamiast ustawić światło " auto", miałam ustawione "pochmurno"
Myślę ze wszystko mam dobrze ustawione tylko aparat w tym tel jest trefny tragedia po prostu Nawet jak swojemu robiłam fotki to tez takie dziwne , inne , brzydkie niż w rzeczywistości
kawis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 14:37   #38
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Oczywiście nie chcę być nie miła, ale to może Twoje umiejętności zawodzą? Ja miałam SE k700i z aparatem VGA i sobie radziłam, robiłam nim nawet zdjęcia koleżance:






może jakość nie jest jak z nikona 5d, ale chodzi o umiejętność wykorzystania tego, co się ma (:
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 15:59   #39
kasiaweronika
Raczkowanie
 
Avatar kasiaweronika
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NL/ heemskerk
Wiadomości: 145
Wyślij wiadomość przez MSN do kasiaweronika Send a message via Skype™ to kasiaweronika
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez FEATHER1991 Pokaż wiadomość
Według mnie trzeba być zawsze sobą... Jak już robicie sobie sesyjkę zdjęciową to róbcie ją w tym dniu w którym jesteście wypoczęte i macie dobry humor. Róbcie takie miny na jakie macie ochotę Ja np. zawsze robię kilka zdjęć jednej pozycji tylko aparat ustawiam ciutkę inaczej
Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi ale mam nadzieję że tak
A poza tym każda kobieta pięknie wychodzi na zdjęciach tylko same tego nie dostrzegamy

Hi wszystkim
zgadzam sie z Tobą Feather ... trzeba byc sobą , mieć dobry dzień ,robić to na co ma się ochotę , a resztę zostawić temu komuś za obiektywem ..
kilka ujęc jednej pozycji wiem o co chodzi , sama praktykuję i efekty rewelacyjne ...
ponadto oddaje zdjęcia te najlepsze ,no chyba że zyczeniem jest zobaczyć wsio .
lubię też spotkać się wcześniej z gwiazdą , poobserwować itp. , i wtedy podczas nastepnego spotkania łatwiej jest wydobyć PIEKNO które niewatpliwie znajduje sie w KAZDYM !!!
pozdarwiam i
__________________
Serce obawia się cierpień,
żadne serce nie cierpiało nigdy,
gdy sięgało po swoje marzenia


kasiaweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 19:26   #40
yaroshpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 24
GG do yaroshpl
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez kawis1 Pokaż wiadomość
[...] Prosze o porade wrecz błagam o tel co robi ładne fotki Prosze Pomóżmy sobie wzajemnie

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Ps proszę o tel bo dla mnie ekonomicznej będzie mieć i tel i aparat w jednym [...]
Nie ma takiego, po prostu nie ma, fizyki nie oszukasz, sorry. W tel masz malutka matryce, napchana po brzegi pixelami i plastikowy obiektyw. Czego oczekujesz? Cudow nie ma!
__________________
Nieustannie szukam modelek i wizażystek. Zapraszam do współpracy.
http://maxmodels.pl/yarosh.html
yaroshpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 14:49   #41
Lokowana
Rozeznanie
 
Avatar Lokowana
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 985
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

To też kwestia aparatu, a raczej obiektywu. Kompakty mają krótkie obiektywy, są raczej szerokokątne, więc jeśli ktoś chce zrobić sobie zdjęcie tzw. z rączki, to na zdjęciu wyjdzie trochę zniekształcony I lampa błyskowa- OKROPNOŚĆ. Portrety tylko w dziennym świetle i nie tym ostrym, południowym, tylko popołudniowym, ciepłym, miękkim
__________________
O gustach się nie dyskutuje to najbardziej chybione powiedzenie świata. O czym innym dyskutować? O niebieskości nieba? O maślaności masła?
Lokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 17:09   #42
sandrunia1996
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia1996
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 150
GG do sandrunia1996
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Ja mam inaczej. Zazwyczaj jak robię sobie zdjęcia aparatem nie wychodzą dobrze, tylko czasem. Zmieniłam telefon na taki z dobrym aparatem i zdjęcia wychodzą cudne
Nie wiem od czego to zależy. Ale radzę próbować i się nie łamać!
__________________

sandrunia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 16:56   #43
martusiaaa2408
Przyczajenie
 
Avatar martusiaaa2408
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 21
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

dziewczyny mam taki sam problem nie sadze ze jestem jakas bardzo brzydka osoba, nigdy nie mialam problemow z chlopakami i kazdy mowil ze wcale brzydka nie jestem.... jednak jak robie sobie zdjeciie to moj nos jest taki wielki... masakra... na pol twarzy moge zapomniec o zdjeciach z profilu i tylko w pogodny dzien gdy slonce mi swieci bezposrednio na twarz ( i to tylko slonce) i nie widac nosa to wychodze w miare ladnie. to mnie tak denerwuje ze popadam w coraz wieksze kompleksy(( juz nie wiem co robic
martusiaaa2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 10:16   #44
extasy89
Raczkowanie
 
Avatar extasy89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 234
GG do extasy89
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

ojeja dziewczyny mam to samo ;p tak o jak na siebie patrzę to widzę, że jestem atrakcyjna itp., że spoko dzisiaj np. wyglądam, robię fotę no i masakraaaaaa hehe załamać się idzie. moim zdaniem dużo zależy od fotografa, od tych całych świateł itp.gdzieś kiedyś czytałam, że jak foty robi profesjonalny fotograf to zazwyczaj się spoko wychodzi, oby tak było...
extasy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 22:23   #45
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Ratunku;/ U mojej kolezanki na zdjeciach wygladam bardzo ładnie , moze nie na kazdym zdjeciu ale w najgorszym przypadku nie jest to tragedia. A a moim aparacie 99% fotek jest do niczego....Dodam ,ze ma zwykly , najzwyklejszy aparat tanszy nawet od mojego.. ;(( nie wiem co robic wiem ze to wina opcji w aparacie ..ale jakie byc powinny? kazdy wyglada normalnie tylko ja tak dzwinie;( I nie wydaje mi sie na 100%
na telefonie miałam ładniejsza twarz
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 14:05   #46
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Obserwuję ten wątek juz pewien czas - no cóż - tak jest, moge to powiedzieć z punktu widzenia fotografa. Są osoby, które obiektyw kocha, ale i sa takie, których nienawidzi...i można mieć doskonałe światło i cuda niewidy, a i tak nie wyjdą dobrze na fotografii. Byc może nie mam odpowiednich umiejętności, ale focę ślubne twarze już dość długo i zdarza mi się, że trafiam na człowieka, który jest zupełnie nieodpowiedni do fotografii, jakby był z gliny...nic nie daje sie zrobić, a innym razem jak piórko...500zdjęć i wszystkie doskonałe - heh - tacy jesteśmy i musimy z tym żyć, a fotograf siedzi po nocach, żeby coś z tym zrobić i nikt go nie pyta, czy jestem fotogeniczny, czy nie, każdy chce wyglądać pięknie !!!

A taka buzia, jaką pokazauje Hosz, to nawet bez aparatu jest piękana i plastyczna hihi

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2009-12-26 o 14:07
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:03   #47
andzia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Witam . ja mam zazwyczaj tak ze ktos mi robi 30 zdjęć a spodobają mi się tylko 2. trochę wkurzające ale da sie przyzwyczaić
andzia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 15:20   #48
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

to i tak;( a uroczystosci takie jak studniowki..zalamac sie mozna;( popadam juz w komleksy ale co tam..
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 22:35   #49
wera1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Może te wskazówki Ci pomogą:
http://www.poradopedia.pl/hobby/jak-...jeciu-508.html
wera1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 19:25   #50
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Tego sie nie wypracuje. Albo sie jest fotogenicznym, albo nie.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:31   #51
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Tego sie nie wypracuje. Albo sie jest fotogenicznym, albo nie.

Dokładnie tak - albo to masz, albo nie i nikt nie zmieni tego stanu na przeciwny - niestety - heheheheh
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 20:03   #52
madusi_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

A mój "przypadek" polega na tym że nie potrafie obiektywnie ocenić moich zdjęć. Znajomi (w większości ) uważają że na zdjęciach wychodzę ładnie.. kilku znajomych proponowało mi sesję fotograficzną (ich pasją jest własnie fotografia) ale ja nie moge sie zdecydować z kilku powodów. Po pierwsze- jestem świadoma tego że mam kompleksy i że z niektórymi może czasem przesadzam.. ale niekórzy wiedzą jak trudno zmienić tok myślenia. Po drugie nie jestem osobą szczupłą i uważam że takie osoby jak ja niekorzystnie wyglądają przed obiektywem.
Naturalnie czasami daję namówić się przyjaciółce na kilka fotek, albo na jakieś nie profesjonalne ale bardziej pamiątkowe zdjęcia- choć i tak są to dla mnie peszące sytuacje.
Chciałabym wiedzieć co szczerze myślicie o tej mojej 'fotogeniczności'.
[niektóre zdjęcia są już przerobione]

pozdrawiam
madusi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 14:25   #53
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Jak to jest z fotogenicznością ? (albo z jej brakiem :P)

Od czego zależy to, czy jest się fotogenicznym czy nie ?
Ja załamuję się gdy widzę jakiekolwiek swoje zdjęcie, a tak naprawdę gdy patrzę w lustro to nie widzę aż takiej brzydoty :P Ogólnie mam nie za duże zielone oczy, trochę szeroki zadarty nos i duże 'dziecięce' usta, normalne czoło i pociągłą, nieco pulchną twarz jaką wizażystka u której robiłam kiedyś makijaż określiła jako 'romboidealną wpadającą w owal. ' , jednak na jakimkolwiek zdjęciu mam dużą głowę, 'płaskie włosy', wysokie czoło, malutkie, głęboko osadzone oczy których właściwie nie widać, strasznie szerokie skronie i pociągłą, 'końską' twarz oraz szeroki duży nos, czego nie koryguje nawet makijaż. Słyszałam kiedyś że nie ma osób niefotogenicznych, są po prostu źli fotografowie, oświetlenie itp. ale zastanawia mnie fakt, czy nadwaga ma coś z tym wspólnego ? zastanawiam się, czy to nie wina moich policzków, aczkolwiek widziałam dosyć dużo zdjęć osób z nadwagą i nawet dobrze wychodziły. Zarówno moja mama jak i mój tata mają wystające kości policzkowe, więc myślę że gdybym wzięła się za siebie i zrzuciła te kilkanaście kilo to bym też takie posiadała ale czy w sytuacji gdy twarz 'schudnie' jest szansa na to że zacznę dobrze wychodzić na zdjęciach ?
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 07:44   #54
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Z punktu widzenia fotografa to radzę robić zdjęcia przy bardzo dobrym oświetleniu , np w słoneczne dni , lub najlepiej w studio gdzie fotograf ustawi odpowiednie oświetlenie do Twojej twarzy.

Z punktu widzenia faceta , to głowa do góry , my nie zauważamy wielu Waszych kompleksow
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 13:31   #55
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

mama podobny problem, na żywo dobrze wygladam i podobam się sobie, natomiast na zdjęciach wychodzę jakoś źle, mam twarz jak księżyc w pełni i za duży nos, na zdjęciach robionych lustrzanką jest dobrze, ale nie stać mnie na razie na taki aparat, ja mam 6 letni fuji 5mpix, czy możecie mi polecić jakiś aparat ktory robi ładne zdjęcia tak do 500zł???
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 11:24   #56
Vic87
Rozeznanie
 
Avatar Vic87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Z tej samej okolicy co mój lap :)
Wiadomości: 795
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Jak to mówią fotografowie: "Nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko fotografowie do dupy"

Wszystko idzie skorygować za pomocą makijażu, oświetlenie i odpowiedniej pozy
__________________
http://annamazur.com.pl - fotografia

Vic87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:20   #57
XminorXlosX
Zakorzenienie
 
Avatar XminorXlosX
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 826
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

a jak jest ze zdjęciami na większych ogniskowych? bo te małe rozciągają twarze i wszyscy mają wielkie nosy, małe oczy jakieś dziwne proporcje. lepiej jest zezoomować niż podejść (wręcz stanąć dalej). Wtedy są większe szanse na zachowanie proporcji twarzy i ciała, więc zdjęcie bardziej podobne do żywego "oryginału"
__________________

XminorXlosX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 13:56   #58
Kilmeny
Przyczajenie
 
Avatar Kilmeny
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 8
GG do Kilmeny
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

Mam to samo, nie jestem osobą fotogeniczną, zdarzy się jedno zdjęcie na 100 które mi się spodoba a tak... Zalamac sie mozna
Choc czasami jest tak ze niektore osoby mi moia iz wyszlam slicznie a ja widze na tej fotce potwora. W lustrze postrzegam sie czesto duzo lepiej niz wlasnie na zdjeciach, moze to tez faktycznie zalezy od pewnosci siebie, albo najlepiej po prostu nie myslec o tym ze ktos robi wlasnie zdjecia;]
W kazdym razie widze ze nie tylko mi sie chce czasami plakac na widok wlasnych zdjec
Kilmeny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:27   #59
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Sztuka bycia fotogenicznym!

ja ponoc wychodze tak jak wygladam albo nawet lepiej tz napewno moja cera wyglada o niebo lepiej,najwazniejsze jest oswietlenie!!!!!!
poradze coś spróbujcie zrobić sobie fotke siebie twarza skierowana ku oknu przy oknie w swietle porannym najlepiej ( nie ostrym sloncu bo wyjda przepalenia,ale po godz 17,00 i do godz 10,00 rano jeślio teraźniejsza pore roku chodzi) bez lampy wydaje mi się,że każda zWas powinna wyjśc naprawde dobrze! pozdr ja nawet najgorszym kompaktem robiąc sobie fotke w ten sposob wygladam super,wiec napewno nie jest to wina marki aparatu

Edytowane przez Depresja2010
Czas edycji: 2012-06-03 o 18:29
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 11:49   #60
luta98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 45
Niefotogeniczność , dziwne oczy na zdjęciu

Witam!
Jestem bardzo niefotogeniczna... Macie jakieś sposoby , triki żeby JAKOŚ wychodzić na zdjęciach ?
Głównym moim problemem na zdjęciach są oczy ... są dziwnie różne , bardzo wyraźnie różne nie jest to mała róznica (jedno bardziej zapadniete od drugiego i wielkoosć) ... i do tego zapadnięte i sine ... nie wiem od czego to zależy ,ale gdy patrze w lustro nie są AŻ tak "zmęczone" jak na zdjęciach ...
Wiem ,że był podobny wątek ale niestety nie było na nim żadnych porad... Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłabym wdzieczna
Pozdrawiam !
luta98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.