Widoczne żyły na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-07, 08:52   #1
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45

Widoczne żyły na nogach


Mam pytanie, czy są może jakieś tabletki lub witaminy które poprawiają krążenie i powodują że żyły na nogach są mniej widoczne. Od dłuższego czasu szukam czegoś, żyły zaczęły uwidaczniać się na moich nogach jakieś 1,5 roku temu. Mam 20 lat, szczupła, od małego tańczyłam i systematycznie ćwiczę dlatego też zdziwilo mnie to(podobno osoby które są aktywne fizycznie nie powinny mieć raczej tego problemu). Sądzę że to wina słabego krążenia ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Byłabym bardzo wdzieczna za rady jak walczyć z tymi żyłami...
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 15:27   #2
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Widoczne żyły na nogach

Niestety słonko, skłonność do żylaków jest dziedziczna. Prześwitujące przez skórę żyły są po prostu u niektórych zbyt blisko skóry usytuowane. Jeżeli do tego ich ścianki są dość kruche... Żylaki masz zapewnione i żadne tabletki nie usuną tego. Mam podobny problem - z tym, że ja wiem jak wyglądają żylaki od małego, bo i moja babcia i mama i jej siostry takowe mają. Byłam kilka tygodni temu z tym problemem u lekarza internisty (do flebologa, lekarza "od żył" trzba mieć skierowanie). Lekarka zaleciła mi łykać Rutinoscorbin, który uszczelnia ściany żył i przeciwdziała ich pękaniu; jeść kaszę gryczaną (ma dużo rutyny j.w.) oraz jeździć na rowerze. Zakazała mi biegać (a lubię), używać elektrycznych depilatorów, opalać się i ćwiczyć z dużym obciążeniem na siłowni. Najlepiej jeśli i ty udasz się do lekarza. Może coś jeszcze doradzi http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 08:30   #3
Julka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 45
Re: Widoczne żyły na nogach

Dziekuję bardzo za rady. No włąsnie u mnie chyba też to dziedziczne jest bo i babcia i mama mają tylko starsza ode mnie siostra nie ma. Teraz tak sobie przypomniałam że te żyły zauważyłam właśnie po solarium bo chodziłam jakiś miesiąc przed studniówką i już nigdy więcej nie pójde bo wtedy pogroszyła mi się też cera...więc w sumie wynika z tego że można stosować tlyko profilaktyke a żylaki jak już mają dopaść to i tak dopadną...
Julka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 11:42   #4
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Re: Widoczne żyły na nogach

Do jakiego lekarza wypadałoby pójśc na kontrolę w sprawie żylaków?
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 13:11   #5
karolcia2905
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 28
Dot.: Re: Widoczne żyły na nogach

a żele któraś z was używa ? Mi zaczęły się pojawiać żylaki i jestem załamana. Dobrze jest też leżenie z nogami uniesionymi do góry, wtedy krew spływa w kierunku serca
karolcia2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 17:22   #6
novemberry
Rozeznanie
 
Avatar novemberry
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 587
Dot.: Widoczne żyły na nogach

Czy to, że moja mama ma żylaki znaczy, że ja na 100% też będę je mieć?
Czy jest jakaś nadzieja, że mnie to ominie?
novemberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 16:18   #7
bozyciesamosieuklada
Raczkowanie
 
Avatar bozyciesamosieuklada
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 405
Dot.: Widoczne żyły na nogach

no właśnie nie wiem czemu a ostatnio na nogach zaczęly mi się pojawiać żyły - moja mama ich nie ma.
wiem, że mam słabe krążenie w nogach, bo po dłuższym staniu boli mnie miejsce za kolanami. i tam mam widoczne żyły. jak podniosę nogi do góry to wyczuwam na ścięgnie jakieś dziwne grudki. któraś tak miała?
bozyciesamosieuklada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 14:07   #8
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Widoczne żyły na nogach

warto udac sie do chirurga ogolnego a on pokieruje dalej lub sam przypisze odpowiednie tabletki. Byc moze chirurgia estetyczna by pomogla ale to raczej na pajaczki, wybroczyny itp. lub jesli sa bardziej zaawansowane to oprecja co nie daje 100% pewnosci,ze nie zrobia sie na nowo.
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:26   #9
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Widoczne żyły na nogach

Ostatnio na swoich udach zauważyłam grube i widoczne żyły. Najpierw myślałam, że to od nowych jeansów - bo mi teraz prawie wszystkie nowe farbują, ale po ubraniu innych rzeczy, a nawet po umyciu się są one dalej widoczne. Biorę od roku tabletki antykoncepcyjne. Te żyły występują na obydwu udach ciągną się od pachwin i kończą się trochę na kolanami. Jakie mogą być przyczyny?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:25   #10
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Widoczne żyły na nogach

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
Ostatnio na swoich udach zauważyłam grube i widoczne żyły. Najpierw myślałam, że to od nowych jeansów - bo mi teraz prawie wszystkie nowe farbują, ale po ubraniu innych rzeczy, a nawet po umyciu się są one dalej widoczne. Biorę od roku tabletki antykoncepcyjne. Te żyły występują na obydwu udach ciągną się od pachwin i kończą się trochę na kolanami. Jakie mogą być przyczyny?
Niestety antykoncepcja hormonalna ma na to wpływ. Kup sobie w sklepie zielarskim sok z róży (witamina C) i w aptece suplement diety omega 3 w kapsułkach.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 10:19   #11
sterikko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Widoczne żyły na nogach

Tabletki na żylaki - varicoz.pl Polecam go wszystkim kobietom i mężczyznom, którzy cierpią z powodu tych nieprzyjemnych, nieestetycznych żylaków, jako ze ten produkt naprawdę działa.

Edytowane przez sterikko
Czas edycji: 2020-04-16 o 15:46
sterikko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-19 10:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.