OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 20:04   #511
Unforgiveable
Zadomowienie
 
Avatar Unforgiveable
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 252
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
mam szmatkę muślinową ale chyba dokupię sobie jeszcze pieluchy tetrowe. szybciej wysychają niż frota.

a czy pieluchy tetrowe nie są zbyt szorstkie do pocierania twarzy? też nad tym myslałam, ale obawiam się własnie że moze podrażnić skórę. A gdzie można jeszcze kupić szmatkę muślinową oprócz all i TBS?
__________________

Unforgiveable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:14   #512
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wlasnie tez bym sobie kupila musline, jak narazie uzywam od kilku miesiecy microfibry

Umylam wlasnie buzke moja mieszanka, mam nadzieje ze troche przeterminowany olej arganowy nie zrobi mi krzywdy :P przykladalam ciepla microfibre 2 razy i pozniej wyszorowalam buzke a na koniec splukalam chlodna woda, juz nie przykladalam chlodnej szmatki bo juz byla brudna, mysle ze dobrze zmyl mi sie olej bo twarz nie jest akas tlusta ale jest fajnie nawilzona i gladziutka
Czy olej z pestek winogron to moze byc taki olej winogronowy ze sklepu czy to co innego? u mnie w sklepiku oprocz olejow typu kujawski i oliwy z oliwek nie ma, musze sie chyba do kauflandu wybrac bo tam chyba jest duzy wybor olei

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-10-10 o 20:16
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:15   #513
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja uzywam szmatki z mikrofibry i sobie chwale

Ksenka - taki taki, np z biedronki zimnotloczony nierafinowany

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2011-10-10 o 20:16
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:19   #514
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

w biedronce jest taki super nierafinowany? super to musze sie wybrac bo kurcze mam takie oleje ze ZSK ale szkoda mi ich do mycia uzywac, wole sie nimi olejowac wiec musze jakis zakupic
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:53   #515
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

o kurcze , w biedronce chyba jest rafinowany, ale dziewczyny uzywaja go do ocm :P
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:13   #516
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Używał ktoś z was OLEJ Z CZARNUSZKI, konopny? Jakie oleje polecacie do naczyńkowej, trądzikowej, delikatnej, mieszanej skóry? :P Można każdy z tych olejów stosować przy dużych mrozach, jak się wychodzi( np. pod makijaż z kremem)? Zbliżają się zimne dni, a nie chce żeby mi naczyńka pękały;/
ogólnie znalazłam taka stronę o olejach: http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/ajurweda_-_oleje_roslinne_-_rodzaje_i_w%C5%82asciwos ci_-_uzdrawianie_olejami_i_ko smetyka.html
no i:
http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711

Edytowane przez 93jessica93
Czas edycji: 2011-10-11 o 16:25
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:45   #517
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez 93jessica93 Pokaż wiadomość
Używał ktoś z was OLEJ Z CZARNUSZKI, konopny? Jakie oleje polecacie do naczyńkowej, trądzikowej, delikatnej, mieszanej skóry? :P Można każdy z tych olejów stosować przy dużych mrozach, jak się wychodzi( np. pod makijaż z kremem)? Zbliżają się zimne dni, a nie chce żeby mi naczyńka pękały;/
ogólnie znalazłam taka stronę o olejach: http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/ajurweda_-_oleje_roslinne_-_rodzaje_i_w%C5%82asciwos ci_-_uzdrawianie_olejami_i_ko smetyka.html
no i:
http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm
Luknij sobie na mazidła Tam poczytaj o olejach, przy każdym jest napisane do jakiej cery się nadaje.
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 16:48   #518
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

aha i jeśli chcecie kupić oliwkę to nie kupujcie bambino tylko z hippa. Są one dostępne w realu. Wprawdzie droższe, ale nie mają tych wszystkich parabenów i innych świństw..

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

mam jeszcze pytanie, jak olej może jeszcze spełniać funkcję tego bazowego zamiast oleju rycynowego?
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 18:54   #519
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A czy jak zaczne robic sobie peeling kwasem migdalowym to moge uzywac OCM ? Wtedz nie wolno scierac naskorka tylko czekac az sam sie wygoi a ta sciereczka moge sobie gugu zrobic chyba?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:00   #520
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Unforgiveable Pokaż wiadomość
a czy pieluchy tetrowe nie są zbyt szorstkie do pocierania twarzy? też nad tym myslałam, ale obawiam się własnie że moze podrażnić skórę. A gdzie można jeszcze kupić szmatkę muślinową oprócz all i TBS?
ja swoją szmatkę kupiłam na allegro. wcześniej próbowałam kupić muślin taki z metra cięty(myślę sobie -będzie taniej) ale nie mogłam dostać w żadnej pasmanterii w Bydgoszczy, ani na allegro czy w jakimkolwiek sklepie internetowym, są tylko w plisowanej postaci-szyfon- ale to już pewnie za ostre będzie.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

no i mam. właśnie znalazłam bardzo ładny delikatny muślin na allegro. można by kupić sobie metr bieżący,pociąć na małe kawałki i dać komuś do obrobienia na maszynie i mieć zapas małych szmatek bez konieczności ciągłego prania, tylko do pralki siup

http://allegro.pl/muslin-szyfon-hurt...868067909.html

tylko ta przesyłka....
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:08   #521
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja stosuję olej rycynowy z olejem sezamowym bio, który jest moim ulubionym od lat. Sam olej sezamowy jest polecany do tłustej skóry i ma dodatkowo właściwości rozgrzewające.

Do ciepłych okładów używam zwykłą mikrofibrę, taką do mycia w kuchni

Na razie metodę użyłam 2 razy. Skóra jest bajecznie gładka, mam wrażenie że zaskórniki wyłażą. Gdzieś na sieci wyczytałam, że jak się masuje tym olejem odpowiednio długo, to zaskórniki wychodzą same. Nie wiem co oznacza "odpowiednio długo" więc sobie tak masuję może z dwie minuty, może trzy i faktycznie wyłażące dziady czuć pod palcami.

Tym sposobem wylazło chyba z połowę.

Po pierwszym razie musiałam użyć nawilżacza, po drugiej już nie ciekawe co będzie dalej.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 20:16   #522
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja stosuję olej rycynowy z olejem sezamowym bio, który jest moim ulubionym od lat. Sam olej sezamowy jest polecany do tłustej skóry i ma dodatkowo właściwości rozgrzewające.

Do ciepłych okładów używam zwykłą mikrofibrę, taką do mycia w kuchni

Na razie metodę użyłam 2 razy. Skóra jest bajecznie gładka, mam wrażenie że zaskórniki wyłażą. Gdzieś na sieci wyczytałam, że jak się masuje tym olejem odpowiednio długo, to zaskórniki wychodzą same. Nie wiem co oznacza "odpowiednio długo" więc sobie tak masuję może z dwie minuty, może trzy i faktycznie wyłażące dziady czuć pod palcami.

Tym sposobem wylazło chyba z połowę.

Po pierwszym razie musiałam użyć nawilżacza, po drugiej już nie ciekawe co będzie dalej.
naprawdę wyłażą? bo mi w sumie najbardziej o te gnojki chodzi, krost jako takich nie mam dopóki nie zacznę wyciskać moich wągrów, a patrząc z bliska - naprawdę mam co wyciskać...
już nie mogę się doczekać jak sama zacznę z tymi olejami
poczekam tylko jak mi się twarz zagoi od wyciskania...
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:40   #523
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
naprawdę wyłażą? bo mi w sumie najbardziej o te gnojki chodzi, krost jako takich nie mam dopóki nie zacznę wyciskać moich wągrów, a patrząc z bliska - naprawdę mam co wyciskać...
już nie mogę się doczekać jak sama zacznę z tymi olejami
poczekam tylko jak mi się twarz zagoi od wyciskania...
Ano wyłażą ale nie żeby tak wszystkie na raz, pewnie trochę trzeba będzie się poolejować żeby wszystkie paskudy wyszły
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 06:40   #524
tuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ano wyłażą ale nie żeby tak wszystkie na raz, pewnie trochę trzeba będzie się poolejować żeby wszystkie paskudy wyszły

A ja stosuję te oleje od kilku dni. Mam taką mieszankę:
20% oleju rycynowego
10% oleju arganowego
70% oleju z orzechów włoskich.

Do mycia używam tetry, bo muślinu nie mogę zdobyć. Robię 3 ciepłe okłady, ostatni z pocieraniem, czwarty chłodny. Nie zauważyłam, żeby cera jakoś wybitnie mi się oczyszczała, wręcz nadal mam co wyciskać. Cerę teraz mam dziwną, jest to cera tłusta, trądzikowa i przesuszona z czerwonymi plamami przy nosie i na brodzie (to może być urok ciąży).
tuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 08:10   #525
justynalenka
Zadomowienie
 
Avatar justynalenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 823
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jeśli lekki wysyp można uznać za oczyszczanie, to OCM chyba działa :P Po dwóch dniach stwierdzam zwiększenie ilości niedoskonałości,ale i ewidentne zmiękczenie skóry
__________________
Włosomaniaczka i ceromaniaczka

Zawsze należy starać się odpowiednio ubierać myśli w słowa,myśleć zanim słów się użyje i używać słów,które ukazują że się myśli.

Edytowane przez justynalenka
Czas edycji: 2011-10-12 o 08:12
justynalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 09:52   #526
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja uzylam mojej mieszanki 2 razy i strasznie mam nos wysuszony, taka sliska skore widac i tak jakby pekac zaczela i odlaza mi po bokach takie male skorki, mozliwe ze to od tej mieszanki ? bo nic innego ostatnio nie zmienialam i juz dawno nie borykalam sie z suchym nosem a tu psikus, moze dodac jeszcze jakiegos oleju wiecej zeby stezenie rycyny bylo mniejsze czy nie?
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 10:41   #527
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A masujecie twarz? Bo ja od kiedy nie masuję, to jest o niebo lepiej, nie wychodzą mi żadne podskórne gule (jak to było na początku).

ksenka,
rycyna może wysuszyć skórę, dlatego daje się jej niewiele, no i miesza z innym olejem.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 12:18   #528
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja nie masuje. Jak masowałam to zrezygnowałam z OCM, a teraz wracam ale bez masowania, nakładam 10% rycyny 90% innego oleju (skóra sucha). Nie kładę też gorącego ręcznika na twarz tylko stempluje ciepłym wacikiem ewentualnie chusteczką higieniczną.
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 13:00   #529
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tuszka Pokaż wiadomość
A ja stosuję te oleje od kilku dni. Mam taką mieszankę:
20% oleju rycynowego
10% oleju arganowego
70% oleju z orzechów włoskich.

Do mycia używam tetry, bo muślinu nie mogę zdobyć. Robię 3 ciepłe okłady, ostatni z pocieraniem, czwarty chłodny. Nie zauważyłam, żeby cera jakoś wybitnie mi się oczyszczała, wręcz nadal mam co wyciskać. Cerę teraz mam dziwną, jest to cera tłusta, trądzikowa i przesuszona z czerwonymi plamami przy nosie i na brodzie (to może być urok ciąży).
Hmm, z tego co wiem, oleju rycynowego nie można używać w ciąży (taką informację znalazłam w ulotce oleju, który kupiłam), może zaszkodzić dzidziusiowi. Przynajmniej wewnętrznie, nie wiem jak to jest zewnętrznie, ale podczas ogrzewania buzi, to jednak ten olej wnika w skórę. Ja bym nie ryzykowała.

Rycynę możesz zastąpić na czas ciąży i karmienia olejem kokosowym bio. Można go stosować wtedy solo, trzeba go tylko lekko ogrzać żeby był ciekły a nie stały. Wyczytałam gdzieś na zagranicznych forach, że ten olej też fajnie się sprawdza w ten sposób stosowany. I jak najbardziej do tłustej skóry się nadaje
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 13:31   #530
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Rycynę możesz zastąpić na czas ciąży i karmienia olejem kokosowym bio. Można go stosować wtedy solo, trzeba go tylko lekko ogrzać żeby był ciekły a nie stały. Wyczytałam gdzieś na zagranicznych forach, że ten olej też fajnie się sprawdza w ten sposób stosowany. I jak najbardziej do tłustej skóry się nadaje
Olej kokosowy może działać komedogennie - trzeba uważać
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 13:33   #531
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Hmm, z tego co wiem, oleju rycynowego nie można używać w ciąży (taką informację znalazłam w ulotce oleju, który kupiłam), może zaszkodzić dzidziusiowi. Przynajmniej wewnętrznie, nie wiem jak to jest zewnętrznie, ale podczas ogrzewania buzi, to jednak ten olej wnika w skórę. Ja bym nie ryzykowała.
Nie można stosować go w czasie ciąży wewnętrznie, bo stosowany wewnętrznie ma działanie przeczyszczające. To może wywołać niepożądane skutki przy dzieciaku w środku. Nie wydaje mi się jednak, żeby wchłaniał się przez skórę na tyle, żeby przeczyścił stosowany zewnętrznie. Nie przeczyści (ergo - nie zaszkodzi maleństwu) nawet jeśli nasmarujesz grubą warstwą całe ciało i zostawisz na parę godzin do wnikania

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Rycynę możesz zastąpić na czas ciąży i karmienia olejem kokosowym bio. Można go stosować wtedy solo, trzeba go tylko lekko ogrzać żeby był ciekły a nie stały. Wyczytałam gdzieś na zagranicznych forach, że ten olej też fajnie się sprawdza w ten sposób stosowany. I jak najbardziej do tłustej skóry się nadaje
Nie proponowałabym zastępowania rycyny jednym z bardziej komedogennych olei - kokosowy ma spore możliwości jeśli idzie o zapychanie, więc próba oczyszczania nim mija się z celem?
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 14:02   #532
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Nie proponowałabym zastępowania rycyny jednym z bardziej komedogennych olei - kokosowy ma spore możliwości jeśli idzie o zapychanie, więc próba oczyszczania nim mija się z celem?
hehe, no właśnie dla mnie ta informacja był lekkim szokiem. Też mi się wydawało, że kokosowy nie nadaje się do niczego innego jak do włosów.

A zaczęło się od mojego męża, który podłapał tą metodę z włosami i nie wiedząc że olej zapycha zaczął nim smarować twarz. Najpierw wywracałam oczami, że on taki niewyedukowany. Fakt na początku go lekko obsypało (ale miałam używanie), ale on smarował dalej bo twierdził, że mu zmarszczki znikają - ja tam nie zauważyłam no ale skoro on widzi...

No i po jakimś czasie skórę ma faktycznie bajeczną. Więc mu pozazdrościłam i poczytałam sobie trochę o tym.
Tu nawet kiedyś tam znalazłam opinie na temat
http://www.acne.org/coconut-oil-reviews/474/page1.html

Niestety na jakieś 10% ludzików on nie działa, no ale to zależy od metabolizmu skóry, jak wiadomo każda jest inna. Jeszcze nie wymyślili czegoś co by na wszystkich działało tak samo.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 14:26   #533
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość

ksenka,
rycyna może wysuszyć skórę, dlatego daje się jej niewiele, no i miesza z innym olejem.
Wiem wiem, z racji tego ze mam cere mega tlusta dalam 30% rycyny i reszte innych olei ale moze powinnam cos jeszcze dolac zeby stezenie rycyny sie zmniejszylo??

Dzis kupilam w kauflandzie olej z pestek winogron i olej sojowy BIO ale za chiny nie wiem czy sa rafinowane czy nie bo nie pisze na nich, a czy rafinowany jakos gorzej dziala??
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 16:50   #534
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja nie masuje. Jak masowałam to zrezygnowałam z OCM, a teraz wracam ale bez masowania, nakładam 10% rycyny 90% innego oleju (skóra sucha). Nie kładę też gorącego ręcznika na twarz tylko stempluje ciepłym wacikiem ewentualnie chusteczką higieniczną.
Czyli stosujesz tak jak żel/mleczko? Ps. Co z tym dekoltem? Można stoswać takie mycie codziennie (na wypryski).
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:41   #535
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Czyli stosujesz tak jak żel/mleczko? Ps. Co z tym dekoltem? Można stoswać takie mycie codziennie (na wypryski).
Ja stosuję się do wytycznych przedstawionych przez Narnijkar - nakładam olej na twarz i wskakuję pod prysznic (pory rozszerzają się pod wpływem pary wodnej). Następnie wszystko ścieram ciepłym ręcznikiem, potem chłodną wodą. I voila!

Na dekolt też można stosować OCM.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 20:41   #536
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny!

Stosuje OCM juz 3 dzien (mieszanka 10% rycyny, 20% Sweet Almond Oil i reszta Oliwy z oliwek) i narazie mam bardzo pozytywne odczucia!! Mam skóre sucha( w kierunku mieszanej), wrazliwa, strasznie naczynkowa i ze sklonnoscia do prosakow...
Ze wzgledu na naczynka nie klade na buzie bardzo cieplego recznika, tylko taki delikatnie podgrzany i dodatkowo masuje.

Balam sie strasznie wysypu! Na rzie nic sie nie dzieje ale dam wam znac za tydzien

No i oczywiscie-poprawa jest! Wczoraj po OCM zapomnialam nalozyc na buzie krem przed snem. Normalnie rano mialaym skore sciagnieta do granic mzliwosci i schodzaca platami...a tymczasem mialam kore gladka i nawilzona jak marzenie!!!!
__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 08:58   #537
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie
wczoraj miałam swój pierwszy raz z olejami i jestem jak narazie zachwycona
zniknęły czarne pory na nosie, na policzkach pory znacząco sie zamknęły i nigdy jeszcze nie miałam tak bez bolesnego demakijażu oczu.
tylko nie wiem czy dobrze sie myłam bo najpierw rozmasowałam sobie olej palcami na twarzy dobre 2min potem nałożyłam ciepły recznik i jeszcze raz nałożyłam olej rozmasowałam olej palcami przyłożyłam ciepły ręcznik i wykonywałam nim delikatne koliste ruchy a potem chłodny i koniec
teraz sie zastanawiam czy nie za duzo tego nakładanie oleju i ciepłego ręcznika
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 09:41   #538
cisza-i-ogien
Raczkowanie
 
Avatar cisza-i-ogien
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 137
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Popolka ja nakladam recznik 3 razy, ale nie goracy tylko letni, bo mam naczynka. Dla mnie dziala ale jestem poczatkujaca, wiec bardziej obeznane dziewczyny musialyby sie wypowiedzic
__________________
'Why can't we speak another language---The one we all agree on?'



09.10.11 ->nie palę
10.10.11 ->piję pokrzywkę
14.10.11 -> piję drożdże.
olejuję, pielęgnuję...
cisza-i-ogien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 12:51   #539
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
Witajcie
wczoraj miałam swój pierwszy raz z olejami i jestem jak narazie zachwycona
zniknęły czarne pory na nosie, na policzkach pory znacząco sie zamknęły i nigdy jeszcze nie miałam tak bez bolesnego demakijażu oczu.
tylko nie wiem czy dobrze sie myłam bo najpierw rozmasowałam sobie olej palcami na twarzy dobre 2min potem nałożyłam ciepły recznik i jeszcze raz nałożyłam olej rozmasowałam olej palcami przyłożyłam ciepły ręcznik i wykonywałam nim delikatne koliste ruchy a potem chłodny i koniec
teraz sie zastanawiam czy nie za duzo tego nakładanie oleju i ciepłego ręcznika
Ja nakładam tylko raz ten olej. Robię tak: Olej, masowanie, ręcznik 2x ciepły okład. Chłodnego okładu już nie robię, bo pory mam zamknięte po tej operacji, więc nie widzę potrzeby.

A skóra.... booooska aż mi się wierzyć nie chce że taki fajny efekt tak prostym sposobem się uzyskuje Odstawiłam dla eksperymentu wszystkie moje kwasidła. I powiem tak, jeszcze takiej pięknej skóry bez kwasów nie miałam. Wow!
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 22:14   #540
Imaagination
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 34
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny!

Zastanawiam się mocno nad OCM, ale mam pewne wątpliwości i nie znalazłam póki co odp. na moje pytanie - wiecie może czy te oleje działają antybakteryjnie? Bo co np. w sytuacji, jeśli ktoś bawił się z pieskami albo robił jakieś inne rzeczy, przy których buzia mogła intensywnie się zabrudzić? Co wtedy? Przecież nie można takiego brudu i bakterii wmasowywać razem z olejem i jeszcze otwierać pory takiej "cudnej" mieszance?
Imaagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.