Laser na rozszerzone pory? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-07, 17:22   #1
hustlerka00
Przyczajenie
 
Avatar hustlerka00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
GG do hustlerka00
Red face

Laser na rozszerzone pory?


Przepraszam, nie wiedziałam gdzie ten wątek umieścić..podobnego nie znalazłam. Jeśli jednak taki istnieje to niech mnie Admini naprowadzą.
Mam pory w okropnym stanie..strasznie rozszerzone. Byłam u kosmetyczki żeby mi to wyczysciła. swoje zrobiła owszem, ale powiedziałą ze za jakiś czas bedzie trzeba powtórzyć i ogólnie to jest bez sensu.
Poleciła mi zebym zgłosiła się do SkinLaserStudio w Katowicach.
Narazie nie znam cen, wystarczy ponoć od 3 do 5 zabiegów
Chciałabym jednak zapytać, czy któraś z Was próbowała czegoś takiego? Jakie są efekty ?
Bo ja już nie wiem co mam robić, czuje się kompletnie zagubiona.
__________________
życie tak szybko płynie
a ja nie chciałabym tak poprostu poprostu przeminąć !
jeżeli nadzieja jest matką głupich, to ja nie chce zmądrzeć
i walcze o to ! grunt to się nie poddawać ! ; )
hustlerka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 22:55   #2
allegoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kondyn
Wiadomości: 15
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

Hej, lacze sie w bolu bo wiem dokladnie o czym mowisz. Mam ten sam problem, lata wyciskania (ugh!!) zostawiy mi ma twarzy te okropne, rozszerzone porska, takie jakby malenkie dziurki w twarzy. Probowalam oczyszczanie, mikrodermabrazji, kwasow, peelingow chemicznych a nawet lasera- i wielkie nic. Dopiero Pewien Bardzo Doswiadczony Dermatolog wyjasnil i, ze jest to forma mini- blizn, ktora mozna co prawda zalagodzic ale nie w 100% usunac- wiec nie daj sie namowic na te mega-wspaniale-i-fantastyczne lasery, ktory co prawda poprawia troche stan twarzy- ale pytanie jest czy efekt jest wart kosztow (lasery sa drogie, a zabiegow trzeba kilka- kilkanascie). No i jeszcze istotne jest jaki to typ lasera- nie daj sie naciagnac na 'po-prostu-laser'!!! Ostatnio dobre opinie w leczeniu tego typu problemow maja dwa lasery (juz chyba spotykane w Polse) Fraxel i Pixel. Otoz dzialaja w ten sposob ze (sorki za doslownosc) z wielka precyzja podgrzewaja skore do pewnej temperatury, w rezultacie czego skora sie zluszcza wraz ze zbliznowacona warstwa (mozna to porownac do gumkowania). Ze wzgledu na inwazyjnosc na jeden raz 'przetwarza' sie ok. 20-30% powierzchni skory (czyli np. jeden przez ok. 1-1.5 tygodnia. Z reguly 1-2 zabiegi na dane miejsce powinny wystarczyc (mowie o takim przypadki z mini-dziurkami na twarzy). Tak wiec zanim zdecydujesz sie na laser, dowiedz sie dokladnie czym dysponuja i poczytaj na necie- z wlasnego doswiadczenia wiem ze w wielu przypadkach to zwykle naciaganie, wiec osobiscie zdecydowalabym sie jedynie na jeden z dwoch wymienionych powyzej laserow. Aha, no i nie zapomnij o ochronie przeciwslonecznej (sunblockery, filtry, w ZADNYM WYPADKU opalanie- jak sie po laserze dorobilam przebarwien, skora byla tam wrazliwa a ja sobie nieswiadomie spacery w pelnym sloncu urzadzalam).
Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam- pamietaj, po jednym zabiegu nie oczekuj cudow, to jest caly proces leczenia! niestety...
allegoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:47   #3
hustlerka00
Przyczajenie
 
Avatar hustlerka00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
GG do hustlerka00
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

Jakie rezultaty po jednym zabiegu ? ;>
Ja chyba nie jestem na to gotowa ; / może kiedyś, ale narazie nie ma szans, to strasznie dużo kasy kosztuje
__________________
życie tak szybko płynie
a ja nie chciałabym tak poprostu poprostu przeminąć !
jeżeli nadzieja jest matką głupich, to ja nie chce zmądrzeć
i walcze o to ! grunt to się nie poddawać ! ; )
hustlerka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 12:12   #4
dorotita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

Ja również chciałabym dowiedziec sie jak działa fraxel na rozszerzone pory. Jestem juz przygotowana na wydanie kilku tysięcy złotych, ale czekam na opinie, bo nie chce sie rozczarować. Juz nie chodzi o te pieniądze, tylko ze to nasza jedyna nadzieja...dziewczyny piszcie

Dodaje po lekturze anglojęzycznych opinii na temat fraxela. U niektórych osób pory skóry stały sie niemal niewidoczne a reszta skóry idealna. Inni byli mniej zadowoleni, albo wręcz załamani negatywnymi efektami. Cały sęk w tym,że sa 2 rodzaje laserów fraxel, bo właśnie dzwoniłam do kliniki Dr Nick Lowe w Londynie i oferują tam zabiegi laserami"restore" i najnowszym "repair" i różne efekty sie nimi uzyskuje. Ale niestety konsultacja z doktorem kosztuje 350 funtow
Osoby które pisały opinie na temat fraxela na http://www.acne.org/fraxel-laser-acn...298/page1.html nie piszą jaki zabieg miały robiony restore czy repair. A podobno repair jest lepszy na rozszerzone pory. http://www.realself.com/question/fra...ks-large-pores

Z tego co wyczytałam:
1. należy szukać gabinetu gdzie maja prawdziwy laser Fraxel repair tu
jest lista http://www.fraxel.com/findDoctorResu...country=Poland
2. zabieg musi wykonywać doświadczony lekarz a nie technik laserowy
3. patrz punkt nr 2: doświadczony lekarz który zna sie na tym i zrobił juz wieeele zabiegów
4. nie można mieć aktywnego trądziku, musi byc zaleczony bo inaczej może byc skutek uboczny w postaci mega trądziku cystowego
5. z tego co wyczytałam niektóre osoby zostały oszpecone mega przebarwieniami, biało-brązowymi plamami, a więc, ci którzy mają skłonność do przebarwień, uważajcie
6. należy bezwzględnie stosować sie do zaleceń lekarza w zakresie pielęgnacji przed i pozabiegowej.

Ja idę na fraxel na jesień jak słoneczko będzie słabe, ale boje sie, bo u nas przecież lekarze mimo iz są dobrzy to jednak maja duzo mniejsze doświadczenie niż w stanach, gdzie takich zabiegów robią tysiące. I jeszcze kłamią jak najęci. Mówią, że mają Fraxel jak nie mają, oszukuja pacjętów a jak potem efektów nie ma to mówią że tak niby zareagowała skóra, ze to sprawa indywidualna. Uważajcie i powodzenia. I koniecznie dajcie znać o efektach.

Edytowane przez dorotita
Czas edycji: 2009-06-22 o 11:11 Powód: nowe informacje
dorotita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 13:19   #5
Balba[:
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

hej I jak po zabiegu?chciałam iść w szczecinie na to ale nie wiem czy się opłaca faktycznie.Na tej liście, do której podałaś linka jest ta klinika.Pozdrawiam
__________________
i'm not listening,not anymore
the more i learn - the more i ignore

Balba[: jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:02   #6
malablondi
Raczkowanie
 
Avatar malablondi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdzies w przestrzeni
Wiadomości: 37
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

Cytat:
Napisane przez allegoria Pokaż wiadomość
Hej, lacze sie w bolu bo wiem dokladnie o czym mowisz. Mam ten sam problem, lata wyciskania (ugh!!) zostawiy mi ma twarzy te okropne, rozszerzone porska, takie jakby malenkie dziurki w twarzy. Probowalam oczyszczanie, mikrodermabrazji, kwasow, peelingow chemicznych a nawet lasera- i wielkie nic. Dopiero Pewien Bardzo Doswiadczony Dermatolog wyjasnil i, ze jest to forma mini- blizn, ktora mozna co prawda zalagodzic ale nie w 100% usunac- wiec nie daj sie namowic na te mega-wspaniale-i-fantastyczne lasery, ktory co prawda poprawia troche stan twarzy- ale pytanie jest czy efekt jest wart kosztow (lasery sa drogie, a zabiegow trzeba kilka- kilkanascie). No i jeszcze istotne jest jaki to typ lasera- nie daj sie naciagnac na 'po-prostu-laser'!!! Ostatnio dobre opinie w leczeniu tego typu problemow maja dwa lasery (juz chyba spotykane w Polse) Fraxel i Pixel. Otoz dzialaja w ten sposob ze (sorki za doslownosc) z wielka precyzja podgrzewaja skore do pewnej temperatury, w rezultacie czego skora sie zluszcza wraz ze zbliznowacona warstwa (mozna to porownac do gumkowania). Ze wzgledu na inwazyjnosc na jeden raz 'przetwarza' sie ok. 20-30% powierzchni skory (czyli np. jeden przez ok. 1-1.5 tygodnia. Z reguly 1-2 zabiegi na dane miejsce powinny wystarczyc (mowie o takim przypadki z mini-dziurkami na twarzy). Tak wiec zanim zdecydujesz sie na laser, dowiedz sie dokladnie czym dysponuja i poczytaj na necie- z wlasnego doswiadczenia wiem ze w wielu przypadkach to zwykle naciaganie, wiec osobiscie zdecydowalabym sie jedynie na jeden z dwoch wymienionych powyzej laserow. Aha, no i nie zapomnij o ochronie przeciwslonecznej (sunblockery, filtry, w ZADNYM WYPADKU opalanie- jak sie po laserze dorobilam przebarwien, skora byla tam wrazliwa a ja sobie nieswiadomie spacery w pelnym sloncu urzadzalam).
Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam- pamietaj, po jednym zabiegu nie oczekuj cudow, to jest caly proces leczenia! niestety...





Witam

Od jakiegoś czasu interesowałam się laserem,chociaż bardziej ze względu na drobne zmarszczki niż rozszerzone pory,chociaż przy mojej mieszanej cerze są one obecne.
Byłam już prawie zdecydowana na Fraxel repair,ale znalazłam informację na temat innego rodzaju,zwanego Mosaic.Jestem po zabiegu i jak na razie jest OK.Ten rodzaj lasera jest stosowany jednorazowo na małej powierzchni skóry,więc dla mnie będą to jeszcze dwie wizyty,zaczęłam od czoła.
Skóra jest zaczerwieniona i zostałam uprzedzona o tym by intensywnie natłuszczać miejsce zabiegu i chronić przed słońcem.Otrzymałam próbki kremów które powinny wystarczyć na kilka dni.Dziwi mnie
fakt iż Ciebie nikt nie uprzedził o tym jak należy chronić skórę po zastosowaniu laseru.Z pewnością klinik jest wiele ale profesjonalna obsługa czasem pozostawia wiele do życzenia.
Na pełne efekty przyjdzie mi czekać kilka tygodni ale czas szybko leci.
Będę miała porównanie z pozostałymi partiami twarzy i dam znać czy warto

Edytowane przez malablondi
Czas edycji: 2010-02-02 o 07:46
malablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 16:45   #7
malablondi
Raczkowanie
 
Avatar malablondi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdzies w przestrzeni
Wiadomości: 37
Dot.: Laser na rozszerzone pory?

Po upływie pierwszego tygodnia od zabiegu miałam wrażenie wygładzenia skóry,poza tym nabrała ona ładnego,jednolitego kolorytu.Stosowałam się do zaleceń lekarza i chroniłam skórę przed słońcem.Nie malowałam się przez tydzień po zabiegu.
Porównując efekty z pozostałymi partiami twarzy stwierdzam,że było warto.Moje czoło było zawsze najgorsze jeśli chodzi o widoczność porów,które teraz wyglądają na ściągnięte.
Już za kilka dni bedę miała zabieg na całą twarz,tym razem trochę mocniejszym laserem.Nie mogę się doczekać efektu.Dla mnie był to rodzaj eksperymentu,a wynik pozytywnie mnie zaskoczył.

Edytowane przez malablondi
Czas edycji: 2010-05-02 o 16:50
malablondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.