Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 23:18   #1
studentkazipu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5

Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?


Witam!
Jestem studentką drugiego roku ziipu na Politechnice Rzeszowskiej.
Przyznam, że jest ciężko. Ale od ostatniego czasu zaczęła mnie dręczyć jedna rzecz. Czy mój kierunek jest w ogóle dobry? Bo naczytałam się, że to takie wszystko a nic konkretnego. Podobno nikt nie chcę przyjmować ludzi po takim kierunku. Pracodawcy wolą raczej studentów mechaniki, elektroniki itp itd. I właśnie to mnie dręczy, bo skoro studiuje i jest ciężko to może lepiej zmienić kierunek na coś w stylu wyżej wymienionych?
Prosiłabym o opinie osoby, które skończyły ten kierunek i mają jakiekolwiek pojęcia o perspektywach po tym kierunku.
studentkazipu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 20:56   #2
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Cytat:
Napisane przez studentkazipu Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem studentką drugiego roku ziipu na Politechnice Rzeszowskiej.
Przyznam, że jest ciężko. Ale od ostatniego czasu zaczęła mnie dręczyć jedna rzecz. Czy mój kierunek jest w ogóle dobry? Bo naczytałam się, że to takie wszystko a nic konkretnego. Podobno nikt nie chcę przyjmować ludzi po takim kierunku. Pracodawcy wolą raczej studentów mechaniki, elektroniki itp itd. I właśnie to mnie dręczy, bo skoro studiuje i jest ciężko to może lepiej zmienić kierunek na coś w stylu wyżej wymienionych?
Prosiłabym o opinie osoby, które skończyły ten kierunek i mają jakiekolwiek pojęcia o perspektywach po tym kierunku.

Znam osoby po ZiPie, które mają pracę - jako konstruktorzy, planiści, logistycy. Pracę znajdziesz, jeżeli będziesz dobra w tym, co chcesz robić. Kierunek ten jest taki... multi i trzeba po prostu poszukać w nim swojej niszy. I nauczyć się obsługi programów (czy to stricte projektowych, czy SAPa) lub iść w kierunku zarządzania, lean manufacturingu i tak dalej.

Poza tym, jeżeli ciężko Ci na PRz, no to cóż... ZiP to jeden z prostszych kierunków na wydziale budowy maszyn i lotnictwa, więc na MiBie, mechatronice czy czymś podobnym możesz sobie nie dać rady, jeżeli już ZiP sprawia Ci trudność...
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 23:44   #3
studentkazipu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Wiem właśnie, że ziip to najprostszy kierunek z tego wydziału, ale nie znaczy, że jest łatwo. Chyba, że jestem wyjątkowo ułomna
Ale gdybym zaliczyła ten rok, mogłabym iść w nast roku na inny kierunek i dużo przedmiotów by się powtarzało
i miałabym je ' z głowy' .
Po prostu naczytałam się ostatnio, że mój kierunek to takie badziewie, że wszystkiego na nim się uczy a tak naprawdę niczego. Stąd moje obawy.
Ale dziękuje za odpowiedź
studentkazipu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 12:44   #4
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

No jest to taki trochę kierunek "trochę tego, trochę tamtego i trochę wszystkiego", ale jeżeli zdecydujesz się na jedną, konkretną dziedzinę i będziesz się w niej rozwijać, to spokojnie będziesz mogła znaleźć sobie pracę. Dużo firm w Rzeszowie przyjmuje na darmowe trzymiesięczne praktyki wakacyjne (WSK, Hamilton i kilka innych) - możesz poczytać, co oni robią, zobaczyć, czy coś Ci się spodoba i próbować się dostać
Możesz iść w kierunku logistyki, w kierunku inżynierii produkcji (technologie produkcji), zostać inżynierem jakości lub w projektowanie w programach (AutoCad, Inventor, SolidWorks itd.). Do wyboru do koloru, tylko trzeba znaleźć swoją niszę
Teraz żaden kierunek nie daje zatrudnienia, więc się nie przejmuj gadaniem innych, tylko działaj!

A co z przepisywaniem ocen - to z ZiPu nie przepisują ocen ani na MiBMie, ani na mechatronice (dowiadywała się moja koleżanka, bo chciała się przenieść) - z tego powodu, że ZiP ma trochę mniejszy zakres. Chyba tylko matematyka, angielski i wf można było sobie przepisać.

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2015-01-26 o 12:47
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:14   #5
studentkazipu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Dziękuję bardzo za odpowiedź Trochę się pocieszyłam.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Nemme, a ty ty też studiowałas na prz?
studentkazipu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 17:28   #6
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Cytat:
Napisane przez studentkazipu Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź Trochę się pocieszyłam.

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Nemme, a ty ty też studiowałas na prz?
Ja studiowałam akurat w Łodzi (teraz na magistra przenoszę się na PRz), ale większość moich znajomych jest na PRz, więc się trochę orientuję a koleżanka kończy właśnie magistra z ZiPa i pracowała przez pół roku normalnie w logistyce, teraz przeszła na trzymiesięczne praktyki do jednej z dużych firm w Rzeszowie z późniejszą możliwością zatrudnienia
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:20   #7
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:20
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 19:09   #8
studentkazipu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Z tym ze ziip to taki łatwy kierunek kłóciłabym się, bo mam znajomych którzy są na twoim kierunku na agh a w liceum szło im gorzej niż mi, a teraz patrząc na naukę mamy porównywalny poziom.
Ale nie chcę się kłócić, bo żeby porównywać kierunki należy studiować i jeden i drugi, bo tak o to nie ma co.
Myślałam też nad tym żeby zrobić w ten sposób, że magistra z budowy maszyn a inżyniera ziipu, bo jest taka możliwość.
Kurczę, mogłam się lepiej zastanowić nad wyborem studiów 2 lata temu...

Edytowane przez studentkazipu
Czas edycji: 2015-01-26 o 19:10
studentkazipu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:20   #9
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Cytat:
Napisane przez studentkazipu Pokaż wiadomość
Z tym ze ziip to taki łatwy kierunek kłóciłabym się, bo mam znajomych którzy są na twoim kierunku na agh a w liceum szło im gorzej niż mi, a teraz patrząc na naukę mamy porównywalny poziom.
Ale nie chcę się kłócić, bo żeby porównywać kierunki należy studiować i jeden i drugi, bo tak o to nie ma co.
Myślałam też nad tym żeby zrobić w ten sposób, że magistra z budowy maszyn a inżyniera ziipu, bo jest taka możliwość.
Kurczę, mogłam się lepiej zastanowić nad wyborem studiów 2 lata temu...
Możesz też tak zrobić, jak mówisz - inżynier ZiP a magisterka MiBM (spokojnie na PRz się tak dostaniesz) Tylko jeżeli faktycznie interesujesz się maszynami, projektowaniem i konstruowaniem, bo po MiBMie to się właśnie zazwyczaj robi

Duża ilość studentów nie zastanawiała się głębiej nad wyborem kierunku, ja zresztą też nie i mam zawód jaki mam (dużo roboty i dużo nauki, żeby cokolwiek ważniejszego robić). Nie ma się co przejmować, tylko kierować się w kierunku, który sprawia nam przyjemność
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 18:24   #10
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

ZIIP to nie jest zły kierunek ale wymaga wg mnie pewnej samodzielności w wyborze dalszej drogi bo naprawdę dużo od Ciebie będzie zależało. Nie będzie tak, że po prostu skończysz ZIIP i nagle pracodawcy będą się o Ciebie bić. Musisz zainteresować się jakimś jednym konkretnym tematem, dla przykładu np systemami ERP. Poznasz sobrze SAP, jakiegoś IFS i inne programy tego typu to z pracą nie będzie dużego problemu To specyficzne stanowiska i właśnie trzeba być takim wszystkim po trochu. Przyda się wiedza z ekonomii, finansów, informatyki (SQL), logistyki itp.

Przejrzyj dokładniej program swoich studiów, zobacz co Cie czeka dalej i czy ma Cie to prawo naprawdę zainteresować.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:37   #11
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:20
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-31, 09:33   #12
studentkazipu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Chodziło mi o ziip na AGH i na PRz.
Do EiT nawet się nie porównuje, bo wiem, że jest to jest dużo cięższy kierunek od mojego.
studentkazipu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 18:18   #13
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Ja ukończyłam ten kierunek, jak jesteś zainteresowana informacjami o nim to znajdziesz coś tutaj: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Rzeszów Ogólnie podzielam zdanie poprzedniczek. Musisz sama się ukierunkować, ale generalnie każda specjalizacja jest ciekawa i raczej nikt u mnie na roku nie miał problemu ze znalezieniem pracy. Niektórzy pracowali nawet w trakcie studiów. Jak jesteś dobra i potrafisz pracować samodzielnie to bez problemu się na tym kierunku odnajdziesz.
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 05:08   #14
g_alexxandra
Przyczajenie
 
Avatar g_alexxandra
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Zarządzanie i inzynieria produkcji. Czy zmienić kierunek?

Na jakiej uczelni studiowałaś?
g_alexxandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-12 06:08:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.