Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-28, 18:31   #1291
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: wagry na nosie

Wróciłam niedawno z oczyszczania (mechanicznego) u kosmetyczki. I moim zdaniem nic nie zastąpi tego zabiegu, skóra mięciutka, gładziutka, podrażnienia już po kilku godzinach złażą (nie powiem że od razu, bo do domu wracałam dookoła, żeby kogoś nie spotkać - wyglądałam jakbym przechodziła jakąś tropikalną chorobę :P ). Teraz na wakacje będę miała spokój, na jesieni pewnie znowu czyszczonko - bo obecnie to wszystkie zaskórniki ślicznie mi p. Agata powyciągała I dodatkowo za 2 tygodnie darmowa powtórka, tzw. doczyszczanie - chociaż wygląda tak jak zwyczajne oczyszczanie, z tym że krócej ..
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 18:58   #1292
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez hannna Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!
Też mam problemy z zaskórnikami, ktore mam mniej więcej od 7-8 roku życia. Teraz zaczęły się rozprzestrzeniać na całą brodę, okolice ust, nos, policzki, oklice uszu i czoło. jednym słowem są prawie wszędzie.
Wkurza mnie to strasznie. Stosowałam już mnóstwo toników/żeli etc. ale żaden nie pomagał. Oczywiście skóra przetłusza się.
Mam do Was prośbę, gdybyście mogły tak w jednym poście napisać jakieś sposoby (koniecznie bez recepty) na pozbycie się tego calego syfu.Nie wiem, może jakieś domowe maseczki. Nie pójdę do kosmetyczki (jedna taka załatwiła moją koleżankę, że cała w opatrunach chodziła:/) Mam 17 lat i delikatną skórę.
mi pani dermatolog polecila effaclar K
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 18:59   #1293
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: wagry na nosie

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Wróciłam niedawno z oczyszczania (mechanicznego) u kosmetyczki. I moim zdaniem nic nie zastąpi tego zabiegu, skóra mięciutka, gładziutka, podrażnienia już po kilku godzinach złażą (nie powiem że od razu, bo do domu wracałam dookoła, żeby kogoś nie spotkać - wyglądałam jakbym przechodziła jakąś tropikalną chorobę :P ). Teraz na wakacje będę miała spokój, na jesieni pewnie znowu czyszczonko - bo obecnie to wszystkie zaskórniki ślicznie mi p. Agata powyciągała I dodatkowo za 2 tygodnie darmowa powtórka, tzw. doczyszczanie - chociaż wygląda tak jak zwyczajne oczyszczanie, z tym że krócej ..
mieszkasz w poznaniu?? jesli tak to mozesz mi podac chocby na pw gdzie chodzisz na oczyszczanie i ile za to placisz??
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:28   #1294
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: wagry na nosie

Adulka.p, niestety mieszkam w okolicach Warszawy U nas taki zabieg kosztuje 70 zł, z dwiema maseczkami i peeligiem oraz jakąś taką ampułką śmieszną...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:30   #1295
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: wagry na nosie

mhm...szczerze mowiac zaintrygowalo mnie to"doczyszczanie" bo 1 raz sie z czyms takim spotkalam
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:41   #1296
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: wagry na nosie

To po prostu 'gratisowe' oczyszczanie po 1-3 tygodniach, ze wszystkimi maseczkami itp, ale trwa krocej - zeby usunac 'pozostalosci' ktore nie wyszly przy pierwszym oczyszczaniu...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 19:42   #1297
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: wagry na nosie

no ale to chyba nie jest standart,prawda?? jak pojde do swojego miasta na oczyszczanie sadze,ze czegos takiego nie ma...a jak o tym wspomne to spojrza na mnei jak na idiotke
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-28, 19:44   #1298
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: wagry na nosie

Nie, zwykle jak chce się ponownie,nawet po 2 tyg oczyścić buzię, trzeba płacić. Ale gabinet, do którego ja chodzę, jest niewielki, to nie żaden salon kosmetyczny, ceny są niziutkie, za to pracuje w nim świetna kosmetyczka - już kilkoro moich znajomych do niej chodzi i baaardzo im pomogła w walce z lżejszymi odmianami trądzika
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 17:11   #1299
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: wagry na nosie

Heh
Już lepiej z moją cerą...
Paszłam za waszymi radami i postanowiłam przestać męczyć skórę agresywnymi kosmetykami i w obecnej chwili mam zaskórniki znacznie drobniejsze, pod podkładem niemalże niewidoczne, a jedynie od czasu do czasu pojawia mi się jakaś większa czarna grudka, którą - wiem, nie powinnam - wyciskam, przemywam spirytusem i jest ok.
A zaraz napiszę dokładniej co robiłam - może komuś pomogę :
a) do mycia używałam jedynego "ostrzejszego" kosmetyku -> kremowy peeling przeciw wągrom (brrr, nie cierpię tego słowa) Clean and Clear, a co jakiś czas mydło siarkowe,
b) po myciu mleko ew. wymieszane z odrobiną soku z cytryny na kilka-kilkanaście min zostawiam na twarzy,
c) na dzień (gdy wychodzę z domu) krem Nivea Visage Young i tonik z tejże serii,
d) co drugą noc olejek pichtowy z petroleum w słabym stężeniu,
e) i obowiązkowo, na każdą noc, i gdy zostaję w domu maść Alantan (taka tłusta) -> świecę się po niej maxymalnie, ale niesamowicie nawilża i wzmacnia skórę, nie powodując przy tym (wbrew pozorom) ani przetłuszczania skóry, ani wysypu zaskórników (a wręcz przeciwnie, moja cera się normalizuje).

Jedynym moim problemem są teraz ropne wykwity i przebarwienia, choć na szczęście nie ma ich tak dużo...

__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 23:15   #1300
gabi k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: wagry na nosie

Dziewczyny mam pytanko pewnie glupie ale wole sie upewnic czy jesli uzywam regularnie kwasow moge nie przerywajac isc na oczyszczania?czy to sie jakos z soba gryzie?
gabi k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 14:19   #1301
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Witam Jutro udaję się do kosmetyczki na manualne oczyszczanie twarzy i mam w związku z tym pytanie: po jakim czasie będę mogła 'zafundować' sobie peeling kawitacyjny ? Z góry dziękuję za odpowiedź
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-12, 20:51   #1302
vivia
Przyczajenie
 
Avatar vivia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

a ja mam pytanie:
co używacie aby odświeżyć waszą cerę, zamiast mycia wodą? np jakieś toniki... ??
vivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 13:23   #1303
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Ja mam najwiecej zaskurników koło nosa a nie na nosie po obu stronach....bardzo mi przeszkadzały więc zdecydowałam sie że sama je oczyszcze mechanicznie..zrobiłam taki mały test z jednej strony je mechanicznie oczysciłam a z drugiej zostawiłam takie jakie były.Potem smarowałam sie Benzacne i innymi specyfikami.Tam gdzie nie wyciskałam ich fajnie sie zweżyły i praktycznie ich nie widac za to z drugiej strony koszmar!!!! niedąż że sie nie ściągneły to pozostały mi dziurki! z tąd mój wniosek że lepiej nic przy nich nie majstrowac a tylko smarowac.Teraz nie potrafie sie tych dziurek pozbyć a wygląda to niestety gorzej od samych zaskurników....czy ktos zna sposób na te wstretne dziurki? acha stosowałam sok z cytryny ale za bardzo podrazniał mi skóre a poprawy żadnej...jesli ktos chce wypróbować a ma wrazliwa skóre to radze wymieszac z wodą przegotowana...może komuś pomoże... acha niedawno odkryłam maść TORMENTIOL(zawiera min.cynk)koszt około 5zł w jeden dzień wągry i pory baaaaardzo się zwężyły! więc chyba trafiłam w 10 ale dziurki choc zwężone widać je nadal....
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 22:52   #1304
Lenka_Boon
Przyczajenie
 
Avatar Lenka_Boon
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
GG do Lenka_Boon
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

TORMENTIOL ?? hmm mam tą maść ale uważała bym z częstym stosowaniem na twarz. Dla mnie to zawsze była maść na skaleczenia

Ja też walcze z tymi czarnymi kropkami Jeśli chodzi o kosmetyczke to chodziłam jakiś czas do dobrego salonu pierw oczyszczanie 150 zł a potem co dwa tygodnie na jakieś tam jeszcze zabiegi za 105zł ale to nie pomagało na długo i stwierdziłam ze nie moge tak do końca życia bulić i może bardziej ta 100 opłaca się wydac na dobry kosmetyk.
Kosmetyczka napewno ma sęs ale trzeba mieć pieniądze na regularne zabiegi a bez stosowania odpowiednich kosmetyków w domu nic nie da.

Tu pojawia sie pytanie jakich ???

Jeśli chodzi o mycie to jestem zadowolona z Garniera przeciw zaskórnikom 3 w 1. Miałam tez clear & clear głeboko oczyszczający dobry ale bardziej skuteczny jak dla mnie jest Garnier (clear&clear ma dość duże kuleczki a Garnier drobinki może to to)

Problem stanowi krem.

Nie moge znaleść dobrego, mam wrażenie że każdy zapycha to co oczyścił żel, szczególnie po nocy moja twarz jest poprostu tłusta. Miałam już Nivea Visage Young, Garniera i Clear&Clear i juz zwatpiłam w co kolwiek.
Ostatnio kupiłam Vichy SkinSet, ładnie nawilża ale ... może za krótko go stosuje, a może powinnam stosować jeszcze coś? Vichy z kremów jakie miałam do tej pory jest chyba najleprzy ale to jeszcze chyba nie to. Narazie dam mu szanse.
Stosuje tez piling z Garniera dwu fazowy.
Nie mam żadnej maseczki, może to mój błąd ?

Wiem że nie można tego zlikwidować raz na zawsze (chociaż na Boga!!! wysyłamy ludzi w kosmos a nie możemy wymyśleć nic skutecznego na wągry!?)
ale jak powstrzymać odnawianie się? Po oczyszczaniu przez te 2 dni jest tak fajnie a potem znowu trzeba by sie wyciskać.

Jak Vichy się nie sprawdzi to myśle o Lancome Poure Focus.
Widze tez powtarzające się nazwy EFFACLAR K, BREVOXYL czy ALANTAN, ale czy to zastąpi krem?
W tej chwili jakby ktoś mi zagwarantował że krowie placki pomogą to chyba bym spróbowała desperacja.

Nosicielki Wągrów łączmy się
__________________
Poszukuje swojego sposobu na życie, musi byc barwny.
Lenka_Boon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 15:54   #1305
Madziaraaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 24
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Najlepszy bedzie peeling GRUBOZIARNISTY jesli nie masz ropnych zmian buzka
Madziaraaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 09:44   #1306
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez Lenka_Boon Pokaż wiadomość
Widze tez powtarzające się nazwy EFFACLAR K, BREVOXYL czy ALANTAN, ale czy to zastąpi krem?
Każdy z wymienionych jest kremem... o innym działaniu.
Jesli chodzi o effaclar K to jest to właśnie krem do cery tłustej z niedoskonałościami. Analtan stosuje się na zmiany skórne - od skaleczeń i zasrapań, po właśnie jakieś stany zapalne. Nie uzywałabym jako kremu na twarz...
Brevoxyl, z tego co wyczytałam to krem antybakretyjno złyszczający, więc na trądzić i zaskórniki.
Ja osobiście używam Effaclaru K na zmianę z nawilżaczami i nie mam problemu zaskórników.
A! Co do przesłuszczonej skóry - im skóra bardziej odwodniona, tym więcej sebum wydziela i bardziej tłusta jest... więc nawilżenie to podstawa, zaraz po oczyszczaniu.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 11:00   #1307
biiibiii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 439
Dot.: wagry na nosie

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
To po prostu 'gratisowe' oczyszczanie po 1-3 tygodniach, ze wszystkimi maseczkami itp, ale trwa krocej - zeby usunac 'pozostalosci' ktore nie wyszly przy pierwszym oczyszczaniu...
super sprawa! u mnie nie ma czegos takiego !
biiibiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 22:01   #1308
Lenka_Boon
Przyczajenie
 
Avatar Lenka_Boon
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11
GG do Lenka_Boon
Dot.: wagry na nosie

Madziaraaaa widzisz, nie wiem czemu, może źle pojmuje gruboziarnistość ale żel Clear&Clear który ma takie dość spore kuleczki (wiec chyba jest gruboziarnisty) nie działa na mnie tak dobrze jak Garnier który ma postać zelu z drobinkami mniejszymi niż piasek.
Nie wiem czemu. Kupiłam tez ostatnio ten płyn oczyszczający pory z Oriflame. Narazie jeszcze trudno mi powiedziec czy jest dobry, dopiero go zaczełam stosować no ale mam nadzieje ze coś da.

Hihi dzięki za kompleksowe objaśnienie teraz wiem co z czym, narazie jeszcze spróbuje po dobroci a jak wągry nie ustąpią to przejde do Effaclaru K albo Brevoxyl
__________________
Poszukuje swojego sposobu na życie, musi byc barwny.

Edytowane przez Lenka_Boon
Czas edycji: 2007-09-28 o 22:05 Powód: zapomniałam o podziękowaniach :)
Lenka_Boon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 20:36   #1309
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: wagry na nosie

Witam
Jestem hurtownią wągrów.Zaczęłam w tym roku studia,no i wiadomo - pierwsze wrażenie się bardzo liczy.Niestety trochę późno za to się zabrałam,ale dwa miesiące zajęło mi załątwianie spraw związanych ze studiami.
Mam do Was pytanie nt.mikrodermabrazji - ile,ok.,zabiegów to wymaga i jak często mogą się odbywać(zalezy mi na czasie) oraz czy po zabiegu są ślady/zaczerwienienia?
Nie działaja na mnie peelingi,ani maseczki.Po prostu żadne dlatego szukam czegoś,co nawet zedrze ze mnie ostatni grosz,ale zadziała
Z góry dziękuję za pomoc

Edit:
Iii jeszcze - czy peeling kawitacyjny jest jednorazowy,czy też nalezy powtarzać dla uzyskania pożądanego efektu?Ma działanie długotrwalsze od zykłych peelengów
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 20:23   #1310
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: wagry na nosie

Ja też mam straszne wągry na nosie. Jestem załamana... chyba musze się wybrać do kosmetyczki i zrobić z tym porządek.. ;(
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:43   #1311
kwiatuszek1803
Raczkowanie
 
Avatar kwiatuszek1803
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 144
Dot.: wagry na nosie

Mam ten sam problem. Byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy jakiś miesiąc temu.
Przez dwa tygodnie nos był gładki, a teraz jest w takim samym stanie jak przed zabiegem. 45 zł wyrzuciłam w błoto :/
kwiatuszek1803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:50   #1312
Lil'_Tina
Raczkowanie
 
Avatar Lil'_Tina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 51
Dot.: zaskórniki

Hmm... przekonam sie na wlasnej skorze czy te sposoby pomoga :P
__________________
It won't always be the same,
Can't be afraid of change.
You wanna have your way,
Demand till you're satisfied.
Learn to express your mind.
Sometimes you gotta fight,
It's your life so don't you give up.

Pozdrawiam
Lil'_Tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 09:19   #1313
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez adulka.p Pokaż wiadomość
mi pani dermatolog polecila effaclar K

Mam pytanko, czy jeżeli stosowałabym Effaclar K tylko wieczorem, to rano konieczne jest użycie kremu z wyższym filtrem? Czy wystarczy krem nawilżający np. Nivea?
Chodzi o to,że kremy z filtrami bardzo zapychają moją skórę


Od siedmiu lat regularnie chodzę na mechaniczne oczyszczanie twarzy...jak na razie tylko to mi pomagało, choć (oczywiście) nie na dłuższą metę...po kilku tygodniach problem powraca...,ale aby nie męczyć skóry odwiedzam kosmetyczkę co 2 miesiące
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 11:10   #1314
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy jeżeli stosowałabym Effaclar K tylko wieczorem, to rano konieczne jest użycie kremu z wyższym filtrem? Czy wystarczy krem nawilżający np. Nivea?
Chodzi o to,że kremy z filtrami bardzo zapychają moją skórę
Niestety, jesli używasz kwasów, to powinnaś chronić skórę filtrami.

Jakich filtrów używałaś?

Ja mam cerę barrrdzo skłonną do zapychania, a np. Spray LRP Anthelios stosowany przeze mnie od ok. 1-1,5 miesiąca codziennie w ilości 2,5ml. nie zapycha mnie w ogóle!
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:21   #1315
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Niestety, jesli używasz kwasów, to powinnaś chronić skórę filtrami.

Jakich filtrów używałaś?

Ja mam cerę barrrdzo skłonną do zapychania, a np. Spray LRP Anthelios stosowany przeze mnie od ok. 1-1,5 miesiąca codziennie w ilości 2,5ml. nie zapycha mnie w ogóle!
Ja też mam straszną skórę, pod tym względem Kremy inne niż delikatnie nawilżające zapychają mnie niemiłosiernie). I mam dużo zaskórników.
Używałam Neutrogenę i Biodermę Max Fluide.

Nie miałam jeszcze styczności z kwasami-bardzo się boję tego łuszczenia.Jak na razie chodzę tylko do kosmetyczki, ale wiadomo, po zabiegu skóra może się troszkę łuszczyć, a jak tylko nałożę więcej kremu nawilżającego-od razu pojawiają się nowe zaskórniki...
Boję się więc, że jak tylko zacznę z kwasami znów zacznie się błędne koło-czyli złuszczanie i zapychanie
Na razie więc oswajam się z biochemią i czytam o Waszych doświadczeniach...
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:37   #1316
Lil'_Tina
Raczkowanie
 
Avatar Lil'_Tina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 51
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Dziewczyny nie wiem co zrobic... Ostatnio na czole i TYLKO czole wyskoczylo mi ze 30 krostek- czerwonych!!!! Jezu nie wiem co z tym zrobic :/ Cala twarz jest gladka i ok ale czolo masakra!!! Nie wiem od czego ;( I to nie sa zaskorniki ni nic ropnego, tylko ot ,czerwone krosty, jedne malutkie inne coraz wieksze co to moze byc? i czemu tak nagle? dodam ze zdarzylo mi sie to pierwszy raz... tzn wczesniej tez czasem cos mi ''wyskoczylo'' ale nie w takiej po 1 - paskudnej po 2 -zatrwazajacej ilosci ((( POMOCY!!! :/
__________________
It won't always be the same,
Can't be afraid of change.
You wanna have your way,
Demand till you're satisfied.
Learn to express your mind.
Sometimes you gotta fight,
It's your life so don't you give up.

Pozdrawiam
Lil'_Tina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 07:44   #1317
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Wygląda to mi na jakieś uczulenie Może zmieniłaś krem albo cuś? Koleżance kiedyś wyskoczyło, jak zmieniła szampon do włosów i w miejscach gdzie była piana wyskoczyły jej takie kropeczki. Pędź do apteki po jakąś maść, pij Calcium.Jak nie ustąpi to radziłabym umówić się do dermatologa
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 07:51   #1318
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Na razie więc oswajam się z biochemią i czytam o Waszych doświadczeniach...
Ja stosuje obecnie tylko effaclar K i filtry.
Większość kremów mnie zapycha absolutnie (wystarczy czasami jedna aplikacja, a kończę z masą zaskórników...), więc postanowiłam nic poza w/w nie dodawać do kuracji (ew. może AD za jakiś czas) i kwasic się do momentu idealnego oczyszczenia skóry, któa obecnie wygląda świetnie - nie miałam żadnego wysypu, żadnego łuszczenia - po prostu łagodne oczyszczanie i rozjaśnianie skóry.

A co do zapychania, to poczytaj o komedogennych składnikach i... idąc uzbrojona w ich spis wybieraj kolejny krem do twarzy
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:02   #1319
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja stosuje obecnie tylko effaclar K i filtry.
Większość kremów mnie zapycha absolutnie (wystarczy czasami jedna aplikacja, a kończę z masą zaskórników...), więc postanowiłam nic poza w/w nie dodawać do kuracji (ew. może AD za jakiś czas) i kwasic się do momentu idealnego oczyszczenia skóry, któa obecnie wygląda świetnie - nie miałam żadnego wysypu, żadnego łuszczenia - po prostu łagodne oczyszczanie i rozjaśnianie skóry.

A co do zapychania, to poczytaj o komedogennych składnikach i... idąc uzbrojona w ich spis wybieraj kolejny krem do twarzy

Mam jescze trzy pytania do Ciebie, bo widzę, że mamy podobny problem:
-Używałaś coś (jakieś inne kwaski) przed Effaclar K?
-Spray LRP Anthelios- jaka jest jego cena?
-Dziewczyny piszą o kwasach i złuszczaniach,ale nie mogę znaleźć info, czy są jakieś limity czasowe-tzn. kiedy należy przestać...żeby nie przedobrzyć? A może kwasy są na tyle bezpieczne,że właściwie do końca życia można się "zakwaszać" i "złuszczać"? I jest to indywidualna sprawa?

Poszukam info o tych komedogennych składnikach, dzięki za poradę
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:11   #1320
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Mam jescze trzy pytania do Ciebie, bo widzę, że mamy podobny problem:
-Używałaś coś (jakieś inne kwaski) przed Effaclar K? Swojego czasu Acne-dermu używałam A w czasach, kiedy nie miałam pojęcia o biochemii nakładałam na siebie skinoren i brevoxyl (ale one to chyba nie takie kwasy, hm?Bo ja ciemna masa w te klocki)
-Spray LRP Anthelios- jaka jest jego cena?Ok. 60zł za 125ml, czyli naprawdę niewielka cena za dużą pojemność - świetnie się wchłania jest lekki, nie bieli, nie klei (jak nakładam mniej niż 2,5ml to prawie do matu się wchłania) dla mnie idealny!
-Dziewczyny piszą o kwasach i złuszczaniach,ale nie mogę znaleźć info, czy są jakieś limity czasowe-tzn. kiedy należy przestać...żeby nie przedobrzyć? A może kwasy są na tyle bezpieczne,że właściwie do końca życia można się "zakwaszać" i "złuszczać"? I jest to indywidualna sprawa?

Poszukam info o tych komedogennych składnikach, dzięki za poradę
Co do długości stosowania kwasów, to sa osoby stosujące Effaclar K przez okrągły rok stosując jednocześnie filtry i to bez szkody dla skóry, ale czytałam gdzieś, że... skóra przyzwyczaja się do kwasów, więc od czasu do czasu dobrze zmienić specyfik albi zrobić jakąś przerwę.

Lista składników komedogennych to genialna sprawa - okazało się, że większość kremów, które miałam w domu miały to, co mnie zapycha,l a ja totalna ignorantka nie miałam pojęcia dlaczego nie mogę trafić na dobry specyfik i wszystko mnie zapycha Teraz wiem i studiuję skład zanim cokolwiek kupię, czy nawet poproszę i próbkę
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.