Brak tabletek przez miesiąc, problem?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-20, 08:37   #1
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88

Brak tabletek przez miesiąc, problem?!


Dziewczyny jestem w kropce i mam nadzieje ze pomożecie . Otoż zaczęłam od 3 miesięcy zażywać tabletki anty "Yasminelle". Jak narazie nie ma z nimi problemów i wszystko jest ok będąc u Pani ginekolog, przepisała mi 3 opakowania żebym nie musiała do niej biegać co miesiąc. Teraz dokladnie za tydzień kończy mi się to 3 opakowanie i nie będe mieć następnego bo do tej ginekolog nie ma narazie terminów, gdyż wszystkie są zajęte...nie wiem co zrobić ? powiedzcie, czy może się coś stać, jeśli przez 3 miesiące brałam regularnie tabletki, a teraz przez miesiąc nie będe brać?

Jest jeszcze rozwiązanie żebym poszła do innej ginekolog, ale wcześniej już byłam u kobiety która jest starej daty i wogóle powiedziała, że absolutnie nie będzie przepisywać nikomu tabletek bo one są złe, niedobre, itd... że jestem za młoda na sex a co dopiero na tabletki (dodam że mam 20 lat). To była katastrofa wizyta u niej i się zraziłam i po prostu nie chcę już isć gdzieś indziej.

Czekam na Waszą pomoc, za która z góry dziękuję
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 08:42   #2
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Idź do lekarza pierwszego kontaktu. Będzie najszybciej.
Odstawienie na miesiąc to najgorszy scenariusz.
Jesli nie chcesz iśc do lekarza rodzinnego to przejdź się tam gdzie przyjmuje ta twoja pani ginekolog powiedz w recepcji jaka jest sytuacja. Może uda się załatwić Ci jedno opakowanie bez wizyty.
Chociaż ja zawsze chodzę to lekarza ogólnego po recpety i jest ok.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:32   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Idź do lekarza pierwszego kontaktu. Będzie najszybciej.
Odstawienie na miesiąc to najgorszy scenariusz.
Jesli nie chcesz iśc do lekarza rodzinnego to przejdź się tam gdzie przyjmuje ta twoja pani ginekolog powiedz w recepcji jaka jest sytuacja. Może uda się załatwić Ci jedno opakowanie bez wizyty.
Chociaż ja zawsze chodzę to lekarza ogólnego po recpety i jest ok.
otóż to...
to są hormony i odstawienie ich na miesiac to bardzo kiepski pomysl...
leka pierwszego kontaktu powinien wypisac Ci recepte.
A nastepnym razem mysl wczesniej...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:40   #4
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Każdy lekarz może wypisać Ci receptę. Weź tylko ze sobą opakowanie tabsów które bierzesz, powiedz jaka jest sytuacja, że się do ginekologa nie możesz dostać i problem z głowy.
A w recepcji u gina się nie da? Przecież to tylko recepta, 2minuty roboty. Przecież chyba możesz zadzwonić do gina i poprosić o receptę. A poźneij idziesz do recepcji i odbierasz.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 11:30   #5
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Każdy lekarz może wypisać Ci receptę. Weź tylko ze sobą opakowanie tabsów które bierzesz, powiedz jaka jest sytuacja, że się do ginekologa nie możesz dostać i problem z głowy.
A w recepcji u gina się nie da? Przecież to tylko recepta, 2minuty roboty. Przecież chyba możesz zadzwonić do gina i poprosić o receptę. A poźneij idziesz do recepcji i odbierasz.
dokladnie wlasnie tak powinnas zrobic. zgadzam sie z dziewczetami nie przerywaj brania tabletek,postaraj sie o recepte
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 12:56   #6
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

A może też warto mieć jakiegoś 'awaryjnego' gina? Rozumiem, że masz uraz,ale mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy będziesz na prawdę potrzebowała wizyty u lekarza,a Twojej ginekolog nie będzie i co wtedy?
Ja mam u siebie w przychodni taką jędzę, nie lubię jej strasznie, ale kiedy mój gin był na urlopie to szybko o niechęci zapomniałam i pobiegłam do niej po poradę
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 23:27   #7
brzoskwinka1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 18
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Wlasnie jesli przestaniesz teraz brac to bedziesz bardziej plodna niz wczesniej. Po recepte nie musisz isc na wizyte. Mozesz po prostu poprosic w gabinecie polozna lub pielegniarke. Mozesz tez poprosic lekarza pierwszego kontaktu. A tak jak napisala kolezanka- mozesz pojsc do apteki i wyżydzic
Ja kiedys mialam taka sytuacje ze pojechalam na wakacje i zgubilam tabletki. A wiadomo lekarza zadnego, zapasowych tabletek tez nie- poszlam do apteki i mi sprzedala babka- powiedziala ze rozumie, ze nie powinna ale to sie wbrew pozorom zdarza czesto i one wtedy sprzedaja- co innego jak masz microgen czy tam jakies te inne na ktore jest znizka- to wtedy ci sprzedadza ale po pelnej cenie.
A tak w ogole to najlepiej miec w domu jedno dodatkowe opakowanie na wszelki wypadek- zawsze sie moze przydac
__________________
Pomocy !!!

Pisze prace magisterska o społecznościach wirtualnych. Wezmiesz udzial w ankiecie?? (mniej niż 5 minut )

http://webankieta.pl/ankieta/w1hpq2o5sslm


Z góry ślicznie wszystkim dziękuje
brzoskwinka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 08:11   #8
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

U mnie jest tak, że nie musze się umawiać na wizyte aby wziać recepte. Po prostu przychodze w dowolnej chwili i mówie Pani Recepcjoniste (czy jak się tam nazywa ta Pani co zapisuje na wizyty), że przyszłam po recepte i ona idzie i po chwili mi ją przynosi
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 08:38   #9
Eska88
Rozeznanie
 
Avatar Eska88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
GG do Eska88
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

dzieki za rady dziewczyny ale na szczescie udalo mi sie i juz je mam bez wielkiego krzyku bo znajoma zalatwila mi je bez recepty i to taniej niz kiedykolwiek
Eska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 22:42   #10
johimbina
Raczkowanie
 
Avatar johimbina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 70
GG do johimbina
Dot.: Brak tabletek przez miesiąc, problem?!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
U mnie jest tak, że nie musze się umawiać na wizyte aby wziać recepte. Po prostu przychodze w dowolnej chwili i mówie Pani Recepcjoniste (czy jak się tam nazywa ta Pani co zapisuje na wizyty), że przyszłam po recepte i ona idzie i po chwili mi ją przynosi
Właśnie u mnie tez jest tak, że po tabletki nie umawia się na wizyty bo przecież nie zgłaszam się po receptę do gabinetu lekarki ale do rejestracji, gdzie siedzi położna. Wchodzę, mówię, że po receptę a ona wypisuje od ręki - wyciąga kartę, sprawdza jakie to tabletki i gotowe
Trzeba tylko postać w kolejce pod drzwiami.
__________________
pozdrowionka
johimbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.