Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 _________ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 06:55   #61
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Dzięki dzięki, wtulam się,żeby się lekko schować, ,no i żeby było że ja taka malutka jestem a to jeziorko to właśnie mam blisko działki, tak chyba z 500 metrów.
Mój bocian też jakiś nieruchawy , ale przyjdzie czas ,że się od żaby nie opędzi
eh ciekawe kiedy u mnie będzie spotkanie..

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez julliczka Pokaż wiadomość

lena super z tymi uśmiechem Kajci, mojej Julce też coraz częściej się zdarza uśmiechnąć jak zobaczy mnie czy TŻta też wczoraj z samego rana w prezencie dostałam kilka pięknych uśmiechów od córeczki
super!

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Balbinka, w związku z ząbkiem!
Jeśli cokolwiek Cię martwi to może skontaktuj się z lekarzem, choc ja tez pierwsze słyszę z rozsadzniem główki..
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 06:57   #62
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Wstawiłam zdjęcia na maila z imprezy
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 06:59   #63
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Jolkaaa Pokaż wiadomość
a to Michałek tata mu kajaki ubrał
hehe
a jaki podobny do Ciebie!

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Asika21 Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczynki za wsparcie Powiedziałam mężowi, że nie będę do niej jeździła, jak on chce to niech sobie do niej jeździ, jemu nie mogę zabronić... No i jak będzie chciał zabrać Zuzię no to też nie zabronię mu niestety...
A dziś właśnie wybieram się do chirurga, bo już wspominałam Wam że mam guzek na ramieniu i usg wykazało, że to prawdopodobnie tłuszczak. No i dziś chwila prawdy, jeśli chirurg będzie miał dziś czas na zabieg to mi go usunie a jak nie to dziś się tylko umówimy na konkretny termin zabiegu. Od razu muszę zapytać go o usuwanie pieprzyków, bo mam kilka takich wystających i mi ciągle się nadrywają :/ Aż mnie brzuch boli ze stresu
Powodzenia u lekarza!
A jak mąż zareagował na to co mu powiedziałaś?

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za zyczenia udanej imprezy i mile slowa odnosnie fotek.Ja tylko na chwile,bo dzien intensywny,ale nadrobilam was.
Wszystko udalo sie super.Komunia wyszla pieknie,Wiki zadowolona,a maly grzecznie spal w kosciele.
A teraz uciekam.Dobranoc!
Super że się udało!
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 07:01   #64
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Super zdjęcia na mailu. Jak te dzieci nam rosną
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 07:14   #65
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Dodałam parę fot

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Nowaken fajnie CI w tej kiecce a Ania słodka

Jolka Michałek słodziak

Julka Julliczki też śliczna, hehe podobne zdjęcia mamy jak wypinają dupki nasze pociechy Uwielbiam moją Kaję w takiej pozycji
__________________
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 07:19   #66
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez lena_mi Pokaż wiadomość
Dodałam parę fot

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Nowaken fajnie CI w tej kiecce a Ania słodka

Jolka Michałek słodziak

Julka Julliczki też śliczna, hehe podobne zdjęcia mamy jak wypinają dupki nasze pociechy Uwielbiam moją Kaję w takiej pozycji
Super zdjęcia
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 07:55   #67
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Moja Andrea o 6.00 miala juz pospane (tzn. tak mi sie wydawalo). Zanioslam ja mezowi (bo ma dzis wolne), zeby mu sie podokuczala. Mial mi ja dopiero przyniesc do sypialni o 9.00 na karmienie. Niestety Andrea zamiast dac mu popalic - zasnela.
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 08:16   #68
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
Zia, Emigra Andrea jeszcze nie była na przejażdżce w foteliku, bo nie mamy samochodu . Fotelik jest zakupiony do samochodu moich rodziców...no i ewentualnie jeszcze można wozić Andreę w foteliku zamiast gondolce. A że Mała rozgląda się już na wszystkie strony i woli się nosić niż leżeć w gondolce to kto wie czy za niedługo nie wyjdę na spacer z fotelikiem.

Lena_mi polubiła fotelik . Dziś posadziłam ją w foteliku i przyglądał się mi jak krzątam się po pokoju .

Andrea z rana posłała mi multum uśmiechów i nawet raz zaśmiała się na głos jak łaskotałam ją w policzki pieluchą tetrową .

Dziewczyny zaliczyłam kolejne niekonwencjonalne miejsca do karmienia . Jechałyśmy do Kościoła pociągiem. Zaraz po wejściu jakaś mała dziewczynka zaczęła płakać i Andrea razem z nią ...a że Andrea smoczka nie lubi to musiałyśmy wysiąść z pociągu i dałam jej chwilkę cyca na peronie na ławce, bo to w sumie była jej godzina posiłku a nie dojadła w domu, bo zasnęła . A później rozdarła mi się w Kościele i musiałam iść z nią do Kaplicy kolejny hardcore
ja czesto chodze na spacery z fotelikiem wlasnie - wygodniej mi go wtaszczyc potem do gory bo jest lzejszy i poreczniejszy od naszej gondoli w foteliku dzidzia moze do 2h jednorazowo bodajze siedziec, wiec nie chodze na zbyt dlugie spacery
Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
Laski Julek ma zęba prawie na wierzchu!! Z ciekawości przejechałam mu łyżeczką po dziąsełkach i stukła mi jedynka na gorze!! Przecież on ma dopiero 9tyg. To ponoć niedobrze jak dziecku za wcześnie żeby idą,bo podobno to ma zły wpływ na rośnięcie czaszki maluszka Takiego newsa mi sprzedała ta znajoma co mi powiedziała,że czkawka serduszko osłabia. I nie wiem czy z tymi ząbkami to też nie kolejna jej chora teoria...

No i w klubie skrobnęłam conieco
wow to juz masz odpowiedz odnosnie placzu, pewnoe go bolalo - a nie wzsystkie dzieciaczki maja goraczke, biegunke itp
Cytat:
Napisane przez MoniqW Pokaż wiadomość
Po tym jak zamowilam trafilam na twoje zdjecia na ktorych był i miałam pytać jak sie sprawdza ale w sumie juz i tak bylo za pozno. U nas sie w miare sprawdza za dlug nie siedzimy w nim potrzebowałam cos w czym bede mogla malego zapiac pasami bo coraz bardziej ruchliwy sie robi i boje sie ze mi sie sturla w koncu z kanapy. Siedzisko mamy troche pod katem i ostatnio maly nauczyl sie przekrecac z brzuszka na plecy
Jula dostala od mojego brata ten lezaczek, moja mama wybierala, no i raz ze mysmy juz lezaczek mieli a dwa ze ten mi sie nie podoba no i nie moge w nim Julci na plasko polozyc, tylko jej tylek spada w dol i taka przygarbiona siedzi praktycznie. Ale kilka moich znajomych ma ten sam lezak i sobie chwala, wiec widocznie ja jakas zbyt wymagajaca
Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
Moja Andrea o 6.00 miala juz pospane (tzn. tak mi sie wydawalo). Zanioslam ja mezowi (bo ma dzis wolne), zeby mu sie podokuczala. Mial mi ja dopiero przyniesc do sypialni o 9.00 na karmienie. Niestety Andrea zamiast dac mu popalic - zasnela.
wybacz,ale ...




kochana masz coreczke








Czesc laseczki, ja po masakrycznej nocce - nic nie pospalam, bo znowu byla akcja podaj smoczka od 2 w nocy do teraz wlasciwie spalysmy z mezem w sypialni dzisiaj i zadne z nas sie nie wyspalo to raz a dwa maz glupio mnie pyta co taka zmeczona wygladam a to ja podawalam smoka, calowalam i probowalam lulac a on sie odwrocil tylkiem i spal w sumie... no i moja druga nocka z rzedu taka byla... wygladam jak zombie i tak tez sie czuje.... pranie mi sie wypierze, naszykuje malej butle i ide spac, bo ona zasnela przed chwilka... oczywiscie po karmieniu po 7 wlaczylo jej sie gadanie - gugala, piszczala a mysmy sie nacieszyc nie mogli
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:29   #69
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

balbinka gratuluję pierwszego ząbka :P ciekawe kiedy się pojawi tak że będzie widoczny już całkiem :P

gosiu super że sie Pierwsza Komunia Wiki udała Na pewno byłaś z niej dumna i w ogóle fajna taka uroczystość

tikki haha ale Andrea zrobiła numer tatusiowi :P

A moja Gabi miała wczoraj totalny dzień śpiocha Najpierw wstała po całej nocy o 7.15. Pojadła, tyłek przewinęłyśmy i poszła w kimono i spała do 10.50. ZOstawiliśmy ją mojemu tacie i poszliśmy z mężem do kościoła. Wróciliśmy gdzieś po 12, ona już odpływała więc na szybko daliśmy herbtakę i pijąc ją usnęła i spała do 16 prawie Potem wzięliśmy ją z mężem na spacer i oczywiście też go przespała, potem dopiero jak pojechaliśmy do sis męża na kawkę to była bardziej aktywna, pospała tam tylko godzinkę. I o 21.30 po kąpaniu znów poszła spać hahaha Niesamowite to moje dziecię :P:P No i pospała do 7, znów karmienie i pielucha i położyłam ją a ona dalej śpi...
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:30   #70
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Emigra wredna a nie kochana . Tyle jej tlumaczylam, ze idzie do taty i ma sie dokuczac do 9.00 i mnie nie posluchala. I co najsmieszniejsze - spala do teraz. Dopiero ja karmie.
Moj maz tez nie raz mnie pytal co ja jestem taka zmeczona. Przeciez on jakos zyje (a spi w salonie z zamknietymi drzwiami w korytarzu).
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:30   #71
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Dzien dobry!
U mnie nocka srednia,te 3-4 razy w nocy musze wstac do Eryka.
Wiki pod tym wzgledem byla super,bo po ukonczeniu miesiaca przesypiala juz cale noce.Za to w dzien meczyly ja kolki i ryczala strasznie,no a Eryk tego nie ma na szczescie.

Mialam pisac Balbinka gratulacje zabka Ale szybko!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 08:34   #72
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Emigra do 2h nawet z wkladka dla niemowlat??

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Gosiu ja musowo co 3h wstaje
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:59   #73
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
Emigra do 2h nawet z wkladka dla niemowlat??

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Gosiu ja musowo co 3h wstaje
nie wiem czy z wkladka wiem tylko o foteliku ogolem

ja wkladki juz dawno nie wsadzam
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:27   #74
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

melduje sie w nowym watku!

Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
ona mi własnie powiedziała,że gdzieśtam się dziecko z zebami urodziło i musieli mu je usuwać bo chciało mu czaszkę rozsadzić czy coś...
a może być tak,że mały ząbkuje bez gorączki i biegunki? bo on nic nie ma takiego..tylko płacz
Balbinka, czytalam dzis rano w ksiazce Pierwszy rok zycia dziecka, ze zdaza sie ze dziciaczki rodza sie z zebami i trzeba je usunac, ale to dlatego ze to sa mleczaki bardzo slabo osadzone, i istnieje mozliwosc ze ta zabki wypadna, a wtedy dziecko mogloby sie nimi udlawic. Nie wierz w te glupoty co kolezanka mowi i ciesz sie ze Ci sie dziecko pieknie rozwija!
Co do krsostek na buzi to nasz Adas urodzil sie z takimi bialymi krostkami na nosku i w ogole mu one nie schodza nawet pediatra sie dziwila, zaczynam sie troszke martwic. Ale mama powiedziala ze ja tez takie mialam, tylko nie pamieta kiedy zeszly...
Cytat:
Napisane przez julliczka Pokaż wiadomość
A dziś jestem obolała. Pojechaliśmy na konie, miałam nie wsiadać, ale ubrali mi konia i wsiadłam, teraz mi tyłek boli hehe, a jutro będę mieć mega zakwasy.
ja wlasnie dzis bylam u gina na kontroli, mam zielone swiatlo na wszystko wiec w weekend chce pojechac na konie, az sie boje zakwasow po tylu miesiacach spokojnego zycia. Mam tylko nadzieje ze sie mlekiem za bardzo nie zaleje
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:31   #75
MoniqW
Raczkowanie
 
Avatar MoniqW
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 266
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Moniq widać oko fachowe na fotach, to już nie obróbka a umiejętności klask i: ja się zabieram za naukę robienia zdjęc i coś się zabrać nie mogę, biorę do spania książkę o fotografii i tż się ze mnie nabija ,że od tygodnia jestem na tej samej stronie no ale jak czytam o ogniskowych i co to jest głębia ostrości to o 23 muszę takie zdania po 5 razy przeczytać ,żeby coś zrozumieć.Mam nadzieję,że kiedyś się czegoś nauczę, ale wiem,że to trzeba teorii liznąć i pstrykać pstrykać , ale teraz z czasem różnie.

Ja już myślę o liście na wyjazd na wakacje, a zabieram bardzo dużo towaru, wtedy czuję się bezpiecznie z tym,że prawda taka,że w razie "w" prawie wszystko idzie kupić na miejscu.
Powodzenia i miłego odpoczynku.
Konia dokłądnie tak jak piszesz - pstrykac i pstrykac, poczytaj troche o kadrowaniu, kompozycji i wykorzystywaniu naturalnego swiatla. I rob zdjecia W tej chwili automatyczne programy w dobrych aparatach jest tak fajne ze 90% codziennych zdjec mozna robic bez kombinowania. Ja staram sie nie robic zdjec z lampa i wtedy faktycznie teoria o czasie naswietlania czy przyslonie sie przydaje bo na ustawieniach manualnych mozna duzo poprawic jasnosc zdjecia.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Gdyby nie było mi żal kasiorki to bym wzięła chyba baby bjorn, ale że potrzebuję tego gadżetu tylko na krótkie okazje to biorę chustę motaną ....które zdrowsze to chyba tylko szczery ortopeda może by powiedział, pewnie i jedno i drugie używane właściwie i bez przesady dziecka nie skrzywdzi

babasling jakos dziwne, wg mnie za dużo dziecko luzu tam ma
Ewelajna Nie miałam chusty ale moge polecic baby bjorna. Faktycznie jest proste w obsludze, bardzo wygodne dla noszacego a Wiktor bardzo lubi byc w nim noszonym. Moze to wynikac z tego ze na rekach nie nosze bo mam problemy z kregoslupem wiec podobnie jak nowaken raczej tule na siedzaco, troszke ponosze ale na szczescie mlody nie domaga sie noszenia. Jak jest troszke bardziej marudny a ja musze cos zrobic w domu to nosidlo jest zbawienne.

Konia kupiłam uzywane nosidło Activ za pol ceny, w stanie idealnym. Na allegro lub tablicy mozna znalezc naprawde mało uzywane nosidla w dobrej cenie.

Cytat:
Napisane przez Asika21 Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczynki za wsparcie Powiedziałam mężowi, że nie będę do niej jeździła, jak on chce to niech sobie do niej jeździ, jemu nie mogę zabronić... No i jak będzie chciał zabrać Zuzię no to też nie zabronię mu niestety...
A dziś właśnie wybieram się do chirurga, bo już wspominałam Wam że mam guzek na ramieniu i usg wykazało, że to prawdopodobnie tłuszczak. No i dziś chwila prawdy, jeśli chirurg będzie miał dziś czas na zabieg to mi go usunie a jak nie to dziś się tylko umówimy na konkretny termin zabiegu. Od razu muszę zapytać go o usuwanie pieprzyków, bo mam kilka takich wystających i mi ciągle się nadrywają :/ Aż mnie brzuch boli ze stresu
Asika bardzo dobra decyzja. A co na to tz ? Trzymaj się i dbaj o swoje samopoczucie bo to Ty dla dziecka jestes najwazniejsza i musisz sie dobrze czuc. I powodzenia u lekarza :kciuki"
__________________
14.04.2012 g.12.35 Wiktor
MoniqW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:43   #76
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez balbinka20 Pokaż wiadomość
ona mi własnie powiedziała,że gdzieśtam się dziecko z zebami urodziło i musieli mu je usuwać bo chciało mu czaszkę rozsadzić czy coś...
a może być tak,że mały ząbkuje bez gorączki i biegunki? bo on nic nie ma takiego..tylko płacz
Mój synek cały okres ząbkowanie przeszedł bez biegunki i gorączki. Tylko ten cały tydzień przed wyjściem ząbka wszystko gryzł, intensywnie się ślinił i był strasznie marudny niczym się nie interesował, tylko płakał.
Mojej sąsiadki córka tak łagodnie ząbkowała, że dopiero przy tych ostatnich dostała gorączki z bólu a tak te wszystkie pierwsze ząbki wychodziły bezboleśnie, że nawet nie wiedzieli kiedy a ząbek był na wierzchu.

Wszystko zależy od dziecka jedne znoszą to gorzej drugie lepiej. A Twój synek jak pisałaś przez parę dni strasznie marudził więc u niego to tak wygląda i pewnie też tak będzie później
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:46   #77
lena_mi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 187
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

MoniqW też trochę się interesuję fotografią, jaką masz lustrzankę?

Ja właśnie z lenistwa trochę i z braku czasu przestawiłam się na zwykły kompakt, ale wracam dzięki Tobie już do lustrzanki bo ładnych zdjęc mi się zachciało znów
__________________

Edytowane przez lena_mi
Czas edycji: 2012-05-28 o 09:47
lena_mi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:06   #78
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez monika83 Pokaż wiadomość
melduje sie w nowym watku!


Balbinka, czytalam dzis rano w ksiazce Pierwszy rok zycia dziecka, ze zdaza sie ze dziciaczki rodza sie z zebami i trzeba je usunac, ale to dlatego ze to sa mleczaki bardzo slabo osadzone, i istnieje mozliwosc ze ta zabki wypadna, a wtedy dziecko mogloby sie nimi udlawic. Nie wierz w te glupoty co kolezanka mowi i ciesz sie ze Ci sie dziecko pieknie rozwija!
Co do krsostek na buzi to nasz Adas urodzil sie z takimi bialymi krostkami na nosku i w ogole mu one nie schodza nawet pediatra sie dziwila, zaczynam sie troszke martwic. Ale mama powiedziala ze ja tez takie mialam, tylko nie pamieta kiedy zeszly...

ja wlasnie dzis bylam u gina na kontroli, mam zielone swiatlo na wszystko wiec w weekend chce pojechac na konie, az sie boje zakwasow po tylu miesiacach spokojnego zycia. Mam tylko nadzieje ze sie mlekiem za bardzo nie zaleje
to prosaki i zejda niedlugo - nam zeszly chyba po 7-8 tygodniu, ale teraz pojawil sie jeden znowu tylko ze po drugiej stronie
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:16   #79
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Aguska albo dziewczyny ktore maja wieksze doswiadczenie z chustami.Jak to jest zima?Jak ma sie na sobie duzo ubran i dziecko rowniez,da rade wtedy tez chodzic z chusta?Bo jakos tak niewygodne mi sie to wydaje.Ale ja sie nie znam.
Dziewczyny z Anglii znacie moze jakies chusty godne polecenia,ktore mozna u nas dostac?Bo te ktore byly u nas na watku polecane,to nie ma ich raczej u nas,bo szukalam.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:30   #80
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Czesc


MoniqW
mysle ze jesli Mały nie ma nalotow w buzce a Ty na brodawce to nie jest grzybica. Przy grzybicy tez na pewno mocno swedzi.
Wydaje mi sie, ze masz tak jak ja mialam, nadwyrężoną brodawke. Jak tak miewam, to czesciej smaruje ta bolaca brodawke lanoliną w maści no i zaczynam karmienie od piersi w ktorej brodawka boli mniej.
Powiem Ci ze tak mi sie dzieje jak np Szymon ssie czesciej i zazwyczaj jest to jedna brodawka.

konia ale Ty jestes pomyslowa z tym powiazaniem szalow i nauką motania hihi
A rzeczywiscie ciezko wybrac chuste, wydaje mi sie ze ta natibaby jest w porzadku Ale tak jak piszesz, wazne by uzywac z umiarem a nie np caly dzien dziecko w tym nosic noi przestrzegac tego co pisze w instrukcji nt wiazania
Co do bocianow heh mysle ze oni sa bardzo umeczeni i dlatego tacy nieruchawi. Ostatnio byl temat w aucie cos o dopadaniu a Filip sie pyta a mamusie tez dopadniesz, a ja sie tak zaczelam smiac i mowie no przydaloby sie, mamusia by sie nie pogniewala
Dobrze ze ten malec nie wiem jeszcze o co biega

ewelajna ale jazda z tesciowa hihi jakbym sluchala opowiesci o mojej ktora i tak zawsze po swojemu musiala zrobic to czy tamto
A Twoja zaborczosc jest calkiem normalna, tez tak mialam, teraz juz mi przeszlo Jednak to jak ktos nie liczy sie z moim zdaniem, jest nadal dla mnie irytujace i nie lubie jak ktos robi po swojemu kiedy prosze zeby bylo po mojemu.
Co do nosidelka, mysle jak konia, musisz patrzec zeby bylo takie, ze po "zamontowaniu" dziecka, jest w Ciebie wtulone, zeby mialo proste plecki i odwiedzione stawy biodrowe.

Jolkaa ale Michałek juz duży jest no i swietne jest to zdjecie z tymi butami tzta hehe

gosia super ze komunia udana

lenka cudny avatar
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:40   #81
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Doberek

Narzekałam ostatnio że moje dziecko nie trzyma główki na brzusku a tu TŻ rano do mnie woła: "chodź coś zobaczysz". Biegnę do pokoju a tam Wiki na brzuszku z podniesioną klata i głową w gorze rozgląda się na boki Jestem w szoku jak szybko uczy się czegoś nowego
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:42   #82
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
Jolka w koncu sie odezwalas! Sliczny Michas! Super ze tesciowa taka pomocna

Gosiu ciesze sie ze Komuniz Wiki udana. Ale siewsyrzelilas w punkt 0.00

Balbinka juz zabek?? No niezle!!

Ewelajna ja tez mysle nad babybjorn.
Bbaybjorn nawet wczoraj w sklepie przymierzałam i ta ni chuste ni nosidełko naramienne baba sling takze. Nie zakupiłam zadnego, bo chcialam jeszcze wyprobowac chuste, ale w zadnym sklepei z akcesoriami dzieciowymi nie mieli, wiec pozostaje mi amazon! A nosidelko bylo super-latwo sie zapina, swietnie rozklada sie sila na ramiona, leciutkie- z dzidzia juz w srodku. Jednak nie wzielam bo to ok 100 e i tylko do 9 kg, wiec musze sie zastanowic. Zaczelam szperac po necie i szukac informacji na temat chust i nosidel, i mam juz metlik w glowie bo tyle tego

A przyda nam sie nosidlo, zeby nie targac sie z wozkeim w kazde jedno miejsce, a lubimy zwiedzac i nie wszedzie da sie dostac wozkiem a do tego jednak mialabym mozliwosc choc obiad ugotowac czy ogarnac w domu, bo tak to rece mam zajete bo mala na raczki

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Aguska albo dziewczyny ktore maja wieksze doswiadczenie z chustami.Jak to jest zima?Jak ma sie na sobie duzo ubran i dziecko rowniez,da rade wtedy tez chodzic z chusta?Bo jakos tak niewygodne mi sie to wydaje.Ale ja sie nie znam.
Dziewczyny z Anglii znacie moze jakies chusty godne polecenia,ktore mozna u nas dostac?Bo te ktore byly u nas na watku polecane,to nie ma ich raczej u nas,bo szukalam.
Podpinam sie pod pytanie

A dzis rano bawilam sie z Matylda, polozylam ja sobie na zgietych kolanach w pozycji połlezącej i sprobowalam tego zeby chwycic ja za raczki i zobaczyc czy podciagnie sie do siadu. Najpierw nic sie nie dzialo, a po chwili mała zajazyła o co chodzi i co chwile sama!!! sie podciagala, chyba jej sie spodobalo, bo miała dobry widok na swoje stopki W ogole Ona bardzo lubi przygladac sie swoim raczkom i stopkom, macha nozkami i raczkami jak wiatrak haha W czasie tej porannej gimnastyki zrobila kupke, pobrudzila siebie i ubranko, ale rodzice byli szczesliwi bo teraz kupki sa juz co 2 dni
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:46   #83
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Aguska albo dziewczyny ktore maja wieksze doswiadczenie z chustami.Jak to jest zima?Jak ma sie na sobie duzo ubran i dziecko rowniez,da rade wtedy tez chodzic z chusta?Bo jakos tak niewygodne mi sie to wydaje.Ale ja sie nie znam.
Dziewczyny z Anglii znacie moze jakies chusty godne polecenia,ktore mozna u nas dostac?Bo te ktore byly u nas na watku polecane,to nie ma ich raczej u nas,bo szukalam.
Małgosiu zimą nie używałam chusty. Myślę, że kombinezon u dziecka nie przeszkadza, ale trzeba by nozki cieplej ubrac, czyli jeszcze np pod kombinezon cos dodatkowo ubrac na nozki, bo one sa na wierzchu a jak dziecko lezy w wozku to jednak okrywa sie je kocem zimą.
Wiem, ze są np takie specjalne kurtki, ze dziecko jest w chuscie, Ty ubierasz kurtke i ono jest pod Twoja kurtka dodatkowo
http://poradniajewa.blogspot.com/201...-noszenia.html
http://www.nokaut.pl/szukaj/nosidelk...lennylamb.html
http://www.chusty.com.pl/artykul-22-...-s-kinder.html
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:54   #84
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Hej babeczki
Ja tylko tak z doskoku dziś jestem, mała spała więc zamówiłam jej witaminki przez internet (bo taniej) a sobie przy okazji DHA zamówiłam (ale takie, na których nie jest napisane, że dla kobiet karmiących czy w ciązy, a skład mają taki sam, sztuk więcej i taniej do tego mają od razu witaminę E).

Wczoraj poszłam szybko spać bo już o 23 zapomniałam o bożym świecie

Teaz malutka się budzi więc po karmieniu pójdziemy na spacerek.



Mam kilka uwag do pierwszego postu, jeśli mogę
Usunęłabym wszystkie linki dotyczące ciąży, torby do szpitala, porodów itp
na to miejsce dałabym coś, co dotyczy suplementacji w czasie karmienia piersią dla mam i maluszków, coś o pieluszkach, jakieś linki do kolek i sposobów na nie, o pielęgnacji dziecka.
Myślę, że można się wspomóc wątkami doświadczonych mamusiek na odchowali

Jak coś, następną część mogę chętnie założyć Z racji, że miałam gościa w weekend, nie udało mi się skorzystać z komputera.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:54   #85
natkulec
Zadomowienie
 
Avatar natkulec
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 1 653
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Witajcie!
My wróciliśmy wczoraj wieczorem od mojej mamy, Madzilka była grzeczniutka, spała w drodze i na spacerku z babcią pogadała też z babcią, wróciliśmy przed 19, ok 20 wykąpaliśmy, dałam cyca i usnęła pobudka była o 2:30 a potem o 6. Teraz też śpi na sofie koło mnie
Miałyśmy iść na spacer ale pogoda się popsuła.

Wczoraj wieczorem jadłam już truskawki z naszego ogródka pyszne, aromatyczne i bez nawozów

Wczoraj Madzia skończyła 12tyg a w czwartek mamy 2 szczepienie.
__________________

Edytowane przez natkulec
Czas edycji: 2012-05-28 o 10:55
natkulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:02   #86
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

lenka ale sesja Pieknie razem wygladacie! Kajunia jest przeurocza

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

nowaken swietne zdjecia no i Ty w nowej kiecce super!

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Julliczka Julcia jest cudowna!

Cytrynka slicznie razem wygladacie z Wiktorkiem.

gosia swietne zdjecia

cottonpuma super sesja! Piekna masz coreczke

emigra Julka jest słodziutka

MoniqW Wiktorek przystojniaczek. Widze, ze rogal służy na rózny sposob

Nikii jak fajnie sobie razem śpicie Uwielbiam takie zdjecia.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!


Edytowane przez Aguśkaa83
Czas edycji: 2012-05-28 o 12:21
Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:34   #87
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzien dobry!
U mnie nocka srednia,te 3-4 razy w nocy musze wstac do Eryka.
Wiki pod tym wzgledem byla super,bo po ukonczeniu miesiaca przesypiala juz cale noce.Za to w dzien meczyly ja kolki i ryczala strasznie,no a Eryk tego nie ma na szczescie.

Mialam pisac Balbinka gratulacje zabka Ale szybko!
Miałam tak samo z Antkiem

A ja dostałam okres po 6 tygodniach
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:37   #88
Asika21
Rozeznanie
 
Avatar Asika21
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 909
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Wróciłam niedawno od lekarza i dostałam skierowanie do szpitala na zabieg usunięcia tego guzka. Muszę tylko ustalić termin. Pytałyście co mąż na to, że nie chcę jeździć do teściowej? Powiedział mi tylko, że może kiedyś sobie uświadomi co robi źle i może właśnie ta decyzja jej w tym pomoże. I powtarza mi że jesteśmy z Zuzią najważniejsze i zawsze będzie trzymał moją stronę, chyba że ewidentnie będzie to moja wina.
__________________
Zuzia i Lenka

http://zuziulek.blogspot.com/
Asika21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:38   #89
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez MoniqW Pokaż wiadomość
Konia dokłądnie tak jak piszesz - pstrykac i pstrykac, poczytaj troche o kadrowaniu, kompozycji i wykorzystywaniu naturalnego swiatla. I rob zdjecia W tej chwili automatyczne programy w dobrych aparatach jest tak fajne ze 90% codziennych zdjec mozna robic bez kombinowania. Ja staram sie nie robic zdjec z lampa i wtedy faktycznie teoria o czasie naswietlania czy przyslonie sie przydaje bo na ustawieniach manualnych mozna duzo poprawic jasnosc zdjecia.

A polecasz jakąś konkretną literaturę na temat fotografii
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 11:40   #90
Asika21
Rozeznanie
 
Avatar Asika21
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 909
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez nowaken Pokaż wiadomość
Miałam tak samo z Antkiem

A ja dostałam okres po 6 tygodniach

To szybciutko Ja dostałam w dzień Mamy Taki prezent po 11 tygodniach I od razu tableteczki łykam, żeby nie było niespodzianki
__________________
Zuzia i Lenka

http://zuziulek.blogspot.com/
Asika21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.