które garnki wybrac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 21:43   #1
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko

które garnki wybrac?


Witam
mam maly dylemat, zastnawaiam sie ktorej firmy garnki sa najlepsze : BERGNER , steinbach,BOHMANN, BERGHOFF, BACHMAYER,TEFAL INOX, a moze znacie jakies inne firmy ktore polecacie ??
Oczywiscie emalionowe nie wchodza w gre
serdecznie prosze o pomoc i opinie
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 21:54   #2
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
Witam
mam maly dylemat, zastnawaiam sie ktorej firmy garnki sa najlepsze : BERGNER , steinbach,BOHMANN, BERGHOFF, BACHMAYER,TEFAL INOX, a moze znacie jakies inne firmy ktore polecacie ??
Oczywiscie emalionowe nie wchodza w gre
serdecznie prosze o pomoc i opinie
Jakkolwiek nie mam wielkiego doświadczenia w testowaniu garnków tak te, które zażyczyliśmy sobie na ślub sprawdzają nam się rewelacyjnie. Mowa o tefalowych Ingenio. Sam fakt, że nie mamy za dużo miejsca na przechowywanie przemawiał za tymi garnkami - system odpinanej rączki jest świetny choćby przy myciu. Ciekawa jestem jak się będą sprawdzać w zmywarce. Mam nadzieję, że bez większego problemu Powodzenia w znalezieniu czegoś, z czego będziesz równie zadowolona.
carrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 01:00   #3
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: które garnki wybrac?

Polecam Berghoff, jestem z nich bardzo zadowolona.
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 20:19   #4
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: które garnki wybrac?

ja mam komplet steinbach i jestem zadowolona, nie przypala mi sie nic, nie rysuja sie od mycia, nie okapcja sie od gazu
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-01, 12:24   #5
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: które garnki wybrac?

zepter sa super
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-15, 16:27   #6
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: które garnki wybrac?

Ja w domu u rodziców mam garnki Philipiak.Sama tez sobie takie kupie.Moaj mama nie gotuje juz w czterech róznych garnkach tylko jeden obiad gotuej w 3 kwadranse na jednym palniku ustawiajac wieżyczke z garnków.Oszczedza czas ale i gaz.
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-11, 22:35   #7
Aurelia-a
Raczkowanie
 
Avatar Aurelia-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: które garnki wybrac?

Nomik, to Twoja mama gotuje w tych garnkach na gazie? Ja mam plyty indukcyjne. Wlasnie sie zastanawiam, czy bede mogla tak zrobic, bo jade do domku w gorach i tam nie ma zadnych naczyn (musze wziac jakies swoje + garnek), a napewno jest palnik gazowy...
Aurelia-a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 14:37   #8
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez Aurelia-a Pokaż wiadomość
Nomik, to Twoja mama gotuje w tych garnkach na gazie? Ja mam plyty indukcyjne. Wlasnie sie zastanawiam, czy bede mogla tak zrobic, bo jade do domku w gorach i tam nie ma zadnych naczyn (musze wziac jakies swoje + garnek), a napewno jest palnik gazowy...

Tak mama gotuje na gazie ;-)
wiem ze to po malu zaczyna sie robic przezytkiem ale co ja mam jej powiedzeic kiedy ona uwaza ze wymieni dopiero wtedy kiedy calkowicie sie popsuje kuchenka ;-)
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 15:37   #9
sz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 71
Dot.: które garnki wybrac?

A czy w garnkach zepter lub Philipiak można gotować na kuchence ceramicznej?Marzy się zepter...
sz@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-12, 22:15   #10
Aurelia-a
Raczkowanie
 
Avatar Aurelia-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 31
Dot.: które garnki wybrac?

Wychodzi na to, ze w Philipiaku mozna na wszystkim gotowac, tylko na ognisku bym nie probowala

To bede teraz spokojna z tym gotowaniem na gazie, bo bym sobie nie wybaczyla, gdyby sie zniszczyly...
Aurelia-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-26, 15:53   #11
Boruc
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: które garnki wybrac?

Chyba nie ma garnków, które by się zepsuły od gotowania na gazie Nie we wszystkich naczyniach można gotować na indukcji ale jeśli chodzi o gaz to każde naczynie przystosowane do gotwania i wysokich temperatur się nadaje. Ja mam np bardzo fajne, szklane naczynie do gotowania kasz i ryżów, czyli tych produktów, z których musi wyparować cała woda.
Boruc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 15:15   #12
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez Boruc Pokaż wiadomość
Chyba nie ma garnków, które by się zepsuły od gotowania na gazie Nie we wszystkich naczyniach można gotować na indukcji ale jeśli chodzi o gaz to każde naczynie przystosowane do gotwania i wysokich temperatur się nadaje. Ja mam np bardzo fajne, szklane naczynie do gotowania kasz i ryżów, czyli tych produktów, z których musi wyparować cała woda.
Masz racje w sumie nie wszyscy sa chetni na zakładnaie płyt indukcyjnych tylko tradycyjnie gotuja na gazie.
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 15:27   #13
zosienka666
Rozeznanie
 
Avatar zosienka666
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 592
Dot.: które garnki wybrac?

moja matka ma zeptera od kilkunastu lat (kuchenka ceramiczna) i naprawdę dobrze się owe garnki sprawują. w zasadzie nie widać na nich wieku sędziwego
ja niestety nie mogłam sobie na zeptera pozwolić i kupiłam jakiś komplet hipermarketowy który sobie w ciągu trzech lat pieknie popękał teraz szykuję się do zakupu ingenio
__________________
jestem człowiekiem grzechu
zosienka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 16:22   #14
Boruc
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: które garnki wybrac?

Ingenio to są te co mają wypinane rączki? Z tego co wiem to zepter i philipiak są produkowane w tej samej fabryce we włoszech więc to ta sama jakość. Philipiak też ma coś z odpinanymi rączkami, nie?
Boruc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-08, 13:51   #15
Nomik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: które garnki wybrac?

Chyba Philipiak tez ma odpinane raczki. To fajna sprawa bo rzeczywiscie jak w reklamie spokojnie wszystko wejdzie do szafki i bez stresu mozna poukładac.
Nomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:40   #16
komputerowiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: które garnki wybrac?

Jeśli chodzi o garnki to też mam dylemat jakie kupić. Ostatnio znalazłem fajny sklep internetowy kuchniasklep.pl. Co prawda garnki nie są zbyt tanie ale wyglądają na profesjonalne i porządnie zrobione. Ja mam do wydania niemałą sumkę bo ok. 800 zł. Co byście mi polecili?

Z wyglądu przypadły mi do gustu te z firmy Kuhn Rikon - mają fajne kolory, ale są drogie. SKK są nieco tańsze ale już nie takie fajne. A może wybrać firmę Domo - najtańsze i mógłbym kupic ich od razu 3 lub 4?

Czekam na odpowiedzi i sugestie
komputerowiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 10:44   #17
Ekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 43
Dot.: które garnki wybrac?

Bergner, Steinbach, Berghoff oraz Tefal - z tymi miałam styczność i zdecydowanie mogę polecić.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, żeby nadawały się do indukcyjnych (nawet, jeżeli teraz takiej kuchenki nie macie, nie wykluczone, że za jakiś czas się zaopatrzycie i dobrze byłoby mieć w czym na nich gotować)

Co do Philipiaka - wg. mnie wcale nie są takie cudowne, spotkałam się z zestawem za kilka tys. zł, który nie działał na indukcji...
Ekspert jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 23:01   #18
Keny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 126
Dot.: które garnki wybrac?

Hm... a co myślicie o garnkach Korkmaz?
Keny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 09:56   #19
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: które garnki wybrac?

u mnie się już kilkanaście lat sprawuje Zepter, a używamy ich codziennie. wyglądają jak nowe i uwielbiam je nic się nie przypala i można bardzo ograniczyć użycie tłuszczu
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-15, 11:49   #20
Nicolleta
Przyczajenie
 
Avatar Nicolleta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19
Exclamation Dot.: które garnki wybrac?

UWAGA NA GARNKI FIRMY BACHMAYER SOLINGEN!!
Witajcie,
Przestrzegam przed garnakami tej firmy! Dałam się oszukać i kupiłam je pod marketem od bardzo przekonywującego pana z Ukrainy..Twierdził że był na pokazie i nie sprzedała się jedna walizka, dlatego cena okazyjna- 30%wartości rynkowej czyli "tylko" 1200zł.. Dałam się nabrać
Cóż , mówią że głupota kosztuje... Garnki sprzeadawane są w internecie za ok 300zl, ale wg mnie nie sa warte nawet tych 300zl. Owszem wygladaja porządnie, ale po 1 użyciu na dnie pokazały się czarne plamy, których nie da się usunąć. Przestrzegam przed tą firmą i ludźmi podającymi się za przedstawicieli tejże firmy.
Pozdrawiam.
Nicolleta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 13:58   #21
ania7403
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: które garnki wybrac?

Chyba przesadzasz. Garnki Bachmayer są bardzo porządne. Tylko trzeba je kupić u prawdziwego sprzedawcy. A skąpy wiadomo.... dwa razy traci.

Twój post tej samej treści pojawia się na wielu forach. Czyżby negatywny marketing szeptany? W ten sposób chcesz pozbyć się konkurencji???
ania7403 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 20:09   #22
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: które garnki wybrac?

"Dałam się oszukać i kupiłam je pod marketem od bardzo przekonywującego pana z Ukrainy..Twierdził że był na pokazie i nie sprzedała się jedna walizka, dlatego cena okazyjna- 30%wartości rynkowej czyli "tylko" 1200zł.. Dałam się nabrać "


Haha, od pana z Ukrainy... Ja bym się wstydziła przyznać do czegoś podobnego publicznie na Twoim miejscu ... ossstro
__________________

Edytowane przez aska80
Czas edycji: 2010-08-01 o 20:10
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-20, 06:49   #23
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: które garnki wybrac?

Odświeżam wątek. Wprawdzie Ikei nie wymieniałaś, ale się wtrącę z moim nabytkiem. Kupiłam kilka dni temu garnek 5 l Favorit (nie miałam w czym ugotować świątecznego bigosu). Garnek wagi ciężkiej, że się tak wyrażę - solidna stal, grube dno, długo trzyma ciepło (gotuję na gazie i wystarczy mały płomyk, jak już np. woda się zagotuje). Można do tego kupić akcesoria - wkład do gotowania makaronu (nabyłam, super sprawa), wkład do gotowania na parze (dopiero w planach). Jedyny minus, to taki, że uchwyty również są stalowe i nieco się nagrzewają - muszę zaopatrzyć się w rękawice kuchenne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 13:27   #24
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: które garnki wybrac?

dziewczyny jak gotowac w garnkach zeptera na gazie ciągle mi się coś przypali a chyba tak nie powinno być
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 13:39   #25
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
dziewczyny jak gotowac w garnkach zeptera na gazie ciągle mi się coś przypali a chyba tak nie powinno być
ja zawsze gotuję na gazie i nigdy mi się nic nie przypaliło.
nie wiem gdzie jest błąd...
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 00:04   #26
rzaruwa
Przyczajenie
 
Avatar rzaruwa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14
Dot.: które garnki wybrac?

Co myślicie o Zestawie Garnków Szwajcarskiej firmy Royalty Line?? Jak się sprawuja na plycie indukcyjnej?

http://allegro.pl/szwajcarskie-garnk...008034196.html
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca.

rzaruwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-22, 11:51   #27
2Tusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 453
Dot.: które garnki wybrac?

Cytat:
Napisane przez wanesa Pokaż wiadomość
Ja miałam Berghoffa i Tupperware,
W POKRYWKACH bERGHOFFA SA TERMOSTATY , tak jak w Zepterze i niestety po kilku latach trzeba je wymieniac.
Teraz kupiłam E-COOK, są pożadne ,wytwarzaja pierścien wodny, nie ma termostatów,nadaja sie do kazdej kuchennki
a czy to nie iCook ? też bym je chciała, bo słyszałam od kilku osób, że są bardzo dobre. Póki co mam Kohersena i też jestem w sumie zadowolona
2Tusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:48   #28
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: które garnki wybrac?

Ja również mogę polecić berghoffa, nie zamawiałam zestawu, ale kupiłam kiedyś przez internet ze sklepu stylowa zastawa kilka garnków, patelnie i rondel berghoffa. Szczerze, zaufałam wszechobecnym pozytywnym opiniom oraz renomie sklepu, więc nastawiłam się na produkty najwyższej jakości. I rzeczywiście takie są . Jestem wymagająca, ale te naczynia kuchenne naprawdę fajnie się sprawdzają.
A używała któraś garnków z Ikei?
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-26, 21:47   #29
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: które garnki wybrac?

Granki Swiss Pro (w Tk Maxx) czy ktoś ma i może ocenić?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-29, 16:00   #30
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: które garnki wybrac?

Znajoma używa garnki z Ikei takie 365+ i złego słowa nie powiedziała na ich temat jeszcze
Ja kupiłam zestaw z Floriny (za 4 garnki zapłaciłam około 130zł). Są do indukcji, choć mam płytę gazową. Plusem takich garnków jest, to że nic sie w nich nie przypala ze względu na wielowarstwowe dno
ALE!!! Pojawiają się wżery od soli i wychodzą czarne plamki rdzy. Innych minusów nie zauważyłam. Moje są walcowane, bez powłoki chromowo - niklowej, tylko blacha ma taki skład. Siostra ma garnki aluminiowe w tą powłoką (kupione w markecie), użytkuje już 5 lat, a wyglądają w środku lepiej A i moje wg opisu są 18/10, czyli niby dobra jakość materiału.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 17:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.